1. انجمن های فارس پاتوق
  مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.
  رد اعلامیه

حمایت از 140 شرکت دانش بنیان هوافضا

شروع موضوع توسط heelboy در ‏31 ژانویه 2013 در انجمن هوا و فضا

 1. heelboy

  heelboy کاربر تایید شده کاربر پر تلاش ( طلایی)

  تاریخ عضویت:
  ‏29 ژانویه 2013
  ارسال ها:
  560
  تشکر شده:
  374
  جنسیت:
  مرد
  a62.193.12.134_Image_News_2012_10_104343_634858125261441475_m.jpg
  به گزارش سرویس علم و فناوری برنا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نسرین سلطانخواه در مراسم افتتاحیه سومین نمایشگاه ملی توانمندی‌های صنایع هوایی و فضایی ایران، این نمایشگاه را نمادی از توسعه و پیشرفت علم و فناوری در حوزه‌های هوافضا عنوان کرد و افزود: یکی از شاخصه‌های توسعه یافتگی در جامعه، توسعه علم و فناوری است و زمانی توسعه علمی خوشحال کننده است که اثر خود را در توسعه یافتگی در سایر عرصه‌ها نشان دهد و اگر این توسعه یافتگی موجب افزایش درآمد سرانه کشور شود، توانسته است در توسعه اقتصاد و تولید مفید باشد.

  معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور خاطرنشان کرد: ما با نگاه جامع به توسعه فناوری می‌توانیم در گستره این دانش بازیگرانی برای نقش آفرینی داشته باشیم، به عبارتی هر بخشی خودش را در توسعه علم و فناوری پاسخگو بداند.

  وی با اشاره به اینکه اگر نگاه به حوزه‌های فناوری عوض شود، برنامه‌ریزی‌ها و سیاست‌گذاری‌ها نیز تغییر خواهد کرد، یادآور شد: اگر گستره نگاه خود را عمیق کنیم، در می‌یابیم که توسعه علمی به توسعه فناوری منجر می‌شود.

  توسعه فناوری، نیازمند فراهم کردن شرایط اقتصادی و اجتماعی است
  سلطانخواه با تاکید بر اینکه بخش‌های سخت در حلقه‌های دوم و سوم جایی که به بحث تجاری‌سازی و ورود به بازار وارد می‌شویم، قرار دارد، خاطر نشان کرد: بازیگران متعدد و متنوع باید در این بخش‌ها ایفای نقش کنند. در واقع در توسعه فناوری بیش از اینکه محتاج توسعه علمی باشیم، نیازمند فراهم کردن شرایط اقتصادی و اجتماعی هستیم. به همین دلیل است که اقتصاد و تولید نیز در این حلقه دیده می‌شوند.

  لزوم ایجاد کشش و ظرفیت در بازار برای توسعه فناوری
  معاون علمی و فناوری رییس جمهور با تاکید بر اینکه نگاه‌ها در توسعه فناوری نباید بر مبنای فشار بر این حوزه باشد، ادامه داد: ایجاد کشش و ظرفیت در بازار برای توسعه فناوری از اهمیت زیادی برخوردار است، علاوه بر این پشتیبانی از توسعه فناوری شامل حمایت‌های مادی و معنوی می‌شود که بدون ایجاد بازار رقابتی حاصلی نخواهد داشت.

  توسعه فناوری در بخش دفاعی مبنای توسعه فناوری در سایر حوزه‌ها است
  سلطانخواه تاکید کرد: یکی از موضوعاتی که در توسعه فناوری باید بر آن تمرکز کرد، بخش دفاعی است، زیرا که سرمایه‌گذاری در آن می‌تواند مبنای توسعه این حوزه در دیگر بخش‌ها شود، البته به شرطی که خود را منحصر و محدود نکنیم.

  تعامل بین بخش‌های دفاعی و غیر دفاعی
  معاون علمی و فناوری رییس جمهور، یکی از مهمترین وظیفه‌های ستاد توسعه فناوری هوافضا را ایجاد تعامل بین بخش‌های دفاعی و غیر دفاعی این حوزه دانست و گفت: طرح کلانی که این معاونت با وزارت دفاع منعقد کرده مبنی بر این نگاه بوده است که بخشی از آن مربوط به ایجاد پایگاه‌های عمومی هوانوردی یا ساخت هواپیماهای کوچک مسافربری و بالگردهای مسافربری است تا برای شرکت‌های دانش بنیان بازار عمومی ایجاد شود.

  آمادگی برای مشارکت در سامانه تامین قطعات شرکت‌های دانش بنیان
  سلطانخواه با اشاره به سخنان مدیرعامل سازمان صنایع هوایی در رابطه با ایجاد سامانه تامین قطعات برای شرکت‌های دانش بنیان، اظهار کرد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری آمادگی کامل دارد تا در این سامانه مشارکت داشته باشد. به‌طوری که می‌توانیم به شرکت‌هایی که توانایی تامین قطعات صنایع هوایی را دارند، فراخوان بدهیم، تا زمانی که توانمندی در این حیطه تامین شد، این معاونت و ستاد توسعه هوافضا از این شرکت‌ها پشتیبانی و حمایت کنند.

  حمایت از خریداران در بخش تضمین بازار
  وی با بیان اینکه علاوه بر این آمادگی داریم تا در بخش‌های اخذ مجوز و استانداردها نیز حمایت‌های لازم را داشته باشیم، تصریح کرد: با توجه به اهمیت ایجاد بازار برای فناروی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری آمادگی دارد تا در بخش تضمین بازار هم از خریداران در غالب قرارداد، حمایت کند.

  حمایت ستاد هوا و فضا از 140 شرکت دانش بنیان
  معاون علمی و فناوری رییس جمهور ایجاد صندوق ملی نوآوری و شکوفایی را بستری برای استفاده بخش خصوصی از وام قرض الحسنه دانست و گفت: در این راستا ستاد توسعه فناوری هوافضا توانسته در سال جاری از بیش از 140 شرکت دانش بنیان این حوزه حمایت کند.

  سلطانخواه در خاتمه اظهار امیدواری کرد؛ با تلاش‌های ستاد توسعه فناوری هوافضا و اتحادیه و سازمان صنایع هوایی پشتیبانی‌های این حوزه از شرکت‌های دانش بنیان روز به روز بیشتر شود
   

  موضوعات مشابه

XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.