1. انجمن های فارس پاتوق
  مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.
  رد اعلامیه

دستگیری زورگیران مسافرکش نما + عکس

شروع موضوع توسط 18u در ‏4 فوریه 2013 در انجمن دانستنیهای جالب

 1. 18u

  18u برترین کاربر انجمن کاربر تایید شده

  تاریخ عضویت:
  ‏20 ژانویه 2013
  ارسال ها:
  2,792
  تشکر شده:
  1,493
  جنسیت:
  زن
  در پی وقوع سرقت‌های مشابه زورگیری از تعدادی از مسافران در مناطق مختلف سطح شهر تهران بویژه در مناطق غرب و جنوب غرب تهران، هماهنگی‌های لازم میان پلیس آگاهی تهران بزرگ و سرکلانتری‌های پنجم، دوم و نهم پلیس پیگشیری، جهت شناسایی و دستگیری سارقان زورگیر انجام شد.
  بررسی‌های اولیه نشان داد که این گروه از سارقان طعمه‌های خود را از میادین اصلی و بزرگ شهر تهران از قبیل میدان آزادی، پونک، صنعت و همچنین سایر مراکز و خیابان‌های پر تردد انتخاب، در پوشش مسافرکشی آنها را سوار بر خودرو کرده و در داخل اتوبان‌ها و یا نقاط خلوت شهر، با تهدید قمه و چاقو اقدام به زورگیری از آنها می‌کردند.
  در ادامه اقدامات پلیسی برای شناسایی و دستگیری سارقان زورگیر، تیم‌های تخصصی مبارزه با زورگیری پایگاه‌های پنجم و نهم پلیس آگاهی به همراه تیم‌های تجسس کلانتری‌های غرب و جنوب غرب تهران، شناسایی و دستگیری متهمان را در دستور کار خود قرار داده و نهایتا با انجام اقدامات پلیسی، کارآگاهان تجسس کلانتری ۱۵۳ شهرک ولیعصر موفق به شناسایی یکی از سارقان به نام سعید در شهرک ولی عصر شدند؛ برابر اطلاعات بدست آمده، سعید به همراه دو تن از دوستان خود و در پوشش مسافرکشی اقدام به زورگیری از شهروندان در مناطق غرب تهران می‌کرد.
  کارآگاهان تجسس کلانتری ۱۵۳ با شناسایی مخفیگاه سعید، در ساعت ۱۳:۳۰ روز ۳ بهمن سال جاری وی را در مخفیگاهش دستگیر و به کلانتری منتقل کردند؛ متهم پس از انتقال به کلانتری، در همان اظهارات اولیه به زورگیری از مسافران اعتراف و دو همدست خود به اسامی‌محمد و سعید را نیز معرفی کرد.
  سعید در اعترافات اولیه خود به کارآگاهان تجسس کلانتری گفت: به همراه دو نفر از دوستانم به اسامی‌محمد و سعید، با یک دستگاه خودرو پراید نوک مدادی مسروقه به میدان آزادی رفته و یک نفر را تحت عنوان مسافر و به مقصد میدان پونک، سوار ماشین کردیم.
  نزدیکی پل جناح، سعید از ماشین پیاده شد و به سرعت در صندلی عقب ماشین نشست و با تهدید چاقو و به همراه محمد، مسافر را مجبور کردند تا تمامی‌وجوه نقد و همچنین عابر بانک‌های خود را به آنها بدهد؛ پس از گرفتن رمز عابر بانک‌ها و اطمینان از صحیح بودن رمز کارت‌ها، مسافر را با دست‌های بسته و در جاده قم از ماشین پیاده کرده و در چندین نوبت توانستیم تا مبلغ ۹۰۰ هزار تومان از حساب‌های وی برداشت کنیم.
  با توجه به اعترافات بدست آمده از سعید، کارآگاهان تجسس کلانتری با شناسایی مخفیگاه سعید در منطقه تهرانسر ـ شهرک استقلال و محمد در پاسگاه نعمت آباد ـ شهرک احمدیه، در دو عملیات جداگانه هر دو متهم را دستگیر کردند.
  با دستگیری متهمان، آنها در اعترافات اولیه خود علاوه بر اعتراف به زورگیری از مسافران، عنوان داشتند که زورگیری‌های خود را با استفاده از خودروهای سرقتی انجام داده و در همین زمینه به ۹ فقره زورگیری خودرو اعتراف کردند.
  با دستگیری متهمان و به دستور بازپرس شعبه هشتم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، پرونده جهت رسیدگی تخصصی در اختیار اداره پنجم مبارزه با سرقت‌های به عنف پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
  با ادامه رسیدگی به پرونده، کارآگاهان اداره پنجم با بررسی پرونده‌های مشابه موفق به شناسایی تعدادی از مالباختگانی شدند که توسط متهمان مورد زورگیری و سرقت اموال قرار گرفته بودند.
  یکی از مالباختگان پس از حضور در اداره پنجم، بلافاصله متهمان را مورد شناسایی قرار داد و در اظهارات خود به کارآگاهان عنوان داشت که به مدت یک شبانه روز توسط آنها ربوده شده و سارقان طی این مدت وی را با دست و پای بسته شده، در صندوق عقب یک دستگاه خودرو پراید محبوس کرده بودند.
  مالباخته در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: در ساعت ۲۱:۳۰ روز چهارشنبه ۲۷ دی سال جاری، در میدان آزادی و به مقصد ایران خودرو سوار یک دستگاه پراید با سه نفر سرنشین شده بودم که در بین مسیر و نرسیده به اکباتان، توسط سرنشینان پراید با تهدید چاقو مواجه شدم که پس از زدن چاقو به پای اینجانب، دست و پای مرا بسته و مورد ضرب و شتم قرار دادند؛ سپس کارت‌های عابر بانک، پول نقد و گوشی تلفن همراهم را گرفته و ضمن تماس با اعضای خانواده‌ام از آنها مطالبه وجه نقد کرده و تهدید کردند که در صورت عدم پرداخت پول، مرا خواهند کشت.
  سارقان تا ساعت ۰۹:۳۰ صبح روز پنجشنبه ، مرا در صندوق عقب ماشین خود نگه داشتند و نهایتاً پس از واریز شدن پول از سوی خواهرم، مرا در محله قلعه نو از صندوق عقب بیرون آورده و مرا در بیابان رها کردند.
  خواهر مالباخته پس از حضور در اداره پنجم و در اظهارات خود با اشاره به این موضوع که پس از تماس ربایندگان بدون اطلاع پلیس از موضوع ربوده شدن برادرش اقدام به پرداخت پول کرده، در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: در ساعت ۲۲:۰۰ روز ۲۷ دیماه فرد ناشناسی از تلفن برادرم با شماره تلفن همراه من تماس گرفت و مدعی شد که برادرم در اختیار آنها قرار دارد و در صورتی‌که مبلغ مورد درخواستشان را به حساب عابر بانک برادرم واریز نکنم، آنها برادرم را خواهند کشت؛ من نیز که بسیار ترسیده بودم، بدون آنکه موضوع را به پلیس اطلاع دهم و بلافاصله مبلغ مورد درخواست آنها را به حساب عابر بانک بردارم پرداخت کرده و فردای آنروز، پس از آزادی برادرم به کلانتری ۱۵۴ چیتگر مراجعه و پس از طرح شکایت و تشکیل پرونده آدم ربایی، پرونده جهت رسیدگی به اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد.
  سایر مالباختگان نیز در اظهارات خود عنوان داشتند که توسط متهمان مورد سرقت خودرو و یا زورگیری قرار گرفته‌اند؛ یکی از مالباختگان که خودرو پراید وی توسط متهمان مورد زورگیری قرار گرفته بود، پس از شناسایی متهمان و در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: مقابل متروی شهید نواب، سه نفر جوان به عنوان مسافر دربست و به مقصد پاسگاه نعمت آباد سوار ماشین شدند که در بین راه، سرنشین صندلی عقب چاقویی را روی گردنم گذاشت و مرا مجبور کرد تا از ماشین پیاده شوم و همزمان با وی، سرنشین صندلی شاگرد راننده گوشی تلفن همراه و پول‌هایم سرقت کرد.
  مالباخته دیگری نیز در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: از میدان‌ آزادی و به مقصد ایستگاه مترو صادقیه سوار یک دستگاه پراید مشکی شدم که توسط سه سرنشین خودرو مورد زورگیری و سرقت ۲۲۰ هزار تومان وجوه نقد همراهم قرار گرفتم و پس از سرقت پول گوشی تلفن همراه، مرا در اتوبان از ماشین پیاده کرده و به سرعت از محل متواری شدند؛ دیگر مالباختگان نیز ضمن شناسایی متهمان در اظهارات مشابه عنوان داشتند که متهمان در پوشش مسافرکش اقدام به زورگیری از آنها کرده‌اند.


  [​IMG]
  سرهنگ کارآگاه علی غیاثوند، معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به دستگیری متهمان و شناسایی تعدادی از مالباختگان و اعتراف صریح متهمان به زورگیری و تهدید با سلاح سرد و احتمال افزایش تعداد جرایم و سایر مالباختگان احتمالی، دستور انتشار بدون پوشش تصاویر متهمان از سوی مقام قضایی صادر شده است.
  لذا از کلیه مالباختگان و شکات پرونده که موفق به شناسایی متهمان شدند دعوت می‌شود تا جهت طرح و پیگیری شکایات خود به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی‌مراجعه کنند و همچنین از کلیه شهروندان محترم که از دیگر اقدامات متهمان اطلاعاتی در اختیار دارند درخواست می‌شود تا هرگونه اطلاعات خود در این خصوص را از طریق شماره تماس ۵۱۰۵۵۵۰۴ در اختیار کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند.
   

  موضوعات مشابه

XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.