1. فارس پاتوق پیشنهاد می کند موضوع زیر را دنبال کنید

  لایی خوردن ستارگان اسپانیایی از ایرانی ها
  رد اعلامیه

چند درصد از دخترا قلیون میکشند.................

شروع موضوع توسط vaheed در ‏9 فوریه 2013 در انجمن دانستنیهای جالب

 1. vaheed

  vaheed برترین کاربر انجمن کاربر تایید شده کاربر پر تلاش ( طلایی)

  تاریخ عضویت:
  ‏22 دسامبر 2012
  ارسال ها:
  297
  تشکر شده:
  855
  جنسیت:
  مرد
  رئیس جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات با انتقاد از قوه قضاییه و صدا و سیما در زمینه اجرای قانون مبارزه با دخانیات گفت: سن شروع مصرف سیگار در کشور به ۱۱ سالگی رسیده و آمار مصرف قلیان در دختران جوان ۲۸ درصد است که اتفاقی نامیمون است.

  محمدرضا مسجدی پیش از ظهر امروز در نشست خبری که به مناسبت هفته مبارزه با استعمال دخانیات برگزار شد اظهار داشت: اگر در همه جای دنیا یک روز به نام روز بدون دخانیات برگزار می‌شود ما امسال ۱۰ روز برای آن در نظر گرفته‌ایم ولی رهاورد ما در مقایسه با کشورهای دیگر بسیار ضعیف است.
  ایران جزو معدود کشورهایی است که قانون مصوب مبارزه با استعمال دخانیات دارد
  وی ادامه داد: شاید در میان ۱۴۹ کشوری که عضو پیمان جهانی مبارزه با دخانیات هستند و ۴ کشور قانون جامع مبارزه با دخانیات دارند که یکی از آنها جمهوری اسلامی ایران است.حتی آمریکا و بسیاری از کشورهای اروپایی برای مبارزه با دخانیات قانون مصوب مجلس ندارند ولی ما قانون و آیین‌نامه مصوب داریم اما عملکردمان بسیار در این زمینه ضعیف است.
  دبیرکل اتحادیه جهانی مبارزه با بیماری‌های ریوی مهمترین کار جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات را خنثی‌کردن عملکردهای سوداگرانه کمپانی‌ها دخانیات عنوان کرد و گفت: شرکت‌های دخانیات به دنبال سود خود با هر شکل و ترفندی هستند و اگر تبلیغات سیگار ممنوع است اما کالاهای دیگری مانند آدامس یا ادکلن را با برند خود وارد کشورها می‌کنند تا همیشه نامشان را در ذهن مصرف کننده زنده نگهدارند.
  مسجدی تأکید کرد: اگر چه مصرف سیگار و مواد دخانی را به هیچکس توصیه نمی‌کنیم اما ترجیح می‌دهیم که مصرف سیگار از تولید داخل باشد تا سیگار وارداتی و قاچاق.

  قاچاق سیگار معمولاً توسط همان کمپانی‌های تولیدکننده اتفاق می‌افتد

  وی گفت: ورود سیگارهای خارجی یا باید ممنوع شود یا حداقل مالیات‌های ۱۰۰ تا ۲۰۰ درصدی روی آن بسته شود ولی از آن طرف با بالا رفتن مالیات واردات، قاچاق سیگار افزایش می‌یابد که معمولاً توسط همان کمپانی‌های سازنده خارجی اتفاق می‌افتد.

  به جای افزایش مالیات سیگار روی هر نخ ۳۵ ریال تخفیف مالیاتی می‌دهند
  رئیس جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات کنترل قاچاق سیگار را در کشور بسیار ضعیف دانست و افزود: کنترل جدی روی این امر نیست در نتیجه دولت و مجلس و مراکز مهم دولتی برخورد جدی با واردات نمی‌کنند چرا که می‌ترسند قاچاق سیگار افزایش یابد و به جای آنکه مالیات سیگار خارجی را افزایش دهند ۳۵ ریال روی هر نخ سیگار بخشودگی مالیات تعلق می‌گیرد تا با این روش جلوی قاچاق سیگار گرفته شود.

  دولت سالانه ۱۵۰ میلیارد تومان صرف واردات سیگار می‌کند
  وی ادامه داد: ولی با تمام اینها از سال ۸۹ تاکنون به جای اینکه سیگار خارجی ارزان شود افزایش نجومی قیمت هم داشته است و بهانه هم افزایش نرخ ارز است و با این اوضاع نه تنها قاچاق سیگار کم نشد بلکه حدود ۱۵۰ میلیارد تومان از جیب دولت و از بیت‌المال برای واردات سیگار ظرف یک سال صرف ‌شد.
  مسجدی میزان مصرف سیگار را در کشور سالانه ۶۵ میلیارد تخ عنوان کرد و گفت: حدود ۳۵ میلیارد نخ آن تولید داخلی است و حدود ۲۵ میلیارد نخ به طور رسمی به کشور وارد می‌شود و بقیه متعلق به قاچاق است البته این آمار و ارقام متفاوت اعلام می‌شود تا جایی که رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس میزان قاچاق سیگار را سالانه ۴۰ میلیارد نخ اعلام کرده است.

  وزیر دارایی مصر به خاطر افزایش ۲۰۰ درصدی مالیات قلیان جایزه گرفت
  وی تعرفه مالیاتی در کشور برای سیگار را بسیار پایین خواند و اذعان داشت: در کشور ما ۱۹ درصد قیمت یک پاکت سیگار مالیات است در حالی که این مالیات در پاکستان ۸۴ درصد، ترکیه ۷۴ درصد و اردن ۸۶ درصد است و حتی بسیاری از کشورها مالیات سیگار را چند برابر کرده‌اند و وزیر دارایی مصر به خاطر افزایش ۲۰۰ درصدی مالیات قلیان جایزه گرفته است.

  کاهش مصرف دخانیات با شعار دادن محقق نمی‌شود
  وی خاطرنشان کرد: سازمان بهداشت جهانی طی برنامه زمانبندی که اعلام کرده تا سال ۲۰۲۵ مصرف سیگار در هر کشور باید ۳۰ درصد کاهش یابد و تا سال ۲۰۵۰ مرگ و میر ناشی از سیگار ۵۰ درصد کمتر شود که این امر تلاش بسیاری می‌طلبد و با شعار دادن محقق نمی‌شود.
  مسجدی گفت: مردم کشورمان روزانه ۵ تا ۷ میلیارد تومان روزانه برای سیگار از جیبشان هزینه می‌کنند و دو برابر این رقم هزینه درمان ناشی از استعمال سیگار است که فرهنگسازی در این زمینه اگرچه زمانبر است اما می‌تواند بسیار مؤثر باشد.

  ارگانها در ترویج فرهنگ استفاده نکردن از دخانیات همدل نیستند
  رئیس جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات اذعان داشت: ۸۵ درصد مردم سیگار نمی‌کشند و باید از حق خود دفاع کنند. همه ما هم به وظایف خود عمل نمی‌کنیم و اگر هر یک از ارگان‌هایی که در جلوگیری از استعمال سیگار نقش دارند با یکدیگر همدل و هماهنگ باشند این روند خیلی بهتر پیش می‌رود.

  صدا و سیما در ترویج مصرف نکردن دخانیات همکاری نمی‌کند
  وی اذعان داشت: به عنوان مثال صدا و سیما آن طور که باید احساس مسئولیت نمی‌کند و برای جا انداختن فرهنگ مصرف نکردن دخانیات از ما طلب پول می‌کند.
  وی در مورد مصرف قلیان در قهوه‌خانه‌ها تصریح کرد: در هیچ جای قانون کشور قهوه‌خانه مرکز عرضه قلیان نیست بلکه یک مکان فرهنگی است و بر اساس پیگیری‌هایی که کردیم تنها یک بند قانون مربوط قبل از ۱۳۴۰ پیدا شد که به قهوه‌خانه‌هایی که تأسیس می‌شدند مجوز ضعیفی برای عرضه قلیان آن هم به طور محدود داده شده بود.
  مسجدی اضافه کرد: ولی اکنون وقتی قهوه خانه‌ای افتتاح می‌شود اولین چیزی که عرضه می‌کند قلیان است و محل‌هایی مانند دکه روزنامه فروشی که محل عرضه محصولات فرهنگی است عرضه سیگار، سی‌دی و غیره ممنوع است.

  سن شروع مصرف سیگار ۱۱ سالگی/۲۸ درصد دختران قلیان می‌کشند
  مسجدی با اشاره به اینکه سن مصرف سیگار در کشور پایین آمده است و گفت: اکنون این سن به ۱۱ سالگی رسیده و دختران ما هنگامی که وارد دانشگاه می‌شوند در سال اول ۳ تا ۴ درصد سیگار مصرف می‌کنند و این رقم در سال‌های آخر دانشگاه به ۶ تا ۸ درصد می‌رسد از طرفی آمار مصرف قلیان در دختران جوان ۲۸ درصد است که اتفاقی نامیمون است.
  وی پیگری طرح‌های مبارزه با استعمال دخانیات را بسیار زمانبر دانست و گفت: حدود ۶ سال است که طرح پیشگیری از استعمال دخانیات در میان دانش‌آموزان کشور را پیگیریم ولی هنوز به اجرا نرسیده است.
  مسجدی حضور پررنگ نهادهای عملیاتی را در پیشگیری از استعمال دخانیات بسیار مؤثر عنوان کرد و افزود: به عنوان مثال وزارت نفت در این میان بسیار عملکرد مثبتی داشته است و طی تفاهمنامه‌ای که با وزارت نفت امضا کردیم این وزارتخانه اعلام کرده که می‌خواهد خانواده بدون دخانیات داشته باشد و استخدام کارکنان سیگاری در این نهاد ممنوع است. همچنین دستور داده شده تا کلینیک‌های ترک سیگار در مجموعه وزارت نفت تشکیل شود.

  رئیس مرکز مبارزه با استعمال دخانیات با گلایه‌مندی از قوه قضائیه تصریح کرد: ۸ ماده از مجموع ۲۰ ماده مربوط به منع استعمال دخانیات مربوط به قوه قضائیه است ولی تاکنون رسما مسئولان این قوه در مورد این موضوع اعمال موضع نکرده و پیگیری دیده نشده است.
   

  موضوعات مشابه

  دلسا16, *amir ali*, sepidehh و 1 کاربر دیگر از این پست تشکر کرده اند.
 2. مهسا99

  مهسا99 *** از ياد رفته *** برترین کاربر انجمن کاربر تایید شده کاربر پر تلاش ( طلایی)

  تاریخ عضویت:
  ‏18 دسامبر 2012
  ارسال ها:
  1,819
  تشکر شده:
  1,586
  جنسیت:
  زن
  شرمنده حوصله خوندن نداشتم خودت زحمتشو بكش.khandidannishkhand
   
  sepidehh و vaheed از این پست تشکر کرده اند.
 3. vaheed

  vaheed برترین کاربر انجمن کاربر تایید شده کاربر پر تلاش ( طلایی)

  تاریخ عضویت:
  ‏22 دسامبر 2012
  ارسال ها:
  297
  تشکر شده:
  855
  جنسیت:
  مرد
  خسته نباشی
   
 4. مهسا99

  مهسا99 *** از ياد رفته *** برترین کاربر انجمن کاربر تایید شده کاربر پر تلاش ( طلایی)

  تاریخ عضویت:
  ‏18 دسامبر 2012
  ارسال ها:
  1,819
  تشکر شده:
  1,586
  جنسیت:
  زن
  سلامت باشي.nishkhand
   
 1. کانال تلگرام

  اطلاعیه ها و اخبارهای فارس پاتوق ، مسابقات و جوایز
 2. گروه تلگرام

  کتاب مذهبی ، کتاب های درسی ، کتاب های علمی ، کتاب رمان
 3. برنامه تلگرام

  اپراتور ، نرم افزار های ارتباطی
 4. سرگرمی و تفریح تلگرام

  دانستنیهای جالب ، مرکز تخصصی ترول ، انواع فال ها و طالع بینی ها ، مطالب طنز آمیز ، اس ام اس و جوک
 5. آموزش تلگرام

  اخبار فارس پاتوق ، انتقادات و طرح های جدید فارس پاتوق ، نظر سنجی ، آموزش های لازم فارس پاتوق ، اطلاعیه های فارس پاتوق
 6. کانال موزیک تلگرام

  مداحی ایام فاطمیه ، مداحی ماه محرم ، موزیک های ایرانی ، موزیک های شاد ، آهنگ های خارجی ، آهنگ های پیشواز ایرانسل ، آهنگ های پیشواز همراه اول ، آهنگ های رومانتیک ، مداحی ، آهنگ های سنتی
 7. اخبار تلگرام

  اخبار حوادث ، اخبار جهان ، اخبار ورزشی ، اخبار پزشکی ، اخبار سیاسی - اقتصادی ، اخبار فرهنگی - هنری ، اخبار علمی
 8. مد و زیبایی تلگرام

  مدل لباس دخترانه ، مدل لباس زنانه ، مدل لباس پسرانه ، مدل لباس مردانه ، مدل لباس ، مدل لباس جدید ، مدل عینک ، مدل مو ، مدل ناخن ، عکس مدل
 9. کانال عکس تلگرام

  عکس های خنده دار ، عکس های بازیکنان ، عکس های ترسناک ، عکس های طبیعت ، عکس های حیوانات ، عکس های حوادث ، تصاویر عاشقانه ، تصاویر کارتونی ، عکس های اتومبیل ، تصاویر هنرمندان ، تصاویر کودکان ، عکس های متفرقه
 10. کانال فیلم تلگرام

  اپراتور همراه اول ، اپراتور ایرانسل ، اپراتور رایتل
 11. تبلیغات تلگرام و اینستاگرام

  آگهی های استخدام دولتی ، آگهی های استخدام غیر دولتی ، سوالات و پاسخ های آزمون های استخدامی
 12. کانالهای ادبی تلگرام

  تاریخ ، شعر و ادبیات ، نامه نگاری و انواع نامه ها
 13. گروه چت تلگرام

  ابزار های وبلاگ ، سئو و بهینه سازی وب سایت ، سیستم های مدیریت محتوا ، قالب های وبلاگ ، ابزار های وب سایت ، قالب های وب سایت ، معرفی وبلاگ و وب سایت های مفید ، کسب و کار در اینترنت ، کسب درآمد بدون اینترنت
 14. بهترین کانال های تلگرام

  هوا و فضا ، دانش و فن آوری در پزشکی ، دانش و فناوری در کامپیوتر ، دانش و فناوری در موبایل ، دانش و فناوری در وب سایت ها ، جنگ افزار ، تکنولوژی های روز
 15. نرم افزار اینستاگرام

  سیستم عامل ها ، لپ تاپ و تبلت ، نرم افزار ها ، سخت افزار ها ، بازی های کامپیوتری
 16. کانال پزشکی و سلامت تلگرام

  روانشناسی ، تغذیه ، بهداشت ، بیماری ها و روش درمان
 17. بهترین پیج اینستاگرام

  اخبار ورزشی ، معرفی ورزش ها و تیم ها ، شخصیت های ورزشی
 18. عکس اینستاگرام

  برنامه ریزی درسی ، مقطع آموزش ابتدایی ، مقطع آموزش راهنمایی ، مقطع آموزش متوسطه ، مقطع پیش دانشگاهی ، مقطع آموزش فنی حرفه ای ، مقطع آموزش کاردانش
 19. فیلم اینستاگرام

  مقالات کار آفرینی و طرح کسب و کار ، مقالات عمومی ، درخواست مقالات ، مقالات علمی
 20. آموزش اینستاگرام

  رشته های فنی و مهندسی ، رشته های علوم تجربی ، رشته های علوم پایه و انسانی ، رشته های هنر ، معرفی رشته های دانشگاهی ، معرفی دانشگاه های ایران ، رشته های پزشکی ، رشته های زبان انگلیسی
 21. کانال مذهبی تلگرام

  اهل بیت و علما ، احکام ، مولتی مدیای مذهبی
 22. کانال خانواده تلگرام

  خانواده ، هنر در خانه
 23. کانال آشپزی تلگرام

  انواع شیرینی ، انواع دسر ، انواع غذا ها و طرز تهیه آن ها ، خورش ها ، سوپ و سالاد ، ساندویچ و پیتزا ، سس و ترشی
 24. کانال گردش و گردشگری تلگرام

  معرفی مکان های زیارتی ، معرفی مکان های تفریحی ، معرفی مکان های شگفت انگیز ، معرفی شهرها و کشورها
 25. سایر موضوعات تلگرام

  اخبار و مطالب گوناگون خبری ، معما ها و چیستان ها ، اخبار گوناگون اینترنتی ، صندلی داغ ، گفتگو با کاربران ، بازارچه خرید و فروش ، زباله دان
 26. کانال تست روانشناسی تلگرام

  تست هوش
 27. کانال روانشناسی ازدواج تلگرام

  نکات قبل از ازدواج ، نکات بعد از ازدواج
 28. کانال مشاوره جنسی تلگرام

  راهنمایی علمی جنسی
XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.