1. بالاخره مسابقه کاربر برتر با جوایز ارزشمند برای فعالترین کاربران!
    هر ماه ربع سکه بهار آزادی و چندین فلش مموری به کاربران برتر به انتخاب شما!
    برای اطلاعات بیشتر حتما به انجمن مسابقات و جوایز سر بزنید.
    رد اعلامیه

آخرين ماموريت زنجره‌ها

شروع موضوع توسط heelboy در ‏12 فوریه 2013 در انجمن جنگ افزار

1. heelboy

heelboy کاربر پر تلاش ( طلایی) کاربر تایید شده

نمي‌دانم تا به حال اوايل فصل تابستان به يكي از جنگل‌هاي پر از درخت بلوط كشور سفر كرده‌ايد يا نه؟ براي مثال جنگل‌هاي شگفت‌انگيز استان كهگيلويه و بويراحمد، جدا از ...
    پایگاه اطلاع رسانی تبیان نیوز :
    زنجره‌هاي كوچك و بزرگ درختي البته در تمام مناطق پردرخت كشور ديده مي‌شوند، اما راستش بزرگ‌ترين‌ها و پرسر و صداترين‌هايشان را من در جنگل‌هاي ياسوج ديده‌ام.

در قاعده شكم نرها اعضاي توليد صدا و شنوايي وجود دارد، لوله هوايي كه زير اين قسمت است موجب تشديد صداي يك زنجره مي‌شود.

اين حشرات از خانواده Cicadoidea هستند و زندگي عجيب و غريبي را ـ از زماني كه به شكل نابالغ در خاكند تا زماني كه به صورت بالغ روي شاخه درختان به آواز مشغولند ـ سپري مي‌كنند! طول عمر برخي از انواع آنها بين 17 تا 23 سال است! اندازه بدن بعضي از آنها به اندازه يك شته كوچك است و بعضي ديگر طول بال‌هايشان به 15 سانتي‌متر هم مي‌رسد.
    اين عكس من يك Red-Cicada يا زنجره قرمز درختي را نمايش مي‌دهد كه با صدايي لرزان و رو به احتضار، آخرين پالس‌هايش را براي جذب جفتش ارسال مي‌كرد.

بسيار غم‌انگيز است كه تعداد بي‌شماري از آنها نمي‌توانند رسالت پاياني زندگي‌شان را به آخر برسانند و فردا صبح جسد بي‌جان هزاران عدد از اين زنجره‌ها بر پاي درختان، طعمه ديگر حشرات طبيعت مي‌شود.

اين شايد بخش تراژيك طبيعت ما باشد، اما دور از نظم و زيبايي نيست. من جهان را همين‌طور كه هست دوست دارم شما چطور؟

zoziiiii از این پست تشکر کرده است.
XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.