1. فارس پاتوق پیشنهاد می کند موضوع زیر را دنبال کنید

  اوضاع کار کردن توی ژاپن و ایران
  رد اعلامیه

قلبی بزرگتر از جهان

شروع موضوع توسط هانی20 در ‏18 فوریه 2013 در انجمن اس ام اس و جوک

 1. هانی20

  هانی20 من پذیرفتم که عشق افسانه است کاربر تایید شده

  تاریخ عضویت:
  ‏8 فوریه 2013
  ارسال ها:
  16
  تشکر شده:
  19
  جنسیت:
  زن
  هزََاران سال بود كه می خواست به دنیا بیاید . هزاران سال بود كه ذوق داشت. هزاران سال بود كه نوبتش نمی رسید. و هر روز كسی به دنیا می آمد و او غبطه می خورد و همچنان منتظر نوبت خودش بود .
  و سرانجام روزی رسید كه به او گفتند : دیگر ، نوبت توست . چمدانت را ببند و آماده رفتن باش .
  ***
  چمدانش كوچك بود. كوچكتر ازیك بند انگشت و او آنقدر داشت كه می خواست با همان چمدان بند انگشتی برود ،كه گفتند : صبر كن ، سفرت دور است .
  سفرت طولانی گفتند : جاده ها منتظرند ، راه ها و بیراهه ها . چقدر پست و چقدر پشت . چقدر بالا و چقدر پائین . چقدر دور و چقدر نزدیك . پس چیزی با خودت ببر، چیزی كه با با آن بتوانی آن همه بالا و پائین و دور و نزدیك را بپیمائی.
  پس او دو پا برای خودش برداشت . برای رفتن ها و دویدن ها ، برای گشتن ها و پیمودن ها ، برای جستجو .
  ***
  بی تاب به دنیا آمدن بود می خواست با همان دو پا برود كه گفتند : صبر كن ، آنجا كه می روی تماشائی است ، چقدر سبز و چقدر سرخ ، چقدر زرد و بنفش و آبی ،؛ چقدر سیاه و سفید . چقدر ریز و درشت و كوچك و بزرگ و ابن و آن . چقدر زیبائی و شگفتی منتظرند تا برای تو باشند تا جزئی از تو شوند ، پس چیزی با خودت ببر كه به كار دیدن و تماشا بیاید . و گرنه دنیا تاریك است .
  و او دو چشم برای خودش برداشت .
  عجله داشت می خواست زودتر به دنیا بیاید ، می خواست با همان دو چشم و دو پا برود كه گفتند صبر كن . آنجا كه تو می روی پر است از نغمه و ترانه و صوت و صدا ، پر آهنگ ونوا ، و همه منتظرند تا به تو برسند ، همه می خواهند برای تو باشند . پس چیزی با خودت ببر كه ربط تو باشد با آنها و گرنه دنیا سوت و كور است .
  و او دو گوش برای خودش برداشت .
  ***
  و او هر روز چیزی بر می داشت . لبی برای لبخند و زبانی برای گفتن و دستی برای ساختن و چیزی كه با آن ببوید ، و چیزی كه با آن بنوشد و چیزی كه با آن بفهمد و چیزی كه با آن ...
  و هر روز چمدانش بزرگ و بزرگتر شد . نُه ماه ، روز و شب و شب و روز ، نُه ماه به هفته ها و به روزها ، نُه ماه به دقیقه ها و ثانیه ها چمدان بست . چمدانی از خون و سلول و استخوان ، چمدانی از جان ، چمدانی از تن .
  گفتند : اینها ابزار توست، در سفر زندگی . از همه شان استفاده كن و بسیار مراقبشان باش كه همه به كارت آید . اما وقتی خواستی برگردی ، چمدان را همان جا بگذار و سبك برگرد.
  و آن وقت به او صندوقچه ای دادند ، سرخ و كوچك ؛ و گفتند : بهترین و زیباترین و قیمتی ترین چیزها در این است . هم خدا هم نور و هم بهشت . مراقب باش كه هرگز گمش نكنی . نامش قلب است . و با این است كه تو انسان می شوی . و گرنه این چمدان خون استخوان ، بی این قلب ، هیچ ارزشی ندارد.
  و او رفت ؛ با شور و شتاب و نفهمید این شتاب با او چه خواهد كرد .
  اما همین كه پا به این دنیا گذاشت ، همین كه چشم باز كرد و همین كه دستهایش را گشود ، احساس كرد چیزی را جا گذاشته ، هی چندین بار چمدانش را زیر و رو كرد ، همه چیز بود ، دوباره گشت و دوباره گشت و ناگهان فهمید ؛ فهمید كه آن صندوقچه سرخ را با خود نیاورده است .
  آه ، او قلبش را جا گذاشته بود .
  و آنجا بود كه شروع كرد به گریه كردن . گریه می كرد و هیچ كس نمی توانست آرام اش كند . زیرا هیچ كس نمی دانست او برای چه می گرید.
  تا اینكه زمزمه ای آرام را در گوشش شنید ، زمزمه ای كه می گفت : عزیز كوچكم خوش آمدی به جهان ، اما حیف كه تو هم باشتاب آمدی و حیف كه تو هم قلبت را جا گذاشتی.
  آدم ها همه همین كار را می كنند ، همه با عجله می آیند و همه قلبشان را جا می گذارند و همه همان لحظه‌‌ نخست از آن باخبر می شوند و برای این است كه همه وقتی به دنیا می آیند ، گریه می كنند ، اما بعدها یادشان می رود ، یادشان می رود كه چیزی را جا گذاشتند ،و فكر می كنند این كه در * شان است ؛ این كه به اندازه مشت بسته شان است قلب است ، اما این قلب نیست ! قلب چیز دیگری هست .
  حال ،عزیز كوچكم !دیگر گریه نكن ، زیرا زندگی تلاشی است كه هر كس برای پیدا كردن قلبش می كند . برای پیدا كردن آن چیز دیگر.
  و برای این است كه زندگی این همه زیباست . این همه ارزشمند ، این هموار .
  دنیا پُر است از چیزهایی كه به تو می گوید قلبت را چگونه می توانی دوباره پیدا كنی. شاید هر چیز كوچك و شاید هر چیز بزرگ. و بدان كه این یك جستجوی بی پایان است .
  پس لبخند بزن و زندگی كن ؛ و او لبخند زد و زندگی شروع شد.
  ***
  و او در جستجوی قلبش به اینجا و آنجا رفت . به هر گوشه وبه هر كنار . به هر پایین و به هر بالا . تا ابنكه روزی به دانه ای رسید و به او گفت : من دنبال قلبم می گردم ، آدمم و قلبم را در بهشت جا گذاشته ام . همه جا را می گردم و نمی دانم از كجا پیدایش كنم ؟ تو می توانی كمكم كنی ؟
  دانه گفت : من نمی دانم آدم ها قلبشان را از كچا می آورند. ولی خوب می دانم دانه ها چگونه دارای قلب می شوند . اگر دوست داری تا قلب مرا ببینی .
  و او همراه دانه رفت .
  دانه پنهان شد ، دانه درد كشید ، دانه ترك خورد ، دانه ریشه زد ، دانه دستهایش را بلند كرد . دانه قد كشید ، دانه ساقه شد . دانه شاخه شد . دانه جوانه زد . دانه برگ داد و شكوفه كرد و میوه آورد.
  دانه سایه اش را به این وآن بخشید. دانه میوه اش را به ابن و آن بخشید. دانه ساقه و شاخه و همه خودش را بخشید . و گفت : دانه ها این گونه صاحب قلب می شوند . آدم ها را اما نمی دانم .
  و آن وقت دانه ، درختش را به او داد .و او درختش را در * اش گذاشت . تا همیشه به یاد داشته باشد كه دانه ها ، قلبشان را از كجا می آورند.
  و او با درختی در * اش به اینجا و به آنجا و به هر جا می رفت ، تا به قطره ای رسید ، به قطره ای كه در بركه ای كوچك بود . و به او گفت من آدمم و قلبم را در بهشت جا گذاشته ام، تو می دانی ازكجا می توانم یك قلب دیگرپیدا كنم ؟ قطره گفت : من نمی دانم آدم ها قلبشان رااز كجا می آ ورند ، اما میدانم می شود هر قطره چگونه صاحب قلبی بزرگ می شود . و او همراه قطره به بركه رفت تا راز قلب قطره را بفهمد .
  و خورشید ، داغ بر قطره تابید ، قطره تاب آن همه داغی را نیاورد . هیچ شد و چون هیچ شد ، سبك شد وچون سبك شد به آسمان رفت . قطره ابر شد ، قطره باران شد ، قطره چكید، قطره جاری شد . قطره رود شد . قطره رفت به پای هر درختی و هر بوته و هر گل . قطره زنده كرد ، قطره پاكی داد . قطر رویاند ، قطره نوشاند ، قطره فرو رفت ، قطره فرا رفت . قطره گذشت و رسید و تمام شد ، قطره دریا شد .
  و قطره دریا را به او داد تا او همیشه به یاد داشته باشدكه قطره ها چگونه صاحب قلب می شوند ، قلبی بزرگ .
  او با درختی و دریایی در * اش به اینجا و به آنجا و به هر جا رفت .و به راهی باریك رسید . به راه گفت : من آدمم و قلبم را در بهشت جا گذاشته ام تو می دانی من از چه راهی میتوانم به قلبم برسم ؟ راه گفت : نه ، من این را نمی دانم ، اما می دانم راه ها از كجا می روند تا به قلبشان می رسند ، به آن قلبی كه گرداگرد زمین كشیده شده است . ؟
  اگر می خواهی همراه من بیا ، و او همراه راه شد. راه ، باریك بود ، راه تنگ و تاریك بود . راه ، سخت بود و ناهموار . و راه هی رفت و هی رفت و هی رفت . راه ادامه داد، راه از پا ننشست . راه دنبال رسیدن نبود ، راه در آرزوی رساندن بود.
  راه جستجو می كرد ، راه می گشت ، راه پیدا می كرد . اما نمی ایستاد ، همچنان می رفت . او مقصدی نداشت ، مقصدش تنها رفتن بود .
  و راه ، جاده ای به او داد تا آنرا در * اش بگذارد و بداند كه قلب جاده ها هرگز نمی ایستد .
  ***
  و او با درختی و دریایی و جاده ای در * اش به اینجا و آنجا و به هرجا رفت . تا به آینه ای رسید . به آینه گفت : من آدمم و قلبم را در بهشت جا گذاشتم . تو می دانی من چگونه می توانم دوباره قلبم را پیدا كنم ؟
  آینه گفت : قلبها و آینه ها به هم شبیه اند . آینه ها می شكنند و قلبها هم .آینه ها غبار می گیرند و قلبها هم . آینه ها نشان می دهند و قلبها هم .
  من می روم تا قلبم را پیدا كنم . و شاید آنجا كه قلب آینه ای هست ، قلب تو هم باشد .
  و آینه هر روز خودش را پاك كرد و پاك كرد و پاك كرد ، از هر غبار و هر ذره و هر لكه ای . و هر روز شفاف تر و هر روز زلال تر و هر روز صاف تر .
  آنوقت روبروی هر لبخندی نشست و روبروی هر اشكی و روبروی هر شكفتن و هر پژمردنی ، روبروی هر طلوع و غروبی ، روبروی هر پائیز و بهاری . روبروی هر غم و شادی و ترانه و سوگی . آینه هیچ چیز نداشت و همه چیز داشت . آینه هیچ كس نبود و همه كس بود .
  آینه خودش را به او داد ، تا او بداند كه قلبها همان آینه ها هستند .
  ***
  و او با درختی و دریایی و جاده ای و آینه ای در * اش به اینجا و به آنجا و به هرجا رفت ، تا به ستاره ای رسید و به سنگ ریزه ای و به نسیمی و به شعله ای و به پرنده ای و به گُلی . و به هر چیز كوچك و هر چیز بزرگی . و ستاره به او كهكشانی داد و سنگریزه به او كوهی ؛ و نسیم به او طوفانی و شعله به او آتشفشانی و پرنده به او آسمانی و گل باغی را ...
  و روزی رسید كه در * اش دشتی بود كه پلنگان و آهوان در آن باهم می دویدند ؛ و آسمانی كه كبوتران و عقابان با هم در آن پرواز می كردند و اقیانوسی كه در آن نهنگان و عروسان دریایی با هم می رقصیدند .
  روزی رسید كه در * اش جاده ای بود كه آرزوهای دور و دعاهای ناممكن را به مقصد می رساند . و كهكشانی كه هر ستاره اش چراغ خانه ای را روشن می كرد و باغی كه هر گلش لبخندی بود كه بر لبی می نشست . بر لب هر كودك و هر پیر و هر جوانی . بر لب هر زرد و سفید و سرخ و سیاهی .
  ***
  و حالا او قلبش را پیدا كرده بود ، قلبی كه نامش جهان بود . جهان بزرگ بود اما او از جهان بزرگتر زیرا كه جهان را در * اش جا داده بود .
  او چمدان كوچكش را همینجا گذاشت ؛ زیرا دیگر نیازی به آن نداشت . اما قلبش را با خودش برد و این زیباترین چیزی بود كه می توانست با خود ببرد .
   

  موضوعات مشابه

  rozbeh و sh.gh.k از این پست تشکر کرده اند.
 2. sh.gh.k

  sh.gh.k برترین کاربر انجمن کاربر تایید شده

  تاریخ عضویت:
  ‏5 ژانویه 2013
  ارسال ها:
  953
  تشکر شده:
  432
  جنسیت:
  زن
  خیلی عالی بود...tashvightashvightashvigh-gol-
   
 3. اسرا

  اسرا برترین کاربر انجمن کاربر تایید شده کاربر پر تلاش ( طلایی)

  تاریخ عضویت:
  ‏14 اکتبر 2012
  ارسال ها:
  2,525
  تشکر شده:
  1,734
  جنسیت:
  زن
  رنگ متنت چشم رو خیلی اذیت میکنه.من نتونستم بخونم.ببخشید-gol-
   
 4. rozbeh

  rozbeh romel کاربر تایید شده

  تاریخ عضویت:
  ‏22 دسامبر 2012
  ارسال ها:
  590
  تشکر شده:
  495
  جنسیت:
  مرد
  د
  دستت درد نكنه
   
 5. هانی20

  هانی20 من پذیرفتم که عشق افسانه است کاربر تایید شده

  تاریخ عضویت:
  ‏8 فوریه 2013
  ارسال ها:
  16
  تشکر شده:
  19
  جنسیت:
  زن
  میتونستینctrl+Aکنین بعد متنو بخونین
   
  اسرا از این پست تشکر کرده است.
 6. mahmud

  mahmud کاربر تایید شده

  تاریخ عضویت:
  ‏29 سپتامبر 2012
  ارسال ها:
  143
  تشکر شده:
  50
  جنسیت:
  مرد
  مهم نيس قلب ادم چه قدر بزرگ باشه مهم اينه كه خلق رو چه جوري جا بده
   
 7. mahmud

  mahmud کاربر تایید شده

  تاریخ عضویت:
  ‏29 سپتامبر 2012
  ارسال ها:
  143
  تشکر شده:
  50
  جنسیت:
  مرد
  كور شدم
   
 8. هانی20

  هانی20 من پذیرفتم که عشق افسانه است کاربر تایید شده

  تاریخ عضویت:
  ‏8 فوریه 2013
  ارسال ها:
  16
  تشکر شده:
  19
  جنسیت:
  زن
  من شرمندم هرکاری کردم رنگ و فنتش تغییر نکرد
   
 9. هانی20

  هانی20 من پذیرفتم که عشق افسانه است کاربر تایید شده

  تاریخ عضویت:
  ‏8 فوریه 2013
  ارسال ها:
  16
  تشکر شده:
  19
  جنسیت:
  زن
  من شرمندم هرکاری کردم رنگ و فنتش تغییر نکرد
   
 10. هانی20

  هانی20 من پذیرفتم که عشق افسانه است کاربر تایید شده

  تاریخ عضویت:
  ‏8 فوریه 2013
  ارسال ها:
  16
  تشکر شده:
  19
  جنسیت:
  زن
  من شرمندم هرکاری کردم رنگ و فنتش تغییر نکرد
   
 1. کانال تلگرام

  اطلاعیه ها و اخبارهای فارس پاتوق ، مسابقات و جوایز
 2. گروه تلگرام

  کتاب مذهبی ، کتاب های درسی ، کتاب های علمی ، کتاب رمان
 3. برنامه تلگرام

  اپراتور ، نرم افزار های ارتباطی
 4. سرگرمی و تفریح تلگرام

  دانستنیهای جالب ، مرکز تخصصی ترول ، انواع فال ها و طالع بینی ها ، مطالب طنز آمیز ، اس ام اس و جوک
 5. آموزش تلگرام

  اخبار فارس پاتوق ، انتقادات و طرح های جدید فارس پاتوق ، نظر سنجی ، آموزش های لازم فارس پاتوق ، اطلاعیه های فارس پاتوق
 6. کانال موزیک تلگرام

  مداحی ایام فاطمیه ، مداحی ماه محرم ، موزیک های ایرانی ، موزیک های شاد ، آهنگ های خارجی ، آهنگ های پیشواز ایرانسل ، آهنگ های پیشواز همراه اول ، آهنگ های رومانتیک ، مداحی ، آهنگ های سنتی
 7. اخبار تلگرام

  اخبار حوادث ، اخبار جهان ، اخبار ورزشی ، اخبار پزشکی ، اخبار سیاسی - اقتصادی ، اخبار فرهنگی - هنری ، اخبار علمی
 8. مد و زیبایی تلگرام

  مدل لباس دخترانه ، مدل لباس زنانه ، مدل لباس پسرانه ، مدل لباس مردانه ، مدل لباس ، مدل لباس جدید ، مدل عینک ، مدل مو ، مدل ناخن ، عکس مدل
 9. کانال عکس تلگرام

  عکس های خنده دار ، عکس های بازیکنان ، عکس های ترسناک ، عکس های طبیعت ، عکس های حیوانات ، عکس های حوادث ، تصاویر عاشقانه ، تصاویر کارتونی ، عکس های اتومبیل ، تصاویر هنرمندان ، تصاویر کودکان ، عکس های متفرقه
 10. کانال فیلم تلگرام

  اپراتور همراه اول ، اپراتور ایرانسل ، اپراتور رایتل
 11. تبلیغات تلگرام و اینستاگرام

  آگهی های استخدام دولتی ، آگهی های استخدام غیر دولتی ، سوالات و پاسخ های آزمون های استخدامی
 12. کانالهای ادبی تلگرام

  تاریخ ، شعر و ادبیات ، نامه نگاری و انواع نامه ها
 13. گروه چت تلگرام

  ابزار های وبلاگ ، سئو و بهینه سازی وب سایت ، سیستم های مدیریت محتوا ، قالب های وبلاگ ، ابزار های وب سایت ، قالب های وب سایت ، معرفی وبلاگ و وب سایت های مفید ، کسب و کار در اینترنت ، کسب درآمد بدون اینترنت
 14. بهترین کانال های تلگرام

  هوا و فضا ، دانش و فن آوری در پزشکی ، دانش و فناوری در کامپیوتر ، دانش و فناوری در موبایل ، دانش و فناوری در وب سایت ها ، جنگ افزار ، تکنولوژی های روز
 15. نرم افزار اینستاگرام

  سیستم عامل ها ، لپ تاپ و تبلت ، نرم افزار ها ، سخت افزار ها ، بازی های کامپیوتری
 16. کانال پزشکی و سلامت تلگرام

  روانشناسی ، تغذیه ، بهداشت ، بیماری ها و روش درمان
 17. بهترین پیج اینستاگرام

  اخبار ورزشی ، معرفی ورزش ها و تیم ها ، شخصیت های ورزشی
 18. عکس اینستاگرام

  برنامه ریزی درسی ، مقطع آموزش ابتدایی ، مقطع آموزش راهنمایی ، مقطع آموزش متوسطه ، مقطع پیش دانشگاهی ، مقطع آموزش فنی حرفه ای ، مقطع آموزش کاردانش
 19. فیلم اینستاگرام

  مقالات کار آفرینی و طرح کسب و کار ، مقالات عمومی ، درخواست مقالات ، مقالات علمی
 20. آموزش اینستاگرام

  رشته های فنی و مهندسی ، رشته های علوم تجربی ، رشته های علوم پایه و انسانی ، رشته های هنر ، معرفی رشته های دانشگاهی ، معرفی دانشگاه های ایران ، رشته های پزشکی ، رشته های زبان انگلیسی
 21. کانال مذهبی تلگرام

  اهل بیت و علما ، احکام ، مولتی مدیای مذهبی
 22. کانال خانواده تلگرام

  خانواده ، هنر در خانه
 23. کانال آشپزی تلگرام

  انواع شیرینی ، انواع دسر ، انواع غذا ها و طرز تهیه آن ها ، خورش ها ، سوپ و سالاد ، ساندویچ و پیتزا ، سس و ترشی
 24. کانال گردش و گردشگری تلگرام

  معرفی مکان های زیارتی ، معرفی مکان های تفریحی ، معرفی مکان های شگفت انگیز ، معرفی شهرها و کشورها
 25. سایر موضوعات تلگرام

  اخبار و مطالب گوناگون خبری ، معما ها و چیستان ها ، اخبار گوناگون اینترنتی ، صندلی داغ ، گفتگو با کاربران ، بازارچه خرید و فروش ، زباله دان
 26. کانال تست روانشناسی تلگرام

  تست هوش
 27. کانال روانشناسی ازدواج تلگرام

  نکات قبل از ازدواج ، نکات بعد از ازدواج
 28. کانال مشاوره جنسی تلگرام

  راهنمایی علمی جنسی
XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.