1. فارس پاتوق پیشنهاد می کند موضوع زیر را دنبال کنید

  اوضاع کار کردن توی ژاپن و ایران
  رد اعلامیه

ذهن زنان را بشناسید

شروع موضوع توسط 18u در ‏24 فوریه 2013 در انجمن کانال روانشناسی

 1. 18u

  18u برترین کاربر انجمن کاربر تایید شده

  تاریخ عضویت:
  ‏20 ژانویه 2013
  ارسال ها:
  2,792
  تشکر شده:
  1,499
  جنسیت:
  زن
  aa56b7f12601.jpg

  ین ویژگی های زنانه را بشناسید تا بیشتر پی به خصوصیات زنان ببرید:

  1.پیوندجویی

  روان شناس ها می گویند اگر فقط یک فرق بین زن ها و مردها باشد این است که برای زن ها ارتباط برقرار کردن با دیگران مهم ترین چیز است و برای مردها استقلال و اقتدار. این که زن ها خیلی بیشتر به ارتباط با دیگران اهمیت می دهند، از همان کودکی شروع می شود. حتماً همه ی شما دیده اید دخترها عروسک را به عنوان اسباب بازی اصلی انتخاب و با آن ارتباط برقرار می کنند. روان شناس ها به این ویژگی زنانه «پیوندجویی» می گویند.

  پیوند با خانواده ی پدری

  زن ها از مردها پیوندجوتر هستند و برای رابطه با دیگران اهمیت بیشتری از مردان قائل اند. یکی از مهم ترین کسانی که زن ها برای رابطه با آنها انرژی می گذارند، خانواده ی پدری شان است. از خواهر، مادر، برادر و پدر گرفته تا بچه های خواهر و برادرها و دایی و عمو و عمه و خاله همه و همه می توانند در دایره ی دغدغه های یک زن قرار بگیرند و از همه ی آنها خبر بگیرند. معمولاً مردها این رفتار همسران شان را در تقابل با قدرت خودشان می دانند و برای همین از زن ها می خواهند بین خانواده و شوهرشان به یکی اولویت بدهد. معلوم است می خواهند آن یکی هم خودشان باشد. در صورتی که رابطه با خانواده ی پدری، فقط به خاطر ویژگی پیوندجویی خانم هاست. همان ویژگی که آنها را به شوهران شان هم وصل کرده است!

  رازداری نکردن

  یکی از مسائلی که بین مردها و زن ها همیشه اختلاف است مرز بین چیزی است که باید بیرون از خانه گفته شود و چیزهایی که نباید گفته شود. زن ها به خاطر ویژگی پیوندجویی معمولاً هم مرزها را بازتر می گیرند و هم تعداد آدم هایی که می توان چیزهایی را که در ذهن مردها خصوصی است به آنها گفت. یک زن ممکن است در اتوبوس بین شهری سر درددل را به یک کنار دستی غریبه باز کند و خصوصی ترین چیزهای زندگی اش را به او بگوید. اتفاقی که در مورد مردان تقریباً غیرممکن است.  2. عاطفی بودن

  زن ها عاطفی تر از مردها هستند. این یک باور عمومی است که اتفاقاً پایه های علمی هم دارد. البته روان شناس ها کمی جزئی تر در این مورد اظهار نظر می کنند. آنها می گویند مردها می توانند جنبه های عقلانی و احساسی یک ماجرا را از هم جدا کنند، اما زن ها حتی در یک بحث منطقی زود احساساتی می شوند. عصب شناس ها می گویند دلیل این قضیه می تواند این باشد که مرکز عاطفه در مرد ها فقط در نیکره ی راست مغز آنهاست در صورتی که مراکز عاطفه در زن ها هم در سمت چپ و هم در سمت راست مغز پراکنده است. حتماً می دانید سمت چپ مغز مسئول تکلم و تفکر منطقی است. برای همین احتمالاً خیلی از مردها تعجب می کنند چرا وقتی یک بحث منطقی را با زنان شان پیش می برند، آنها ناگهان احساساتی می شوند. البته در مقابل خانم ها هم از این که مرد ها حتی در یک بحث احساسی می توانند خونسردی خودشان را حفظ کنند و با منطق خودشان پیش بروند تعجب می کنند.

  اگر بخواهیم کلی تر نگاه کنیم، مخصوصاً مردهایی که زنان موفقی دارند، ممکن است به این اشتباه بیفتند که چون همسرشان در جمع آدم هایی است که خیلی خوب از پس خودشان و کارهای شان برمی آیند دیگر نیازی به حمایت عاطفی ندارد. اما روان شناسی زنان دقیقاً بر عکس این را می گوید. حتی زنانی که اسطوره ی اعتماد به نفس هستند در مقابل شما دوست دارند زنانه رفتار کنند و از حمایت عاطفی تان برخوردار شوند. دعوای همیشگی زنان و مردان در به جمله آوردن جمله «دوستت دارم» توسط مردها ریشه در همین تفاوت جنسیتی دارد.

  زن ها به خاطر عاطفی بودن شان بیشتر از مبالغه در جمله های شان استفاده می کنند. وقتی آنها می گویند هیچ وقت، همیشه، بهترین، بدترین، همه یا هیچ واقعاً منظورشان دقیقا آن جمله ها نیست. اما شما به عنوان یک مرد احتمالاً منطقی فکر می کنید و می بینید واقعاً آن طور که همسرتان گفته نیست و وارد یک جدل بی حاصل منطقی با او می شوید

  3. خوش صحبتی

  مردان معمولاً از این شکایت دارند که همسران شان خیلی حرف می زنند. برای همین در مورد زیاد حرف زدن زنان هم تا دل تان بخواهد لطیفه و پیامک درست شده است. روان شناسان هم موافق اند زن ها و مردها هم در میزان صحبت کردن و هم در شیوه ی صحبت کردن با هم فرق دارند.

  عصب شناس ها می گویند مردان برای حرف زدن فقط از نیمکره ی چپشان استفاده می کنند اما زن ها از هر دو نیمکره. روان شناسان رشد می گویند تجهیزات سخن گفتن (مثلاً تارهای صوتی) در زن ها زودتر از مردان رشد می کند.

  روان شناس های تکاملی هم می گویند، در طول قرن ها مردها یاد گرفته اند ساکت تر باشند و زن ها یاد گرفته اند که بیشتر حرف بزنند. آنها می گویند هزاران سال پیش زنان به صورت گروهی با زنان دیگر حرکت می کردند و در حالی که بچه های شان را در بغل داشتند پا را از محدوده ی غار فراتر نمی گذاشتند. اگر آنها با همدیگر رابطه برقرار می کردند احتمال بقای شان بیشتر بود. اما مردها باید خاموش در بالای تپه به انتظار شکار می نشستند. اگر آنها حرف می زدند شکار فرار می کرد و بقای شان به خطر می افتاد.

  گذشته از میزان حرف زدن مشکلاتی که تفاوت در نحوه ی حرف زدن خانم ها و آقایان ایجاد می کند خودش را به شکل های متفاوتی در محیط خانواده نشان می دهد که در ادامه ی فصل با ذکر مثال آن ها را توضیح می دهیم.

  گزارش توصیفی خانم ها

  روان شناس ها می گویند اگر دو دسته بندی کلی در مورد گزارش روزمره باشد یکی گزارش توصیفی و یکی گزارش علمی است. زن ها معمولاً از حرف زدن شان گزارش توصیفی و با جزئیات، اما مردها از گزارش علمی و منطقی استفاده می کنند. این تفاوت از همان بچگی هم در مورد دختر ها و پسر ها وجود دارد. حتماً یادتان هست خواهرتان چه طور با آب وتاب در مورد اتفاق های مدرسه برای مادرتان حرف می زد اما شما به عنوان یک پسر حس می کردید اتفاق خاصی در مدرسه نیفتاده است که قابل تعریف کردن باشد. در واقع نه گزارش توصیفی زن ها نشانه ی پرحرفی آنهاست و نه تیتروار ردیف کردن وقایع روزانه ی مردها، نشانه ی بی توجهی شان. بهترین راهکار برای مردها این است که بگذارند زن ها طبق طبیعت شان رفتار کنند و حرف خودشان را بزنند و آنها گوش بدهند. همین! مخصوصاً زن های خانه دار، که بیشتر تنها هستند، بیشتر به گوش دادن مردها نیاز دارند. گاهی همین گوش ندادن آن قدر برای خانم ها مسئله می شود که آنها را به وادی طلاق می کشاند.

  ضمن این که زن ها حرف می زنند تا صرفاً حرف زده باشند، مردها همیشه دنبال راه حل می گردند و برای همین حرف زن ها را قطع می کنند تا راه حل دهند و مکالمه را تمام کنند و این همیشه زن ها را عصبانی می کند.

  غیر مستقیم حرف زدن خانم ها

  سبک بیان زن ها و مردها با هم فرق می کنند. مردها حرف شان را شفاف و مستقیم می زنند، اما زن ها غیرمستقیم می خواهند منظورشان را برسانند. یونگ، روان شناس مشهور در یکی از کتاب هایش زن ها را به عنکبوت تشبیه می کند. می گوید آنها برای رسیدن به مقصودشان آن قدر نقطه های مختلف را با تارهای شان به هم وصل می کنند که گاهی خودشان در تار خودشان گیر می افتند. البته شیوه ی حرف زدن زن ها خیلی هوشمندانه است. وقتی همسر شما غیرمستقیم حرف بزند، حتی اگر شما با او مخالفت کنید، رابطه موقتاً به هم نمی خورد. همه ی اینها به همان پیوندجویی و عاطفی بودن زن ها مربوط است که در فصل های قبل هم به آنها اشاره شد. در واقع مردها نباید فکر کنند که حرف های زن ها کلمه به کلمه همان است که می گویند. آنها باید با توجه به فضای عاطفی و اتفاق های قبلی حرف زن ها را رمزگشایی کنند. ممکن است معنای حرف همسر شما دقیقاً عکس آن چیزی باشد که می گوید یا می خواهد. معمولاً باید پشت حرف های او دنبال «جلب حمایت عاطفی» و «شرح وظایف خودتان به عنوان یک شوهر» باشید!

  مبالغه ی زنان

  زن ها به خاطر عاطفی بودن شان بیشتر از مبالغه در جمله های شان استفاده می کنند. وقتی آنها می گویند هیچ وقت، همیشه، بهترین، بدترین، همه یا هیچ واقعاً منظورشان دقیقا آن جمله ها نیست. اما شما به عنوان یک مرد احتمالاً منطقی فکر می کنید و می بینید واقعاً آن طور که همسرتان گفته نیست و وارد یک جدل بی حاصل منطقی با او می شوید. این جدل به جای این که چیزی را حل کند زن ها را غمگین تر یا عصبانی تر می کند. بهتر است به حرفش گوش دهید و بگذارید حرفش را بزند تا آرام شود.  4.شم زنانه

  زن ها و مردها زبان بدن متفاوتی دارند. زن ها لبخند بیشتری می زنند. فضای شخصی کمتری لازم دارند و معمولاً نزدیک تر به هم می ایستند. زن ها حالت بدنی متفاوتی می گیرند و معمولاً دست های شان را به حالت مۆدبی به هم قفل می کنند یا حالت دست به * می گیرند و پاهای شان را هم به هم نزدیک تر می کنند و موقع نشستن آنها را به یک طرف می گیرند.

  اما از همه ی اینها مهم تر این است که زن ها توانایی کشف نشانه های زبان بدن دیگران را دارند. چیزی که روان شناس ها به آن می گویند «رمزگشایی». زن ها بیشتر از شما می توانند از حالت صورت و بدن تان بفهمند چه منظور یا احساسی دارید. بنابراین سعی نکنید به آنها دروغ بگویید! ضمن این که چون توانایی شما در این مورد کمتر است سعی کنید ذره ذره زبان بدن همسرتان را یاد بگیرید تا بتوانید ذهن او را بخوانید. حالا که توانایی طبیعی تان در این مورد کمتر است، لااقل خودتان، خودتان را تربیت کنید!  5.حسادت زنانه

  زنان دوست دارند آخرین کسی باشند که به قلب شوهرشان وارد می شوند. بعد از آن هم به وسیله های مختلفی می خواهند در را پشت سرشان ببندند و نگذارند کسی وارد شود. برای زن ها حتی از اولین لحظه ی آشنایی مهم این است آیا این مرد تا آخر عمر به من وفادار خواهد ماند یا نه.

  عصب شناس ها می گویند «احساس خاص بودن» و این که «من تنها زنی هستم که در زندگی شوهرم وجود دارد» تأثیر فوق العاده ای روی شیمی و مغز زنان می گذارد.

  روان شناس های تکاملی می گویند نیاز به تعهد مردها در طول سالیان دراز ایجاد شده است. زن ها برای منتقل کردن ژن ها به بچه های شان باید مردی را انتخاب می کردند که در دوره ی بارداری و شیر دادن به بچه از او مراقبت کند. مردان متعهد با احتمال بیشتری این کار را انجام می دهند.

  انحصارطلبی زن ها آن قدر قوی است که حتی می تواند باعث یک اضطراب دائمی و ترس از خیانت شوهرشان شود. زن ها از ابزارهای زیادی برای بسته ماندن در پشت سرشان استفاده می کنند. بعضی از آنها شوهرشان را امتحان می کنند، بعضی از آنها مرتب در مورد زن های دیگر از شوهرشان می پرسند، بعضی از آن ها شوهرشان را بازخواست می کنند، بعضی مرتب وسایل شخصی مثل موبایل همسرشان را چک می کنند، بعضی از آنها محدودش می کنند و بعضی حتی شوهرشان را مجبور می کنند محیطی را که «شهری است پر کرشمه و خوبان ز شش جهت» را عوض کنند.

  اگر خیانت جنسی زن برای مردان یک فاجعه باشد، خیانت عاطفی مردها برای زن ها فاجعه است، بنابراین حسادت زن ها هم بیشتر از نوع عاطفی است تا جنسی. بهترین راه برای شما به عنوان یک مرد یک جمله است: «همسرتان را حساس نکنید.»

  تنوع سلول های مخروطی در چشم زن ها باعث می شود آنها رنگ های بیشتر و دقیق تری را درک کنند. یک زن بیشتر احتمال دارد رنگ فیروزه ای و لاجوردی را از هم تشخیص دهد، مردها به هر دو می گویند آبی  6.تنوع طلبی زنانه

  زن ها در بسیاری از موارد از مردها تنوع طلب ترند. از مبلمان منزل گرفته تا لباس و آرایش. عصب شناس ها می گویند این به جنسیت آنها برمی گردد. در مغز مردها برای هر چیزی تقریباً یک مرکز در یک نیمکره وجود دارد، اما مغز زن ها حالت عمومی تری دارد و برای هر کار چندین مرکز پراکنده در دو نیمکره وجود دارد. غیر از این جسم پینه ای که دو نیمکره را به هم متصل می کند در زن ها ضخیم تر است. همین می تواند باعث تنوع طلبی آنها شود.

  علاوه بر این، تنوع سلول های مخروطی در چشم زن ها باعث می شود آنها رنگ های بیشتر و دقیق تری را درک کنند. یک زن بیشتر احتمال دارد رنگ فیروزه ای و لاجوردی را از هم تشخیص دهد، مردها به هر دو می گویند آبی.

  روان شناسان می گویند احساسات گسترده ی زنان و تفاوت های مغزی شان باعث می شود حسابی تنوع طلب باشند. تنوع طلبی خانم ها معمولاً خودش را در پوشش، آرایش، گرایش به مد، پاساژگردی و تغییر مبلمان نشان می دهد. چیزی که شما به عنوان یک مرد ممکن است حوصله اش را نداشته باشید. ممکن است شما این رفتارها را پای ولخرجی، بی ملاحظگی یا بیکاری همسرتان بگذارید اما در واقع آنها دارند طبق طبیعت تنوع طلب خودشان رفتار می کنند. اگر می خواهید آنها را درک کنید به عشق ماشین های همجنس خودتان نگاه کنید که دل شان می خواهد هر ماه ماشین یا وسایلش را عوض کنند.
   

  موضوعات مشابه

 1. کانال تلگرام

  اطلاعیه ها و اخبارهای فارس پاتوق ، مسابقات و جوایز
 2. گروه تلگرام

  کتاب مذهبی ، کتاب های درسی ، کتاب های علمی ، کتاب رمان
 3. برنامه تلگرام

  اپراتور ، نرم افزار های ارتباطی
 4. سرگرمی و تفریح تلگرام

  دانستنیهای جالب ، مرکز تخصصی ترول ، انواع فال ها و طالع بینی ها ، مطالب طنز آمیز ، اس ام اس و جوک
 5. آموزش تلگرام

  اخبار فارس پاتوق ، انتقادات و طرح های جدید فارس پاتوق ، نظر سنجی ، آموزش های لازم فارس پاتوق ، اطلاعیه های فارس پاتوق
 6. کانال موزیک تلگرام

  مداحی ایام فاطمیه ، مداحی ماه محرم ، موزیک های ایرانی ، موزیک های شاد ، آهنگ های خارجی ، آهنگ های پیشواز ایرانسل ، آهنگ های پیشواز همراه اول ، آهنگ های رومانتیک ، مداحی ، آهنگ های سنتی
 7. اخبار تلگرام

  اخبار حوادث ، اخبار جهان ، اخبار ورزشی ، اخبار پزشکی ، اخبار سیاسی - اقتصادی ، اخبار فرهنگی - هنری ، اخبار علمی
 8. مد و زیبایی تلگرام

  مدل لباس دخترانه ، مدل لباس زنانه ، مدل لباس پسرانه ، مدل لباس مردانه ، مدل لباس ، مدل لباس جدید ، مدل عینک ، مدل مو ، مدل ناخن ، عکس مدل
 9. کانال عکس تلگرام

  عکس های خنده دار ، عکس های بازیکنان ، عکس های ترسناک ، عکس های طبیعت ، عکس های حیوانات ، عکس های حوادث ، تصاویر عاشقانه ، تصاویر کارتونی ، عکس های اتومبیل ، تصاویر هنرمندان ، تصاویر کودکان ، عکس های متفرقه
 10. کانال فیلم تلگرام

  اپراتور همراه اول ، اپراتور ایرانسل ، اپراتور رایتل
 11. تبلیغات تلگرام و اینستاگرام

  آگهی های استخدام دولتی ، آگهی های استخدام غیر دولتی ، سوالات و پاسخ های آزمون های استخدامی
 12. کانالهای ادبی تلگرام

  تاریخ ، شعر و ادبیات ، نامه نگاری و انواع نامه ها
 13. گروه چت تلگرام

  ابزار های وبلاگ ، سئو و بهینه سازی وب سایت ، سیستم های مدیریت محتوا ، قالب های وبلاگ ، ابزار های وب سایت ، قالب های وب سایت ، معرفی وبلاگ و وب سایت های مفید ، کسب و کار در اینترنت ، کسب درآمد بدون اینترنت
 14. بهترین کانال های تلگرام

  هوا و فضا ، دانش و فن آوری در پزشکی ، دانش و فناوری در کامپیوتر ، دانش و فناوری در موبایل ، دانش و فناوری در وب سایت ها ، جنگ افزار ، تکنولوژی های روز
 15. نرم افزار اینستاگرام

  سیستم عامل ها ، لپ تاپ و تبلت ، نرم افزار ها ، سخت افزار ها ، بازی های کامپیوتری
 16. کانال پزشکی و سلامت تلگرام

  روانشناسی ، تغذیه ، بهداشت ، بیماری ها و روش درمان
 17. بهترین پیج اینستاگرام

  اخبار ورزشی ، معرفی ورزش ها و تیم ها ، شخصیت های ورزشی
 18. عکس اینستاگرام

  برنامه ریزی درسی ، مقطع آموزش ابتدایی ، مقطع آموزش راهنمایی ، مقطع آموزش متوسطه ، مقطع پیش دانشگاهی ، مقطع آموزش فنی حرفه ای ، مقطع آموزش کاردانش
 19. فیلم اینستاگرام

  مقالات کار آفرینی و طرح کسب و کار ، مقالات عمومی ، درخواست مقالات ، مقالات علمی
 20. آموزش اینستاگرام

  رشته های فنی و مهندسی ، رشته های علوم تجربی ، رشته های علوم پایه و انسانی ، رشته های هنر ، معرفی رشته های دانشگاهی ، معرفی دانشگاه های ایران ، رشته های پزشکی ، رشته های زبان انگلیسی
 21. کانال مذهبی تلگرام

  اهل بیت و علما ، احکام ، مولتی مدیای مذهبی
 22. کانال خانواده تلگرام

  خانواده ، هنر در خانه
 23. کانال آشپزی تلگرام

  انواع شیرینی ، انواع دسر ، انواع غذا ها و طرز تهیه آن ها ، خورش ها ، سوپ و سالاد ، ساندویچ و پیتزا ، سس و ترشی
 24. کانال گردش و گردشگری تلگرام

  معرفی مکان های زیارتی ، معرفی مکان های تفریحی ، معرفی مکان های شگفت انگیز ، معرفی شهرها و کشورها
 25. سایر موضوعات تلگرام

  اخبار و مطالب گوناگون خبری ، معما ها و چیستان ها ، اخبار گوناگون اینترنتی ، صندلی داغ ، گفتگو با کاربران ، بازارچه خرید و فروش ، زباله دان
 26. کانال تست روانشناسی تلگرام

  تست هوش
 27. کانال روانشناسی ازدواج تلگرام

  نکات قبل از ازدواج ، نکات بعد از ازدواج
 28. کانال مشاوره جنسی تلگرام

  راهنمایی علمی جنسی
XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.