1. انجمن های فارس پاتوق
  مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.
  رد اعلامیه

زنان چه مردانی را می پسندند ...

شروع موضوع توسط 18u در ‏24 فوریه 2013 در انجمن کانال روانشناسی

 1. 18u

  18u برترین کاربر انجمن کاربر تایید شده

  تاریخ عضویت:
  ‏20 ژانویه 2013
  ارسال ها:
  2,792
  تشکر شده:
  1,493
  جنسیت:
  زن
  awww.zigil.ir_uploads_leonr2_1391_11_18_3_eb5955974e01.jpg
  نتایج یک تحقیق نشان می دهد زنان مردان با ظاهر مردانه را می پسندند و چندان به مردانی که بیش از حد به ظاهر خود توجه کرده و خصوصیات زنانه دارند توجه ندارند.

  محققان معتقدند زنان افزایش تعداد مردان زن نما یا مردانی که ظاهری زنانه دارند را قبول ندارند. زنان این خصوصیات را یک نقطه ضعف تصور می کنند که نتیجه معکوس به همراه دارد.

  این مطالعه روی 132 زن و 100 مرد انجام شد و محققان متوجه شدند در مجموع مردان بر خلاف زنان نظر منفی نسبت به این موضوع ندارند.

  شرکت کنندگان فیلم های 15 دقیقه ای از مصاحبه های شغلی زنان و مردان دیدند که در طی آن شرکت کنندگان به سوالاتی پاسخ می دادند که مهارت های اجتماعی فرد را محک می زد.
  در این مطالعات مشخص شد مردانی که دارای خصوصیات و ویژگی های مردانه نیستند کم تر مورد توجه قرار گرفته و پذیرفته می شوند.

  در اکثر ایام تاریخی نیز مردان بیش تر با الگوهای مستقل تر و خودمختارتر نسبت به زنان شناخته می شدند. این در حالی است که زنان اجازه داشتند ضعیف به نظر برسند اما این خصوصیت در مورد مردان به طور کل ممنوع است و نسبت به آن نظر منفی زیادی وجود دارد.

  از سوی دیگر تسلط و قدرت از ویژگی های خاص مردان است که چندان در مورد زنان داشتن این ویژگی ها پذیرفته نیست. همین باورها باعث شده است الگوهای خاصی از هر جنسیت در ذهن ما شکل بگیرد که انتظارات و قوانین مرتبط با رفتارهای آن ها را با یکدیگر متمایز می کند و به عبارت دیگر باعث ظهور بایدها و نبایدها در هر جنس می شود.

  محققان متوجه شدند به همین دلیل مردانی که از این خصوصیات به دور هستند سخت تر می توانند شغل پیدا کنند.
   

  موضوعات مشابه

  naghmeh از این پست تشکر کرده است.
XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.