1. بالاخره صندلی داغ برای کاربران ، این ماه برگذار شد!
    صندلی داغ آبان ماه ۹۵ رو هلیا با نام کاربری ( haleya ) مهمان این برنامس!
    برای اطلاعات بیشتر حتما به صندلی داغ در موضوعات آزاد سر بزنید.
    رد اعلامیه

مشروح اظهارات قلعه‌نويي در برنامه 90 ديشب

شروع موضوع توسط alicpu در ‏24 ژوئیه 2012 در انجمن فوتبال و فوتسال

1. alicpu

alicpu کاربر تایید شده

سرمربي تيم فوتبال استقلال گفت: قراردادهاي آنچناني بسته شده اما هنوز پولي به بازيکنان نداده اند.
    مشاهده پیوست awww3.varzesh3.com_admin_asp_Picture_00034160.jpg
    به گزارش خبرگزاري فارس، امير قلعه نويي در برنامه 90 شب گذشته به صورت تلفني به سوالات عادل فردوسي پور پاسخ داد. متن اين گفت و گو به شرح زير است؛

* نظرتان در مورد بحث حضور بازيکنان ايراني در قطر چيست؟

ابتدا بايد تشکر کنم که چنين بحثي را مطرح کرديد. بايد در بحث انتقال بازيکن باهوش عمل کنيم زيرا با قطر در رقابت هاي مقدماتي جام جهاني همگروه هستيم.

* اينکه از پول بيت المال به بازيکنان رقمي مثل 3 ميليارد تومان بدهيد درست است؟

من با حرف شما موافقم اما بايد به دنبال حلقه گمشده فوتبال باشيم. تزريق پول بايد خروجي مناسبي براي جامعه داشته باشد. در تبريز که بودم 70 هزار نفر به ورزشگاه مي آمدند که حدود 6 ساعت وقتشان را فوتبال پر مي کرد يعني اگر اين 70 هزار نفر در شش ضرب شود ببينيد چند هزار ساعت وقت جوانان ما پر مي شود. در محيط هاي آسيب پذير هم نرفته اند. پس بايد برنامه ريزي کنيم. اين ارقام پولي نيست. در همين قطر ببينيد چقدر پول داده مي شود يا امارات 26 ميليون دلار به مارادونا براي سرمربيگري يک تيم باشگاهي داد. بنابراين ما کاپيتان تيم ملي را آورده ايم که در ميدان شهر پمپلونا به فارسي نوشته شده "سلام". چقدر بايد بدهيم که اين گونه براي کشورمان تبليغ شود.

* باورش سخت است که نکونام با 350 ميليون تومان به استقلال آمده باشد؟

من در مسايل مالي دخالت نمي کنم. البته بايد تشکر ويژه اي از بازيکنان داشته باشم که بدون دريافت يک ريال تمرين و بازي مي کنند. قراردادهاي آنچناني بسته شده اما هنوز پولي نداده اند.

* راضي نبوديد مجيدي به استقلال بيايد؟

سال اولي که به استقلال آمدم يازده بازيکن را جابه جا کردم. من بازيکناني را انتخاب مي کنم که به تاکتيک تيمي ام بخورند. اگر مي خواستم جبهه گيري کنم عليه رحمتي و جباري جبهه گيري مي کردم. با فتح الله زاده هم که حرف زديم قرار شد نگاهي به قهرماني در ايران و آسيا داشته باشيم. 4 مهاجم براي تيم گرفتيم و به نظر مردم هم احترام گذاشتيم که مي گفتند فلاني را بياور. با فتح الله زاده معامله اي نشد زيرا ما در يک کفه ترازو نيستيم اما به نظر مردم احترام گذاشتم گفتم مردم دوست دارند مجيدي بيايد، چه اشکالي دارد.

دو روز پيش به من گفتند مجيدي گفته بايد کاپيتان تيم باشم که گفتم چنين مسئله اي نيست. همه بايد در چارچوب باشند وگرنه به مشکل بر مي خوريم. دو مسئله را هم شما به آن اشاره نکرديد اول اينکه بازيکنان معرفت به خرج دادند و بدون پول تمرين و بازي کردند ديگر اينکه کيانوش رحمتي با وجود اينکه قراردادش تمام شده بود و شرايط عادي نداشت.

* اگر نکونام و مجيدي به استقلال مي آمدند نکونام کاپيتان مي شد؟

در همه جاي دنيا بحث کاپيتاني زير نظر سرمربي است اما در ايران سنت است که بازيکن قديمي تر کاپيتان مي شود و ما هم به اين سنت احترام مي گذاريم ولي زماني که من در استقلال بودم ورمزيار کاپيتان بود که بازوبند را به من داد. من به اين مسئله فکر نکرده بودم.

* نکونام گفته بود بايد کاپيتان استقلال باشد؟

نه شخصيت او اين گونه است و من نه آدمي هستم که به من از اين حرف ها بزنند. فتح الله زاده به من زنگ زد و گفت مجيدي مي گويد بايد کاپيتان باشد که من گفتم نه، فردا اگر کاپيتان را بيرون بگذاري براي تيم حاشيه درست مي شود و از متن و اهداف مان دور مي شويم.

* مي گويند شما به تمام مسايل باشگاه استقلال اشراف کامل داريد؟

نه من تکذيب مي کنم خيلي از افرادي که در باشگاه استقلال بودند و با من مشکل داشتند اکنون سرکارشان هستند. اگر ماجدي هم سرپرست شد با پيشنهاد خود فتح الله زاده بود زيرا او زبانش خوب است و بحث حضور در آسيا را داريم. پورحيدري هم مدير فني قرار شد باشد که اکنون در خدمتش هستيم. سررشته داري هم که عليه من خيلي مطلب مي نوشت نيز اکنون هست اما کادر فني از اختيارات سرمربي است که انتخاب کند.