1. بالاخره مسابقه کاربر برتر با جوایز ارزشمند برای فعالترین کاربران!
    هر ماه ربع سکه بهار آزادی و چندین فلش مموری به کاربران برتر به انتخاب شما!
    برای اطلاعات بیشتر حتما به انجمن مسابقات و جوایز سر بزنید.
    رد اعلامیه

ترجمه آنلاین متن تنها با یک کلیک با افزونه “دیکشنری مریم” فایرفاکس

شروع موضوع توسط Sepehr در ‏24 ژوئیه 2012 در انجمن نرم افزار های فارسی

1. Sepehr

Sepehr کاربر تایید شده

چند ماهی از اضافه شدن زبان فارسی به زبان‌های پشتیبانی کننده در مترجم گوگل (Google translation) می‌گذرد .
    افزونه Maryamsoft Online Dictionary And Translator نام یک افزونه فارسی برای فایرفاکس است که به همت گروه نرم افزاری مریم و با استفاده از API مترجم گوگل عمل می‌کند .
    با نصب این افزونه در فایرفاکس می‌توانید به راحتی هرچه تمام تر و بدون نیاز به صفحه مترجم گوگل و تنها با انتخاب متن مورد نظر خود و یک کلیک ، ترجمه متن را به زبان دلخواه خود به سرعت ودر پنجره ای کوچک و دریافت کنید .
    awww.shahvar.net_wp_content_uploads_2010_01_maryam_dic.gif
    برخی از مهم‌ترین امکانات و خصوصیات افزونه :
    در این نسخه، افزونه شامل دو بخش دیکشنری (ترجمه کلمه) و مترجم (ترجمه متن) می باشد.
    • شامل زبان های: فارسی – انگلیسی – عربی – فرانسوی – آلمانی – ایتالیایی – اسپانیایی – روسی – هلندی – دانمارکی – نروژی – سوئدی – ترکیه ای – ژاپنی – چینی – کره ای – هندی و …
    • انتخاب عبارت یا جمله مورد نظر و ترجمه آن به زبان دلخواه
    • انتخاب کلمه مورد نظر و ترجمه آن به زبان دلخواه
    • ترجمه کلمه به صورت هوشمند با فشردن کلید Ctrl و کلیک راست (همانند دیکنشری بابیلون)
    • قابلیت تلفظ آنلاین کلمات انگلیسی با استفاده از سه مرجع مختلف
    • قابلیت شناور بودن پنجره دیکشنری و مترجم در صفحه
    • امکان بسته شدن اتوماتیک پنجره دیکشنری و مترجم
    • امکان جا به جایی پنجره دیکشنری و مترجم در صفحه
    • قابلیت تغییر عملکرد و نحوه نمایش به سلیقه شما با استفاده از بخش تنظیمات
    • ترجمه متن با استفاده از مترجم گوگل
    • افزایش قابل توجه سرعت ترجمه
    • بهبود عملکرد سیستم هوشمند شناسایی کلمات شامل رفع برخی تاثیرات نامطلوب بروی متن
    • بهبود در معنی کلمات شامل دسته بندی براساس: اسم – صفت – ضمیر – فعل – قید – حرف اضافه – حرف ربط – صوت – اختصار و …

برای ترجمه متون دلخواه تنها کافی است در فایرفاکس ، متن مورد نظر خود را انتخاب کنید (Highlight ) و سپس با کلیک راست و انتخاب زبان مورد نظر خود ترجمه متن را مشاهده کنید .
    awww.shahvar.net_wp_content_uploads_2010_01_maryam_dic2.gif
    ترجمه عبارت انتخاب شده به زبان مورد نظر با استفاده از منوی کلیک راست​
    • برای نصب باید به این نکته توجه کنید که برای فعال شدن کلید نصب، گزینه “Let me install this experimental add-on” را انتخاب کنید. [​IMG]
    پانوشت :
    حدود 7 ماه هست که از این افزونه استفاده می‌کنم و با اینکه هنوز افزونه در مرحله آزمایشی قرار دارد , واقعا مشکل خاصی رو در آن مشاهده نکردم . نصب و استفاده از این افزونه رو به تمامی بازدیدکنندگان این مطلب پیشنهاد میکنم .