1. بالاخره مسابقه کاربر برتر با جوایز ارزشمند برای فعالترین کاربران!
    هر ماه ربع سکه بهار آزادی و چندین فلش مموری به کاربران برتر به انتخاب شما!
    برای اطلاعات بیشتر حتما به انجمن مسابقات و جوایز سر بزنید.
    رد اعلامیه

سیب زمینی های کوچک (بچه سیب زمینی پخته) کره ای

شروع موضوع توسط saeed2 در ‏24 ژوئیه 2012 در انجمن غذاهای گیاهی

1. saeed2

saeed2 نظارت کننده مدیران بخش مدیریت ارشد

توی این پست غذای خاصی رو آموزش نمی دم. هدفم گفتن یک ایده است.
    واسه کنار غذا من برعکس خیلی ها خیلی تنبلم که بخوام سیب زمینی خلال کنم و سرخ کنم. شایدم چون احساس می کنم سیب زمینی سرخ کرده از اون چیزهای چاق کننده ای ه که به راحتی میشه نخورد کاملاً از زندگی ام حذفش کردم (مثل نوشابه).
    ولی کلاً من آدم عشق سیب زمینی ای هستم. که سیب زمینی رو به هر شکلش دوست دارم. پوره، با پوست، بی پوست، تو تنور؛ تو زغال، پیچ پیچی، خلالی، استامبولی، پشندی؛ ... خلاصه هرچی.
    یکی از کنارچین های غذا میشه این سیب زمینی های کوچک (بچه سیب زمینی ها) باشه که میشه با پوست پختشون یا توی روغن فراوان سرخ کرد. من ترجیج میدم که بپزمشون. و کنار مرغ، ماهی یا گوشت استفاده کنم.
    alh3.googleusercontent.com__vlsupoEWaQY_TmPe4CbDWLI_AAAAAAAABJU_W6g22LOqScU_baby_potato_03.jpg

مواد لازم برای دو نفر:*
    بچه سیب زمینی شسته شده با پوست ___________________ 500گرم (نیم کیلو)
    کره _______________________________________________1 قاشق غذاخوری
    جعفری خشک خرد شده ______________________________ 2 قاشق غذاخوری
    نمک و فلفل _______________________________________ به میزان لازم

*: این که می گم دونفر مثلاً شما نفری یه فیله مرغ (250 گرم) پختید یا سرخ کردید یا هرچی و کنارش می خواهید سیب زمینی بذارید که دیگه بدون نان و هرچی همون و بخورید و سیر شید واسه یه وعده غذای کامل.
    طرزتهیه:
    سیب زمینی ها رو که کاملاً شسته و تمیزند توی آب می ریزیم و می گذاریم بجوشند. حدود 25 تا 30 دقیقه از وقتی جوش آمد زمان می خواد تا بپزه. وقتی که پخت (چنگال به راحتی تویش فرو می رفت) آبش رو دور بریزید. همون جوری که توی قابلمه است، یک قاشق کره رو تویش بریزید و جعفری خشک و نمک و فلفل رو هم همین طور، بعد درب قابلمه رو ببندید، و قابلمه رو تکون بدید (هی دورانی بچرخونید!) جوری که داغی سیب زمینی ها کره رو آب کنه
    alh6.googleusercontent.com__ZrDmS2u8ZaI_TmPe30YvK1I_AAAAAAAABJQ_H39oBlLSWqU_baby_potato_01.jpg
    و سبزی خشک ها رو به اطراف سیب زمینی بچسبونه . همین طور نمک و فلفل رو. می تونید همین جوری سرو کنید. می تونید هم روی حرارت برگردونید که ذره کره بیشتر پوست سیب زمینی ها رو برشته کنه.
    حالا کنار غذاتون بریزید و نوش جان.
    alh6.googleusercontent.com__o1yYNrCJV8o_TmPe34KfwkI_AAAAAAAABJM_OgeDeJECXjE_baby_potato_02.jpg