1. بالاخره صندلی داغ برای کاربران ، این ماه برگذار شد!
    صندلی داغ آبان ماه ۹۵ رو هلیا با نام کاربری ( haleya ) مهمان این برنامس!
    برای اطلاعات بیشتر حتما به صندلی داغ در موضوعات آزاد سر بزنید.
    رد اعلامیه

برنج کدو حلوایی با هلو

شروع موضوع توسط saeed2 در ‏24 ژوئیه 2012 در انجمن غذاهای گیاهی

1. saeed2

saeed2 نظارت کننده مدیران بخش مدیریت ارشد

واسه یکی از جلسات شمشیربازی در اواخر ماه اکتبر (چند روزی قبل از هالوین)خونه ی یکی از هم کلابی های هلندیم بودیم. همه هلندی بودند جز من،‌همه پسر بودند جز من،‌ و من تنها مسلمون هم بودم کماکان. و بخاطر من این دوستم می خواست غذای گیاهی درست کنه واسه شام. و این غذایی رو درست کرد که اینجا می خوام بنویسمش.
    من خودم هیچ وقت کدو حلوایی رو اینجوری استفاده نکرده بودم. و کلاً این غذا واسم طعم تازه ی جالبی داشت. ازش پرسیدم که این غذای هلندی ه؟‌گفت مطمئناً‌ ریشه ی غیرهلندی داره ولی توی هلند متداول ه و گفت که خودش تغییرش داده و این نسخه ی دانشجویی اشه که سریع آماده بشه.

alh6.googleusercontent.com__8NETc5sBmFw_TU7525nU54I_AAAAAAAAAoI_axsj_R60FzU_s640_PumkinRice_13.jpg
    البته من بعداً درباره ی این غذا با همکارهای هلندی ام حرف زدم و گفتند که نخوردند تا حالا و اصلاً متداول نیست. ولی حدس می زنم در منطقه ای که دوست شمشیربازم مال اونجاست متداوال بوده،‌و جاهای دیگه هلند نه! به هرحال من جزء غذاهای هلندی لیستش می کنم.
    پ.ن: اااا خودمم در شگفتم که در کمتر از ٧ روز دو تا پست گذاشتم!!‌ چه تنبل خانم زرنگی!!

مواد لازم برای چهار نفر:
    کدوحلوایی کوچک _________________________١ عدد
    برنج ___________________________________٣ الی چهار پیمانه
    قارچ ___________________________________٢۵٠ گرم
    پیاز ____________________________________٣ تا ۴ عدد
    ریحان خشک خردشده ______________________٢ قاشق غذاخوری
    کره (یا روغن) ____________________________مقداری
    کنسرو هلو _____________________________یک قوطی بزرگ (بدون آب۴٧٠ گرم)

alh5.googleusercontent.com__8NETc5sBmFw_TU75ptqkW5I_AAAAAAAAAnY_GaJQmERb1B0_s640_pumkinRice_01.jpg
    طرزتهیه:
    کدو حلوایی رو می شوییم و پوست می گیریم (البته می بینید که من پوست نگرفتم!! )

alh5.googleusercontent.com__8NETc5sBmFw_TU75pt0ojHI_AAAAAAAAAnc_tGaJHEaohwY_s640_pumkinRice_02.jpg
    و مکعبی (حدود ٢×١.۵×ضخامت کدو) خرد می کنیم.

alh3.googleusercontent.com__8NETc5sBmFw_TU75pyTRmYI_AAAAAAAAAng_O8ev_b5nFIE_s640_PumkinRice_03.jpg
    توی ماهیتابه با یه ذره کره کدو رو تفت می دهیم.

alh6.googleusercontent.com__8NETc5sBmFw_TU75p2Hc7VI_AAAAAAAAAnk_qHQnQ5CZJeY_s640_PumkinRice_04.jpg
    بعد برنج رو شسته

alh4.googleusercontent.com__8NETc5sBmFw_TU75wVssNSI_AAAAAAAAAns_XRio4LUOHng_s640_PumkinRice_06.jpg
    با کدو حلولیی و با مقداری آب توی قابلمه ای می گذاریم بپزد. مقدار آب مثل وقتی می خواهیم کته درست کنیم باشه. بستگی به نوع برنج داره ولی حدود یک بند انگشت روی برنج آب باشه معمولاً کافیه. نمکش رو اندازه می کنیم و می گذاریم که جوش بیاد.

alh6.googleusercontent.com__8NETc5sBmFw_TU75wp8FwkI_AAAAAAAAAnw_NddDOEwsO5k_s640_PumkinRice_07.jpg
    بعدپیازها رو نگینی خرد می کنیم

alh6.googleusercontent.com__8NETc5sBmFw_TU75qV56BBI_AAAAAAAAAno_7l_ufDesopA_s640_PumkinRice_05.jpg
    قارچ رو ورقه می کنیم

alh5.googleusercontent.com__8NETc5sBmFw_TU75wtz03jI_AAAAAAAAAn0_HYLrSGtM3rM_s640_PumkinRice_08.jpg
    و پیاز و قارچ رو باهم تفت می دهیم. در حدی که کمی رنگش تغییر کنه.(یه ذره نمک هم می زنیم چون من اینجوری دوست تر دارم).

alh3.googleusercontent.com__8NETc5sBmFw_TU75w_MpS0I_AAAAAAAAAn4_plvl6Di_knY_s640_PumkinRice_09.jpg
    وقتی برنج جوش آمد قارچ و پیاز رو اضافه می کنیم.و هم می زنیم.

alh3.googleusercontent.com__8NETc5sBmFw_TU75wz4NnyI_AAAAAAAAAn8_1BbuGXoOFfs_s640_PumkinRice_10.jpg
    می گذاریم برنج دم بکشه. وقتی که آی برنج داشت کم کم تموم میشد ریحان رو اضافه می کنیم.

alh5.googleusercontent.com__8NETc5sBmFw_TU752ywvkuI_AAAAAAAAAoA_xov1znCxl38_s640_PumkinRice_11.jpg
    بعد درب قابلمه رو کامل می بندیم و می گذاریم دم بکشه.
    بعد برنج رو می کشیم و با کنسرو هلو سرو می کنیم.

alh3.googleusercontent.com__8NETc5sBmFw_TU7524YdBJI_AAAAAAAAAoE_QPHR4cNQfy0_s640_PumkinRice_12.jpg

alh3.googleusercontent.com__8NETc5sBmFw_TU753WwT6vI_AAAAAAAAAoM_AJ_EB7CA7C8_s640_PumkinRice_14.jpg