1. بالاخره مسابقه کاربر برتر با جوایز ارزشمند برای فعالترین کاربران!
    هر ماه ربع سکه بهار آزادی و چندین فلش مموری به کاربران برتر به انتخاب شما!
    برای اطلاعات بیشتر حتما به انجمن مسابقات و جوایز سر بزنید.
    رد اعلامیه

یک غذای گیاهی

شروع موضوع توسط saeed2 در ‏24 ژوئیه 2012 در انجمن غذاهای گیاهی

1. saeed2

saeed2 نظارت کننده مدیران بخش مدیریت ارشد

توی کلوب شمشیربازی مون توی نروژ، یه دخترنروژی بود به نام آننه که گیاهخوار بود (Vegeterian) این مسئله واسه من خیلی خوب بود. هر مسافرتی که با بچه ها می رفتیم اگه آننه می آمد به این معنی بود که حتماً یه غذای حلالی واسه من هم پیدا میشه!
    یه دفعه از این دفعه ها که رفتیم Hyttetur و خودمون واسه خودمون باید غذا درست می کردیم آننه واسه خودش یه غذای گیاهی درست کرد که من بعدها فهمیدم این یه جور غذای چینی ه. خیلی خوشمزه و پرمزه بود! من بعداً تو خوابگاه زیاد واسه خودم همچون چیزهایی درست کردم با کمی تغییرات.

مواد لازم برای یک تا دو نفر:​
    هویج __________________ ۲ عدد​
    فلفل دلمه ای رنگی __________ از هر رنگی ۱ عدد​
    قارچ ___________________ ۱۰۰ گرم​
    ذرت بخار پز __________ ۵۰ گرم ( می توان به جای ذرت از برنج استفاده کرد در توضیحات آمده است)
    پیاز _____________________ ۱ عدد متوسط​
    گوجه فرنگی ________________ ۲ عدد متوسط​
    ادویه کاری _________________ ۲ قاشق مرباخوری​
    گرام ماسالا _________________ ۱ قاشق مرباخوری​
    تخم مرغ ___________________ ۲ عدد​
    روغن زیتون یا هسته انگور ______ مقداری برای سرخ کردن

در صورت دلخواه می توان از یک عدد چیلی شیرین نیز استفاده کرد.​
    طرزتهیه:
    هویج ، فلفل دلمه ای
    ، قارچ ، پیاز، گوجه فرنگی و چیلی رو خیلی ریز خرد می کنیم.
    و در روغن تفت می دهیم اگر از برنج استفاده می کنید می تونید با آب برنج رو بپزید تا به اندازه برنج شیر برنج نرم بشه. با کف گیر برنج رو از آب بگیرید و در حالی که مواد داخل ماهیتابه رو کنار زدید برنج رو در قسمت خالی ماهیتابه در روغن تفت می دیم و با بقیه مواد مخلوط می کنیم.
    اگر از ذرت استفاده می کنید همزمان با بقیه مواد ذرت رو هم در تابه بریزد. نمک و فلفل و ادویه ها رو با مواد مخلوط می کنیم تخم مرغ ها رو داخل مواد می شکنیم و مرتب به هم می زنیم. غذا رو در ظرف ریخته سرو می کنیم.
    !:به نظر من اندازه مواد در این غذا خیلی به خود آدم بستگی داره. من خودم خیلی کم و زیادش می کنم. چیزی که مهم ه ادویه زیاد و تند و تیز بودن این غذا ست. من خودم گونه با برنجش رو دوست تر دارم. ولی عکسش رو نداشتم بذارم. هیچ نرم افزار مناسبی هم نداشتم این عکس ها رو کمی مرتب کنم و بذارم. حالا فعلاْ همین منظور رو می رسونه!​
    !!: دو تا عکس اول آننه هستش مشغول درست کردن همین غذا!​