1. فارس پاتوق پیشنهاد می کند موضوع زیر را دنبال کنید

  اوضاع کار کردن توی ژاپن و ایران
  رد اعلامیه

پیش بینی قیمت طلا در ایران پس از انتخابات

شروع موضوع توسط ♥azin baroon♥ در ‏19 مه 2013 در انجمن اخبار و مطالب گوناگون خبری تلگرام

 1. ♥azin baroon♥

  ♥azin baroon♥ امیردهداری کاربر تایید شده

  تاریخ عضویت:
  ‏4 آگوست 2012
  ارسال ها:
  11,393
  تشکر شده:
  4,869
  جنسیت:
  مرد
  ماهها قبل , شاید زمانی که هنوز توپ سال ۹۲ شلیک نشده بود , یکی از سرخطهای مهم خبری رسانه های اقتصادی و سایتهای اعلام قیمت , اخبار مربوط به افزایش قیمت طلا بود, اخباری که گاه دیگر از روزانه و ساعتی هم گذشته و دقیقه ای شده بود.
  قدس آنلاین: ماهها قبل , شاید زمانی که هنوز توپ سال ۹۲ شلیک نشده بود , یکی از سرخطهای مهم خبری رسانه های اقتصادی و سایتهای اعلام قیمت , اخبار مربوط به افزایش قیمت طلا بود, اخباری که گاه دیگر از روزانه و ساعتی هم گذشته و دقیقه ای شده بود.
  طلا فروشها هم دیگر از اعلام قیمت طفره میرفتند , برخی بودند که روزهای متمادی از خرید و فروش طلا خودداری میکردند, برخی نیز دیگر از خیر سیستمهای دیجیتال اعلام قیمت گذشته بودند و یک وایت برد کنار دستشان گذاشته بودند تا تغییر قیمت برایشان راحت باشد .
  حتی اعلام قیمت جدید برای عده محل کسب درامد شده بود , شبکه های پیامکی که هر چند دقیقه یک پیامک حاوی قیمت جدید را میفرستاد, یا سایتهایی که هر سه دقیقه یکبار اپ میشد , و نقطه مشترک همه این اطلاع رسانی ها اینبود که از افزایش قیمت خبر میدادند , افزایش قیمتی که روی تمام ارکان اقتصاد کشور و گرانیهایی که کشور را دربرگرفته بود تاثیر گذار شده بود, تا جایی که دولت را وادار کرد که برخی از این سایتها را فیلتر کند و شبکه های پیامکی را قطع نماید .
  اما این داستان خیلی دوام نیاورد , چرا که قیمت دلار بعد از اوجگیری درسال ۹۱, سال ۹۲روزهای ارامی را سپری میکند ,نه اینکه قیمت دلار کاهش یافته باشد , اما حداقل اینکه درهمان حدود ۳۵۰۰تومان میچرخد , دربرخی ایام اندکی بالاتر و برخی روزها مقداری پایینتر میاید .مهمتر از این شاخص که به اقتصاد ایران مرتبط است , قیمت جهانی طلا بود که دیگر از ان رکوردها خبر نبود و هر چه خبر مخابره میشد , از کاهش , سقوط و پایین امدن قیمت جهانی بود تاجایی که برخی حتی رسیدن به قیمتها ی ۱۲۰۰دلاری را هم دور از انتظار نمیدانستند.
  اما طلافروشان یا به عبارت بهتر سرمایه گذاران بزرگ دربازار طلا ی کشور که درنوع خود مافیایی قدرتمند وعجیب هستند , درمقابل این کاهش قیمتها مقاومت میکردند و همین امر باعث شده بود تا درکشور ما قیمت طلا به طور کاملا عجیب بالاتر از قیمت جهانی باشد و همین امر سبب شده بود تا برخی فرصت طلبان اقدام به خروج ارز و واردات شمش طلا کنند, انها در هر شمش یک کیلویی تا ۱۵ میلیون سود کنند , این بخشی از تفاوت قیمت طلا درداخل ایران با قیمت جهانی بود , این درحالی است که قاچاقچیان طلا علاوه بر سودخود ,هزینه ریسک , هزینه جابجایی و دهها هزینه دیگر را هم مدنظر داشتند که نشان میداد تفاوت قیمت طلا در ایران با بهای جهانی حتی با معیار ارز ازاد بیشتر از ۱۵ میلیون تومان درهر کیلو باشد .
  اما اتفاقی که همه پیش بینی میکردند بالاخره رخ داد و درحالی که در یک ماه گذشته قیمت جهانی طلا ۱۰۰ دلار کاهش یافت , مقاومت طلا فروشان هم در هم شکست و بالاخره تن به کاهش قیمت ها دادند , کاهش قیمتی که بازار را با تکانه های جدی روبرو کرد .
  این درحالی است که بانک مرکزی اعلام کرده است که سکه‌های پیش خرید شده در اسفندماه سال ۱۳۹۱ از روز چهارشنبه اول خرداد ماه سال جاری تحویل داده می شوند.
  درهمین راستا , پیمان قربانی – مدیر اداره بررسی‌ها و سیاست‌های اقتصادی بانک مرکزی – افزود: در سال گذشته مجموعاً ۸۵۱ هزار قطعه سکه پیش فروش شد که از این تعداد ۵۰۷ هزار قطعه سکه تمام بهار آزادی و ۳۴۴ هزار قطعه نیم سکه بود.
  قربانی تعداد سکه‌های استردادی تمام بهار آزادی را ۱۸۹ هزار و نیم سکه را ۱۰۹ هزار قطعه سکه بیان و تصریح کرد: در سال جاری به‌دلیل محدود بودن تعداد سکه‌های پیش فروش شده، بانک مرکزی از اول خردادماه اقدام به تحویل سکه‌های پیش خریده شده می‌کند .
  حتی همین اعلام خبر هم باعث شد تا قیمتها دربازارسکه افت کند وبه طور قطع با شروع توزیع سکه ها تاثیر بیشتری بر بازارخواهد گذاشت .
  درعین حال اکنون مهمترین پرسشی که پیش روی مردم به عنوان پرتعداد ترین سرمایه گذاران خرد بازار طلا قراردارد این است که ایا کاهش قیمت طلا ادامه دارد یا این کاهش قیمت به پایان رسیده و دوباره شاهد افزایش قیمتها خواهیم بود؟

  کاهش قیمت طلا ادامه دارد؟

  درهمین راستا , یک کارشناس بازار سکه و طلا با بیان اینکه کاهش قیمت سکه و طلا عوامل متعددی دارد، گفت: پیش بینی ادامه روند کاهش قیمت طلا ممکن نیست.
  محمد علی نوری با اشاره به کاهش اخیر قیمت طلا و سکه در بازار، اظهارداشت: این کاهش متاثر از سه علت است که نوسانات جهانی قیمت طلا مهمترین این عوامل است.
  وی افزود: از آنجاییکه نرخ هر اونس طلا در ایران بر اساس ضریبی از قیمت دلار تعیین می شود، کاهش قیمت دلار نیز در تغییر قیمت طلا بی تاثیر نیست.
  این عضو هیئت رییسه اتحادیه طلا و سکه کرمانشاه با تاکید بر اینکه افزایش قیمت های پیشین طلا بیشتر حباب بوده است، خاطرنشان کرد: شکسته شدن این حباب قیمت باعث شد تا قیمت طلا و سکه تا حدودی کاهش پیدا کند.
  نوری تصریح کرد: از آنجاییکه قیمت جهانی هر اونس طلا قابل پیش بینی نیست نمی توان پیش بینی دقیقی هم از بازار طلا در ایران داشت و ممکن است این روند کاهش قیمت ادامه پیدا کند و یا متوقف شود.
  به گفته وی فاکتورهای زیادی بر نرخ طلا و سکه در ایران موثر است که انتخابات پیش رو از جمله این عوامل است.
  درعین حال , رئیس اتحادیه طلا و جواهر مشهد گفت: پیش بینی می‌کنیم که از اوایل خردادماه، قیمت طلا با کاهش بیش‌تری روبه‌رو شود.
  باقر معبودی‌نژاد افزود: با توجه به شرایط موجود قیمت طلا و جواهر بازهم کاهش خواهد یافت.
  وی تاکید کرد: شرایط انتخاباتی و حضور کاندیداهای شناخته شده، بر کاهش قیمت‌ها بی‌تاثیر نبوده و به بازار طلا و جواهر نیز آرامش نسبی داده و این موضوع عاملی برای کاهش قیمت طلاست.
  معبودی نژاد افزود: البته کاهش نرخ جهانی طلا نیز از عوامل تاثیرگذار بر کاهش قیمت طلا و جواهر در بازار ایران بوده است.
  رئیس اتحادیه طلا و جواهر مشهد با اشاره به ادامه روند کاهش قیمت طلا و جواهر در بازار افزود: از اوایل خردادماه نیز عرضه سکه در بازار آغاز می‌شود و این امر در صورت ثبات وضعیت جهانی طلا به معنای افزایش عرضه این کالا و در نتیجه کاهش تقاضا و افت بیش‌تر قیمت خواهد بود.

  طلا ارزان نمیشود

  انچه از شواهد امر بر میاید این است که طلا دراینده ای نزدیک بازهم با کاهش قیمت مواجه خواهد شد , این تغییر تا زمانی که بازار جهانی تغییرات انچنانی نداشته باشد یا قیمت دلار در کشورما دچار شوکهای زیادی نشود , تداوم خواهد یافت اما برخی از کارشناسان بر این باورند که احتمال تغییر در بازار جهانی طلا وجود دارد , هرچند این احتمال شاید اندک باشد , اما نمی توان از کنار ان به سادگی گذشت , دیگرموضوعی که کارشناسان بازار بران تکیه دارند , تغییرات قیمت دلار درکشور پس از ابلاغ قانون بودجه وروی کارامدن دولت جدید است که احتمال افزایش قیمت دلار دربازار ازاد را دور ازانتظار نمیکند .
  همین موارد دست به دست هم داده تا این گمانه را تشدید کند که کاهش قیمت فعلی زمینه ای برا ی افزایش قیمت طی ماههای نیمه دوم سال است , بویژه که بازار مسکن هم به عنوان یکی از بازار های رقیب طلا وارز دیگر به اوج قیمتها رسیده و توانایی افزایش قیمت بیش ازاین را ندارد و باعث خروج سرمایه ها از این بازار خواهد شد .
   

  موضوعات مشابه

  elham74 از این پست تشکر کرده است.
 1. کانال تلگرام

  اطلاعیه ها و اخبارهای فارس پاتوق ، مسابقات و جوایز
 2. گروه تلگرام

  کتاب مذهبی ، کتاب های درسی ، کتاب های علمی ، کتاب رمان
 3. برنامه تلگرام

  اپراتور ، نرم افزار های ارتباطی
 4. سرگرمی و تفریح تلگرام

  دانستنیهای جالب ، مرکز تخصصی ترول ، انواع فال ها و طالع بینی ها ، مطالب طنز آمیز ، اس ام اس و جوک
 5. آموزش تلگرام

  اخبار فارس پاتوق ، انتقادات و طرح های جدید فارس پاتوق ، نظر سنجی ، آموزش های لازم فارس پاتوق ، اطلاعیه های فارس پاتوق
 6. کانال موزیک تلگرام

  مداحی ایام فاطمیه ، مداحی ماه محرم ، موزیک های ایرانی ، موزیک های شاد ، آهنگ های خارجی ، آهنگ های پیشواز ایرانسل ، آهنگ های پیشواز همراه اول ، آهنگ های رومانتیک ، مداحی ، آهنگ های سنتی
 7. اخبار تلگرام

  اخبار حوادث ، اخبار جهان ، اخبار ورزشی ، اخبار پزشکی ، اخبار سیاسی - اقتصادی ، اخبار فرهنگی - هنری ، اخبار علمی
 8. مد و زیبایی تلگرام

  مدل لباس دخترانه ، مدل لباس زنانه ، مدل لباس پسرانه ، مدل لباس مردانه ، مدل لباس ، مدل لباس جدید ، مدل عینک ، مدل مو ، مدل ناخن ، عکس مدل
 9. کانال عکس تلگرام

  عکس های خنده دار ، عکس های بازیکنان ، عکس های ترسناک ، عکس های طبیعت ، عکس های حیوانات ، عکس های حوادث ، تصاویر عاشقانه ، تصاویر کارتونی ، عکس های اتومبیل ، تصاویر هنرمندان ، تصاویر کودکان ، عکس های متفرقه
 10. کانال فیلم تلگرام

  اپراتور همراه اول ، اپراتور ایرانسل ، اپراتور رایتل
 11. تبلیغات تلگرام و اینستاگرام

  آگهی های استخدام دولتی ، آگهی های استخدام غیر دولتی ، سوالات و پاسخ های آزمون های استخدامی
 12. کانالهای ادبی تلگرام

  تاریخ ، شعر و ادبیات ، نامه نگاری و انواع نامه ها
 13. گروه چت تلگرام

  ابزار های وبلاگ ، سئو و بهینه سازی وب سایت ، سیستم های مدیریت محتوا ، قالب های وبلاگ ، ابزار های وب سایت ، قالب های وب سایت ، معرفی وبلاگ و وب سایت های مفید ، کسب و کار در اینترنت ، کسب درآمد بدون اینترنت
 14. بهترین کانال های تلگرام

  هوا و فضا ، دانش و فن آوری در پزشکی ، دانش و فناوری در کامپیوتر ، دانش و فناوری در موبایل ، دانش و فناوری در وب سایت ها ، جنگ افزار ، تکنولوژی های روز
 15. نرم افزار اینستاگرام

  سیستم عامل ها ، لپ تاپ و تبلت ، نرم افزار ها ، سخت افزار ها ، بازی های کامپیوتری
 16. کانال پزشکی و سلامت تلگرام

  روانشناسی ، تغذیه ، بهداشت ، بیماری ها و روش درمان
 17. بهترین پیج اینستاگرام

  اخبار ورزشی ، معرفی ورزش ها و تیم ها ، شخصیت های ورزشی
 18. عکس اینستاگرام

  برنامه ریزی درسی ، مقطع آموزش ابتدایی ، مقطع آموزش راهنمایی ، مقطع آموزش متوسطه ، مقطع پیش دانشگاهی ، مقطع آموزش فنی حرفه ای ، مقطع آموزش کاردانش
 19. فیلم اینستاگرام

  مقالات کار آفرینی و طرح کسب و کار ، مقالات عمومی ، درخواست مقالات ، مقالات علمی
 20. آموزش اینستاگرام

  رشته های فنی و مهندسی ، رشته های علوم تجربی ، رشته های علوم پایه و انسانی ، رشته های هنر ، معرفی رشته های دانشگاهی ، معرفی دانشگاه های ایران ، رشته های پزشکی ، رشته های زبان انگلیسی
 21. کانال مذهبی تلگرام

  اهل بیت و علما ، احکام ، مولتی مدیای مذهبی
 22. کانال خانواده تلگرام

  خانواده ، هنر در خانه
 23. کانال آشپزی تلگرام

  انواع شیرینی ، انواع دسر ، انواع غذا ها و طرز تهیه آن ها ، خورش ها ، سوپ و سالاد ، ساندویچ و پیتزا ، سس و ترشی
 24. کانال گردش و گردشگری تلگرام

  معرفی مکان های زیارتی ، معرفی مکان های تفریحی ، معرفی مکان های شگفت انگیز ، معرفی شهرها و کشورها
 25. سایر موضوعات تلگرام

  اخبار و مطالب گوناگون خبری ، معما ها و چیستان ها ، اخبار گوناگون اینترنتی ، صندلی داغ ، گفتگو با کاربران ، بازارچه خرید و فروش ، زباله دان
 26. کانال تست روانشناسی تلگرام

  تست هوش
 27. کانال روانشناسی ازدواج تلگرام

  نکات قبل از ازدواج ، نکات بعد از ازدواج
 28. کانال مشاوره جنسی تلگرام

  راهنمایی علمی جنسی
XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.