1. انجمن های فارس پاتوق
  مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.
  رد اعلامیه

ده کشور برتر فناوری*گرا در جهان

شروع موضوع توسط ♥azin baroon♥ در ‏3 ژوئن 2013 در انجمن اخبار و مطالب گوناگون خبری تلگرام

 1. ♥azin baroon♥

  ♥azin baroon♥ AMIR_D.E.H عضو تیم مدیریت مدیریت ارشد

  تاریخ عضویت:
  ‏4 آگوست 2012
  ارسال ها:
  11,394
  تشکر شده:
  4,853
  جنسیت:
  مرد
  فنلاند
  [​IMG]

  با وجود این که فنلاند فقط در دهه ١٩٥٠ در معرض صنعتی*سازی قرار گرفت، به عنوان یکی از پیشرفته*ترین کشورها در جهان محسوب می*شود. در روابط بین*المللی برای فن آوری بالا و مراقبت*های بهداشتی شناخته شده است. وجود محققان برجسته در فنلاند منجربه همکاری*هایی در زمینه*هایی مانند بهبود جنگل*ها، مواد جدید، محیط زیست، شبکه*های بی*طرف، دماهای پایین فیزیکی، تحقیقات مغزی، بیوتکنولوژی، تکنولوژی ژنتیکی و ارتباطات شده است.

  ایالات متحده امریکا

  [​IMG]

  ایالات متحده آمریکا از قرن نوزدهم به عنوان پیشرو در زمینه تکنولوژی بوده است. ایالات متحده به عنوان پیشگام در اختراع اولین دوربین فیلمبرداری مناسب، اولین لامپ روشنایی، موتورهای AC، رادیو، پرواز پایدار با یک شی در هوا شناخته می*شود. این کشور همچنین پیشگام عصر اتمی است. پیشرفت در فناوری فضایی ایالات متحده آمریکا را به یک ابرقدرت تبدیل کرده است. همچنین به عنوان پیشرو در ٥٠ درصد مقالات علمی بوده و ٥٠ درصد خانواده*های این کشور به اینترنت با دامنه گسترده دسترسی دارند.

  ژاپن
  [​IMG]

  ژاپن پیشرو جهان در تحقیقات بنیادی علمی است و محققان آن سهم بسزایی در زمینه*های الکترونیک، خودرو، ماشین*آلات، مهندسی زلزله، رباتیک صنعتی، اپتیک، نیمه رساناها و فلزات دارا هستند. پیشروی جهان در تولید و استفاده رباتیک می*باشد. ژاپن جایگاه ١٣ تن از برندگان جایزه نوبل می*باشد. محققان آن ١٣٠ میلیارد دلار از بودجه را برای امور پژوهشی در اختیار دارند. این کشور به شدت توسعه یافته به عنوان یک پیشگام در راه اندازی مدل*های جدید محصولات صنعتی است.

  سوئد

  [​IMG]

  این کشور کوچک دارای یکی از بالاترین استانداردهای زندگی در جهان است و برای کیفیت بالا درزمینه*های علمی و تکنولوژیکی خود مشهور می*باشد. سوئد ٤ درصد از تولید ناخالص داخلی خود را به تحقیق و توسعه اختصاص داده است، و یکی از معدود کشورها در این زمینه می*باشد. تعهد این کشور به سازمان تحقیق و توسعه این کشور را پیشرو در زمینه نوآوری کرده است. سوئد به ویژه در بخش*های دارویی و مخابرات پیشرو می*باشد. همچنین بالاترین تعداد مقالات علمی در زمینه*های علوم پزشکی، علوم طبیعی و مهندسی را منتشر می*کند.

  جمهوری کره جنوبی
  [​IMG]

  این کشور به پیشرفت*های بزرگی در زمینه*های الکترونیک، خودرو، کشتی، ماشین*آلات، پتروشیمی و روبوتیک، دست یافته است.تولید ناخالص داخلی آنها با صادرات محصولات تولید شده از این بخش هدایت می*شود. کره با موفقیت دومین ربات انسانی (HUBO) را که قادر به راه رفتن می*باشد ساخته است. همچنین پیشرفت در بیوتکنولوژی با موفقیت در شبیه*سازی یک سگ صورت گرفته و به تازگی شبیه*سازی گونه*های در خطر انقراض نوعی گرگ نیز صورت گرفته است.

  هلند
  [​IMG]

  هلند از گذشته پیشتاز در اختراعات بوده است. به عنوان نمونه کلیه مصنوعی، لوح فشرده، میکروسکوپ، پاندول ساعت، تلسکوپ از اختراعات هلندی*ها هستند. پیشرفت*های زیادی در مهندسی، هوا فضا و فن*آوری*های نظامی شده است. به همین دلیل است که در این رقابت جهانی جزء ١٠ کشور برتر از بین ١٢٣ کشور قرار گرفته است.

  انگلستان

  [​IMG]

  انگلستان یکی از اولین کشور*های صنعتی دنیاست و این امر این کشور را به یک قدرت از نظر علمی و تکنولوژی در سراسر جهان تبدیل کرده است. انگلستان در بسیاری از اولین کشفیات مانند هیدروژن، اختراع موتور لوکوموتیو، موتور جت، شبکه جهانی وب، لامپ*های نوری رشته*ای، لامپ، اولین فیلم تلویزیونی، موتور الکتریکی، تلگراف الکتریکی تجاری و غیره سهم بسزایی داشته است. این کشور همچنین برنامه*هایی را برای ارتش خود در نظر گرفته که آن را جایگاه نیروهای مسلح با فن آوری*های پیشرفته در جهان کرده است.

  سنگاپور

  [​IMG]

  سنگاپور چهارمین کشور ثروتمند در جهان است. مؤسسات تکنولوژیکی سنگاپور منابع خود را که مجهز به پیشرفته*ترین تکنولوژی است به شهروندان خود ارایه می*دهد. این کشور دارای آژانس علم، فناوری و تحقیقات (Star) که یک سازمان دولتی اختصاص داده شده به تشویق تحقیق و توسعه است، پزشکی، علوم غذایی و پیشرفت قابل توجهی در زمینه تحقیقات بالینی در سراسر جهان است. سنگاپور همچنین دارای پیشرفته*ترین ارتش در جنوب شرقی آسیا می*باشد.

  کانادا

  [​IMG]

  یکی از متنوع*ترین اقتصادها در جهان بوده، دولت کانادا نزدیک ٢ درصد از تولید ناخالص داخلی را به تحقیقات پژوهشی و فن*آوری در زمینه تحقیق و توسعه اختصاص داده است. کانادا در زمینه علوم فضایی در میان کشور*های دیگر در رتبه سوم قرار گرفته است. در جهان برای استفاده از اینترنت با حدود ٨٥ درصد از جمعیت که از اینترنت استفاده می*کنند، در مقام دوازدهم قرار دارد. همچنین ١٨ برنده جایزه نوبل در رشته*های فیزیک، شیمی و پزشکی دارد.

  استرالیا

  [​IMG]

  دولت استرالیا برای ترویج علم و فناوری در این کشور متعهد شده است. این کشور همچنین مراکزی را به فن*آوری اختصاص داده است مانند پارک فن*آوری در سیدنی استرالیا که یک قطب علمی و پژوهشی بوده و به عنوان یک مرکز سرگرمی برای بچه*ها باز شده است. تمرکز اصلی بر روی مسائلی مانند تحقیق و توسعه اطلاعات و ارتباطات، بیوتکنولوژی، تولید، استخراج معادن و صنایع غذایی می*باشد. این کشور در زمینه تکنولوژی در میان گروه*های بزرگ به عنوان پیشرو قرار گرفته است.
   

  موضوعات مشابه

XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.