1. انجمن های فارس پاتوق
  مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.
  رد اعلامیه

پیشنهاد نماینده روحانی به شورای نگهبان

شروع موضوع توسط bahador khan در ‏10 ژوئن 2013 در انجمن اطلاعیه ها و اخبار های فارس پاتوق

 1. bahador khan

  bahador khan برترین کاربر انجمن کاربر تایید شده کاربر پر تلاش ( طلایی)

  تاریخ عضویت:
  ‏23 دسامبر 2012
  ارسال ها:
  2,425
  تشکر شده:
  889
  جنسیت:
  مرد
  جلسه شورای نگهبان با نمایندگان کاندیداها:​

  نعمت زاده نماینده روحانی گفت: برای اینکه هرگونه سوءتفاهمی که مخالفین ایجاد می کنند برطرف شود نمایندگان کاندیداها در موقع بستن صندوق ها نیز حضور داشته باشند. بنده بنا به تجربه گذشته این پیشنهاد را می دهم و البته اگر صلاح می دانید اجرا شود.

  خبرگزاری مهر: جلسه مشترک نمایندگان 7 کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با سخنگوی شورای نگهبان برگزار شد. نماینده حداد عادل دراین نشست حضور نیافت .

  در این جلسه سخنگوی شورای نگهبان گفت: شورای نگهبان در بحث انتخابات وظیفه نظارت بر انتخابات را دارد و اقدامات اساسی را در دو بخش بررسی صلاحیت ها و نظارت بر روند برگزاری انتخابات دارد که این وظیفه همیشه اعمال شده است.

  وی افزود: سعی شده است در چارچوب قوانین و مقررات موجود وظایف شورای نگهبان به نحو احسن انجام شود. در بحث انتخابات ریاست جمهوری با توجه به تفاوت هایی که با سایر انتخابات ها دارد و اصولا قانون ما یعنی قانون انتخابات نگاه دیگری را به این موضوع دارد از دور گذشته تصمیم گرفته شد یک همکاری و تعامل بیشتری با نامزدهای محترم انتخابات داشته باشیم و مسائل و مشکلاتی که در روند برگزاری انتخابات بوجود می آید را با کمک نمایندگان نامزدها به گونه ای حل کنیم که مشکلی بوجود نیاید.

  کدخدایی افزود: طبیعتا شورای نگهبان از جایگاه نظارتی خود و وظایفی که در قانون برای آن مشخص شده است تصمیماتی را اتخاذ می کند، می تواند تذکراتی را داشته باشد و ممکن است در بحث اخذ آراء با وزارت کشور نکاتی را داشته باشد که باید در یک چارچوب مشخص مورد بررسی قرار بگیرد و آنچه که قانون مقرر کرده است اجرا شود.

  کدخدایی خاطرنشان کرد: در دوره گذشته متوجه شدیم که دوستان ما در ستادهای انتخاباتی مشکلات و یا ابهاماتی برایشان پیش بیاید که بهتر است این موضوع در یک چارچوب مشخص و تعامل با شورای نگهبان مورد بررسی قرار گیرد به همین خاطر از دور قبل ما دعوت کردیم که نامزدها علاوه بر نمایندگانی که بر سر صندوق ها دارند در شورای نگهبان هم نمایندگانی را داشته باشند که هم بر روند وظایف نظارتی ما نگاهی داشته باشند و اگر مطلبی دارند منعکس کنند و یا احیانا شکایت ها و نکاتی که به آنها می رسد را سریع تر به ما منتقل کنند تا ما در همین جا آنها را بررسی کنیم و پاسخ آن را در اختیار نماینده آن نامزد محترم قرار دهیم.

  وی گفت: تجربه دور گذشته برای ما خیلی مفید بود و هر 4 نامزد قبلی نمایندگانی را معرفی کردند که روز برگزاری انتخابات از صبح زود تا پایان رای گیری حضور داشتند و در آن دوره چون پیش بینی نکرده بودیم که نمایندگان کاندیداها در زمان شمارش آرا نیز حضور داشته باشند برخی به تمایل خودشان ماندند و برخی نیز رفتند اما در این دوره تصمیم گرفتیم و از نامزدهای محترم خواستیم نمایندگان خودشان را معرفی کنند تا اگر مشکل و یا ابهامی وجود دارد در همین جا در تعامل با شورای نگهبان این مشکلات را حل کنیم.

  در این جلسه توفیقی نماینده عارف اظهار داشت: ما نقش شورای نگهبان را از بررسی صلاحیت ها گرفته تا پایان اعلام نتایج انتخابات قبول داریم و هیچ گونه دخالتی در این موضوع نخواهیم کرد. ما با شعار رعایت قانون و تمکین به قانون وارد انتخابات شده ایم.

  در ادامه محمد ظهیر غرضی نماینده غرضی افزود: پدرم و تمام اعضای ستاد ایشان اعتقاد دارندکه باید یک حماسه سیاسی و اقتصادی در کشور محقق شود و ما شورای نگهبان و سایر نهادهای قانونی کشور را به صورت صد درصد قبول داریم و هیچ گونه دخالتی در امور این شورا نخواهیم کرد.

  همچنین حسین مظفر نماینده قالیباف در این جلسه اظهار داشت: برگزاری چنین جلسه ای از سوی شورای نگهبان تدبیر خوبی بود در عین حال شورای نگهبان تجلی مشروعیت نظام است و اینکه شرایطی پیش می آید که نمایندگان می توانند به فرایند انتخابات نظارت داشته باشند کار خوبی است.

  وی افزود: اگر نامزدها و یا نمایندگان آنها به صورت مستقیم در جریان موضوعات قرار بگیرند بهتر است تا اینکه به صورت غیر مستقیم و یا اطلاعات ناقص به آنها داده شود.

  همچنین در ادامه این جلسه محمد صادقی نماینده ولایتی گفت: ابتدا از کسانی که در این دوره از انتخابات احراز صلاحیت نشده اند اما به قانون تمکین کردند تشکر می کنم. قانون شورا را صاحب صلاحیت می داند و ستاد آقای ولایتی نیز به نظر شورای نگهبان و قانون تمکین خواهد کرد.

  در ادامه نعمت زاده نماینده روحانی گفت: بنده نیز از شورای نگهبان به خاطر کار فرسایشی و سختی که به دلیل تعدد کاندیداها و بررسی صلاحیت آنها داشت تشکر می کنم و امیدوارم در زمان صدور رای افراد نیز باز نگهبانی لازم را خواهید فرمود.

  وی اظهار داشت: برای اینکه هرگونه سوءتفاهمی که مخالفین ایجاد می کنند برطرف شود نمایندگان کاندیداها در موقع بستن صندوق ها نیز حضور داشته باشند. بنده بنا به تجربه گذشته این پیشنهاد را می دهم و البته اگر صلاح می دانید اجرا شود.

  گیل آبادی نماینده محسن رضایی نیز خاطرنشان کرد: شورای نگهبان سرآهنگ قانون گرایی است ما هم تابع قانون هستیم و امیدواریم انتخابات به خوبی برگزار شود.

  وی گفت: باید به شائبه هایی که پیش می آید پاسخ مناسبی بدهیم و انتخابات را به سمت سلامت ببریم و از شورای نگهبان که یکی از ارکان نظام است چنین انتظاری می رود.

  در پایان باقری نماینده جلیلی گفت: شورای نگهبان یک جایگاه ویژه در عرصه انتخابات دارد و رکن اصلی برگزاری قانونمند انتخابات است. در طول دوره های گذشته با نقش قانونمند خودش نشان داده که تضمین کننده سلامت انتخابات است.

  وی افزود: ابتکار شورای نگهبان در برگزاری چنین جلسه ای نشان از رویکرد سازنده و جدی شورای نگهبان دارد و جلوی هرگونه شائبه را می گیرد. امیدواریم انتخابات با یک نبض و قانونمندی برگزار شود و حضور پرشکوه مردم در این صحنه حماسه سیاسی را رقم بزند.
   

  موضوعات مشابه

  ali ss از این پست تشکر کرده است.
XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.