1. انجمن های فارس پاتوق
  مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.
  رد اعلامیه

نیروی دریایی یک شبح می بیند

شروع موضوع توسط arvia در ‏13 ژوئن 2013 در انجمن نثر-داستان-حکایت

 1. arvia

  arvia برترین کاربر انجمن کاربر پر تلاش ( طلایی)

  تاریخ عضویت:
  ‏20 مه 2013
  ارسال ها:
  9,149
  تشکر شده:
  6,031
  جنسیت:
  مرد
  در دفتر وقایع روزانه ناوشکن قدیمی کنیسون، که متعلق به نیروی دریایی بود، با گزارش رسمی و ثبت شده دو برخورد عجیب مواجه می شویم که توضیح پذیر نیستند. یکی از آن ها طی اوایل زمستان 1942 رخ داد، هنگامی که کنیسون در آبهای آن سوی گلدن گیت به گشت زنی مشغول بود و به دنبال زیر دریایی های ژاپنی احتمالی می گشت. شعاع دید بسیار ضعیف بود، زیرا مه غلیظی ناگهان همه جا را فرا گرفته بود و کنیسون نیز که در حال بازگشت به طرف پایگاه بود، بسیار با احتیاط پیش می رفت، به امید این که رادار نسبتا ابتدایی اش بتواند به موقع جزایر فارالون را شناسایی کند و مانع از به وجود آمدن هر نوع حادثه ای شود.
  دیده بان روی عرشه جلو هاوارد بریزبین بود، و دیده بان روی عرشه توپ عقبی، شخصی بود به اسم تریپاد، ناگهان دیده بان روی عرشه اصلی، اژدرانداز درجه اول جک کورنلیوس، از طریق بی سیم خودش فریاد زد که بقیه افراد به سمت عقب کشتی نگاه کنند خیلی زود. سپس کورنلیوس با حالتی هیجان زده به کابین فرماندهی نیز خبر داد. هم کورنلیوس و هم تریپاد گزارش دادند که کنیسون با فاصله ای بسیار اندک از یک تصادم دریایی نجات یافته است، زیرا آن ها یک کشتی بادبانی دو دکله سرگردان را دیده بودند که با سرعت از فاصله چند متری پاشنه ناوشکن عبور کرده بود. اظهارات هر دوی آنان در مورد آن کشتی با یکدیگر مطابقت داشت: یک کشتی چوبی کهنه بادبانی و فاقد سرنشین، از نوعی که مدتها بود از این صفحات محو شده بودند. کشتی مزبور مدت حدود بیست ثانیه در معرض دید قرار داشته بود و هر دو دیده بان آن را رویت کرده بودند. اما به گفته مسئولان رادار هیچ نشانه ای از حضور آن بر روی صفحه رادار به چشم نخورده بود.
  در آوریل 1943، هنگامی که کنیسون در حوالی سان دیه گو، به ماموریت گشت دریایی گمارده شده بود، روزی پس از اسکورت کشتی حمل و نقل لورلین در میان آن آبهای پر از زیردریایی، در حال بازگشت به بندر اصلی خود بود. مدتی از شب گذشته بود که کنیسون به نقطه ای در حدود دویست و چهل کیلومتری سان دیه گو رسید. دریا مانند شیشه صاف و آرام بود و آسمان با هزاران ستاره درخشان تزئین شده بود. ملوانها کارلتون هرشل و هاوارد بریزبین بر بالای کابین فرماندهی مشغول دیده بانی بودند. آن ها از طریق دوربین های خود متوجه یک کشتی باری شدند که داشت با سرعت به طرف آن ها می آمد. آن دو به کابین رادار خبر دادند.... اما مسئول رادار هیچ شیئی را بر روی صفحه دستگاه خود مشاهده نکرد. حالا دیگر کشتی باری فقط حدود یازده کیلومتر دیگر با آنان فاصله داشت و هر دو دیده بان می توانستند با چشم غیر مسلح آن را ببینند. ناگهان، کشتی مزبور ناپدید گشت..... و برگی دیگر به تاریخچه اشباح دریا افزوده شد.
   
  radvin از این پست تشکر کرده است.
XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.