1. انجمن های فارس پاتوق
  مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.
  رد اعلامیه

پسر طلايي فوتبال ايران کيست ؟

شروع موضوع توسط ♥azin baroon♥ در ‏19 ژوئن 2013 در انجمن اخبار و مطالب گوناگون خبری تلگرام

 1. ♥azin baroon♥

  ♥azin baroon♥ AMIR_D.E.H عضو تیم مدیریت مدیریت ارشد

  تاریخ عضویت:
  ‏4 آگوست 2012
  ارسال ها:
  11,394
  تشکر شده:
  4,853
  جنسیت:
  مرد
  فوتبال ايران بعد از 8 سال رنگ حماسه را به خود ديد. حماسه.اي ديگر براي صعود به جام جهاني که همچون حماسه ملبورن در خاک حريفان رقم خورد.

  ايران در راه صعود به جام جهاني ابتدا در زمين ازبکستان به پيروزي ارزشمندي رسيد. تساوي مقابل قطر و باخت نااميدکننده برابر لبنان شاگردان کي روش را در وضعيت خطرناکي قرار داده بود. ديدار سرنوشت ساز برابر کره.جنوبي که به نوعي مهمترين رقيب ايران در گروه به حساب مي.آمد، خيلي از معادلات گروه را تعيين مي.کرد.

  به گزارش ايسنا ، کي.روش پس از گذشت چند ماه از حضورش در ايران به دنبال پيدا کردن بازيکنان دورگه ايراني در ليگ هاي اروپايي بود. او در ماه مرداد 1391، با بازديد از ليگ هلند، بلژيک و سوئد چند بازيکن ايراني را پسنديده بود که يکي از آنها رضا قوچان.نژاد بود. "گوچي" نخستين بار در همان روزها به تيم ملي دعوت شد و اتفاقا نخستين بازي خود براي ايران را هم در بازي حساس برابر کره.جنوبي در تهران مقابل ديدگان 100 هزار نفر انجام داد. پاقدم رضا براي فوتبال ايران خوب بود و تيم ملي توانست با تک گل نکونام سه امتياز آن بازي حساس را به دست بياورد.

  او در بازي هاي بعد به همراه اشکان دژاگه زوج خوبي را در نوک پيکان خط حمله تيم ملي به وجود آورده بودند که اوج همکاري آنها در پيروزي 5 بر صفر برابر لبنان در مقدماتي جام ملت.هاي آسيا بود.

  باخت به ازبکستان در تهران بار ديگر کار ايران را براي صعود به جام جهاني به اما و اگر کشاند. از آبان تا خرداد، فوتبال ايران 7 ماه پراضطراب را تجربه کرد تا ماه سرنوشت فرا برسد. مصدوميت شديد اشکان دژاگه در فروردين هم بر نگراني.هاي فوتبالدوستان افزوده بود و همه چيز در يکي دو ماه آخر با حساسيت بيشتري دنبال مي.شد.

  مسابقات ليگ برتر و جام حذفي با اصرار کي.روش زودتر تمام شد تا تيم ملي اردوي خود را براي سه بازي حياتي آغاز کند. باخت عجيب به عمان در بازي تدارکاتي بار رواني ديگري را روي ملي.پوشان گذاشته بود. بدبين.ها مي.گفتند ايران با اين نوع بازي در سه ديدار حساس پيش روي خود راه به جايي نمي.برد.

  سه هفته هيجان انگيز و سرنوشت.ساز بالاخره فرا رسيد. گام نخست مقابل قطري بود که رد پايش در پرونده تباني با لبنان ديده مي.شد و همچون ديگر تيم.هاي حوزه خليج.فارس براي خود نفرتي در دل ايراني.ها به وجود آورده بود. تک گل رضا قوچان.نژاد سه امتياز شيرين آن بازي را به حساب ايران واريز کرد تا شاگردان کي.روش با روحيه بالاتري به دو مصاف بعد چشم بدوزند. موقعيت شناسي و جاي.گيري بي.نقص "گوچي" در زدن گل سه امتيازي ايران نقش بسزايي داشت.

  لبنان حريف به نسبت آسان.تري بود. بار ديگر ورزشگاه خاطره.ساز ايران نزديک به صدهزار نفر را به خود ديد و ايران با 4 گل حريفش را در هم کوبيد تا در آستانه صعود مستقيم به جام جهاني قرار بگيرد. قوچان.نژاد باز هم در اين پيروزي سهم داشت و گل سوم را به ثمر رساند.

  خوان آخر اما ديدار با کره.جنوبي بود. کره.اي که با حرف.هاي مربي.اش پيش از بازي نفرتي شبيه نفرت از تيم.هاي عربي را براي ايراني.ها زنده کرده بود. شرايط سخت شهر اولسان و در نظر گرفتن شهري کاملا شرجي براي آخرين ديدار گروه حساسيت.ها را بالاتر برده بود. ايران با يک امتياز ديگر به احتمال فراوان صعود خود را قطعي مي.کرد و نيم نگاهي هم به ديدار ازبکستان و قطر داشت. بازي در اختيار کره.اي ها بود اما تاکتيک بازي مستقيم آنها مقابل دفاع پرتعداد و البته بابرنامه ايران نتيجه نمي.داد. دقيقه 60 بود و جريان بازي کماکان ثابت بود. يک لحظه غفلت اما کافي بود تا پسر طلايي فوتبال ايران بار ديگر زهر خود را بريزد. رضا با تيزهوشي توپ را از مدافع نگون.بخت کره گرفت و با تمام.کنندگي مثال.زدني.اش تک گل سه امتيازي ايران را به ثمر رساند تا به تنهايي نقش پررنگي در رزرو کردن بليت برزيل داشته باشد.

  نمي.خواهيم بگوئيم قوچان.نژاد مارادونا است اما آرزوهاي فوتبالي هر کشور سقفي دارد. اگر مارادونا در بازي تاريخي برابر انگليس همه را دريبل مي.کند و بهترين گل قرن را با چاشني انتقام از انگليسي.ها مي.زند، رضاي ما هم در بازي با کره.جنوبي عصبانيت همه ايراني.ها از گستاخي سرمربي کره و ايضا بازيکن چشم.بادامي.ها را به خوبي بر سر ورزشگاه اولسان خراب مي.کند تا ديگر کسي براي ايران خط و نشان نکشد و براي خون گريه کردن خودش ناراحت باشد!

  رضا قوچان.نژاد. اگر گل.هاي ديگرت را هم نمي.زدي و فقط گل صعود ايران به جام جهاني به نامت ثبت مي.شد بازهم روي دوشمان مي.گذاشتيمت و حلوا حلوايت مي.کرديم. رضا تو مثل خداداد عزيزي براي هميشه نامت را در تاريخ فوتبال ايران ثبت کردي. حالا حماسه.ساز ايران تويي...

  نگاهي به کارنامه رضا قوچان.نژاد

  قوچان.نژاد متولد 29 شهريور 1366 در شهر مشهد است که به همراه خانواده.اش در کودکي راهي کشور هلند شد. او فوتبال را از 15 سالگي و به اصرار پدرش در باشگاه.هاي دسته دوم هلند آغاز کرد.

  قوچان نژاد با وجود اينکه از کودکي در اروپا بازي کرده اما همچنان عاشق ايران است و حتي مي.گويد محبوب.ترين غذايي که دوست دارد آبگوشت است.

  قوچان.نژاد در دانشگاه در رشته علوم سياسي تحصيل کرده اما يک فوتباليست حرفه.اي است نه يک سياستمدار و شايد هيچ ميانه.اي با عالم سياست نداشته باشد و خانواده.اي کاملا ورزشي دارد، عمويش هم در مشهد مربي يک تيم واليبال است.

  قوچان.نژاد با هنر رابطه نزديکي دارد و به نوازندگي ويولن مسلط است.

  فوتبال ايران واقعا به چنين هنرمندي نياز داشت و هيچ مهاجمي در سطح و اندازه.هاي فني او نداشت.

  مهاجم قوچاني ايران که لقب گوچي را با خود به يدک مي.کشد، فوتباليستي ايراني – هلندي است که در حال حاض براي تيم بلژيکي استاندارد ليژ بازي مي.کند. مهاجمي با قدرت خوب در پاي چپ و با تکنيک که با بازيکن سابق هلند يعني مارک اورمارس مقايسه شده است.

  جالب است که او با گلي که در ثانيه 9 زده رکورد سريع.ترين گل هلند را هم در اختيار دارد.

  هيرن فين

  قوچان.نژاد در مشهد متولد شد و در کودکي به همراه خانواده.اش به هلند مهاجرت کرد. او همچنين در موسيقي هم استعدادي دارد و ويولن مي.نوازد. رضا پيش از انتقال به تيم هيرن فين در سال 2005 در باشگاه.هاي فريسيا و کامبور رشد پيدا کرد. در آوريل 2006 نخستين بازي حرفه.اي خود را براي هيرن فين در بازي مقابل آلکمار انجام داد. او در اين بازي به عنوان يار تعويضي و به جاي هرناندو درولد وارد زمين شد. قوچان نژاد در دوره حضور 4 ساله خود در هيرن فين دو بار به صورت قرضي به تيم.هاي Go Ahead Eagles و Emmen پيوست. اما در تابستان 2009 به قراردادش با هيرن فين براي تمرکز روي تحصيل خود پايان داد و به عنوان يک بازيکن آماتور بار ديگر به تيم Go Ahead Eagles پيوست.

  کامبور

  با وجود اينکه قوچان نژاد در فصل 2010 – 2009 عضوي از باشگاه Go Ahead Eagles بود، تصميم گرفت با قراردادي 2 و نيم ساله به تيم کامبور برود. در نخستين بازي.اش براي اين تيم در 22 ژانويه 2010 که برابر وين دام برگزار مي.شد، 9 ثانيه پس از ورودش به زمين نخستين گل خود را براي تيمش به ثمر رساند.

  "گوچي" به دليل اينکه در تيم کامبور بيشتر در پست مهاجم کناري به کار گرفته مي.شد و سرمربي تيم هم به بازيکني به نام مارک دي وريس علاقه داشت، نتوانست بازي.هاي زيادي براي اين تيم انجام دهد و در 13 بازي دو گل به ثمر رساند. در فصل بعدي حضور در کامبور قوچان نژاد عملکرد بهتري داشت و در 37 بازي 15 گل به ثمر رساند. اين مهاجم ايراني بهترين عملکرد خود را در بازي مقابل Emmen به نمايش گذاشت و نخستين هت.تريک دوران حرفه.اي فوتبالش را تجربه کرد.

  سنت ترويدن

  در 17 ژوئن 2011 قوچان نژاد به سنت ترويدن بلژيک پيوست. قرارداد او با اين تيم سه ساله بود. نخستين گلش در ليگ حرفه.اي بلژيک در بازي برابر تيم قدرتمند اين کشور يعني کلاب بروژ زده شد. با وجود اينکه مصدوميت، قوچان نژاد را هفته.ها از ميادين دور نگه داشت اما او توانست در نخستين فصل حضورش در سنت ترويدن در 22 بازي 12 گل به ثمر برساند و عملکرد خوب او باعث شد تيم.هايي از آلمان، هلند و بلژيک براي به خدمت گرفتن او ابراز علاقه کنند.

  استاندارد ليژ

  در 31 آگوست 2012 سنت ترويدن براي انتقال قوچان نژاد به استاندارد ليژ به توافق رسيد. رضا در ژانويه 2013 و پس از عقد قراردادي 3 و نيم ساله به تيم جديد خود ملحق شد. در حالي که در نيم فصل آن سال در 12 بازي براي سنت ترويدن 10 گل به ثمر رسانده بود. قوچان نژاد نخستين گلش براي استاندارد ليژ را هم در بازي پلي.آف برابر لوکرن که با برتري 4 بر 3 استاندارد به پايان رسيد به ثمر رساند.

  تيم ملي

  قوچان نژاد براي تيم ملي زير 19 ساله.هاي هلند بازي کرده است اما با توجه به مليت ايراني خود مي.توانست براي تيم ملي اين کشور هم بازي کند. رضا در بازي سنت ترويدن برابر ليرس با بازي خود تاثير زيادي روي کارلوس کي.روش گذاشت. در مارس 2012 عموي قوچان نژاد گفت که در حال فعاليت براي حضور قوچان نژاد در تيم ملي ايران است او نخستين بازي ملي خود براي ايران را در اکتبر 2012 پس ازپيروزي يک بر صفر ايران مقابل کره جنوبي در رقابت.هاي انتخابي جام جهاني 2014 انجام داد. قوچان نژاد همچنين نخستين گل خود را براي ايران در بازي برابر لبنان که با برتري 5 بر صفر شاگردان کي.روش به پايان رسيد، به ثمر رساند.

  مهاجم طلايي فوتبال ايران در آخرين بازي.هاي خود براي تيم ملي گل کاشت و دو گل 6 امتيازي را در راه صعود به جام جهاني به ثمر رساند.

  دو گل سرنوشت.ساز او به قطر و کره جنوبي و همچنين گلش به لبنان که باعث شد ايران در سه بازي پاياني خود 9 امتياز را به دست بياورد زمينه.ساز چهارمين صعود ايران به جام جهاني شود.
   

  موضوعات مشابه

 2. mobin1

  mobin1 برترین کاربر انجمن کاربر تایید شده کاربر پر تلاش ( طلایی)

  تاریخ عضویت:
  ‏12 آگوست 2012
  ارسال ها:
  1,237
  تشکر شده:
  1,455
  جنسیت:
  مرد
  دمشون گرم بچه مشهدیا.خدایی 98 خداداد بود اینم رضا قوچان نژاد.
   
 3. ♥azin baroon♥

  ♥azin baroon♥ AMIR_D.E.H عضو تیم مدیریت مدیریت ارشد

  تاریخ عضویت:
  ‏4 آگوست 2012
  ارسال ها:
  11,394
  تشکر شده:
  4,853
  جنسیت:
  مرد
  nishkhandare karesh 20te
   
XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.