1. فارس پاتوق پیشنهاد می کند موضوع زیر را دنبال کنید

  بدترین ضربه های دنیا
  رد اعلامیه

فرزاد جمشیدی از صداوسیما خداحافظی کرد

شروع موضوع توسط گلناز2222 در ‏22 ژوئن 2013 در انجمن اخبار و مطالب گوناگون خبری تلگرام

 1. گلناز2222

  گلناز2222 دم از مردونگی نزن سنگینـــه سرفت میگیره . . ! کاربر پر تلاش ( طلایی)

  تاریخ عضویت:
  ‏16 ژانویه 2013
  ارسال ها:
  6,540
  تشکر شده:
  1,816
  فرزاد جمشیدی، از مجریان صداوسیما با انتشار نامه ای از این سازمان و از صندلی اجرای تلویزیونی خداحافظی کرد!
  به گزارش ایسنا، فرزاد جمشیدی، مجری تلویزیون پس از 20 سال همکاری با صداوسیما، امروز - 29 خرداد ماه - با انتشار نامه ای از صدا و سیما خداحافظی کرد!
  او که در این سال ها بالاخص با اجرای برنامه سحرگاهی «ماه خدا» در شبکه یک سیما به مجری شناخته شده ای بدل شده بود، در این نامه ی خداحافظی، با قصه و لطیفه و شعر و ضرب المثل، کنایاتی را راجع به شایعات پیرامون خود، ارایه کرده و در نهایت از اجرای تلویزیونی خداحافظی کرده است.
  در بخشی از نامه جمشیدی که به همین شکل به ایسنا ارسال شده، آمده است:
  «هو الحلیم الخبیر
  سر سفره چاشت صبحگاهی، مادرم چایی شیرین قصه هایش را به دستمان می داد. از همان جا بود که قصه های قرآن در جان ام آشیان کرد و حرارت حقیقت این کلامِ کبریایی، یخبندانِ دروغِ اهلِ دنیا را در خاطرم ذوب کرد تا باور کنم تنها رسولان حق اند که ویترین واقعیتشان از متاع محبت، پُر است و از قرار روزگار، همانان اند که شیشه ی مغازه ی معنویشان، پیوسته با سنگ مزاحمتِ بدخواهان می شکند و هر که با تابلوی «یاد خدا» دکان دوستی بنا کرد، بساط سخن اش را می چینند و معرکه اش را بر هم می زنند!
  هنوز از تلخی روزگار، دو قاشق از آن چای خوش عطر و طعم قصه های قرآنی مادرم، در خاطرم هست که گلوی گرفته ی بغض را باز کند و سلام خوبی برای این نامه ی خداحافظی باشد.
  مادرم می گفت: موسای کلیم الله (ع) از خدا خواست حکمی فرما تا از حرف مردم، در امان باشم! پروردگار فرمود: کاری که برای خود نکرده ام! چگونه برای تو انجام دهم؟!
  هنوز در کوهستان گذر عمر، پژواک صدای مادر، باقی است که می گفت: نمرود خواست با خدا مبارزه کند؛ دستور داد ارابه ای آماده کنند. آنگاه ارابه را به پای مرغی بزرگ بست و تکه گوشتی جلوتر از دهان مرغ گذاشت تا به هوس آن به آسمان پر بکشد! سپس نمرود رو به آسمان چند تیری انداخت به این پندار که سمت پروردگار، تیر پیکار افکنده!
  آن وقت مادرم از همسایگی دو خاطره، نتیجه می گرفت:
  اولین ملامتی عالم، خودِ خداست که انسان را هم که خلق کرد، فرشته ها از روی عبادت (و نه از روی لجاجت) ملامت اش کردند. حال آنکه نمی دانستند آدمی غیر از خون ریختن، فرشته خصال هم خواهد شد و به عطر اخلاق محمدی(ص)اش، دنیا را تسخیر خواهد کرد. پس پسرجان! اگر می خواهی در این عالم بمانی، یا از نیل مشکلات، عبور کن که دست فرعون بددلی به تو نرسد و یا آنقدر بالا برو که تیر عداوت نمرود، به تو اثر نکند!
  من - این حیرت زده ی دیار دنیا - که نه عصای استقامت موسی (ع) دارم و نه آبروی صبر ابراهیم خلیل الله(ع)، بی ریا با همان لهجه ی سحرگاهی ماه خدا، این نامه را به نشانی مردم سرزمین ام پست می کنم. آن ها مرا خوب می شناسند. مردم میهن ام مرا از اینترنت پیدا نکرده اند که حالا با دو خط خبر، مرا در شوره زار اینترنت، تنها رها کنند.
  هموطنان جغرافیای ایران! همسایه های تاریخ دین و ایمان! همکلاسی های درس سخت وجدان! سلام سال ها به دعای شما دانش اندوختم تا سکه ی سخن ام را در بازار انتخاب خود، بخرید و متاع محبت و حرف حساب ام را به خانه ی خاطر پسندی خود ببرید. ترسِ مقدسِ سخن گفتن در قاب تلویزیون که معیار جهانی اش به من آموخته: «یک دقیقه حرف زدن در تلویزیون، یک ساعت مطالعه می خواهد» اسب استعداد مرا نهیب زد که باید یک نفس در دشت دانش بدوی و اگر می خواهی خوشه ی علم برای مخاطبینِ تلویزیون بدوی باید صدبرابر آنچه می گویی، بشنوی!
  حاصل این نخوردن ها و نخفتن ها و دویدن ها آن شد که «کتابخانه ام بزرگ تر از خانه ام شد» و اعتبار اعتنای مردم خوب میهن ام، مثل سنجاقکی روی * ام نشست تا بدان حد که بعنوان «مرغ سحر» بالاتر از نام فرزاد جمشیدی، مسئولیت امانتی به اندازه ی واجب نماز و روزه بر دوش ام وانهاد.
  هفت سال این بار امانت را با درستکاری و روزه داری بر دوش کشیدم و هر چه به خانه ی محمد و آل محمد (ص) نزدیک تر شدم، لهیب آتش کینه ی ابوالهب ها بیشتر شد؛ اینک یکسال از اجرای آخرین برنامه ی سحرگاهی «ماه خدا» بر من و ما می گذرد. در این یک سال، ابر سوء تفاهم میان من و مخاطب ام سایه انداخت ولی چون نمی توان چهره ی خورشید حقیقت را با مشتی گل دروغ پوشاند، عاقبت، آفتاب بر پهندشت وجدانِ اهل حق تابید و کشتی شکسته ی دروغ، به گل رسوایی نشست. در چهار ضلعی «من، رسانه، شاکی و قوه ی قضاییه»، انصافاً هر یک نقش خود را خوب ایفا کردند ولی ناضعلی نادان های اینترنت، پیش از رسیدگی قضایی، نظم اخلاق را بر هم زد و عقرب قلم دروغ چند میرزا بنویس که اصولا خبرنگار نیستند، عقربه ی سرعت خوانندگان را بالا برد تا از شیطان، سبقت بگیرند و در سراشیبی غیبت، سقوط کنند!
  شلاق، زندان اوین، حکم جلب، دستبند، نامعروف، نامشروع.... و دیگر صفات اشیاء ناپسند را حتی بی اطلاع شاکی پرونده و بی استدلال و استفاده عقل و قضا، در کنار اسم من قرار دادند تا با شیطان هم غذا شوند؛ غیبت مرا بکنند و در حمام تهمت، گِل گناه مرا بشوند.
  اکنون سبکبار می نویسم:
  در این یک سال که بر من به اندازه ی یک عمر گذشت، تیر گمانه زنی مردمی که اسیر امواج ملتهب فضاهای مجازی قرار گرفته بودند، بسیار به سویم پرتاب شد. در فرودست آن مرتبه ی اوج و عرفان سحرگاهان رمضان، مثل دامنه های کوهسار زندگی ام، آشغال دروغ، بسیار ریختند. محیط زیست پاک رمضانی من و مردم را آلودند و میزان آلاینده های مورد رضایت شیطان و دشمنان را به حداکثر خود رساندند. پس بنا به تدبیر مادرم و راه کار موسوی و ابراهیمی که قبلاً آموخته بودم سعی کردم بالاتر بروم تا خدنگ خدعه و بدی در دل ام ننشیند و ننشست.
  زندگی در دیار پُر از حسادت دنیا به من آموخته: در جایی که هنوز برای خاتم پیامبران (ص) به هزینه ی شیطان، فیلم می سازند! من فقط می توانم به شهید فهمیده، اقدا کنم؛ یک نارنجک، به خود ببیندم و لااقل یک تانک تهمت را منهدم کنم!!
  این خداحافظی، نتیجه ی رسیدن به یک جاده ی جدید در زندگی من است:
  آنچه در حق فرزاد جمشیدی گفتند و نوشتند و پراکندند، نزد خدا، گم نمی شود. با این خداحافظی نیز چیزی بیشتر از آنچه رخ داده، از آبروی فرزاد جمشیدی، کم نمی شود! فقط می ماند یک تسویه حساب ساده که موعدش روز جزا و قضاوت اش به عهده علی بن موسی الرضا (ع) است. بالا بلند نجیبی که از روز اول کارم در سازمان صدا و سیما، آبروی خودم را با آبروی رضای آل مرتضا (ع) گره زده ام. آن تسویه حساب، این است:
  - اگر آنچه درباره ی فرزاد جمشیدی گفته اند، حقیقت دارد، چه وقیح ام من که باز هم رو به روی چشم سیاه دوربین بنشینم و از بخت سپید سحرگاهی رمضان، با مردم و روزه داران سخن بگویم!
  اما اگر آنچه نوشیدند و نوشتند و نشر دادند، حقیقت نداشته باشد چه کم توان ام من که بخواهم تمامی ذهن های مخدوش را ترمیم کنم و چه کم توان تر و نحیف ترند آن هایی که باید رو به روی همین یک آینه از آیه های قرآن بایستند و خدای خویش را پاسخ گویند. کدام آیه؟
  ای کسانی که ایمان آورده اید! اگر فاسقی برایتان خبری آورد، تحقیق کنید. مباد که از روی نادانی، به مردمی آسیب برسانید. آنگاه از کاری که کرده اید، پشیمان شوید. (سوره ی مبارکه حجرات - آیه نورانی ششم)
  پس بگذار میان من و دروغ پردازان و مُمَهدین و باعثین این خدعه خصمانه، قرآن و امامان معصوم (ع) قرار گیرد. اینک که خود دروغ می سازند و سپس آبروی ایمانی و قرآنی و انقلابی صدا و سیما و همه کارکنانش را با همان متر و مقیاس دروغ، اندازه می گیرند، من بروم بهتر است تا دامان این همه مجری، گوینده، تهیه کننده، کارگردان و هنرمندان شریف و تحصیل کرده ی صدا و سیما، آلوده شود.
  البته خلاف آنچه که دیگران فکر می کنند شاید این قلم و صاحب اش گله مند و منکسر و اندوهگین و از کار افتاده باشند اما به جای گله گذاری چند تشکر است که به چندین نفر بدهکارم!
  از سید عزت الله ضرغامی (رییس رسانه ملی) که در تندباد حواشی که مثل ابر مرثیه از سَرَم عبور می کرد، به من آموخت: عزت را خدا و ماه خدا به تو داده اند نه رسانه ها و نه فقط صدا و سیما، سپاسگزارم.
  از سید رمضان موسوی مقدم (قائم مقام صدا و سیما) از علی دارابی (معاون سیما) و از مهدی فرجی(مدیر شبکه یک) به عنوان کوهواره های ادب و اخلاق که در بارش بی دریغ تیغ های تهمت و دروغ علیه من، سایبان مهرشان را از سَرَم دریغ نفرمودند، سپاسگزارم.
  از سایت های اینترنتی که بخاطر چند کلیک بیشتر، آبروی مرا به آتش کشیدند ولی حلقه ی جهنم را برای خود کوبیدند و هیزم این آتش را بر دوش خویش، حمل کردند و به من یاد دادند معنی حقیقی این ضرب المثل را که: «آتش هر چقدر هم تند و تیز باشد فقط خودش را می سوزاند» و یا این ضرب المثل که چاه کن همیشه تهِ چاه است، سپاسگزارم.
  از همه رسانه هایی که با انتشار اخبار غیرواقع و شلیک ترکش های تهمت به من، درصد جانبازی ام را نزد خدای دانای راز، بالا بردند، سپاسگزارم.
  از آن ها که جسم بی جان و متعفن شهرت دنیایی مرا روی دوش دروغ، تشییع و در گورستان گمنامی، دفن کردند، سپاسگزارم.
  از تعدادی از کارکنان بخش ویژه ای از سازمان صدا و سیما مثل آقایان: (م- ا)، (م- خ)، (س)، (ک) که با هدایت آقای (ر) به جای حراست از آبرو و تقدس خدادادی، مجری برنامه های رمضان، زخم اهل کوفه را بر دل ام نشاندند، سپاسگزارم.
  از همه آن ها که آلبوم دیانت و شیعه بودن مرا با چند تکه از ذغالِ دلِ سوخته ی امیرالمؤنین علی (علیه السلام) سوزاندند تا من هم فردای قیامت، احساس کنم هم تیمی ولایت علوی (ع) هستم، سپاسگزارم.
  از همه بی معرفت هایی که دو تا تکه سنگ (از همان جنس که ابوجهل به سمت پیامبر (ص) می افکند)، یک لقمه از خشم فرو خورده ی امام کاظم (ع) و یک کف دست از دشت مظلومیت امام حسن مجتبی (ع) را به موزه ی تجربه ی من بخشیدند تا آموزه ی عمرم شود، ممنون ام.
  از همه آن ها که با غیبت از من، سر کلاس رضایت خدای کریم، غیبت کردند و با انجام این گناه، اولآً زباله ی معصیت مرا به پذیرایی اعمال خیر خود بردند و در ثانی، اعمال نیک و ثواب خود را به من هدیه کردند، سپاسگزارم.
  از همه مسؤولان برگزاری برنامه ها، همایش ها و مراسم ها در بخش های دولتی و خصوصی، که مومنانه به حاشیه ها و شایعات درباره این بنده ی حقیر خدا، توجهی نکردند و ذره ای از اعتمادشان نسبت به فرزاد جمشیدی، کاسته نشد، سپاسگزارم.
  از آن ها که به فتوای فضای مَجاز، گناه کردن را برای خود مجاز کردند و با سنگ دروغ، قامتِ غرور دروغین مرا شکستند، تشکر می کنم. از آن ها که چهره ی زرد ترس مرا در «تابه ی تهمت» و «روغن معصیت» خودشان، سرخ کردند تا مزه شیرین شهامت را احساس کنم و برای ماندن در عرصه ی شهرت، به هر ناکسی، التماس نکنم، تشکر می کنم.
  از برادران هم خانواده ی رسانه ای ام که مثل برادران غیور یوسف (ع) با درج خبرهایی سراسر دروغ، مرا به چاه امتحان خدا انداختند و از بعضی دیگر از خبرگزاری ها مثل «جهان نیوز، الف، مهر، تابناک، تبیان» و همانندشان که با بی اعتنایی کامل به این قبیل شایعات، ریسمان نجات خویش و من شدند، سپاسگزارم.
  در پایان و در آستانه رسیدن به نیمه راه شعبان و طلوع تولد حضرت صاحب العصر و الزمان (عج) برای همه شما مردمان، مؤمنان، روزه داران و سفره داران سحرگاهان ماه رمضان، بهار قرآنی خوبی آرزو می کنم. من هفت سال به جای سحری، کلمه و واژه نوش جان کردم و همچو آرش، جان در پیکان نهادم تا تیر توفیق ام از مرز خستگی بگذرد و جغرافیای جان روزه داران را وسعت دهد. برای اجرای چنین برنامه ای باید سربازی کرد نه سلطانی و برای استحقاق نشستن سر سفره ی سحرگاهی رمضانی، باید خدمتگزاری کرد، نه میزبانی!
  برای این بهار رمضانی هم الان در حق خودم، تأفلی به حافظ شیرین بیان زدم، چه مناسب آمد:
  ارغنون ساز فلک، رهزن اهل هنر است
  چون از این غصه ننالیم و چرا نخروشیم
  گل به جوش آمد و از می نزدیم اش آبی
  لاجرم ز آتش حرمان و هوس می جوشیم
  حافظ این حال عجب با که توان گفت که ما
  بلبلانیم که در موسم گل، خاموشیم
  از همه سپاسگزارم؛ چه آن ها که ترک ام کردند و چه آن ها که درک ام کردند.
  خدا نگهدارتان امیدوارم در کلاس حضور قلب خدا، با دلی خالی از دنیا پیوسته حاضر و پابرجا بمانید.
  اوایل گل سرخ و انتهای بهار - فرزاد جمشیدی»
  منبع:عصرایران
   

  موضوعات مشابه

  seyed از این پست تشکر کرده است.
 2. sh.gh.k

  sh.gh.k برترین کاربر انجمن کاربر تایید شده

  تاریخ عضویت:
  ‏5 ژانویه 2013
  ارسال ها:
  953
  تشکر شده:
  432
  جنسیت:
  زن
  :eek: من خبرشو تو اینترنت خوندم 10 دقیقه مات مونده بودم!!!! خداروشکر دروغ بوده!
   
 3. گلناز2222

  گلناز2222 دم از مردونگی نزن سنگینـــه سرفت میگیره . . ! کاربر پر تلاش ( طلایی)

  تاریخ عضویت:
  ‏16 ژانویه 2013
  ارسال ها:
  6,540
  تشکر شده:
  1,816
  :(اره بیچاره براش پاپوش درست کردن دیگه ماه رمضون نمیادgheryeمجری خوبی بود وقتی پیامهای مردمو باسوز دل میخوند گریه ام میگرفت حیف که رفتnarahat
   
 1. کانال تلگرام

  اطلاعیه ها و اخبارهای فارس پاتوق ، مسابقات و جوایز
 2. گروه تلگرام

  کتاب مذهبی ، کتاب های درسی ، کتاب های علمی ، کتاب رمان
 3. برنامه تلگرام

  اپراتور ، نرم افزار های ارتباطی
 4. سرگرمی و تفریح تلگرام

  دانستنیهای جالب ، مرکز تخصصی ترول ، انواع فال ها و طالع بینی ها ، مطالب طنز آمیز ، اس ام اس و جوک
 5. آموزش تلگرام

  اخبار فارس پاتوق ، انتقادات و طرح های جدید فارس پاتوق ، نظر سنجی ، آموزش های لازم فارس پاتوق ، اطلاعیه های فارس پاتوق
 6. کانال موزیک تلگرام

  مداحی ایام فاطمیه ، مداحی ماه محرم ، موزیک های ایرانی ، موزیک های شاد ، آهنگ های خارجی ، آهنگ های پیشواز ایرانسل ، آهنگ های پیشواز همراه اول ، آهنگ های رومانتیک ، مداحی ، آهنگ های سنتی
 7. اخبار تلگرام

  اخبار حوادث ، اخبار جهان ، اخبار ورزشی ، اخبار پزشکی ، اخبار سیاسی - اقتصادی ، اخبار فرهنگی - هنری ، اخبار علمی
 8. مد و زیبایی تلگرام

  مدل لباس دخترانه ، مدل لباس زنانه ، مدل لباس پسرانه ، مدل لباس مردانه ، مدل لباس ، مدل لباس جدید ، مدل عینک ، مدل مو ، مدل ناخن ، عکس مدل
 9. کانال عکس تلگرام

  عکس های خنده دار ، عکس های بازیکنان ، عکس های ترسناک ، عکس های طبیعت ، عکس های حیوانات ، عکس های حوادث ، تصاویر عاشقانه ، تصاویر کارتونی ، عکس های اتومبیل ، تصاویر هنرمندان ، تصاویر کودکان ، عکس های متفرقه
 10. کانال فیلم تلگرام

  اپراتور همراه اول ، اپراتور ایرانسل ، اپراتور رایتل
 11. تبلیغات تلگرام و اینستاگرام

  آگهی های استخدام دولتی ، آگهی های استخدام غیر دولتی ، سوالات و پاسخ های آزمون های استخدامی
 12. کانالهای ادبی تلگرام

  تاریخ ، شعر و ادبیات ، نامه نگاری و انواع نامه ها
 13. گروه چت تلگرام

  ابزار های وبلاگ ، سئو و بهینه سازی وب سایت ، سیستم های مدیریت محتوا ، قالب های وبلاگ ، ابزار های وب سایت ، قالب های وب سایت ، معرفی وبلاگ و وب سایت های مفید ، کسب و کار در اینترنت ، کسب درآمد بدون اینترنت
 14. بهترین کانال های تلگرام

  هوا و فضا ، دانش و فن آوری در پزشکی ، دانش و فناوری در کامپیوتر ، دانش و فناوری در موبایل ، دانش و فناوری در وب سایت ها ، جنگ افزار ، تکنولوژی های روز
 15. نرم افزار اینستاگرام

  سیستم عامل ها ، لپ تاپ و تبلت ، نرم افزار ها ، سخت افزار ها ، بازی های کامپیوتری
 16. کانال پزشکی و سلامت تلگرام

  روانشناسی ، تغذیه ، بهداشت ، بیماری ها و روش درمان
 17. بهترین پیج اینستاگرام

  اخبار ورزشی ، معرفی ورزش ها و تیم ها ، شخصیت های ورزشی
 18. عکس اینستاگرام

  برنامه ریزی درسی ، مقطع آموزش ابتدایی ، مقطع آموزش راهنمایی ، مقطع آموزش متوسطه ، مقطع پیش دانشگاهی ، مقطع آموزش فنی حرفه ای ، مقطع آموزش کاردانش
 19. فیلم اینستاگرام

  مقالات کار آفرینی و طرح کسب و کار ، مقالات عمومی ، درخواست مقالات ، مقالات علمی
 20. آموزش اینستاگرام

  رشته های فنی و مهندسی ، رشته های علوم تجربی ، رشته های علوم پایه و انسانی ، رشته های هنر ، معرفی رشته های دانشگاهی ، معرفی دانشگاه های ایران ، رشته های پزشکی ، رشته های زبان انگلیسی
 21. کانال مذهبی تلگرام

  اهل بیت و علما ، احکام ، مولتی مدیای مذهبی
 22. کانال خانواده تلگرام

  خانواده ، هنر در خانه
 23. کانال آشپزی تلگرام

  انواع شیرینی ، انواع دسر ، انواع غذا ها و طرز تهیه آن ها ، خورش ها ، سوپ و سالاد ، ساندویچ و پیتزا ، سس و ترشی
 24. کانال گردش و گردشگری تلگرام

  معرفی مکان های زیارتی ، معرفی مکان های تفریحی ، معرفی مکان های شگفت انگیز ، معرفی شهرها و کشورها
 25. سایر موضوعات تلگرام

  اخبار و مطالب گوناگون خبری ، معما ها و چیستان ها ، اخبار گوناگون اینترنتی ، صندلی داغ ، گفتگو با کاربران ، بازارچه خرید و فروش ، زباله دان
 26. کانال تست روانشناسی تلگرام

  تست هوش
 27. کانال روانشناسی ازدواج تلگرام

  نکات قبل از ازدواج ، نکات بعد از ازدواج
 28. کانال مشاوره جنسی تلگرام

  راهنمایی علمی جنسی
XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.