1. فارس پاتوق پیشنهاد می کند موضوع زیر را دنبال کنید

  سکوت
  رد اعلامیه

قابل توجه دختر خانمها برای یافتن شوهر و ازدواج

شروع موضوع توسط baranbahar در ‏26 ژوئن 2013 در انجمن دانستنیهای جالب

 1. baranbahar

  baranbahar ♥♥♥♥♥ عضو تیم مدیریت مدیریت ارشد

  تاریخ عضویت:
  ‏6 ژانویه 2013
  ارسال ها:
  18,925
  تشکر شده:
  17,502
  جنسیت:
  زن
  دوست دارید ازدواج كنید اما احساس می كنید كه هیچ كدام از مردان جهان به شما توجهی ندارند و حتی حاضر نیستند به عنوان یك گزینه احتمالی به شما فكر كنند؟
  اطراف تان كسانی هستند كه مشتركات زیادی با شما دارند اما آن ها هم تنها به عنوان یك دوست روی شما حساب می كنند و تمایلی به ازدواج با شما ندارند؟
  دوستان دوره دبیرستان و دانشگاه تان یكی یكی سر خانه و زندگی خودشان رفته اند و احساس می كنید كه تنها مانده اید؟ اگر مدام ذهن تان را با این فكر و خیال ها پر كرده اید، بهتر است دست بردارید و از مجردی تان یك بحران پر از غصه نسازید.شاید هنوز آمادگی ازدواج ندارید و نتوانسته اید آنطور كه باید برای ساختن یك زندگی مشترك آماده شوید. ازدواج كردن موضوعی نیست كه بتوان برایش الگو و راه حل ارائه كرد اما شاید با خواندن مراحل زیر بتوانید برای ازدواج تان آماده تر شوید و دست از این نگرانی ها هم بردارید.

  آه و ناله نكنید
  به منفی بافی های تان پایان دهید. وقتی كه با دوستان یا خانواده تان صحبت می كنید، خشم یا عصبانیت تان از این كه ازدواج نكرده اید را بروز ندهید. به جای این كه مدام از ازدواج نكردن تان حرف بزنید سعی كنید در مورد موضوعاتی كه برای طرف مقابل تان جالب است گفت وگو كنید.
  می توانید با توجه به شخصیت فرد مقابل تان از سیاست، مذهب، هنر، سرگرمی یا ورزش صحبت كنید و اگر هم كسی از شما پرسید كه چرا ازدواج نكرده اید، به جای آه و ناله كردن خیلی منطقی بگویید كه هنوز با فردی كه برای تان مناسب باشد روبه رو نشده اید.

  دوستی هایتان را خراب نكنید
  برای جلب توجه دیگران به هر شیوه ای متوسل نشوید. اگر شما یك دوست یا همكار دارید كه نسبتا به شما نزدیك است و احساس می كنید، می تواند فرد مناسبی در زندگی شما باشد، عجولانه اقدام نكنید. بگذارید زمان بگذرد و به شما ثابت شود كه آیا می توانید زوج خوبی برای هم باشید یا این كه او هم همین علاقه را به شما دارد؟
  هیچ وقت با فرستادن یك پیامك عاشقانه و ابراز عشق تان به زبان بی زبانی، رابطه دوستی تان را خراب نكنید زیرا ممكن است او با دیدن چنین واكنش هایی از طرف شما، كاملا از شما فاصله بگیرد و همین دوستی آرام و ساده را هم از دست بدهید.از طرف دیگر اگر او به فرد دیگری علاقه مند است، واكنش خصمانه ای نشان ندهید و دوستی تان را به هم نریزید. به این فكر كنید كه این فرد در مقام یك دوست ساده چقدر به زندگی شما آرامش می دهد و تنهایی تان را از بین می برد. با این اوصاف آیا هنوز هم ارزش این را دارد كه به خاطر این كه عاشق تان نیست از زندگی تان بیرون برود؟

  زندگی تان را شلوغ كنید
  برای مشغول كردن ذهن تان و شلوغ كردن زندگی تان راه های دیگری پیدا كنید. درست است كه هر تعلقی در زندگی جای خودش را دارد و هیچ چیز نمی تواند جای یك همراه خوب را برای شما پر كند اما اگر ازتك بعدی بودن دست بردارید و مشغولیت های دیگری برای خود تان ایجاد كنید خیلی چیزها تغییر می كند. سعی كنید كار مورد علاقه تان را پیدا كنید و آن را جدی بگیرید، برای زندگی تان دلیلی پیدا كنید.این دلیل می تواند كار، تحصیل، دوستان ، خانواده یا هر چیز دیگری باشد. همانطور كه گفتیم این موارد نمی تواند جای یك رابطه حمایت گرانه و عاطفی را پر كنداما اگر شما زندگی تان را پوچ و بی معنا نبینید و دلایل زیادی برای افتخار كردن به خود و زندگی تان داشته باشید، حال تان خیلی بهتر از حالا می شود.قطعا در خانواده و در میان دوستان شما افراد زیادی هستند كه قصد ازدواج دارند و روز به روز هم تعدادشان كمتر می شود. ممكن است با ازدواج كردن هر كدام آن ها از خود بپرسید كه چرا شمانتوانسته اید یكی از گزینه ها باشید و چرا همیشه زنان دیگر هستند كه مورد توجه قرار می گیرند اما به جای این فكر و خیال ها سعی كنید در خود معیارهایی را پرورش دهید كه از نظر همه برای انتخاب یك همسر ایده آل ضروری هستند.
  آدم های اطراف شما براساس رفتارهایی كه در همین لحظات عادی زندگی تان انجام می دهید روی شما قضاوت می كنند. بدخلقی ها، بهانه گیری ها، رفتارهایی كه با خانواده تان دارید و بسیاری موارد دیگرمی تواند مبنای قضاوت دیگران روی شما باشد. پس اگر واقعا قصد ازدواج دارید و این دنیای مجردی آزار تان می دهد، به همه این جزئیات توجه كنید. ظاهر سازی كافی نیست بلكه باید با دل و جان همه این ها را تغییر دهید.

  از رابطه های تان درس بگیرید
  ممكن است شما پیش از این، چند رابطه شكست خورده را تجربه كرده باشید و این شكست های مكرر اعتماد به نفس شما را از بین برده باشد. به جای این كه احساس ناتوانی كنید سعی كنید از این شكست ها درس بگیرید. رابطه های شما به چه دلایلی شكست خورده؟
  چه اشتباهاتی كرده اید و چه كارهایی می توانستید و نكرده اید؟ اگر واقعا دوست دارید كه ازدواج كنید باید برای شروع یك رابطه تازه آماده باشید. مهم نیست كه این رابطه در چه زمانی شكل می گیرد بلكه شما باید همیشه برای چنین ارتباطی آماده باشید.
  رابطه ها و زندگی های مشترك اطرافیان تان هم می تواند برای شما الگوی خوبی باشد این كه چه رفتارهایی انجام می دهند كه از نظر تان اشتباه است و باید از آن ها بپرهیزید و چه رفتارهایی می تواند الگوی مناسبی برای زندگی آینده شما باشد.از طرف دیگر به رفتارها و شخصیت مردان اطراف تان هم دقت كنید. شاید با همین بررسی ها بتوانید در تصمیم گیری آینده تان هم موفق تر باشید و بدانید كه چه مردی می تواند شاهزاده سوار بر اسب شما باشد.

  وسواس را كنار بگذارید
  محافظه كاری های بی مورد را كنار بگذارید و با ازدواج، وسواس گونه برخورد نكنید. اگر خواستگارهایی دارید كه حاضر نیستید حرف های شان را بشنوید یا اگر گاهی فامیل و دوستان تان كسی را برای ازدواج به شما معرفی می كنند.اما شما اهمیتی نمی دهید، باید كمی در نگاه تان تجدید نظر كنید. شاید یكی از همین موارد بتواند همسر ایده آلی برای شما باشد. از آشنایی نترسید و چند هفته ای با خواستگارهای تان صحبت كنید و بعد تصمیم بگیرید، مشكلات كوچك آدم ها را بهانه نه گفتن نكنید.فراموش نكنید كه هر كسی با هر شخصیتی هم كه باشد، مشكلاتی دارد كه می توان از آن ها ایراد گرفت.شما نمی توانید یك شخصیت بی عیب و نقص را به عنوان همسر تان انتخاب كنید چون اصلا چنین شخصیتی وجود ندارد اما سعی كنید فردی را انتخاب كنید كه بتوانید با مشكلاتش كنار بیایید و مدام به خاطرشان افسرده یا عصبانی نشوید.

  تكلیف تان را روشن كنید
  شما نباید برای فرار از چیزی به سمت ازدواج بروید بلكه باید تنها برای ساختن یك زندگی بهتر در كنار فردی كه به شما آرامش می دهد چنین قدمی بردارید.اگر نمی دانید چطور باید انتخاب كنید و چطور پیش بروید بهتر است سراغ یك مشاور بروید. با شركت در كلاس های آمادگی ازدواج می توانید تا حدودی تكلیف تان را روشن كنید و هم آگاهانه تر انتخاب كنید و هم منطقی تر پیش بروید.
   

  موضوعات مشابه

  Mahdi., aramoon و seyed از این پست تشکر کرده اند.
 2. m_18

  m_18 دل تنگ کاربر تایید شده کاربر پر تلاش ( طلایی)

  تاریخ عضویت:
  ‏6 مارس 2013
  ارسال ها:
  1,823
  تشکر شده:
  454
  جنسیت:
  مرد
  چرا پاکشون نکردی حرفامم مثل مطابم تکرارین اشکال نداره
   
 3. aramoon

  aramoon تنهاترین برترین کاربر انجمن کاربر تایید شده کاربر پر تلاش ( طلایی)

  تاریخ عضویت:
  ‏10 مه 2013
  ارسال ها:
  7,834
  تشکر شده:
  5,142
  جنسیت:
  مرد
  جالب بود
   
 1. کانال تلگرام

  اطلاعیه ها و اخبارهای فارس پاتوق ، مسابقات و جوایز
 2. گروه تلگرام

  کتاب مذهبی ، کتاب های درسی ، کتاب های علمی ، کتاب رمان
 3. برنامه تلگرام

  اپراتور ، نرم افزار های ارتباطی
 4. سرگرمی و تفریح تلگرام

  دانستنیهای جالب ، مرکز تخصصی ترول ، انواع فال ها و طالع بینی ها ، مطالب طنز آمیز ، اس ام اس و جوک
 5. آموزش تلگرام

  اخبار فارس پاتوق ، انتقادات و طرح های جدید فارس پاتوق ، نظر سنجی ، آموزش های لازم فارس پاتوق ، اطلاعیه های فارس پاتوق
 6. کانال موزیک تلگرام

  مداحی ایام فاطمیه ، مداحی ماه محرم ، موزیک های ایرانی ، موزیک های شاد ، آهنگ های خارجی ، آهنگ های پیشواز ایرانسل ، آهنگ های پیشواز همراه اول ، آهنگ های رومانتیک ، مداحی ، آهنگ های سنتی
 7. اخبار تلگرام

  اخبار حوادث ، اخبار جهان ، اخبار ورزشی ، اخبار پزشکی ، اخبار سیاسی - اقتصادی ، اخبار فرهنگی - هنری ، اخبار علمی
 8. مد و زیبایی تلگرام

  مدل لباس دخترانه ، مدل لباس زنانه ، مدل لباس پسرانه ، مدل لباس مردانه ، مدل لباس ، مدل لباس جدید ، مدل عینک ، مدل مو ، مدل ناخن ، عکس مدل
 9. کانال عکس تلگرام

  عکس های خنده دار ، عکس های بازیکنان ، عکس های ترسناک ، عکس های طبیعت ، عکس های حیوانات ، عکس های حوادث ، تصاویر عاشقانه ، تصاویر کارتونی ، عکس های اتومبیل ، تصاویر هنرمندان ، تصاویر کودکان ، عکس های متفرقه
 10. کانال فیلم تلگرام

  اپراتور همراه اول ، اپراتور ایرانسل ، اپراتور رایتل
 11. تبلیغات تلگرام و اینستاگرام

  آگهی های استخدام دولتی ، آگهی های استخدام غیر دولتی ، سوالات و پاسخ های آزمون های استخدامی
 12. کانالهای ادبی تلگرام

  تاریخ ، شعر و ادبیات ، نامه نگاری و انواع نامه ها
 13. گروه چت تلگرام

  ابزار های وبلاگ ، سئو و بهینه سازی وب سایت ، سیستم های مدیریت محتوا ، قالب های وبلاگ ، ابزار های وب سایت ، قالب های وب سایت ، معرفی وبلاگ و وب سایت های مفید ، کسب و کار در اینترنت ، کسب درآمد بدون اینترنت
 14. بهترین کانال های تلگرام

  هوا و فضا ، دانش و فن آوری در پزشکی ، دانش و فناوری در کامپیوتر ، دانش و فناوری در موبایل ، دانش و فناوری در وب سایت ها ، جنگ افزار ، تکنولوژی های روز
 15. نرم افزار اینستاگرام

  سیستم عامل ها ، لپ تاپ و تبلت ، نرم افزار ها ، سخت افزار ها ، بازی های کامپیوتری
 16. کانال پزشکی و سلامت تلگرام

  روانشناسی ، تغذیه ، بهداشت ، بیماری ها و روش درمان
 17. بهترین پیج اینستاگرام

  اخبار ورزشی ، معرفی ورزش ها و تیم ها ، شخصیت های ورزشی
 18. عکس اینستاگرام

  برنامه ریزی درسی ، مقطع آموزش ابتدایی ، مقطع آموزش راهنمایی ، مقطع آموزش متوسطه ، مقطع پیش دانشگاهی ، مقطع آموزش فنی حرفه ای ، مقطع آموزش کاردانش
 19. فیلم اینستاگرام

  مقالات کار آفرینی و طرح کسب و کار ، مقالات عمومی ، درخواست مقالات ، مقالات علمی
 20. آموزش اینستاگرام

  رشته های فنی و مهندسی ، رشته های علوم تجربی ، رشته های علوم پایه و انسانی ، رشته های هنر ، معرفی رشته های دانشگاهی ، معرفی دانشگاه های ایران ، رشته های پزشکی ، رشته های زبان انگلیسی
 21. کانال مذهبی تلگرام

  اهل بیت و علما ، احکام ، مولتی مدیای مذهبی
 22. کانال خانواده تلگرام

  خانواده ، هنر در خانه
 23. کانال آشپزی تلگرام

  انواع شیرینی ، انواع دسر ، انواع غذا ها و طرز تهیه آن ها ، خورش ها ، سوپ و سالاد ، ساندویچ و پیتزا ، سس و ترشی
 24. کانال گردش و گردشگری تلگرام

  معرفی مکان های زیارتی ، معرفی مکان های تفریحی ، معرفی مکان های شگفت انگیز ، معرفی شهرها و کشورها
 25. سایر موضوعات تلگرام

  اخبار و مطالب گوناگون خبری ، معما ها و چیستان ها ، اخبار گوناگون اینترنتی ، صندلی داغ ، گفتگو با کاربران ، بازارچه خرید و فروش ، زباله دان
 26. کانال تست روانشناسی تلگرام

  تست هوش
 27. کانال روانشناسی ازدواج تلگرام

  نکات قبل از ازدواج ، نکات بعد از ازدواج
 28. کانال مشاوره جنسی تلگرام

  راهنمایی علمی جنسی
XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.