1. فارس پاتوق پیشنهاد می کند موضوع زیر را دنبال کنید

  لایی خوردن ستارگان اسپانیایی از ایرانی ها
  رد اعلامیه

آیا شما هم تنبل هستید ؟ + راهکار / شخصیت شناسی

شروع موضوع توسط baranbahar در ‏9 ژوئیه 2013 در انجمن مقالات علمي

 1. baranbahar

  baranbahar ♥♥♥♥♥ عضو تیم مدیریت مدیریت ارشد

  تاریخ عضویت:
  ‏6 ژانویه 2013
  ارسال ها:
  18,925
  تشکر شده:
  17,502
  جنسیت:
  زن
  آیا شما هم تنبل هستید؟!

  تنبلي از آن مشكلاتي است كه همه ما با آن دست به گريبان هستيم، عده اي از ما مي توانيم بر آن غلبه كنيم براي همه ما پيش آمده كارهايمان را از امروز به فردا مي اندازيم. دلايل زيادي هم مي توانيم براي اين تصميم مان بياوريم. از سردرد گرفته تا مشغله هاي روزانه اما اين دلايل فقط به يك نقطه ختم مي شوند؛ تنبلي! براي اينكه متوجه شويد شما آدم تنبلي هستيد يا خير، تنها كافي است به اين سؤال پاسخ دهيد: آيا كار نيمه تمام داريد؟ اگر جواب تان مثبت است به طور قطع شما هم جزو انسان هاي تنبلي هستيد كه به بهانه هاي مختلف از زيركار فرار مي كنند.
  شما جزو كدام دسته از تنبل ها هستيد؟
  اصولا كساني كه در انجام كارهايشان موفق نمي شوند، بهانه هاي زيادي مي آورند. اولين قدم برای غلبه بر تنبلی، پيدا كردن بهانه اي است كه براي فرار از كار مي تراشيد.
  aportal.vatandownload.com_uploads_admin_1392_04_17_7_9212bad675.jpg
  1. دوست ندارم اين كار را انجام بدهم!
  بله، بدون شك، كاري كه شما از انجام دادنش لذت نمي بريد، جزو كارهاي عقب افتاده شماست. اما آيا با گذشت زمان خوشايندتر مي شود؟ یا برعكس هرقدر شما زمان بيشتري را تلف كنيد، وضع بدتر خواهد شد. از آن گذشته وجدان راحتي هم نخواهيد داشت. با خودتان صادق باشيد، آيا مايل نيستيد فردا صبح كه از خواب بيدار شديد خبري از اين كار غيرقابل تحمل نباشد؟
  اگر شما جزو گروه اول بهانه هاي متداول هستيد، پس:
  شما فردي هستيد كه ميل به پذيرفتن حقايق ندارد و به قول معروف از شنيدن حرف راست ناراحت مي شويد. بيشتر در رؤيا زندگي مي كنيد و دوست داريد اصولا همه چيز طبق ميل شما پيش برود. روحيه حساسي داريد و اهل جنگ و بحث نيستيد و به دنبال يك زندگي آرام و بي دغدغه هستيد.
  2.حالا حوصله ندارم انجام بدم...
  اگر بهانه شما اين است، بايد به خود ثابت كنيد كه بنده، عقيده روحيه و ميل خود نيستيد. نقطه شروعي مشخص كنيد، نفس عميقي بكشيد و شروع كنيد. مطمئنا وقتي تصميم محكم مي گيريد روحيه شما به كلي تغيير مي كند. بي ميلي شما ناشي از كاري كردن نيست، برعكس آن ناشي از كاري نكردن است، بنابراين راه مبارزه با بي ميلي و بي حالي فعال شدن آن است.
  اگر جزو گروه دوم بهانه هاي متداول هستيد، پس:
  شما از آن دسته آدم هايي هستيد كه احتياج به يك نيروي محركه براي پيشرفت دارد. علاقه زيادي به ايجاد زندگي مشترك نداريد اما زندگي مشترك مي تواند همان نيروي محركه اي باشد كه به آن نياز داريد. به آينده فكر نمي كنيد و بيشتر در زمان حال زندگي مي كنيد. خاطرات تان را به راحتي فراموش مي كنيد، زياد مي خوابيد و از غذا خوردن لذت مي بريد.
  3. سرم درد مي كند
  اين بهانه ممكن است درست باشد اما به جاي کنار گذاشتن كار، دليل سردرد خود را پیدا کنید. اگر سردرد شما ناشي از استرس در ارتباط با فعاليت به خصوصي بود، مثلا اگر هربار مي خواهيد كاري را شروع كنيد سردرد مي گيريد، سعي كنيد علت اصلي اين استرس را بيابيد. وقتي فهميديد كه چرا از انجام اين كار به خصوص ناراحتيد، به جاي كنار گذاشتن کار، با آن برخورد كنيد. اما فراموش نكنيد كه در بسياري از موارد بهترين راه برخورد با استرس سردرد، روبه رو شدن با كار نگران كننده است.
  اگر جزو گروه سوم بهانه هاي متداول هستيد، پس:
  شما خيلي احساساتي هستيد. عاشق رنگ هاي شاد و طبيعت هستيد. زندگي ماشيني با روحيات شما خيلي سازگاري ندارد، انسان مهرباني هستيد اما بايد مراقب باشيد تا از مهرباني شما سوء استفاده نشود. به اطرافيانتان بيش از حد توجه مي كنيد و اين توجه باعث ايجاد نگراني در شما مي شود. حضورتان به ديگران آرامش مي دهد اما خودتان اين آرامش را تنها از طبيعت مي توانيد دريافت كنيد.
  aportal.vatandownload.com_uploads_admin_1392_04_17_7_a8872fbcd3.jpg
  4. فعلا سرم شلوغ است
  اين هم يكي از آن توجيهات بسيار متداول كساني است كه انجام كارهايشان را به بعد موكول مي كنند. حتي اگر سرتان به راستي هم شلوغ نباشد براي خودتان كار تراشي مي كنيد. ظاهرا خشنودكننده هم هست چون مي توانيد با اين توجيهات خود را فريب دهيد. در اينگونه مواقع يك سؤال اساسي از خودتان بپرسيد: آيا اهميت كاري كه براي خود تراشيده ايد بيشتر از اهميت كاري است كه مدت ها نيمه تمام رها شده است؟ اگر پاسخ شما مثبت است در اين صورت مانعي ندارد اما در بيشتر مواقع اين پاسخ منفي است.
  اگر جزو گروه چهارم بهانه هاي متداول هستيد، پس:
  خيلي آدم مورداعتماد و كمي هم دم دمي مزاج هستيد.اطرافيان، شما را انساني خودخواه مي نامند اما شما به هيچ عنوان با اين نظر موافق نيستيد تا جايي كه بتوانيد به ديگران كمك می كنيد اما به شرطي كه به كارها و برنامه ريزي تان لطمه اي وارد نشود. مديريت قوي داريد و مي توانيد در آن واحد، چندكار را انجام دهيد.
  5. هنوز فرصت دارم...
  بسيار خب، با اين حساب شما مشكلي نداريد، كاري داريد كه بايد انجام دهيد و طبق گفته خودتان فرصت هم داريد، بنابراين مي توانيد به سرعت دلخواه خود كار كنيد، نه برده ساعت باشيد و نه تابع تقويم، در اين صورت پيش اطرافيانتان روسفيد مي شويد مسلما اگر ببينيد كار ناخوشايندي را به راحتي و به سرعت انجام مي دهيد در مقام تحسين شما برمي آيند.
  اگر شما جزو گروه پنجم بهانه هاي متداول هستيد، پس:
  ذاتا بدقول هستيد و به قول معروف همه كارهايتان را در دقيقه 90 انجام مي دهيد. حس مسئوليت پذيري داريد اما اين حس خيلي پررنگ نيست. انساني اجتماعي هستيد و مورداعتماد. جلب رضايت اطرافيان برايتان اهميت دارد، اصولا خوش لباس هستيد، از هيجان خوش تان مي آيد و ترجيح مي دهيد زندگي تان كمي مهيج باشد اما به شرطي كه برايتان ايجاد تنش نكند.
  6. ديرتر هم انجام بدهم اتفاقي نمي افتد:
  احتمالا اين مرسوم ترين توجيه است. اين طرز فكر از اعتمادبه نفس شما مي كاهد و عادت بدي را تقويت مي كند كه مطمئنا روي حل و فصل ساير مشكلات شما هم تاثير نامساعد مي گذارد. از سوي ديگر به ياد داشته باشيد كه در بيشتر مواقع ديرتر انجام دادن كارها مي تواند ارزش کار را از بین ببرد.
  اگر جزو گروه ششم بهانه هاي متداول هستيد، پس:
  دركل ، آدم بي توجهي بوده و نسبت به بسياري مسائل بي دقت هستيد. اين بي توجهي ممكن است سلامت شما را هم به خطر بيندازد. اهل ريسك كردن نيستيد. فيلم ديدن از تفريحات موردعلاقه شماست. رفيق باز هستيد، ترجيح مي دهيد در تعطيلات آخر هفته به جاي سفر در خانه بنشينيد. خانواده دوست هستيد.
  aportal.vatandownload.com_uploads_admin_1392_04_17_7_75a7167a4c.jpg
  7. امروز خيلي دير شده
  اين هم بهانه ديگري است تا تنبل ها كارهايشان را انجام ندهند. براي اينكه شما را متقاعد كنيم، بهتر است اين جمله را به ياد داشته باشيد كه هيچ كس آنقدر وقت ندارد كه تنها از لحظات ايده آل استفاده كند. از همه دقايق عمر بايد بهترين استفاده را كرد زيرا به هر صورت گرانبها هستند.
  اگر شما جزو گروه هفتم بهانه هاي متداول هستيد، پس:
  ذاتا انسان آرامي هستيد و هروقت بخواهيد كاري را انجام دهيد خيلي وقت و حوصله براي آن صرف مي كنيد. عجول نيستيد و اصولا سعي مي كنيد از انجام هر كاري لذت ببريد. كمي وسواس داريد اما اين نوع وسواس قابل كنترل است. به نظم علاقه داريد اما براي رسيدن به نظم موردنظرتان كم تلاش مي كنيد.
  8. خيلي سخت است
  اگر به اين بهانه دست از كار بكشيد واقعا مشكل تنبلي داريد. اما در چنين شرايطي به ياد داشته باشيد كه شما پيش از اين هم كارهاي دشواري را انجام داده ايد. از آن گذشته آيا اگر حالا اين كار را انجام ندهيد ساده تر مي شود؟ هرگز اجازه ندهيد كه دشواري كار مانع از اقدام شما شود. به هر زحمت كه شده از خود بپرسيد با به تاخير انداختن كار چه نصيب شما مي شود؟
  اگر جزو گروه هشتم بهانه هاي متداول هستيد پس:
  شما انسان راحت طلبي هستيد. به خوردن غذاهاي فست فودي علاقه مند هستيد، وقتي به خريد برويد از اولين مغازه تمام آنچه نياز داريد را خريداري مي كنيد. سختگير نبوده و اهل جروبحث كردن با اطرافيان تان نيستيد. خوش سليقه و به انجام كارهاي هنري علاقه مند هستيد. از طرفداران زندگي مدرن هستيد و از تكنولوژي استقبال مي كنيد.
  9. نمي دانم از كجا شروع كنم؟
  گاهي اوقات كارهايي كه نيمه تمام رها شده اند به قدري زياد هستند كه نمي دانيد از كجا بايد شروع كرد و به بهانه اينكه نمي توانيد در اين مورد تصميم بگيريد از انجام آن طفره مي رويد. بايد سعي كنيد كارتان را به اجزاي كوچك تر تقسيم كنيد و يك به يك آنها را انجام دهيد. اين را به خاطر داشته باشيد كه نه تنها شما، بلكه هيچ كسي قادر نيست كارهاي تلمبار شده را يك جا و با هم انجام دهد.
  اگر جزو گروه نهم بهانه هاي متداول هستيد، پس:
  شما كمي فراموشكار هستيد اما اين مشكل خيلي جدي نيست. خوشفكر هستيد و همه چيز را در ذهن خودتان دسته بندي مي كنيد. هم اهل خانواده هستيد و هم دوستان زيادي در اطرافتان داريد اما اين دو گروه هيچ وقت با هم يكي نمي شوند. دركل روابطي تعريف شده داريد. از انجام بازي هاي فكري لذت مي بريد. خيلي از مكان هاي تفريحي شلوغ خوش تان نمي آيد اما گذراندن تعطيلات دركنار اعضاي خانواده از علايق شماست.
  10. اول كمي غذا مي خورم بعد شروع مي كنم
  اين كار اشتباهي است، شما مي خواهيد به اصطلاح گرسنگي تان را برطرف كنيد اما درحقيقت وضع را از آنچه بوده خراب تر مي كنيد. بايد سعي كنيد وعده غذايي يا تنقلاتي را كه قصد خوردن آن را داريد به بعد از كار ناتمام تان موكول كنيد. در غير اين صورت مطمئنا بعد از رفع گرسنگي تان احتياج به استراحت خواهيد داشت و اگر همين طور پيش برويد كار به جايي خواهد رسيد كه امروز هم كار نيمه تمام تان را انجام نخواهيد داد.
  اگر جزو گروه دهم بهانه هاي متداول هستيد، پس:
  خوابيدن براي شما يكي از لذت هاي زندگي است. دركل انساني هستيد كه تفريحات را خيلي دوست دارد و براي آن برنامه ريزي مي كند. از نظر اخلاقي تاحدودي به سنت ها پايبند هستيد اما آنها را به چشم قوانين نگاه نمي كنيد. اهل ريسك كردن هستيد و دوست داريد زندگي تان كاملا مهيج باشد.
  aportal.vatandownload.com_uploads_admin_1392_04_17_7_bdf64388cb.jpg
  11. تلويزيون برنامه جالبي دارد
  خيلي ها اعتقاد دارند كه تلويزيون وسيله اي براي تلف كردن وقت است كه البته ممكن است شما با اين گفته موافق نباشيد اما لحظه اي با خودتان صادق باشيد، جانبدارانه راجع به تلويزيون (اين پديده محبوب) قضاوت نكنيد، در اين صورت خواهيد ديد كه تلويزيون مسئول بسياري از كارهاي ناتمام مانده و مسئول بسياري از تنبلي هاست.
  اگر جزو گروه يازدهم بهانه هاي متداول هستيد، پس:
  خصلت ماجراجو بودن از بارزترين ويژگي هاي شماست. البته توجه داشته باشيد كه حس كنجكاوي در شما باعث بروز اين خصوصيت شده است. عاشق سفر كردن هستيد و كمي هم بي احتياط. زياد به سلامت جسم تان اهميت نمي دهيد اما از روحيه خوب و شادي برخورداريد و اين شادي و انرژي را مي توانيد به راحتي به اطرافيان تان منتقل كنيد.
  12. تا خواستم شروع كنم تلفن زنگ خورد
  احتمال وقوع اين اتفاق به حدي ضعيف است كه باورش مشكل خواهد بود، بنابراين در بيشتر مواقع شما منتظر تماس مي شويد و اگر هم كسي با شما تماس نگيرد مطمئنا دليل ديگري را جايگزين آن خواهيد كرد. اين بهانه اي نيست كه شما بتوانيد با عنوان كردنش كسي را قانع كنيد و از زير كارتان فرار كنيد. حتي اگر در مواقعي چنين شرايطي هم پيش بيايد به راحتي مي توانيد با جواب ندادن به تلفن اين مشكل تان را حل كنيد.
  اگر جزو گروه دوازدهم بهانه هاي متداول هستيد، پس:
  شما فردي منفعت طلب هستيد و به دنبال آرامش و آسايش اما براي به دست آوردن آن كوچك ترين تلاشي انجام نمي دهيد. به دنبال ماديات هستيد و پول در زندگي تان نقش مهمي را ايفا مي كند. دوستان زيادي داريد اما با هيچ كدام صميمي نيستيد. زود عصباني مي شويد اما قلبي مهربان داريد. عكس العمل شما در برابر مسائل پيش آمده بيش از حد و كمي با اغراق است.
   

  موضوعات مشابه

 1. کانال تلگرام

  اطلاعیه ها و اخبارهای فارس پاتوق ، مسابقات و جوایز
 2. گروه تلگرام

  کتاب مذهبی ، کتاب های درسی ، کتاب های علمی ، کتاب رمان
 3. برنامه تلگرام

  اپراتور ، نرم افزار های ارتباطی
 4. سرگرمی و تفریح تلگرام

  دانستنیهای جالب ، مرکز تخصصی ترول ، انواع فال ها و طالع بینی ها ، مطالب طنز آمیز ، اس ام اس و جوک
 5. آموزش تلگرام

  اخبار فارس پاتوق ، انتقادات و طرح های جدید فارس پاتوق ، نظر سنجی ، آموزش های لازم فارس پاتوق ، اطلاعیه های فارس پاتوق
 6. کانال موزیک تلگرام

  مداحی ایام فاطمیه ، مداحی ماه محرم ، موزیک های ایرانی ، موزیک های شاد ، آهنگ های خارجی ، آهنگ های پیشواز ایرانسل ، آهنگ های پیشواز همراه اول ، آهنگ های رومانتیک ، مداحی ، آهنگ های سنتی
 7. اخبار تلگرام

  اخبار حوادث ، اخبار جهان ، اخبار ورزشی ، اخبار پزشکی ، اخبار سیاسی - اقتصادی ، اخبار فرهنگی - هنری ، اخبار علمی
 8. مد و زیبایی تلگرام

  مدل لباس دخترانه ، مدل لباس زنانه ، مدل لباس پسرانه ، مدل لباس مردانه ، مدل لباس ، مدل لباس جدید ، مدل عینک ، مدل مو ، مدل ناخن ، عکس مدل
 9. کانال عکس تلگرام

  عکس های خنده دار ، عکس های بازیکنان ، عکس های ترسناک ، عکس های طبیعت ، عکس های حیوانات ، عکس های حوادث ، تصاویر عاشقانه ، تصاویر کارتونی ، عکس های اتومبیل ، تصاویر هنرمندان ، تصاویر کودکان ، عکس های متفرقه
 10. کانال فیلم تلگرام

  اپراتور همراه اول ، اپراتور ایرانسل ، اپراتور رایتل
 11. تبلیغات تلگرام و اینستاگرام

  آگهی های استخدام دولتی ، آگهی های استخدام غیر دولتی ، سوالات و پاسخ های آزمون های استخدامی
 12. کانالهای ادبی تلگرام

  تاریخ ، شعر و ادبیات ، نامه نگاری و انواع نامه ها
 13. گروه چت تلگرام

  ابزار های وبلاگ ، سئو و بهینه سازی وب سایت ، سیستم های مدیریت محتوا ، قالب های وبلاگ ، ابزار های وب سایت ، قالب های وب سایت ، معرفی وبلاگ و وب سایت های مفید ، کسب و کار در اینترنت ، کسب درآمد بدون اینترنت
 14. بهترین کانال های تلگرام

  هوا و فضا ، دانش و فن آوری در پزشکی ، دانش و فناوری در کامپیوتر ، دانش و فناوری در موبایل ، دانش و فناوری در وب سایت ها ، جنگ افزار ، تکنولوژی های روز
 15. نرم افزار اینستاگرام

  سیستم عامل ها ، لپ تاپ و تبلت ، نرم افزار ها ، سخت افزار ها ، بازی های کامپیوتری
 16. کانال پزشکی و سلامت تلگرام

  روانشناسی ، تغذیه ، بهداشت ، بیماری ها و روش درمان
 17. بهترین پیج اینستاگرام

  اخبار ورزشی ، معرفی ورزش ها و تیم ها ، شخصیت های ورزشی
 18. عکس اینستاگرام

  برنامه ریزی درسی ، مقطع آموزش ابتدایی ، مقطع آموزش راهنمایی ، مقطع آموزش متوسطه ، مقطع پیش دانشگاهی ، مقطع آموزش فنی حرفه ای ، مقطع آموزش کاردانش
 19. فیلم اینستاگرام

  مقالات کار آفرینی و طرح کسب و کار ، مقالات عمومی ، درخواست مقالات ، مقالات علمی
 20. آموزش اینستاگرام

  رشته های فنی و مهندسی ، رشته های علوم تجربی ، رشته های علوم پایه و انسانی ، رشته های هنر ، معرفی رشته های دانشگاهی ، معرفی دانشگاه های ایران ، رشته های پزشکی ، رشته های زبان انگلیسی
 21. کانال مذهبی تلگرام

  اهل بیت و علما ، احکام ، مولتی مدیای مذهبی
 22. کانال خانواده تلگرام

  خانواده ، هنر در خانه
 23. کانال آشپزی تلگرام

  انواع شیرینی ، انواع دسر ، انواع غذا ها و طرز تهیه آن ها ، خورش ها ، سوپ و سالاد ، ساندویچ و پیتزا ، سس و ترشی
 24. کانال گردش و گردشگری تلگرام

  معرفی مکان های زیارتی ، معرفی مکان های تفریحی ، معرفی مکان های شگفت انگیز ، معرفی شهرها و کشورها
 25. سایر موضوعات تلگرام

  اخبار و مطالب گوناگون خبری ، معما ها و چیستان ها ، اخبار گوناگون اینترنتی ، صندلی داغ ، گفتگو با کاربران ، بازارچه خرید و فروش ، زباله دان
 26. کانال تست روانشناسی تلگرام

  تست هوش
 27. کانال روانشناسی ازدواج تلگرام

  نکات قبل از ازدواج ، نکات بعد از ازدواج
 28. کانال مشاوره جنسی تلگرام

  راهنمایی علمی جنسی
XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.