1. فارس پاتوق پیشنهاد می کند موضوع زیر را دنبال کنید

  اوضاع کار کردن توی ژاپن و ایران
  رد اعلامیه

بچه چندم خانواده هستید ؟/ گزینه های ازدواج برای شما

شروع موضوع توسط baranbahar در ‏9 ژوئیه 2013 در انجمن مقالات علمي

 1. baranbahar

  baranbahar ♥♥♥♥♥ عضو تیم مدیریت مدیریت ارشد

  تاریخ عضویت:
  ‏6 ژانویه 2013
  ارسال ها:
  18,925
  تشکر شده:
  17,502
  جنسیت:
  زن
  بچه چندم هستید؟

  از ژنی که به ارث می برید گرفته تا تحصیلات پدر و مادرتان، همه و همه می تواند روح و روان شما را زیر و رو کند و روی ازدواجی که چند دهه بعد از تولدتان اتفاق می افتد تاثیر بگذارد. اما گذشته از تمام چیزهایی که دست خودتان هست و نیست، ترتیب تولدتان هم می تواند نقش کلیدی را بازی کند. اینکه شما اولین نوردیده خانواده باشید یا اینکه بعد از خواهر و برادران تان به دنیا بیایید تا حدودی می تواند سرنوشت عاطفی تان را هم تعیین کند. گرچه سال هاست که برخی از روانشناسان بر اهمیت این موضوع تاکید می کنند اما قبل از خواندن این متن باید بدانید این قانون ها، همیشه و در مورد همه آدم ها صادق نیست. شاید با بررسی روانشناختی ترتیب تولد، بتوانیم به شکل گیری یک پیش فرض در ذهن شما کمک کنیم اما قبل از آن به شما هشدار می دهیم این قانون ها در همه آدم ها و با تمام جزئیات صادق نیست.
  aportal.vatandownload.com_uploads_admin_1392_04_17_7_7ead768b6e.jpg
  ذوق و انرژی بیشتر والدین کافی است تا فرزند اول، جور دیگری بار بیاید. برای تازه پدر و مادری که چیز زیادی از فرزندپروری نمی دانند، تنها راه مراقبت از این قدم نو رسیده، توجه بیشتر و رسیدگی مداوم است. پدر و مادرهایی که برای اولین بار این تجربه را پشت سر می گذارند، همیشه نگرانند که مبادا کوتاهی آنها در رسیدگی به فرزندشان دردسرساز شود و به همین دلیل یک توجه 24 ساعته را به او هدیه می کنند. این بچه ها بیشتر از خواهر و برادرهای بعدی شان از امکانات خانواده بهره مند می شوند و از آنجا که در زمان تولد رقیبی ندارند، همه چیز منحصرا متعلق به آنهاست.
  از وسایل بازی گرفته تا محبت و توجه والدین، همه چیز تنها و تنها به آنها تعلق دارد و این موضوع سرنوشت روانی آنها را از خواهر و برادرهای بعدی شان متمایز می کند. شاید به همین دلایل تحقیقات نشان می دهد که در میان کسانی که برنده جایزه نوبل شده اند آمار بچه های اول بیشتر است. روانشناسان می گویند از آنجا که بار مسئولیت روی دوش بچه های اول سنگین تر است، وظایف بیشتری به آنها سپرده می شود و دیگران انتظارات بالاتری هم از آنها دارند و این فرزندان توانمندتر بار می آیند. رقابت جو بودن هم از دیگر خصوصیات آنهاست که البته بچه های دوم هم از آن بی بهره نیستند.
  دلایلی که گفته شد کافی است تا بچه های اول، سلطه جو تر و جاه طلب تر بار بیایند و بخواهند حق رای و بهره مندی از امکاناتی که پیش از این داشته اند را تا پایان عمر و در همه جنبه های زندگی حفظ کنند. اما از طرف دیگر این بچه ها وظیفه شناس تر هم هستند و خوب می دانند که به محض ورود یک فرزند دیگر به خانه، وظیفه رسیدگی به او را داشته و در صورتی که تا پایان عمر تنها فرزند خانواده باقی بمانند، مسئولیت سنگینی در قبال والدین خود دارند.
  بچه های اول باید با بچه های چندم ازدواج کنند؟
  بهترین گزینه برای ازدواج: بچه های اول در کنار دومی ها آرامش بیشتری را تجربه خواهند کرد، چراکه فرزندان دوم آرام و زودجوش، به راحتی از خواسته های آنها تبعیت می کنند و از آنجا که به سلطه گری بچه های اول عادت دارند، وقتی با یک دستور بی چون و چرا از طرف آنها روبه رو می شوند، زیاد سخت نمی گیرند و نمی رنجند. از طرف دیگر، حمایت های همیشگی بچه های اول می تواند ترس از زورگویی شان را کمرنگ تر کرده و به همسرشان دلگرمی بیشتری بدهد.
  بدترین گزینه برای ازدواج: ترکیب ازدواج 2 بچه اول با هم می تواند جنجال های زیادی را به پا کند. این زوج سلطه جو به سختی می توانند به خاطر دیگری از خواسته های خود بگذرند و حتی به طور موقت در بحث ها کوتاه بیایند. گرچه ممکن است آنها به دليل توانایی های شان از نظر مالی یا کاری پیشرفت زیادی داشته باشند اما جرقه های سلطه طلبی همیشه رابطه آنها را تهدید می کند.
  خسیس های همیشه تنها
  خصوصیات تک فرزندها و بچه های اول تاحدودی شبیه به هم است. جاه طلبی و سلطه جویی در شخصیت تک فرزندها هم راه دارد اما نمی توان یک تفاوت اساسی میان آن دو را نادیده گرفت. با آمدن بچه دوم، تک فرزند سابق باید توجه اطرافیان را با این قدم نو رسیده هم تقسیم کند و در بسیاری از چیزهایی که پیش از این منحصر به او بوده، با دیگری شریک شود. این اجبار در اشتراک، شکست بزرگی برای او به حساب می آید و خصلت حسادت را هم به دیگر خصوصیات او اضافه می کند. اما اعتماد به نفس بالاتر و جدیت بیشتر باعث می شود بچه های اول یک سر و گردن از دیگران جلوتر باشند. حالا اگر بخت با بچه اولی یار باشد و همیشه تک فرزند بماند، قطعا دیگر نیازی ندارد که همه زندگی اش را با دیگری تقسیم کند. به همین دلیل تک فرزندها انحصارطلب تر بار می آیند و کمتر از بچه های دیگر طاقت نه شنیدن را دارند.
  بدترین گزینه برای ازدواج: قبلا هم گفتیم که ترکیب ازدواج 2 بچه اول با هم می تواند جنجال های زیادی را به پا کند. گرچه ممکن است آنها به دليل توانایی های شان از نظر مالی یا کاری پیشرفت زیادی داشته باشند و به دليل اینکه رقیب دیگری در خانواده ندارند، از والدینشان کمک های بیشتری دریافت کنند اما جرقه های سلطه طلبی همیشه رابطه آنها را تهدید می کند. از طرف دیگر، برای تک فرزندها آسان نیست که داشته هایشان را به اشتراک بگذارند و همین موضوع می تواند تهدیدی برای ارتباطات شان باشد.
  اگر خواستگارتان بچه دوم است خیال تان راحت
  بچه های دومی حرف گوش کن و آرام بار می آیند. آنها که همیشه زیر سلطه بچه های اول بوده اند، یاد گرفته اند که باید حرف دیگران را بپذیرند و تا آنجا که می توانند در زمان اختلاف نظر کوتاه بیایند. بچه های دوم گرچه از بچه های اول همیشه زور شنیده اند، اما از نعمت داشتن یک حامی بزرگ تر هم بهره مند بوده اند. آنها این امکان را داشته اند که با خواهر یا برادر بزرگ ترشان رقابت کنند و از او چیز یاد بگیرند. این بچه ها، مهارت های ارتباطی قوی تری هم دارند و از آنجا که باید رابطه شان را با بچه های اول تنظیم می کردند و در نقطه تعادل نگاه می داشتند، یاد گرفته اند چطور به دیگران نزدیک شوند و با آنها کنار بیایند. این ویژگی وقتی قدرتمند می شود که بچه دیگری به دنیا بیاید و فرزند دوم، نقش فرزند وسط را بر عهده بگیرد. در این شرایط او همیشه میانجی رابطه فرزند کوچک تر و بزرگ تر می شود و در تنش های خانواده، بیشتر از هر کسی برای برقرار شدن صلح و آرامش تلاش می کند.
  بهترین گزینه برای ازدواج:بچه های دوم با هر کسی می توانند ازدواج کنند و خوشبخت شوند. خلق وخوی سازگار آنها باعث می شود که هم از پس حمایت بچه های آخر بر بیایند و هم با شنیدن زورگویی های بچه اولی ها زندگی را خیلی سخت نگیرند.
  بچه های آخر نباید باهم ازدواج کنند
  حرف گوش کردن در بچه های آخر از دومی ها هم بارزتر است. آنها که چند بزرگ تر بالای سر خود داشته اند، نه تنها بله قربان گو بار می آیند، بلکه بیشتر هم به دیگران متکی می شوند و به دنبال حمایت آنها می گردند. بچه های آخر از رسیدگی زیاد والدین به ویژه مادر بهره مند بوده اند.
  بچه های آخر خلاق هستند و در جذب آنچه محیط به آنها عرضه می کند، تواناترند. آنها ذهنی باز و فعال دارند و از آنجا که عاشق خودنمایی و عرضه توانایی های شان هم هستند، با تمام وجود دستاوردهای شان را به دیگران نشان می دهند.
  سلطه طلب بودن آنها باعث می شود که همیشه به دیگران متکی باشند و بیشتر از هر * دیگری به حمایت دیگران نیاز داشته باشند و با دریافت کردن آن احساس آرامش و اطمینان می کنند.
  بهترین گزینه برای ازدواج: ترکیب ازدواج یک بچه اول با بچه آخر ایده آل به نظر می رسد.
  بچه های آخر به خدمت رسانی دیگران عادت دارند و از آنجا که بچه های اول هم عاشق راه انداختن کار دیگران هستند، زندگی با یک بچه اول برای آنها جالب و آرام به نظر می رسد.
  از طرف دیگر، بچه های آخر عادت دارند که در مقابل خواسته های دیگران تمکین کنند و به همین دلیل یک فرزند اول زورگو نمی تواند از نظر آنها همسری نامهربان به نظر برسد.
  بدترین گزینه برای ازدواج: گرچه نمی توان این قانون را در مورد همه صادق دانست اما ترکیب ازدواج 2 بچه آخر با هم کمی نگران کننده به نظر می رسد.
  ازدواج 2 فرد سلطه طلب با هم می تواند آنها را با چالش هایی روبه رو کند. بچه های آخری که همیشه عادت داشته اند که دیگران مشکلات شان را برطرف کنند، ممکن است از پس حل مشکلات ریز و درشت زندگی مشترک برنیایند و زود دلسرد و ناامید شوند.
   

  موضوعات مشابه

  عروس دریایی, naghmeh و seyed از این پست تشکر کرده اند.
 2. seyed

  seyed کاربر تایید شده

  تاریخ عضویت:
  ‏22 دسامبر 2012
  ارسال ها:
  886
  تشکر شده:
  724
  جنسیت:
  مرد
  بچه های اخرو خوب اومدی.اما نمیشه یه کاریش کرد بشه؟!!soal
   
 3. shiva

  shiva كاربر دوست داشتني کاربر پر تلاش ( طلایی)

  تاریخ عضویت:
  ‏20 آگوست 2012
  ارسال ها:
  1,964
  تشکر شده:
  786
  جنسیت:
  زن
  ye khastegar e bache dovomo ghabol konam aya?
   
 4. naligholizadeh

  naligholizadeh کاربر تایید شده

  تاریخ عضویت:
  ‏17 آگوست 2012
  ارسال ها:
  1,441
  تشکر شده:
  1,489
  جنسیت:
  زن
  واقعا عالی بود ......tashvighمـــــــــــــــــــــــــــــرسی
  -gol-
   
 5. baranbahar

  baranbahar ♥♥♥♥♥ عضو تیم مدیریت مدیریت ارشد

  تاریخ عضویت:
  ‏6 ژانویه 2013
  ارسال ها:
  18,925
  تشکر شده:
  17,502
  جنسیت:
  زن
  شدن میشه اما همیشه بحث توش هست nishkhand
   
 6. baranbahar

  baranbahar ♥♥♥♥♥ عضو تیم مدیریت مدیریت ارشد

  تاریخ عضویت:
  ‏6 ژانویه 2013
  ارسال ها:
  18,925
  تشکر شده:
  17,502
  جنسیت:
  زن
  قابل نداشت عزیزم bos
   
 7. baranbahar

  baranbahar ♥♥♥♥♥ عضو تیم مدیریت مدیریت ارشد

  تاریخ عضویت:
  ‏6 ژانویه 2013
  ارسال ها:
  18,925
  تشکر شده:
  17,502
  جنسیت:
  زن
  اره دیگه
   
 1. کانال تلگرام

  اطلاعیه ها و اخبارهای فارس پاتوق ، مسابقات و جوایز
 2. گروه تلگرام

  کتاب مذهبی ، کتاب های درسی ، کتاب های علمی ، کتاب رمان
 3. برنامه تلگرام

  اپراتور ، نرم افزار های ارتباطی
 4. سرگرمی و تفریح تلگرام

  دانستنیهای جالب ، مرکز تخصصی ترول ، انواع فال ها و طالع بینی ها ، مطالب طنز آمیز ، اس ام اس و جوک
 5. آموزش تلگرام

  اخبار فارس پاتوق ، انتقادات و طرح های جدید فارس پاتوق ، نظر سنجی ، آموزش های لازم فارس پاتوق ، اطلاعیه های فارس پاتوق
 6. کانال موزیک تلگرام

  مداحی ایام فاطمیه ، مداحی ماه محرم ، موزیک های ایرانی ، موزیک های شاد ، آهنگ های خارجی ، آهنگ های پیشواز ایرانسل ، آهنگ های پیشواز همراه اول ، آهنگ های رومانتیک ، مداحی ، آهنگ های سنتی
 7. اخبار تلگرام

  اخبار حوادث ، اخبار جهان ، اخبار ورزشی ، اخبار پزشکی ، اخبار سیاسی - اقتصادی ، اخبار فرهنگی - هنری ، اخبار علمی
 8. مد و زیبایی تلگرام

  مدل لباس دخترانه ، مدل لباس زنانه ، مدل لباس پسرانه ، مدل لباس مردانه ، مدل لباس ، مدل لباس جدید ، مدل عینک ، مدل مو ، مدل ناخن ، عکس مدل
 9. کانال عکس تلگرام

  عکس های خنده دار ، عکس های بازیکنان ، عکس های ترسناک ، عکس های طبیعت ، عکس های حیوانات ، عکس های حوادث ، تصاویر عاشقانه ، تصاویر کارتونی ، عکس های اتومبیل ، تصاویر هنرمندان ، تصاویر کودکان ، عکس های متفرقه
 10. کانال فیلم تلگرام

  اپراتور همراه اول ، اپراتور ایرانسل ، اپراتور رایتل
 11. تبلیغات تلگرام و اینستاگرام

  آگهی های استخدام دولتی ، آگهی های استخدام غیر دولتی ، سوالات و پاسخ های آزمون های استخدامی
 12. کانالهای ادبی تلگرام

  تاریخ ، شعر و ادبیات ، نامه نگاری و انواع نامه ها
 13. گروه چت تلگرام

  ابزار های وبلاگ ، سئو و بهینه سازی وب سایت ، سیستم های مدیریت محتوا ، قالب های وبلاگ ، ابزار های وب سایت ، قالب های وب سایت ، معرفی وبلاگ و وب سایت های مفید ، کسب و کار در اینترنت ، کسب درآمد بدون اینترنت
 14. بهترین کانال های تلگرام

  هوا و فضا ، دانش و فن آوری در پزشکی ، دانش و فناوری در کامپیوتر ، دانش و فناوری در موبایل ، دانش و فناوری در وب سایت ها ، جنگ افزار ، تکنولوژی های روز
 15. نرم افزار اینستاگرام

  سیستم عامل ها ، لپ تاپ و تبلت ، نرم افزار ها ، سخت افزار ها ، بازی های کامپیوتری
 16. کانال پزشکی و سلامت تلگرام

  روانشناسی ، تغذیه ، بهداشت ، بیماری ها و روش درمان
 17. بهترین پیج اینستاگرام

  اخبار ورزشی ، معرفی ورزش ها و تیم ها ، شخصیت های ورزشی
 18. عکس اینستاگرام

  برنامه ریزی درسی ، مقطع آموزش ابتدایی ، مقطع آموزش راهنمایی ، مقطع آموزش متوسطه ، مقطع پیش دانشگاهی ، مقطع آموزش فنی حرفه ای ، مقطع آموزش کاردانش
 19. فیلم اینستاگرام

  مقالات کار آفرینی و طرح کسب و کار ، مقالات عمومی ، درخواست مقالات ، مقالات علمی
 20. آموزش اینستاگرام

  رشته های فنی و مهندسی ، رشته های علوم تجربی ، رشته های علوم پایه و انسانی ، رشته های هنر ، معرفی رشته های دانشگاهی ، معرفی دانشگاه های ایران ، رشته های پزشکی ، رشته های زبان انگلیسی
 21. کانال مذهبی تلگرام

  اهل بیت و علما ، احکام ، مولتی مدیای مذهبی
 22. کانال خانواده تلگرام

  خانواده ، هنر در خانه
 23. کانال آشپزی تلگرام

  انواع شیرینی ، انواع دسر ، انواع غذا ها و طرز تهیه آن ها ، خورش ها ، سوپ و سالاد ، ساندویچ و پیتزا ، سس و ترشی
 24. کانال گردش و گردشگری تلگرام

  معرفی مکان های زیارتی ، معرفی مکان های تفریحی ، معرفی مکان های شگفت انگیز ، معرفی شهرها و کشورها
 25. سایر موضوعات تلگرام

  اخبار و مطالب گوناگون خبری ، معما ها و چیستان ها ، اخبار گوناگون اینترنتی ، صندلی داغ ، گفتگو با کاربران ، بازارچه خرید و فروش ، زباله دان
 26. کانال تست روانشناسی تلگرام

  تست هوش
 27. کانال روانشناسی ازدواج تلگرام

  نکات قبل از ازدواج ، نکات بعد از ازدواج
 28. کانال مشاوره جنسی تلگرام

  راهنمایی علمی جنسی
XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.