1. فارس پاتوق پیشنهاد می کند موضوع زیر را دنبال کنید

  سکوت
  رد اعلامیه

آیا شما مادر همسرتان هستید ؟

شروع موضوع توسط baranbahar در ‏13 ژوئیه 2013 در انجمن مقالات علمي

 1. baranbahar

  baranbahar ♥♥♥♥♥ عضو تیم مدیریت مدیریت ارشد

  تاریخ عضویت:
  ‏6 ژانویه 2013
  ارسال ها:
  18,925
  تشکر شده:
  17,502
  جنسیت:
  زن
  شما مادر همسرتان شده​اید؟

  تا به حال شده که چنین مواردی را به همسرتان بگویید؟ «عزیزم! كیف پولت را فراموش نكنی؟»، «موقع برگشتن فراموش نكنی لباس ها را از خشكشویی بگیری؟»، «قبض برق را پرداختی؟»، «چند بار بایدگفت این حوله های خیس را روی زمین نینداز؟»، «اگر با این لباس نازك بیرون بروی، حتما سرما می خوری» و... اگر چنین جمله هایی را گفته اید باید بدانید مرتكب اشتباه شده اید و این اشتباه، یكی از معمول ترین و مخرب ترین عادت های ارتباطی با مردهاست؛ یعنی به گونه ای با آنها رفتار می كنیم، گویی كودكی بیش نیستند و اینطور فرض می كنیم كه ناتوان هستند و نمی توانند از خودشان مراقبت كنند و نیاز دارند كه ما زندگی شان را بگردانیم و این می تواند آثار مخربی روی زندگی ما بگذارد؛ در این مطلب سعی كرده ایم تا تمام زوایای این اشتباه را برایتان روشن کنیم.
  aportal.vatandownload.com_uploads_admin_1392_04_22_4_5312f141d3.jpg
  با این رفتارها مثل مادرش می شوید
  1. در حق آنها بیش از حد مفید واقع شدن و انجام دادن كارهایی كه باید خودشان انجام بدهند؛ مثلا: به دنبال كلیدش می گردیم، لباس هایش را پشت سرش جمع می كنیم و...
  2. راه انداختن بازی های كلامی با آنها مثل بازی حدس بزن برای بیرون كشیدن اطلاعات از آنها؛ مثلا می گوییم: گرسنه ای؟ دوست داری كمی آش برایت درست كنم؛ نه؟ برایت ماهی درست كنم؟ دسر چطور؟ با یك سوپ موافقی؟ زیاد جالب به نظر نمی آید؟ خب بگذار فكر كنم. یك ساندویچ گریل شده چطور است؟ آن را هم دوست نداری؟
  3. معمولا چنین فرض می كنیم؛ مردها كم حافظه بوده یا فراموشكار هستند و اطلاعاتی كه باید خودشان به خاطر داشته باشند را به آنها گوشزد می كنیم: یادت باشد وقتی رسیدی زنگ بزنی، یادت نرود بچه را از كلاس موسیقی اش برسانی خانه، یادت باشد آشغال ها را دم در بگذاری، وقت دكترت یادت نرود! و...
  4. آنها را نكوهش می كنیم، گویی بچه اند؛ «چطور می توانی بدون ژاكت بیرون بروی؟ نمی بینی هوای بیرون سرد است؟»، «چندبار باید بگویم قبل از اینكه بخوابیم چراغ ها را خاموش كن؟»، «صورتحساب های برق خیلی بالا رفته» و...
  5. به عهده گرفتن كارهایی كه فكر می كنید نمی توانند به درستی انجام دهند؛ مثلا اینکه بگویید: «من به خرید کردن تو اعتماد ندارم چون...»
  6. اصلاح كردن اشتباهات شان و امر و نهی كردن به آنها؛ مثلا: «اگه جای تو بودم الان از سمت چپ رانندگی می كردم» یا «از آن مسیر برو که ترافیک نباشد.»
  رفتار شما او را بچه می کند
  شاید بگویید که در بسیاری از مواقع، مردان به تذکر چنین مواردی نیاز دارند اما موضوع این نیست؛ موردی كه در اینجا اهمیت دارد این است كه وقتی با یك مرد مانند پسر بچه كوچكی رفتار می كنید، او نیز شما را مأیوس نكرده و مانند بچه ای كوچك با شما رفتار خواهد كرد. هنگامی كه انتظار دارید ناتوان، درمانده و ضعیف باشد او نیز خود را ناتوان، درمانده وضعیف نشان می دهد.
  چرا زن ها در حق همسران شان مادری می كنند؟
  احتمالا متنفرید از اینكه بشنوید شما هم در حق مرد زندگی تان مادری می كردید اما باور كنید تنها شما نیستید كه این كار را انجام می دهید؛ دلیل این كار چیست؟ زن ها برای مادری كردن آموزش دیده و برای آن نیز پاداش می گیرند. وقتی بچه بودید، یگانه الگویتان مادرتان بود و همواره شاهد بودید كه او چگونه از شما، برادر و خواهرهایتان حمایت می كرد؛ به این ترتیب آموختید چگونه حمایتگر، مهربان و فداكار باشید و به نیازهای دیگران رسیدگی كنید. این موضوع نیز حقیقت دارد كه شاهد بودید چگونه مادرتان به ویژه در حق پدرتان مادری می كرده است؛ پس بیایید به موضوع اینطور نگاه كنیم كه اگر شما شاهد بودید به جای اینكه مادرتان به طرزی رمانیك با پدرتان رفتار كند، همیشه در حق او مادری می كرده است، درنتیجه شما هم در كودكی چنین آموختید. پس فکر کردید این همان رفتاری است كه زن ها باید با مردها داشته باشند؛ درنتیجه وقتی خودتان بزرگ شدید و ازدواج كردید، عینا همین كار را با همسرتان انجام دادید.
  آنها که بدشان نمی آید
  وقتی در حق مردها مادری می كنید، آنها احساس عشق می كنند؛ چرا؟ چون مردها در كودكی همواره شاهد بودند كه مادرشان از آنها مراقبت می كرده؛ بنابراین برایشان عادی است به همسر خود اجازه دهند تا این نقش را ادامه دهد. این موضوع حقیقت دارد. چنانچه مادر همسرتان مدام در حق او مادری كرده باشد، ممكن است در ذهنش مادر، همسر و حمایتگر تداعی بیشتری از كلمات عاشق، معشوق، بهترین دوست یا شریك زندگی داشته باشد. چنانچه همسرتان در كودكی محبت و توجه كافی از جانب مادر خود دریافت نكرده باشد هم با خوشحالی تمام اجازه خواهد داد تا این كار ناتمام او را برایش به پایان برسانید.
  عشق را نکشید
  سریع ترین راه ممكن برای كشتن عشق، شور و حال و حرارت یك رابطه، مادری كردن در حق نامزد یا همسرتان است. هرچه با یك مرد بیشتر مانند مادرش رفتار كنید، او نیز به شما بیشتر فرزندگونه پاسخ خواهد داد اما موضوع این است كه هیچ مردی مایل نیست همسرش تبدیل به مادردومش شود.
  روزی که او شورش کند
  در ابتدا مادری كردن برای نامزد یا همسرتان می تواند جوانب مثبتی داشته باشد اما در درازمدت اثرات بسیار مخربی را بر رابطه شما خواهد گذاشت؛ مثلا همسرتان از شما منزجر شده و علیه تان طغیان خواهد كرد. ممكن است از رفتارتان شكایتی نداشته باشد، حتی ممكن است اصرار كند به این كارتان ادامه دهید اما یك چیز حتمی است: او یك روز علیه تان شورش خواهد كرد؛ همانگونه كه تمامی پسر بچه ها دوست دارند روزی از مادرشان جدا شوند و خانه را ترك كنند.
  اینگونه مردتان دیگر نمی تواند دوست تان بدارد
  اگر با نامزد یا همسرتان مدام طوری رفتار می كنید كه گویی بی لیاقت است، متعاقب چنین رفتاری او نیز احساس ناتوانی و بی لیاقتی خواهد كرد و درنتیجه اعتماد به نفسش پایین آمده و رفتارش نیز بچگانه تر می شود. هنگامی كه یك مرد احساس خوبی نسبت به خودش ندارد، شما را نیز كمتر دوست خواهد داشت، زیرا احساس عزت نفس یك مرد بستگی به احساس توانمندی او دارد. هنگامی كه مردی احساس می كند كارها را به درستی انجام نمی دهد، به سختی می تواند با شما یا خودش مهربان باشد. رفتار کردن با مردها مانند پسر بچه ها و به رخ كشیدن ضعف ها و ناتوانایی های آنها روی قابلیت عشق ورزی شان تأثیر منفی می گذارد.
  چگونه از مادری كردن برای مردان دست برداریم؟
  4 قدم برای نجات ازدواج تان
  این اعتیاد را ترک کنید
  اول از همه باید از انجام دادن كارهایی كه همسرتان می تواند خودش انجام دهد، پرهیز كنید. رفتار مادرانه داشتن در حق همسرتان مانند اعتیاد است و تنها راه نجات از اعتیاد ترك كردن است؛ این بدان معناست كه وقتی همسرتان می پرسد: كلیدهایم كجاست؟ به او بگویید: نمی دانم. اجازه دهید خودش دنبال آنها بگردد. هنگامی كه برای مناسبت ویژه ای می خواهد خودش لباسش را انتخاب كند، نگویید كه باید كدام لباس را بپوشد. وقتی لباس هایش را روی زمین می اندازد، آنها را برایش جمع نكنید. چنانكه همسرتان عادت دارد كارهایش را برایش انجام دهید، ممكن است كمی طول بكشد تا خودش را با این رفتار جدید وفق بدهد و در ابتدا امكان دارد برایش مشكل باشد. بهتر است یأس ها و سرخوردگی هایش را تحمل كنید، زیرا مدتی طول خواهد كشید تا كارهایی را كه سال ها برای خودش انجام نداده انجام بدهد.
  به او اعتماد کنید
  قدم دوم برای ترک مادری کردن، این است که سعی کنید با نامزد یا همسرتان مانند شخصی لایق، دانا، توانا و قابل اعتماد رفتار كنید. اطلاعاتی كه خودش می بایست به خاطر داشته باشد را به او یادآوری نكنید. سعی نکنید به جایش فكر كنید یا تقویمش باشید، بلكه به گونه ای رفتار كنید كه دریابد بزرگسالی فهمیده و تواناست كه شما همیشه می توانید روی او حساب كنید. به یاد داشته باشید از آنجا كه مدت ها در حقش مادری می كردید و برنامه هایش را ترتیب می دادید، كمی تنبل شده است. به طرزی ناخودآگاه ممكن است در به خاطر سپردن قرار ملاقات ها و مسئولیت هایش به شما تكیه كند؛ بنابراین طبیعی است هنگامی كه از این كار دست می كشید، بعضی از كارهایش را فراموش كند؛ مثلا برخی از صورتحساب ها را نپردازد یا اینكه آشغال ها را هر شب دم در نگذارد. در اینگونه مواقع سرزنش اش نکرده و از او انتقاد نكنید.
  aportal.vatandownload.com_uploads_admin_1392_04_22_4_c9e5ef7ab3.jpg
  مثل مادرها با او صحبت نکنید
  قدم سوم برای ترک این مادری کردن، آن است که آنگونه كه مادرها با بچه هایشان صحبت می كنند با او صحبت نكنید. به خودتان قول بدهید با نامزد یا همسرتان طوری صحبت نكنید كه گویی او یك پسر بچه 5ساله است. این به آن معناست كه اصلا او را نكوهش نكنید. اشكالی ندارد اگر بگویید از دستش ناراحت و عصبانی هستید، اما این كار را به گونه ای كه یك بزرگسال با بزرگسال دیگر انجام می دهد، انجام دهید، نه مثل یك مادر عصبانی كه از دست پسربچه شیطانش به ستوه آمده است.
  بعضی مسئولیت ها را به او دهید
  قدم چهارم این است که مسئولیت هایی را كه دوست دارید به عهده بگیرد به او واگذار كنید و چنانچه اشتباه هایی مرتكب می شود، مسئولیت ها را از او سلب نكنید. ممکن است در ابتدا مشکل باشد، اما نگران نباشید. همه چیز به خوبی پیش خواهد رفت، حتی اگر اشتباه کرد او را سرزنش نکنید و سعی کنید خود را بی اطلاع نشان دهید. به یاد داشته باشید كنار گذاشتن این عادت ها چندان هم ساده نیست اما چنانچه موفق شوید این عادت ها را كنار بگذارید، همسرتان حس مرد بودن بیشتری می کند.
   

  موضوعات مشابه

  MHS, joker و termeh از این پست تشکر کرده اند.
 2. termeh

  termeh کاربر بی هویت کاربر تایید شده

  تاریخ عضویت:
  ‏4 اکتبر 2012
  ارسال ها:
  48
  تشکر شده:
  6
  جنسیت:
  زن
 3. joker

  joker silent برترین کاربر انجمن کاربر تایید شده

  تاریخ عضویت:
  ‏28 ژانویه 2013
  ارسال ها:
  727
  تشکر شده:
  354
  جنسیت:
  مرد
  اعصاب نذاشتن واسمون که!!!
   
 4. TN2

  TN2 ♥☺♥NeGaR♥☺♥ کاربر تایید شده

  تاریخ عضویت:
  ‏5 آگوست 2012
  ارسال ها:
  2,183
  تشکر شده:
  629
  جنسیت:
  زن
  :p خخخخخخببببببببب!!!!من یکی همه رو حفظ کردم....nishkhand
  .
  .
  .
  .
  .
  شوهر گرامی ایندم+بدبخت بیچاره....بیا من از این ب بعد مامانتم...جرئت داری حرف بد بزن...فلفله ک میریزم تو دهنت..خخخخkhandidan
   
 5. baranbahar

  baranbahar ♥♥♥♥♥ عضو تیم مدیریت مدیریت ارشد

  تاریخ عضویت:
  ‏6 ژانویه 2013
  ارسال ها:
  18,925
  تشکر شده:
  17,502
  جنسیت:
  زن
  مرسی عزیزم -gol-
   
 6. baranbahar

  baranbahar ♥♥♥♥♥ عضو تیم مدیریت مدیریت ارشد

  تاریخ عضویت:
  ‏6 ژانویه 2013
  ارسال ها:
  18,925
  تشکر شده:
  17,502
  جنسیت:
  زن
  پس یهو بگو خداحافظ برای همیشه شوهر آینده من nishkhand-tekno-nishkhand
   
 7. baranbahar

  baranbahar ♥♥♥♥♥ عضو تیم مدیریت مدیریت ارشد

  تاریخ عضویت:
  ‏6 ژانویه 2013
  ارسال ها:
  18,925
  تشکر شده:
  17,502
  جنسیت:
  زن
  خواستی زن نگیری khandidan
   
 8. TN2

  TN2 ♥☺♥NeGaR♥☺♥ کاربر تایید شده

  تاریخ عضویت:
  ‏5 آگوست 2012
  ارسال ها:
  2,183
  تشکر شده:
  629
  جنسیت:
  زن
  هههههه هههههه!اونم ب موقش میگم..nishkhand:p
   
 1. کانال تلگرام

  اطلاعیه ها و اخبارهای فارس پاتوق ، مسابقات و جوایز
 2. گروه تلگرام

  کتاب مذهبی ، کتاب های درسی ، کتاب های علمی ، کتاب رمان
 3. برنامه تلگرام

  اپراتور ، نرم افزار های ارتباطی
 4. سرگرمی و تفریح تلگرام

  دانستنیهای جالب ، مرکز تخصصی ترول ، انواع فال ها و طالع بینی ها ، مطالب طنز آمیز ، اس ام اس و جوک
 5. آموزش تلگرام

  اخبار فارس پاتوق ، انتقادات و طرح های جدید فارس پاتوق ، نظر سنجی ، آموزش های لازم فارس پاتوق ، اطلاعیه های فارس پاتوق
 6. کانال موزیک تلگرام

  مداحی ایام فاطمیه ، مداحی ماه محرم ، موزیک های ایرانی ، موزیک های شاد ، آهنگ های خارجی ، آهنگ های پیشواز ایرانسل ، آهنگ های پیشواز همراه اول ، آهنگ های رومانتیک ، مداحی ، آهنگ های سنتی
 7. اخبار تلگرام

  اخبار حوادث ، اخبار جهان ، اخبار ورزشی ، اخبار پزشکی ، اخبار سیاسی - اقتصادی ، اخبار فرهنگی - هنری ، اخبار علمی
 8. مد و زیبایی تلگرام

  مدل لباس دخترانه ، مدل لباس زنانه ، مدل لباس پسرانه ، مدل لباس مردانه ، مدل لباس ، مدل لباس جدید ، مدل عینک ، مدل مو ، مدل ناخن ، عکس مدل
 9. کانال عکس تلگرام

  عکس های خنده دار ، عکس های بازیکنان ، عکس های ترسناک ، عکس های طبیعت ، عکس های حیوانات ، عکس های حوادث ، تصاویر عاشقانه ، تصاویر کارتونی ، عکس های اتومبیل ، تصاویر هنرمندان ، تصاویر کودکان ، عکس های متفرقه
 10. کانال فیلم تلگرام

  اپراتور همراه اول ، اپراتور ایرانسل ، اپراتور رایتل
 11. تبلیغات تلگرام و اینستاگرام

  آگهی های استخدام دولتی ، آگهی های استخدام غیر دولتی ، سوالات و پاسخ های آزمون های استخدامی
 12. کانالهای ادبی تلگرام

  تاریخ ، شعر و ادبیات ، نامه نگاری و انواع نامه ها
 13. گروه چت تلگرام

  ابزار های وبلاگ ، سئو و بهینه سازی وب سایت ، سیستم های مدیریت محتوا ، قالب های وبلاگ ، ابزار های وب سایت ، قالب های وب سایت ، معرفی وبلاگ و وب سایت های مفید ، کسب و کار در اینترنت ، کسب درآمد بدون اینترنت
 14. بهترین کانال های تلگرام

  هوا و فضا ، دانش و فن آوری در پزشکی ، دانش و فناوری در کامپیوتر ، دانش و فناوری در موبایل ، دانش و فناوری در وب سایت ها ، جنگ افزار ، تکنولوژی های روز
 15. نرم افزار اینستاگرام

  سیستم عامل ها ، لپ تاپ و تبلت ، نرم افزار ها ، سخت افزار ها ، بازی های کامپیوتری
 16. کانال پزشکی و سلامت تلگرام

  روانشناسی ، تغذیه ، بهداشت ، بیماری ها و روش درمان
 17. بهترین پیج اینستاگرام

  اخبار ورزشی ، معرفی ورزش ها و تیم ها ، شخصیت های ورزشی
 18. عکس اینستاگرام

  برنامه ریزی درسی ، مقطع آموزش ابتدایی ، مقطع آموزش راهنمایی ، مقطع آموزش متوسطه ، مقطع پیش دانشگاهی ، مقطع آموزش فنی حرفه ای ، مقطع آموزش کاردانش
 19. فیلم اینستاگرام

  مقالات کار آفرینی و طرح کسب و کار ، مقالات عمومی ، درخواست مقالات ، مقالات علمی
 20. آموزش اینستاگرام

  رشته های فنی و مهندسی ، رشته های علوم تجربی ، رشته های علوم پایه و انسانی ، رشته های هنر ، معرفی رشته های دانشگاهی ، معرفی دانشگاه های ایران ، رشته های پزشکی ، رشته های زبان انگلیسی
 21. کانال مذهبی تلگرام

  اهل بیت و علما ، احکام ، مولتی مدیای مذهبی
 22. کانال خانواده تلگرام

  خانواده ، هنر در خانه
 23. کانال آشپزی تلگرام

  انواع شیرینی ، انواع دسر ، انواع غذا ها و طرز تهیه آن ها ، خورش ها ، سوپ و سالاد ، ساندویچ و پیتزا ، سس و ترشی
 24. کانال گردش و گردشگری تلگرام

  معرفی مکان های زیارتی ، معرفی مکان های تفریحی ، معرفی مکان های شگفت انگیز ، معرفی شهرها و کشورها
 25. سایر موضوعات تلگرام

  اخبار و مطالب گوناگون خبری ، معما ها و چیستان ها ، اخبار گوناگون اینترنتی ، صندلی داغ ، گفتگو با کاربران ، بازارچه خرید و فروش ، زباله دان
 26. کانال تست روانشناسی تلگرام

  تست هوش
 27. کانال روانشناسی ازدواج تلگرام

  نکات قبل از ازدواج ، نکات بعد از ازدواج
 28. کانال مشاوره جنسی تلگرام

  راهنمایی علمی جنسی
XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.