1. فارس پاتوق پیشنهاد می کند موضوع زیر را دنبال کنید

  لایی خوردن ستارگان اسپانیایی از ایرانی ها
  رد اعلامیه

دگمه خاموش کردن عصبانیت شما اینجاست !!!

شروع موضوع توسط baranbahar در ‏14 ژوئیه 2013 در انجمن مقالات علمي

 1. baranbahar

  baranbahar ♥♥♥♥♥ عضو تیم مدیریت مدیریت ارشد

  تاریخ عضویت:
  ‏6 ژانویه 2013
  ارسال ها:
  18,925
  تشکر شده:
  17,502
  جنسیت:
  زن
  دگمه خاموش کردن عصبانیت شما اینجاس

  دست خودتان نیست، گاهی بی آنکه بخواهید، اوضاع از دست تان خارج می شود. منظورمان زمانی است که اتفاقی باعث عصبانیت شما می شود و حرف یا رفتاری را نشان می دهید که بعدها از گفتن یا انجام آن پشیمان می شوید یا گاهی آنقدر غمگین می شوید که حتی می خواهید از همسرتان فاصله بگیرید، اما در آن لحظه انگار کسی دکمه ای را در وجودتان فشار داده تا عصبانی، آشفته، ناراحت یا مضطرب شوید. حتما می پرسید چطور می توان چنین دکمه را غیرفعال کرد. اجازه دهید برای شروع 9 قدم مفید را برای 9 روز به شما معرفی کنم. این قدم ها کمک می کنند تا تحت تاثیر ناگهانی موقعیت ها قرار نگیرید. هریك از این گام ها بر عقایدی مبتنی هستند كه در كتاب «هوشياري: برنامه ای 8 هفته ای برای دستیابی به صلح در دنیایی جنون آمیز» نوشته مارك ویلیامز و دنی پنمان مطرح شده اند.
  روز اول
  شکلات بخورید
  در نگاه اول، این خوراكی های خوشمزه غیر قابل مقاومت به نظر می رسند، اما پس از مدتی دیگر اصلا توجهی به آنها نمی كنیم. وقتی بدون فكر اقدام به خوردن می كنیم، مزه ها و بوهای فوق العاده ای را از دست می دهیم. به عنوان مثال، یك قطعه شكلات بیش از110 طعم مختلف دارد. به طور معمول چند طعم از آنها را چشیده ایم؟ برقراری ارتباط مجدد با حس هایتان، قلب هوشياري به شمار می رود. پس چرا این تمرین شكلات خوردن هوشیارانه را امتحان نکنید تا به شما كمك كند یاد بگیرید دوباره از غذاهای تان لذت ببرید؟
  روز دوم
  به پیاده روی كوتاهی بروید
  یك پیاده روی خوب می تواند اعصاب متشنج شما را تسكین دهد. پس چرا امروز به یك پیاده روی 5 تا ۱0 دقیقه ای نمی روید؟ لازم نیست به جای خاصی بروید یا عجله کنید. هدف فقط این است كه تا حد ممكن هوشیار باشید، همینطور كه پاهای تان بر زمین فرود می آیند آگاهانه بر آنها تمرکز كنید و حركت سیال تمام عضلات و تاندون های پاهای تان را احساس كرده و به همه مناظر، صداها و بوها توجه كنید. ممكن است رنگ قرمز توت ها را روی درختان و بوته ها ببینید. ببینید آیا می توانید نسبت به تمامی حس های تان باز و پذیرا باشید: بوی رطوبت برگ های بهاری را استشمام كنید،قطرات باران را روی سرتان احساس كنید و نسیم را روی صورت تان ببینید چطور نور و سایه به شكلي غیرمنتظره جایگزین یكدیگر می شوند.
  aportal.vatandownload.com_uploads_admin_1392_04_23_10_724b2b6e11.jpg
  روز سوم
  تمرین 3دقیقه ای تنفس انجام دهید
  ذهن وقتی که در آرامش باشد بهتر از ذهنی که پر از مشغله است فکر می کند. هنگامی كه خشمگین، خسته، مضطرب یا تحت استرس هستیم یادآوری اینكه چرا باید آرامش خود را حفظ كنیم بسیار دشوار است. در چنین مواقعی احساس می كنیم انگار تمام زمین و زمان تنها برای آزار دادن مان خلق شده اند.
  در این تمرین در یک محیط آرام در حالتی که راحت هستید می نشینید. چشمان تان را بسته یا اگر می خواهید نیمه بسته نگاه داشته و به گذر آرام و بی صدای نفس از بینی به * سپس به شکم و راه برگشت آن توجه می کنید. در این تمرین مطمئنا افکار مختلف توجه شما را از نفس منحرف می سازد. اشکالی ندارد! طبیعی است که افکار دائما در ذهن ظاهر شوند فقط کافی است که هردفعه مهربان تر از دفعه قبل به نفس تان فکر کنید. ذهن تنها کودک بازیگوشی است که نیاز به کمک دارد.
  روز چهارم
  كار لذت بخشی انجام دهید
  هر روز در زندگی مان خستگی، استرس و غم به سادگی می توانند بر ما غلبه كنند. ممكن است حالت «بی لذتی» را تجربه كنید یعنی نمی توانید از زندگی لذت ببرید. یعنی چیزهایی كه قبلا از آنها لذت می بردید اینك برای تان بی تفاوت هستند. می توانید با انتخاب یك یا 2 مورد از موارد زیر شروع كنید (یا شاید موارد دیگری به ذهن خودتان برسد). با بدن تان مهربان باشید، دوش آب گرم بگیرید، چرت بزنید، بدون اینكه احساس گناه كنید غذای مورد علاقه تان را بخورید و نوشیدنی مورد علاقه تان را بنوشید. كاری را انجام دهید كه از انجامش لذت می برید. به ملاقات دوستی بروید یا به او تلفن كنید (به ویژه اگر مدتی است با او ارتباط نداشته اید)، هر آنچه را لازم دارید جمع كنید تا بتوانید به سرگرمی مورد علاقه تان بپردازید، كمی ورزش كنید، كیك بپزید، مطلبی بخوانید كه برایتان لذت بخش است، به موسیقی ای گوش دهید كه مدتی است نشنیده اید.
  به این جمله هم فکر کنید: چقدر خوشحال می شوید اگر تمام آنچه را که هم اکنون از آن شماست از دست بدهید و سپس دوباره به شما داده شود؟
  aportal.vatandownload.com_uploads_admin_1392_04_23_10_5efd823a43.jpg
  روز پنجم
  تمرین هوشياري نسبت به صداها و افكار را انجام دهید
  این
  تمرین به خوبی می تواند به ما نشان دهد كه چگونه افكاری در ذهن پدیدار
  می شوند كه به سادگی می توانند ما را درگیر خود کند. به محض اینكه این
  موضوع را در عمق قلب خود تشخیص دهید، بسیاری از استرس ها و مشكلات تان در
  مقابل چشمان تان ناپدید خواهند شد. این تمرین شباهت های میان صداها و افكار
  را آشكار می سازد. گرچه انگار ما هیچ كنترلی بر پیدا شدن آنچه پیرامون مان
  می گذرد نداریم، اما به سادگی آنها می توانند عواطف نیرومندی را در ما
  برانگیزند كه با خودمان حمل شان می كنیم و ما را شكننده و شكست خورده رها
  می كنند. صدای کامیون ها، صدای رعد و برق، صدای پرندگان، صدای راه رفتن شما
  بر چمن ها، صدای همسرتان و صدای قلب تان و حتی صدای افکارتان.
  زنگ هوشياري برای خودتان تنظیم كنید
  چند فعالیت معمولی از قبیل فعالیت های زیر را از بین فعالیت های زندگی روزمره تان انتخاب كرده و آنها را به عنوان «زنگ هوشياري» تعیین كنید.
  - آماده كردن غذا: غذا فرصت های بسیاری را برای هوشیارتر بودن در اختیار شما قرار می دهد. اگر در حال آماده كردن غذا هستید، توجه هوشیارانه ای به آنچه انجام می دهید معطوف كنید.
  - شستن ظرف ها: این كار فرصت فوق العاده ای برای كشف حس های بدنی است. اگر معمولا از ماشین ظرفشویی استفاده می كنید، برای تنوع هم كه شده ظرف ها را با دست بشویید. به جنس ظرف ها، دمای آب، بوی مایع ظرفشویی و ... توجه كنید.
  -گوش دادن به همسرتان: خیلی راحت است كه به سمت همان گفت وگوهای قدیمی بروید اما این بار اجازه دهید صدای همسرتان به عنوان یك«زنگ» باشد و علامتی كه به شما كمك كند به آنچه می گوید توجه كامل كنید. قبل از هر پاسخی اول حرف های او را با تمام احساسات همراه آن کامل بشنوید.
  aportal.vatandownload.com_uploads_admin_1392_04_23_10_484eedff20.jpg
  روز هفتم
  قدردانی 10 انگشتی
  برای اینكه به ارزش مثبت چیزهای كوچكی كه در زندگی دارید بازگردید، می توانید تمرین قدردانی را انجام دهید. در این تمرین 10 چیزی را كه از داشتن شان قدردان هستید به یاد آورده و با انگشت آنها را بشمارید. مهم است كه 10 چیز را به خاطر بیاورید، حتی اگر پس از 3 یا 4 مورد ادامه كار برایتان بسیار دشوار شود. این تمرین برای همین طراحي شده است (آگاه شدن تعمدی از عناصر كوچك و نادیده گرفته شده زندگی روزمره).
  روز هشتم
  در صف چه حالتی دارید
  گاهی
  زندگی شبیه یك صف بسیار طولانی به نظر می رسد. حس می كنید دل تان می خواهد
  فریاد بزنید «پس چرا جلو نمی روید !» در این شرایط می توانید «تمرین صف
  شدیدا ناكام كننده» را انجام دهید.وقتی در صفی هستید ببینید آیا می توانید
  زمانی كه چیزی مانع جلوتر رفتن شما می شود، از واكنش خود آگاه شوید. شاید
  «اشتباهی» در این صف ایستاده اید، و مدام ذهن تان درگیر این است كه بهتر
  است سراغ صف دیگری بروید كه كوتاه تر است؟ یك لحظه صبر كنید و از خودتان
  بپرسید:
  • در ذهنم چه می گذرد؟
  • در بدنم چه حس هایی دارم؟
  • از چه عواطف و تكانه هایی در خودم آگاهم؟
  هوشياري
  این را می پذیرد كه برخی تجارب ناخوشایند هستند اما به شما كمك می كند 2
  بخش عمده رنج را از هم جدا كنید؛رنج اولیه همان علت اضطراب ابتدایی است،
  مثل احساس ناكامی از اینكه در صفی طولانی ایستاده اید. می توانید بفهمید كه
  این كارخوشایند نیست؛ دوست نداشتن این تجربه اشكالی ندارد. رنج ثانویه
  تمام تلاطم هیجانی ای است كه به دنبال آن رخ می دهد، مثل خشم و ناكامی و هر
  فكر و احساسی كه به دنبال آن بیدار می شود. ببینید آیا می توانید اینها را
  نیز به وضوح در خودتان تشخیص دهید.
  aportal.vatandownload.com_uploads_admin_1392_04_23_10_18fdd98b0e.jpg
  زندگی تان را احیا كنید
  به زمانی در زندگی تان فكر كنید كه همه چیز كمتر از حالا جنون آمیز بود؛ پیش از اینكه یك تراژدی یا افزایش حجم كاری تان تمام وجودتان را تحت سیطره خود بگیرد یا شاید زمانی نزدیك تر از اینها: قبل از سال تحویل یا تعطیلات تابستان. سعی كنید تا جایی كه می توانید با جزئیات تمام فعالیت هایی را كه در آن زمان انجام می دادید، به یاد بیاورید. اینها ممكن است كارهایی باشند كه به تنهایی انجام شان می دادید ؛ خواندن مجله مورد علاقه تان یا گوش دادن به آهنگ مورد علاقه تان، پیاده روی یا دوچرخه سواری(همراه با دوستان یا خانواده تان ) انجام بازی هایی نظیر شطرنج تا رفتن به تئاتر یكی از این فعالیت ها را انتخاب و برنامه ریزی كنید كه امروز یا همین آخر هفته انجامش دهید. ممكن است انجام آن 5 دقیقه تا 5 ساعت زمان نیاز داشته باشد، با اهميت یا بی اهمیت باشد یا همراه با دیگران انجام شود یا به تنهایی انجامش دهید. صبر نكنید تا اینكه دل تان بخواهد این كار را انجام دهید؛ فقط انجامش دهید و ببینید چه که می شود. وقتش رسیده كه زندگی تان را دوباره از نو زنده كنید!
   

  موضوعات مشابه

 1. کانال تلگرام

  اطلاعیه ها و اخبارهای فارس پاتوق ، مسابقات و جوایز
 2. گروه تلگرام

  کتاب مذهبی ، کتاب های درسی ، کتاب های علمی ، کتاب رمان
 3. برنامه تلگرام

  اپراتور ، نرم افزار های ارتباطی
 4. سرگرمی و تفریح تلگرام

  دانستنیهای جالب ، مرکز تخصصی ترول ، انواع فال ها و طالع بینی ها ، مطالب طنز آمیز ، اس ام اس و جوک
 5. آموزش تلگرام

  اخبار فارس پاتوق ، انتقادات و طرح های جدید فارس پاتوق ، نظر سنجی ، آموزش های لازم فارس پاتوق ، اطلاعیه های فارس پاتوق
 6. کانال موزیک تلگرام

  مداحی ایام فاطمیه ، مداحی ماه محرم ، موزیک های ایرانی ، موزیک های شاد ، آهنگ های خارجی ، آهنگ های پیشواز ایرانسل ، آهنگ های پیشواز همراه اول ، آهنگ های رومانتیک ، مداحی ، آهنگ های سنتی
 7. اخبار تلگرام

  اخبار حوادث ، اخبار جهان ، اخبار ورزشی ، اخبار پزشکی ، اخبار سیاسی - اقتصادی ، اخبار فرهنگی - هنری ، اخبار علمی
 8. مد و زیبایی تلگرام

  مدل لباس دخترانه ، مدل لباس زنانه ، مدل لباس پسرانه ، مدل لباس مردانه ، مدل لباس ، مدل لباس جدید ، مدل عینک ، مدل مو ، مدل ناخن ، عکس مدل
 9. کانال عکس تلگرام

  عکس های خنده دار ، عکس های بازیکنان ، عکس های ترسناک ، عکس های طبیعت ، عکس های حیوانات ، عکس های حوادث ، تصاویر عاشقانه ، تصاویر کارتونی ، عکس های اتومبیل ، تصاویر هنرمندان ، تصاویر کودکان ، عکس های متفرقه
 10. کانال فیلم تلگرام

  اپراتور همراه اول ، اپراتور ایرانسل ، اپراتور رایتل
 11. تبلیغات تلگرام و اینستاگرام

  آگهی های استخدام دولتی ، آگهی های استخدام غیر دولتی ، سوالات و پاسخ های آزمون های استخدامی
 12. کانالهای ادبی تلگرام

  تاریخ ، شعر و ادبیات ، نامه نگاری و انواع نامه ها
 13. گروه چت تلگرام

  ابزار های وبلاگ ، سئو و بهینه سازی وب سایت ، سیستم های مدیریت محتوا ، قالب های وبلاگ ، ابزار های وب سایت ، قالب های وب سایت ، معرفی وبلاگ و وب سایت های مفید ، کسب و کار در اینترنت ، کسب درآمد بدون اینترنت
 14. بهترین کانال های تلگرام

  هوا و فضا ، دانش و فن آوری در پزشکی ، دانش و فناوری در کامپیوتر ، دانش و فناوری در موبایل ، دانش و فناوری در وب سایت ها ، جنگ افزار ، تکنولوژی های روز
 15. نرم افزار اینستاگرام

  سیستم عامل ها ، لپ تاپ و تبلت ، نرم افزار ها ، سخت افزار ها ، بازی های کامپیوتری
 16. کانال پزشکی و سلامت تلگرام

  روانشناسی ، تغذیه ، بهداشت ، بیماری ها و روش درمان
 17. بهترین پیج اینستاگرام

  اخبار ورزشی ، معرفی ورزش ها و تیم ها ، شخصیت های ورزشی
 18. عکس اینستاگرام

  برنامه ریزی درسی ، مقطع آموزش ابتدایی ، مقطع آموزش راهنمایی ، مقطع آموزش متوسطه ، مقطع پیش دانشگاهی ، مقطع آموزش فنی حرفه ای ، مقطع آموزش کاردانش
 19. فیلم اینستاگرام

  مقالات کار آفرینی و طرح کسب و کار ، مقالات عمومی ، درخواست مقالات ، مقالات علمی
 20. آموزش اینستاگرام

  رشته های فنی و مهندسی ، رشته های علوم تجربی ، رشته های علوم پایه و انسانی ، رشته های هنر ، معرفی رشته های دانشگاهی ، معرفی دانشگاه های ایران ، رشته های پزشکی ، رشته های زبان انگلیسی
 21. کانال مذهبی تلگرام

  اهل بیت و علما ، احکام ، مولتی مدیای مذهبی
 22. کانال خانواده تلگرام

  خانواده ، هنر در خانه
 23. کانال آشپزی تلگرام

  انواع شیرینی ، انواع دسر ، انواع غذا ها و طرز تهیه آن ها ، خورش ها ، سوپ و سالاد ، ساندویچ و پیتزا ، سس و ترشی
 24. کانال گردش و گردشگری تلگرام

  معرفی مکان های زیارتی ، معرفی مکان های تفریحی ، معرفی مکان های شگفت انگیز ، معرفی شهرها و کشورها
 25. سایر موضوعات تلگرام

  اخبار و مطالب گوناگون خبری ، معما ها و چیستان ها ، اخبار گوناگون اینترنتی ، صندلی داغ ، گفتگو با کاربران ، بازارچه خرید و فروش ، زباله دان
 26. کانال تست روانشناسی تلگرام

  تست هوش
 27. کانال روانشناسی ازدواج تلگرام

  نکات قبل از ازدواج ، نکات بعد از ازدواج
 28. کانال مشاوره جنسی تلگرام

  راهنمایی علمی جنسی
XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.