1. فارس پاتوق پیشنهاد می کند موضوع زیر را دنبال کنید

  بدترین ضربه های دنیا
  رد اعلامیه

طرح زوج و فرد برای چهره های تلوزیونی

شروع موضوع توسط baranbahar در ‏15 ژوئیه 2013 در انجمن اخبار و مطالب گوناگون خبری تلگرام

 1. baranbahar

  baranbahar ♥♥♥♥♥ عضو تیم مدیریت مدیریت ارشد

  تاریخ عضویت:
  ‏6 ژانویه 2013
  ارسال ها:
  18,925
  تشکر شده:
  17,502
  جنسیت:
  زن
  طرح زوج‌ و فرد برای چهره‌های تلویزیونی!

  از همان روزي كه خبر حضور دوباره احسان عليخاني در برنامه «ماه عسل» رسانه اي شد ، اين سوال براي بسياري از مخاطبان به وجود آمد كه واقعا چرا تلويزيون براي چندمين سال متوالي با احسان عليخاني شبيه طرح زوج فرد برخورد كرده و يك سال در ميان برنامه اي كه با حضور او به موفقيت رسيده را از او مي گيرد و به شخص ديگري مي سپارد؟
  نه اينكه عليخاني مجري بي عيبي است و هيچ نقطه ضعفي در برنامه هايش وجود ندارد كه قطعا وجود دارد (البته برنامه هاي چند سال اخيرش هر بار با پختگي بيشتري روي آنتن رفته و اين بزرگترين مزيت فعلي اين مجري است) اما نكته اين جاست كه تمام گزينه هاي شبكه سه براي جايگزيني او نه تنها خوب نبودند بلكه در اجراي برنامه و جذاب كردن «ماه عسل» با شكست مواجه شدند و مخاطبان و طرفداران برنامه را تبديل به منتقدان اصلي آن كردند.
  اين تعويض ها هميشه ناموفق بودند چه زماني كه محسن افشاني آمد و چند روز بعد خداحافظي كرد و عليخاني برگشت، چه زماني كه حسن جوهرچي يك ماه سردترين «ماه عسل» را اجرا كرد و چه سال گذشته كه علي ضيا با همه اميدي كه به او مي رفت نتوانست بار «ماه عسل» را آن طور كه بايد به سر منزل مقصود برساند كه شك نكنيد اگر مي توانست، مديران تلويزيون خوشحال تر از هميشه امسال هم اجراي ماه عسل را به او مي سپردند و از اين مخمصه هر ساله خودشان را خلاص مي كردند.
  aportal.vatandownload.com_uploads_admin_1392_04_24_1_08ee2cf47a.jpg
  از طرفي قطع برنامه «ويتامين 3» با اجراي علي ضيا هم اين روزها حسابي خبرساز شد و چند جايي هم شايعاتي شنيده شد كه اين برنامه ديگر روي آنتن نخواهد رفت. به هر حال با تمام ايراداتي كه به اجرا يا يك سري قسمت هاي برنامه وارد است اما نمي توان كتمان كرد كه كم يا زياد «ويتامين 3» مخاطبش را پيدا كرده و به همين دليل از شريعت پناه، سرنوشت نهايي اين برنامه را هم پرسيديم كه خوشبختانه براي هواداران اين برنامه خبر خوبي است. داستان پخش نشدن هاي چند باره برنامه هفت و تب تله فيلم ساختن از روي سريال هاي تلويزيون و چند بحث ديگر را هم در گفت وگو با شريعت پناه دنبال كرديم.
  «چرا برنامه ويتامين 3 تعطيل شد؟»، «چرا برنامه هفت در ماه هاي اخير چند بار به علت هاي مختلف روي آنتن نرفته است؟»، «چرا احسان عليخاني در برنامه ماه عسل ثبات ندارد؟» و «چرا هيچگاه شبكه سه در ماه رمضان برنامه اي ويژه سحر نداشته است» اين ها سوالاتي است كه شايد ذهن خيلي از مخاطبان را درگير كرده باشد.
  از آن جايي كه هفت، ويتامين 3، ماه عسل و برنامه هاي تركيبي از اين دست همه از محصولات گروه اجتماعي شبكه سه هستند به همين دليل به سراغ فضل الله شريعت پناه مدير اين گروه رفتيم و ضمن گرفتن پاسخ اين سوالات يكسري مسائل ديگري را با او مطرح كرديم. پاسخ شريعت پناه به سوالات هفت صبح را در ادامه مي خوانيد.
  هفت به اندازه نود ارزش دارد!
  برنامه «هفت» جمعه اين هفته به دليل پخش مسابقه واليبال ايران و ايتاليا روي آنتن نرفت. اتفاقي كه پيش از اين نيز به دليل پخش ديگر مسابقات ورزشي از جمله فوتبال هاي خارجي هم تكرار شده است. بر همين اساس از شريعت پناه پرسيديم چرا اين برنامه به راحتي و با هر علتي از كنداكتور حذف مي شود و آيا شبكه سه نسبت به اين برنامه بي توجه است كه وي در پاسخ مي گويد :«باور كنيد بي توجهي نيست، خب در مورد واليبال ايران و ايتاليا هر برنامه ديگري هم بود پخش نمي شد تا بازي ايران پخش شود اما در بعضي مواقع و مناسبت ها شايد بچه هاي «هفت» هم خيلي از پخش نشدن برنامه ناراضي نباشند چون مثلا ممكن است خودشان گاهي درگير يكسري كارهاي ديگر باشند.» اما برنامه نود بيش از يك دهه است كه روي آنتن شبكه سه مي رود و هيچ گاه به هيچ علت و مناسبتي هم پخش آن در روزهاي دوشنبه قطع نشده اتفاقي كه هيچگاه براي برنامه «هفت» نيفتاده.
  aportal.vatandownload.com_uploads_admin_1392_04_24_1_7df35ac625.jpg
  ضمن اينكه بحث فوتبال با سينما متفاوت است، شما در بسياري از مناسبت هاي عزاداري ديده ايد كه فوتبال را پخش مي كنند ولي بحث سينما يك مقدار متفاوت است و به همين دليل در برخي مناسبت ها و شهادت ها كه همزمان با پخش برنامه هفت است مجبوريم اين برنامه را روي آنتن نبريم. ولي خاطر جمع باشيد ارزش و اهميت برنامه هفت براي شبكه سه كم از برنامه نود نيست.» به گفته شريعت پناه قرارداد گروه فعلي برنامه هفت تمديد شده و مردم فعلا بايد همچنان هفت را با گبرلو و تيمش ببينند.
  تعطيلي ويتامين 3 موقتي است
  بحث تعطيلي برنامه «ويتامين 3» هم از نكاتي بود كه اين روزها خبرش در رسانه هاي مختلف به وفور شنيده مي شود. شريعت پناه اين تعطيلي را كاملا موقتي مي داند:«فقط در ماه رمضان «ويتامين 3» پخش نخواهد شد. علت اين تعطيلي هم دو مسئله مهم است، اول اينكه گروه توليد به شدت خسته شده اند و نيازمند يك استراحت درست و برنامه ريزي مجدد براي بازگشت به تلويزيون هستند، علت دوم هم اين است كه به هر حال بسياري از هموطنان ما پس از خوردن سحري معمولا استراحت مي كنند و به همين دليل قاعدتا در تايمي كه «ويتامين 3» پخش مي شود مخاطبين در ماه رمضان بسيار كمتر خواهند بود.» اما به گفته شريعت پناه گروه «ويتامين 3» روز عيد فطر با دكور جديد و ايده هاي نوتري به شبكه سه بازخواهند گشت.
  aportal.vatandownload.com_uploads_admin_1392_04_24_1_19d02e8ff8.jpg
  امان از حساسيت هاي مديران تلويزيون
  ماه عسل امسال پس از اجراي ناموفق علي ضيا باز هم به صاحب اصلي اش احسان عليخاني برگشت، اين رفت و آمدهاي مداوم عليخاني در «ماه عسل» علاوه بر تكراري شدن به نكته اي مبهم تبديل شده و همه مخاطبان وامانده اند كه واقعا چرا وقتي عليخاني با ماه عسل موفق است؛ مدام تلويزيون در حال عوض كردن مجري و پيدا كردن جانشين براي اوست. تلاشي كه هر بار هم به شكست مي خورد و مجددا عليخاني پس از يك سال نبودن به اين برنامه باز مي گردد.
  علت اين مسئله را با شريعت پناه مطرح مي كنيم كه وي با خنده چنين پاسخ مي دهد: «امسال كه آقاي عليخاني هست و كلي هم با انرژي و قوت قلب زياد خودش را براي ماه عسل آماده مي كند و مشكلي هم وجود ندارد.» اما وقتي او با اصرار ما براي پاسخ به اين سوال كه چرا عليخاني مدام در حال رفت و آمد به اين برنامه است مي گويد: «يك سري تصميمات مديريتي در خصوص مجري ها وجود دارد. بعضي مجري ها هستند كه هم در داخل صدا و سيما و هم در بيرون از سازمان يك سري حساسيت هايي روي آنها وجود دارد، خود مجري ها هم اين مسئله را مي دانند و بعضي تصميمات هم براي جلوگيري از ايجاد حساسيت گرفته مي شود. حتي خود مجري ها و گروه شان هم مديريت زيادي مي كنند تا حساسيت ها به حداقل برسد.»
  يك شبكه افطار، يك شبكه سحر
  بحث ديگر ما با شريعت پناه در خصوص نداشتن ويژه برنامه سحر در شبكه سه است. به هر حال شبكه سه را مي توان موفق ترين شبكه در خصوص ساخت و پخش برنامه هاي تركيبي و مناسبتي در تلويزيون دانست و اينكه چرا هيچ گاه در اين شبكه با توجه به ظرفيت هايي كه دارد برنامه سحرگاهي توليد نشده، يك سوال مهم است كه شريعت پناه پاسخش را اين گونه مي دهد: «اين مسئله مستقيما به سياست هاي كلان سيما بر مي گردد. به اعتقاد مديران ارشد تلويزيون برنامه سحر بايد متعلق به دو الي سه شبكه باشد همان گونه كه برنامه ويژه افطار هم متعلق به دو يا سه شبكه است. اگر دقت كنيد در سال هاي اخير برنامه سحرگاهي شبكه يك مرجع بوده و برنامه افطار شبكه سه هم با تمام فراز و نشيب هايي كه داشته به عنوان برنامه مرجع افطار شناخته مي شود.»
  شريعت پناه علت اين تصميم را هم عدم هم پوشاني برنامه هاي مختلف با هم مي داند: «به هر حال وقتي شما چهار يا پنج برنامه زنده براي سحر يا افطار داشته باشيد مخاطب هم در زمينه انتخاب با دشواري مواجه مي شود و اين پراكندگي مخاطب براي چنين برنامه هايي اتفاق خوبي نيست.»
  دست پر گروه اجتماعي براي سريال سازي
  سال گذشته يكي، دو سريال در گروه اجتماعي شبكه سه توليد و پخش شد. سريال هايي كه البته خيلي موفق نبودند . اين گروه با اين حال امسال هم ماموريت دارد تا در كنار گروه فيلم و سريال ، تعدادي مجموعه تلويزيوني براي شبكه سه آماده كند : «فعلا در سال جاري ماموريت ساخت سه سريال را به ما داده اند.
  يكي از اين سريال ها با نام سوداگر و با همكاري ناجي هنر تهيه خواهد شد كه تهيه كنندگي آن را هم حسين طاهري بر عهده دارد. فعلا عوامل آن قطعي نشده اند ولي اين سريال احتمالا براي هفته ناجا ساخته و پخش خواهد شد. دو سريال ديگر هم فعلا در مراحل اوليه و نگارش فليمنامه به سر مي برند كه مراحل اوليه اش كه كمي جلوتر برود در خصوص آن ها اطلاع رساني خواهيم كرد.»
  به گفته شريعت پناه جديدترين سريال گروه اجتماعي شبكه سه سريالي با نام موقت «خط ويژه» است كه تصويربرداري اش از چند روز پيش شروع شده و عباس رنجبر كارگرداني آن را بر عهده خواهد داشت. اين سريال را شبكه سه با مشاركت سازمان اتوبوسراني مي سازد.
  تهيه كنندگان بايد هر سريال را تله فيلم كنند!
  و بالاخره آخرين نكته اي كه با شريعت پناه مطرح مي كنيم بحث تب تبديل سريال هاي تلويزيون به تله فيلم است. از آن جايي كه «مسير انحرافي» از محصولات گروه تحت مديريت او هم به جرگه سريال هاي تله فيلم شده پيوسته، بهانه خوبي بود كه به عنوان يكي از مديران تلويزيون از او سوال بپرسيم كه واقعا چرا چنين اتفاقي براي سريال ها مي افتد، كه شريعت پناه با اين سوال اينگونه پاسخ مي دهد: «تقريبا دو سالي هست كه در قرارداد هاي ساخت سريال در تلويزيون بندي گذاشته شده كه بر طبق آن تهيه كننده ها موظفند هنگامي كه پكيج كامل يك سريال را تحويل تلويزيون مي دهند يك نسخه تله فيلم از همان سريال را هم آماده و تحويل دهند.»
  اما نكته اينجاست كه چرا چنين كاري بايد انجام شود كه شريعت پناه يكي از علت هايش را اين گونه عنوان مي كند: «به هر حال الان شبكه هاي تماشا و آي فيلم سريال هاي پخش شده در شبكه هاي ديگر را پخش مي كنند و عملا ما نمي توانيم سريال هاي خودمان را بازپخش كنيم، خيلي از مخاطبان ما هم دوست دارند كه برخي سريال ها را ببينند و فكر مي كنيم در حال حاضر اين بهترين راه است كه نه به ماهيت شبكه هاي آي فيلم و تماشا خدشه اي وارد شود و نه مخاطب شبكه هاي ديگر ناراضي باشند.»
   

  موضوعات مشابه

 2. sara**

  sara** احساسی کاربر پر تلاش ( طلایی)

  تاریخ عضویت:
  ‏27 ژانویه 2013
  ارسال ها:
  3,283
  تشکر شده:
  3,673
  امان از حساسيت هاي مديران تلويزيون
  آخرش همین میشه دیگه ....
   
 1. کانال تلگرام

  اطلاعیه ها و اخبارهای فارس پاتوق ، مسابقات و جوایز
 2. گروه تلگرام

  کتاب مذهبی ، کتاب های درسی ، کتاب های علمی ، کتاب رمان
 3. برنامه تلگرام

  اپراتور ، نرم افزار های ارتباطی
 4. سرگرمی و تفریح تلگرام

  دانستنیهای جالب ، مرکز تخصصی ترول ، انواع فال ها و طالع بینی ها ، مطالب طنز آمیز ، اس ام اس و جوک
 5. آموزش تلگرام

  اخبار فارس پاتوق ، انتقادات و طرح های جدید فارس پاتوق ، نظر سنجی ، آموزش های لازم فارس پاتوق ، اطلاعیه های فارس پاتوق
 6. کانال موزیک تلگرام

  مداحی ایام فاطمیه ، مداحی ماه محرم ، موزیک های ایرانی ، موزیک های شاد ، آهنگ های خارجی ، آهنگ های پیشواز ایرانسل ، آهنگ های پیشواز همراه اول ، آهنگ های رومانتیک ، مداحی ، آهنگ های سنتی
 7. اخبار تلگرام

  اخبار حوادث ، اخبار جهان ، اخبار ورزشی ، اخبار پزشکی ، اخبار سیاسی - اقتصادی ، اخبار فرهنگی - هنری ، اخبار علمی
 8. مد و زیبایی تلگرام

  مدل لباس دخترانه ، مدل لباس زنانه ، مدل لباس پسرانه ، مدل لباس مردانه ، مدل لباس ، مدل لباس جدید ، مدل عینک ، مدل مو ، مدل ناخن ، عکس مدل
 9. کانال عکس تلگرام

  عکس های خنده دار ، عکس های بازیکنان ، عکس های ترسناک ، عکس های طبیعت ، عکس های حیوانات ، عکس های حوادث ، تصاویر عاشقانه ، تصاویر کارتونی ، عکس های اتومبیل ، تصاویر هنرمندان ، تصاویر کودکان ، عکس های متفرقه
 10. کانال فیلم تلگرام

  اپراتور همراه اول ، اپراتور ایرانسل ، اپراتور رایتل
 11. تبلیغات تلگرام و اینستاگرام

  آگهی های استخدام دولتی ، آگهی های استخدام غیر دولتی ، سوالات و پاسخ های آزمون های استخدامی
 12. کانالهای ادبی تلگرام

  تاریخ ، شعر و ادبیات ، نامه نگاری و انواع نامه ها
 13. گروه چت تلگرام

  ابزار های وبلاگ ، سئو و بهینه سازی وب سایت ، سیستم های مدیریت محتوا ، قالب های وبلاگ ، ابزار های وب سایت ، قالب های وب سایت ، معرفی وبلاگ و وب سایت های مفید ، کسب و کار در اینترنت ، کسب درآمد بدون اینترنت
 14. بهترین کانال های تلگرام

  هوا و فضا ، دانش و فن آوری در پزشکی ، دانش و فناوری در کامپیوتر ، دانش و فناوری در موبایل ، دانش و فناوری در وب سایت ها ، جنگ افزار ، تکنولوژی های روز
 15. نرم افزار اینستاگرام

  سیستم عامل ها ، لپ تاپ و تبلت ، نرم افزار ها ، سخت افزار ها ، بازی های کامپیوتری
 16. کانال پزشکی و سلامت تلگرام

  روانشناسی ، تغذیه ، بهداشت ، بیماری ها و روش درمان
 17. بهترین پیج اینستاگرام

  اخبار ورزشی ، معرفی ورزش ها و تیم ها ، شخصیت های ورزشی
 18. عکس اینستاگرام

  برنامه ریزی درسی ، مقطع آموزش ابتدایی ، مقطع آموزش راهنمایی ، مقطع آموزش متوسطه ، مقطع پیش دانشگاهی ، مقطع آموزش فنی حرفه ای ، مقطع آموزش کاردانش
 19. فیلم اینستاگرام

  مقالات کار آفرینی و طرح کسب و کار ، مقالات عمومی ، درخواست مقالات ، مقالات علمی
 20. آموزش اینستاگرام

  رشته های فنی و مهندسی ، رشته های علوم تجربی ، رشته های علوم پایه و انسانی ، رشته های هنر ، معرفی رشته های دانشگاهی ، معرفی دانشگاه های ایران ، رشته های پزشکی ، رشته های زبان انگلیسی
 21. کانال مذهبی تلگرام

  اهل بیت و علما ، احکام ، مولتی مدیای مذهبی
 22. کانال خانواده تلگرام

  خانواده ، هنر در خانه
 23. کانال آشپزی تلگرام

  انواع شیرینی ، انواع دسر ، انواع غذا ها و طرز تهیه آن ها ، خورش ها ، سوپ و سالاد ، ساندویچ و پیتزا ، سس و ترشی
 24. کانال گردش و گردشگری تلگرام

  معرفی مکان های زیارتی ، معرفی مکان های تفریحی ، معرفی مکان های شگفت انگیز ، معرفی شهرها و کشورها
 25. سایر موضوعات تلگرام

  اخبار و مطالب گوناگون خبری ، معما ها و چیستان ها ، اخبار گوناگون اینترنتی ، صندلی داغ ، گفتگو با کاربران ، بازارچه خرید و فروش ، زباله دان
 26. کانال تست روانشناسی تلگرام

  تست هوش
 27. کانال روانشناسی ازدواج تلگرام

  نکات قبل از ازدواج ، نکات بعد از ازدواج
 28. کانال مشاوره جنسی تلگرام

  راهنمایی علمی جنسی
XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.