1. فارس پاتوق پیشنهاد می کند موضوع زیر را دنبال کنید

  سکوت
  رد اعلامیه

۱۷ ساله‌ ها هم بیوه می‌ شوند… !

شروع موضوع توسط ღღfatemehღღ در ‏16 ژوئیه 2013 در انجمن اخبار و مطالب گوناگون خبری تلگرام

 1. ღღfatemehღღ

  ღღfatemehღღ ♥♀ҒдТЄщЭЧ♀♥ برترین کاربر انجمن کاربر تایید شده کاربر پر تلاش ( طلایی)

  تاریخ عضویت:
  ‏14 آگوست 2012
  ارسال ها:
  3,355
  تشکر شده:
  3,578
  جنسیت:
  زن


  aberooztarinha.com_wp_content_uploads_2013_07_6624522.jpg
  ۱۷ ساله‌ ها هم بیوه می‌ شوند… !


  دکتر بهنام مدیر مرکز ظرفیت سازی موسسه خیریه حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی با بیان اینکه آسیب های اجتماعی در کشور بی متولی است، گفت: موازیکاری های زیاد و کارهای بی هدف و بی اثر هم بسیار است به همین دلیل آسیب های اجتماعی در کشور به طور فزاینده یا رو به رشد است که این بسیار نگران کننده و تلخ است.
  ارگان متولی آسیبهای اجتماعی مشخص نیست

  وی ادامه داد: ما نمی دانیم، بهزیستی، شهرداری، شورا، نیروی انتظامی کدام ارگان مسئولیت رسیدگی به آسیب های اجتماعی را دارد و در حال حاضر هر کسی با یک نگاه و بینش شخصی وارد این میدان شده است. متاسفانه به محض ورود گروه های غیردولتی نیروهای دولتی جلوی کارهای اجرایی را می گیرند و مدعی می شوند این حوزه دولتی است اما متاسفانه نقش هدایتگری وجود ندارد. ما هنوز یک سند ملی آسیب های اجتماعی نداریم هرچند وزارت بهداشت در حال تدوین سند ملی پیشگیری از خشونت است که امیدواریم به زودی در سایر زمینه ها نیز چنین سندهایی تدوین شود.
  به اعتقاد این روانشناس، ریشه بسیاری از مشکلات نسل جدید آن است که در هیچ هویتی ریشه ندوانده اند و هنوز به خودآگاهی فردی نرسیده که آن را به خودآگاهی جمعی تبدیل کنند.
  بهنام پیشنهاد داد: هویت گذشتگان را به روز کرده برای نسل امروز قابل استفاده کنیم.
  دیگر آسیبهای اجتماعی پنهان نیست

  در ادامه نشست تخصصی هم اندیشی نخبگان اجتماعی موسوی چلک مدیر دفتر آسیب دیدگان اجتماعی با بیان اینکه دیگر آسیبهای اجتماعی پنهان نیست و کافی است ما کنار همین خیابان بایستیم تا شاهد بسیاری از آسیب ها اجتماعی باشیم، گفت: آسیب های اجتماعی واقعیت جامعه امروز ما است. واقعیتی که مرگ تدریجی انسان ها را به دنبال دارد. می توان گفت بازگشت یک ورشکسته اقتصادی به زندگی بسیار آسانتر از بازگشت یک آسیب دیده به زندگی است.
  وی با بیان اینکه مشکل اصلی آسیبهای اجتماعی نگاه امنیتی، قضائی، سیاسی و انتظامی به این موضوع است گفت: متاسفانه نگاه فرهنگی که ارتباط نزدیکی به موضوعات اجتماعی دارد در این حوزه نادیده گرفته شده است.
  ما نمی دانیم، بهزیستی، شهرداری، شورا، نیروی انتظامی کدام ارگان مسئولیت رسیدگی به آسیب های اجتماعی را دارد و در حال حاضر هر کسی با یک نگاه و بینش شخصی وارد این میدان شده است. متاسفانه به محض ورود گروه های غیردولتی نیروهای دولتی جلوی کارهای اجرایی را می گیرند و مدعی می شوند این حوزه دولتی است اما متاسفانه نقش هدایتگری وجود ندارد
  موسوی چلک با اشاره به برخی آسیبهای اجتماعی در کشور گفت: ۵٫۵ میلیون نفر درگیر مساله اعتقاد در کشور هستند. همچنین در سال ۹۰-۹۱ ازدواج ۹٫۵ درصد رشد منفی و طلاق ۶٫۲ رشد مثبت داشته است. متاسفانه در این زمینه آمارها در ثبت اسناد با ثبت احوال متفاوت است.
  افزایش انتقال ایدز از طریق روابط جنسی

  موسوی چلک با بیان اینکه متاسفانه انتقال ایدز از طریق روابط جنسی بسیار افزایش داشته است گفت: اما همچنان تزریق مواد مخدر رتبه نخست انتقال ایدز را دارد. همچنین در حوزه خشونت های خانگی فعالیت ۳۵ درصد مراکز مداخله گر را به خود اختصاص داده هر چند در این زمینه آمارها واقعی نیست زیرا کودکان را ملک شخصی و خود را مالکان همسر می دانند و بحث در رابطه با خشونت های جنسی نیز تابو است.
  این آسیب شناس اجتماعی با بیان اینکه آسیب ها به درون خانواده ها رفته گفت: متاسفانه وقتی آسیبها پنهان شود تبعات بدی را در جامعه به دنبال دارد.
  به گفته موسوی چلک روابط فرازناشویی در کشور ما حاد نیست اما باید برای آن فکری کرد. همچنین با وجود آن که زندان برای برخی از جرایم حذف شده سالانه ۶۰۰ هزار ورودی زندانهای ماست که بسیار نگران کننده است. اگر همچنان این نگاه امنیتی در آسیب های اجتماعی حاکم باشد آسیب های اجتماعی زیر زمینی شده و حل آنها سخت تر از گذشته می شود.
  وی وجود هویت دینی، ملی و تاثیر جامعه جهانی را از مواردی دانست که در کاهش آسیب های اجتماعی دخیل است و گفت: اگر نشاط اجتماعی افزایش پیدا کند شاهد کاهش آسیب های اجتماعی خواهیم بود.
  کاهش سن کشیدن سیگار به ۱۳ سال

  در ادامه این جلسه مجید ابهری آسیب شناس رفتاری با بیان اینکه ۲۲ سازمان پیگیر موضوعات اجتماعی هستند و میلیارد ها بودجه دارند اما همین امروز ما این آمار را می شنویم که سن کشیدن سیگار به ۱۳ سال رسیده نشان از بی نتیجه بودن فعالیت ها در این زمینه دارد.
  وی با این اینکه میان رسیدگی به آسیب دیدگان اجتماعی نیز تبعیض گذاشته می شود گفت: اعمال سیاست گذاری های سلیقه ای و جزیره ای درست نیست.
  در حوزه خشونت های خانگی فعالیت ۳۵ درصد مراکز مداخله گر را به خود اختصاص داده هر چند در این زمینه آمارها واقعی نیست زیرا کودکان را ملک شخصی و خود را مالکان همسر می دانند و بحث در رابطه با خشونت های جنسی نیز تابو است
  این آسیب شناس با بیان اینکه سن بیوه باهوش به ۱۷ سال رسیده و ما همچنان سرمان را زیر برف کرده ایم گفت: دولت پایش را از آسیب های اجتماعی بیرون بکشد مطمئناً آسیب های اجتماعی کاهش پیدا می کند. ما باید مسایل اجتماعی را از طریق نهادهای غیر دولتی حل کنیم به طور مثال در بحث نشاط اجتماعی دیدید که استقبال از تیم ملی زمانی که به جام جهانی راه پیدا کرد وقتی دولتی شد بسیار سوت و کور و مانند مراسم ختم بچه های یتیم بود اما عیدهای مذهبی که خود مردم متولی آن هستند با چه ذوق و شوقی برگزار می شود.
  جوانان زیر بار مهریه های نامعقول نروند و آینده خود را نفروشند

  شهلا کاظمی جمعیت شناس نیز با بیان اینکه مهاجرت فرهنگ را در جامعه کمرنگ می کند گفت: یکی از مشکلات اجتماعی ما کاهش نظارت های اجتماعی است.
  وی با بیان این که فرهنگ قابل آموزش نیست بلکه باید منتقل شود، از آموزش و پرورش به عنوان یکی از ابزارهای انتقال فرهنگ نام برد و گفت: متاسفانه معلمان ما که باید از فرهیختگان طراز اول کشور باشند در کلاس های شان به بچه ها توصیه می کند که درس بخوانید تا مانند ما بدبخت نشویم.
  وی از تجمل گرایی به عنوان یکی از دلایل آسیب های اجتماعی نام برد و گفت: متاسفانه یکی از علل افزایش طلاق مهریه است.
  کاظمی به جوانان توصیه کرد: زیر بار مهریه های نامعقول نروند و آینده خود را نفروشند.
  به بی پدر و مادری مدرن دچار شده ایم

  در ادامه مهدی براتی جامعه شناس با بیان اینکه متاسفانه مردم درگیر مسایل داخلی خودشان هستند و فرصتی برای اندیشیدن به جامعه ندارند گفت: ما در حوزه مسایل اجتماعی به بی پدر و مادری مدرن دچار شده ایم. بیشتر پدر و مادرها به دنبال رفاه اجتماعی فرزندان شان هستند و نمی دانند تنها ۲۵ درصد یک انسان نیاز به رفاه دارد و ۷۵ درصد نیازمند آرامش و امنیت است در حالی که مادران و پدران خسته به دنبال سرگرم کردن کودکان با سی دی و کامپیوتر برای رفع خستگی خود هستند.
  اجرایی نشدن قانون بکارگیری ۳ درصد معلولین و اشتغال ۲ هزار نابینا

  در این نشست نماینده ندای معلولین ایران نیز از اجرایی نشدن قانون به کارگیری ۳ درصد معلولین و اشتغال ۲ هزار نابینا در زمان دولت دهم انتقاد کرد و گفت: مشکل ما قانون گریزی در حوزه معلولان است.
  خسرو منصوریان جامعه شناس نیز با اشاره به تحقیقی که در سال ۴۷ در زمینه روسپی گری در شهر تهران انجام شد گفت: بر اساس نتایج آن تحقیق سن روسپی گری بالای ۲۹ سال بود اما امروز این سن به ۱۴ سالگی رسیده است.
   

  موضوعات مشابه

  aramoon از این پست تشکر کرده است.
 2. aramoon

  aramoon تنهاترین برترین کاربر انجمن کاربر تایید شده کاربر پر تلاش ( طلایی)

  تاریخ عضویت:
  ‏10 مه 2013
  ارسال ها:
  7,834
  تشکر شده:
  5,142
  جنسیت:
  مرد
  ناراحت کننده است:(
   
 1. کانال تلگرام

  اطلاعیه ها و اخبارهای فارس پاتوق ، مسابقات و جوایز
 2. گروه تلگرام

  کتاب مذهبی ، کتاب های درسی ، کتاب های علمی ، کتاب رمان
 3. برنامه تلگرام

  اپراتور ، نرم افزار های ارتباطی
 4. سرگرمی و تفریح تلگرام

  دانستنیهای جالب ، مرکز تخصصی ترول ، انواع فال ها و طالع بینی ها ، مطالب طنز آمیز ، اس ام اس و جوک
 5. آموزش تلگرام

  اخبار فارس پاتوق ، انتقادات و طرح های جدید فارس پاتوق ، نظر سنجی ، آموزش های لازم فارس پاتوق ، اطلاعیه های فارس پاتوق
 6. کانال موزیک تلگرام

  مداحی ایام فاطمیه ، مداحی ماه محرم ، موزیک های ایرانی ، موزیک های شاد ، آهنگ های خارجی ، آهنگ های پیشواز ایرانسل ، آهنگ های پیشواز همراه اول ، آهنگ های رومانتیک ، مداحی ، آهنگ های سنتی
 7. اخبار تلگرام

  اخبار حوادث ، اخبار جهان ، اخبار ورزشی ، اخبار پزشکی ، اخبار سیاسی - اقتصادی ، اخبار فرهنگی - هنری ، اخبار علمی
 8. مد و زیبایی تلگرام

  مدل لباس دخترانه ، مدل لباس زنانه ، مدل لباس پسرانه ، مدل لباس مردانه ، مدل لباس ، مدل لباس جدید ، مدل عینک ، مدل مو ، مدل ناخن ، عکس مدل
 9. کانال عکس تلگرام

  عکس های خنده دار ، عکس های بازیکنان ، عکس های ترسناک ، عکس های طبیعت ، عکس های حیوانات ، عکس های حوادث ، تصاویر عاشقانه ، تصاویر کارتونی ، عکس های اتومبیل ، تصاویر هنرمندان ، تصاویر کودکان ، عکس های متفرقه
 10. کانال فیلم تلگرام

  اپراتور همراه اول ، اپراتور ایرانسل ، اپراتور رایتل
 11. تبلیغات تلگرام و اینستاگرام

  آگهی های استخدام دولتی ، آگهی های استخدام غیر دولتی ، سوالات و پاسخ های آزمون های استخدامی
 12. کانالهای ادبی تلگرام

  تاریخ ، شعر و ادبیات ، نامه نگاری و انواع نامه ها
 13. گروه چت تلگرام

  ابزار های وبلاگ ، سئو و بهینه سازی وب سایت ، سیستم های مدیریت محتوا ، قالب های وبلاگ ، ابزار های وب سایت ، قالب های وب سایت ، معرفی وبلاگ و وب سایت های مفید ، کسب و کار در اینترنت ، کسب درآمد بدون اینترنت
 14. بهترین کانال های تلگرام

  هوا و فضا ، دانش و فن آوری در پزشکی ، دانش و فناوری در کامپیوتر ، دانش و فناوری در موبایل ، دانش و فناوری در وب سایت ها ، جنگ افزار ، تکنولوژی های روز
 15. نرم افزار اینستاگرام

  سیستم عامل ها ، لپ تاپ و تبلت ، نرم افزار ها ، سخت افزار ها ، بازی های کامپیوتری
 16. کانال پزشکی و سلامت تلگرام

  روانشناسی ، تغذیه ، بهداشت ، بیماری ها و روش درمان
 17. بهترین پیج اینستاگرام

  اخبار ورزشی ، معرفی ورزش ها و تیم ها ، شخصیت های ورزشی
 18. عکس اینستاگرام

  برنامه ریزی درسی ، مقطع آموزش ابتدایی ، مقطع آموزش راهنمایی ، مقطع آموزش متوسطه ، مقطع پیش دانشگاهی ، مقطع آموزش فنی حرفه ای ، مقطع آموزش کاردانش
 19. فیلم اینستاگرام

  مقالات کار آفرینی و طرح کسب و کار ، مقالات عمومی ، درخواست مقالات ، مقالات علمی
 20. آموزش اینستاگرام

  رشته های فنی و مهندسی ، رشته های علوم تجربی ، رشته های علوم پایه و انسانی ، رشته های هنر ، معرفی رشته های دانشگاهی ، معرفی دانشگاه های ایران ، رشته های پزشکی ، رشته های زبان انگلیسی
 21. کانال مذهبی تلگرام

  اهل بیت و علما ، احکام ، مولتی مدیای مذهبی
 22. کانال خانواده تلگرام

  خانواده ، هنر در خانه
 23. کانال آشپزی تلگرام

  انواع شیرینی ، انواع دسر ، انواع غذا ها و طرز تهیه آن ها ، خورش ها ، سوپ و سالاد ، ساندویچ و پیتزا ، سس و ترشی
 24. کانال گردش و گردشگری تلگرام

  معرفی مکان های زیارتی ، معرفی مکان های تفریحی ، معرفی مکان های شگفت انگیز ، معرفی شهرها و کشورها
 25. سایر موضوعات تلگرام

  اخبار و مطالب گوناگون خبری ، معما ها و چیستان ها ، اخبار گوناگون اینترنتی ، صندلی داغ ، گفتگو با کاربران ، بازارچه خرید و فروش ، زباله دان
 26. کانال تست روانشناسی تلگرام

  تست هوش
 27. کانال روانشناسی ازدواج تلگرام

  نکات قبل از ازدواج ، نکات بعد از ازدواج
 28. کانال مشاوره جنسی تلگرام

  راهنمایی علمی جنسی
XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.