1. انجمن های فارس پاتوق
  مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.
  رد اعلامیه

كدام بازيگر سينما با چه كسي رفاقت مي كند؟!

شروع موضوع توسط nafas.s در ‏24 ژوئیه 2013 در انجمن اخبار و مطالب گوناگون خبری تلگرام

 1. nafas.s

  nafas.s کاربر تایید شده

  تاریخ عضویت:
  ‏13 فوریه 2013
  ارسال ها:
  949
  تشکر شده:
  1,143
  جنسیت:
  زن

  حميد جبلي و ايرج طهماست
  اسطوره هاي رفاقت و همكاري. باور نمي كنيد؟! به تمام اين سال هاي كنار هم بودن و كار كردنشان نگاه كنيد.
  اصلاً مي توانيد بدون حضور رفاقت و دوستي، شاهكاري مثل «كلاه قرمزي و پسرخاله و دارو دسته اش» را ناديده بگيريد؟! نه نمي شود. هر جاي پاي حميد جبلي در ميان باشد، ايرج طهماست هم هست و برعكس. افتخار دوستي اين همه سال هم نصيب خودشان مي شود و لذتش هم با عروسك هايي كه ۲۰ سال است دل ما را برده اند، نصيب ما.

  نگار جواهريان و باران كوثري
  هركس مي گويد دخترها نمي توانند دوست هاي وفادار هم بمانند، بايد به رفاقت قديمي اين ۲ بازيگر نسل سومي و جوان سينما نگاه كند و حرفش را پس بگيرد. نشانه هاي عمومي دوستي و رفاقت اين دو نفر از فيلم «خوابگاه دختران» شروع شد، اما قبل از آن هم، رفيقان شفيق هم بودند. اين رفاقت از همان زمان تا الان ادامه دارد و كار به جايي رسيده است كه در مجموعه «كلاه قرمزي ۸۸»، در يك آيتم، اين دو نفر به جاي نقش بازي كردن، با هم درباره عروسي يكي از دوستان و آشنايان مشتركشان حرف مي زدند و پسر عمه زا فال گوش ايستاده بود كه «عروسي ياسيه».

  اصغر فرهادي و پيمان قاسم خاني
  در روزگاري خيلي دور و اواخر دهه ۷۰ كه اصغر فرهادي در تلويزيون سريال مي ساخت و قاسم خاني فيلمنامه نويسي جوان با آينده اي روشن بود. رفاقت اين دو نفر آنقدر صميمي و نزديك بود كه خانوادگي به سفر مي رفتند و فرهادي چند سال بعد ايده اوليه فيلم «درباره الي» را از همان سفرها گرفت اما حالا كارگردان اسكار گرفته ما با يكي از بهترين فيلمنامه نويسان سينماي ايران، دوستي دوري دارند و آخرين بار هم در يك مصاحبه دو نفره براي اكران فيلم «جدايي نادر از سيمين» درباره اين رفاقت صحبت كردند.

  عليرضا عصار و فواد حجازي
  زوج عجيب و غريب دنياي موسيقي. رفاقت اين دو نفر از دوران جواني شروع شد و حالا به روزهايي رسيده كه هر دو، ميانسالي را تجربه مي كنند. آنها با هم معروف شدند و با هم آلبوم هاي مهم دهه ۸۰ را ساختند و تور كنسرت دور ايران گذاشتند و البته ميانه راه، كمي هم فاصله و قهر را تجربه كردند، قهري كه عصار آن را با انتشار آلبومي با آهنگسازي شهريار روحاني، عمومي كرد و آشتي را هم ۳ـ ۲ سال بعد با اجراي يك كنسرت مشترك. خبرهاي رسيده حاكي است كه اوضاع و احوال رفاقت اين دو نفر در اين روزها، مساعد است.

  احمدرضا احمدي و مسعود كيميايي
  وقتي دو نفر در بچگي، پول تو جيبي هايشان را جمع كنند و با هم به سينما بروند و فيلم ببينند و رويا بسازند، در روزگار و ايام پيري، همچنان رفيق شفيق هم باقي مي مانند و حكايتشان مي شود حكايت همين شاعر و كارگردان قديمي. اين رفاقت آنقدر مهم است كه كيميايي دقيقاً در روزهايي كه با بيماري دست و پنجه نرم مي كرد، براي مراسم بزرگداشت احمدي از خانه بيرون آمد تا دين رفاقت را كامل ادا كند.

  مهران مديري و سيامك انصاري
  وقتي جوان باشي و جوياي نام و آدمي هم باشد كه به اندازه خود تو باهوش و دنبال نام، رفاقتتان در سال هاي بعد مي شود رفاقت اين دو نفر. مديري در سال هاي اخير هيچ كدام از كارهايش را بدون حضور انصاري كليد نزده و خبرها از پشت صحنه اين كارها، تاييد مي كنند گاهي اين دو نفر در جدي ترين شرايط كاري، فقط با يك نگاه به هم به خنده مي افتند و كدها و نشانه هاي هم را خيلي خوب مي گيرند. البته در دايره دوستان مهران مديري، عليرضا عصار هم به شكل پررنگي حضور دارد.

  ابراهيم حاتمي كيا و رضا كيانيان
  روزي روزگاري اين كارگردان و بازيگر، يك روح بودند در دو بدن. آن موقع مي گفتند هيچ كدام از فيلم هاي حاتمي كيا بدون حضور كيانيان ساخته نمي شود و زوج خوبي شده اند اما الان ديگر هيچ خبري از رفاقت اين دو نفر نيست و كيانيان مدام مجسمه مي سازد و عكس مي گيرد و حاتمي كيا هم پشت صحنه فيلم تازه اش، «چ» با فريبرز عرب نيا سروكله مي زند.

  علي كريمي و پوريا پورسرخ
  اينكه جادوگر زمين فوتبال با پوريا پورسرخ چه ربطي به هم دارند، به ما مربوط نيست. مهم اين است كه اين دو نفر، اخلاق و خصوصيات هم دستشان آمده و رفاقتي نزديك و صميمي دارند. البته خبرهاي در گوشي حاكي از اين است كه پوريا پورسرخ علاقه خاصي به قرمزها دارد و علي پروين هم اسطوره دنياي فوتبالي اش است.

  شيلا خداد و نيوشا ضيغمي
  يك اصطلاحي هست كه مي گويند: «فلاني و فلاني دوست هاي جون جوني هم هستند»، همان اصطلاحي است كه مي شود درباره اين دو نفر به كار برد و حرف ديگري هم باقي نمي ماند.


  پژمان بازغي و كامبيز ديرباز
  خيلي وقت است كه از اين دو بازيگر خبر تازه اي در راه نيست، اما رفاقتشان پابرجاست و حسابي هم وفاقت اصيل و درستي است. پژمان بازغي و كامبيز ديرباز نزديك ۷ـ۸ سال است كه در حلقه اول دوستي هم هستند و خدا را شكر حالشان هم خوب است.

  عباس كيارستمي و سيف الله صمديان
  تا زماني كه عباس كيارستمي اعتراف نكرده بود آدم گوشه گيري است و اهل تجرد، رفاقت ميان اين فيلمساز و عكاس و فيلمبردار مهم سينما چندان عجيب و غريب نبود اما آنهايي كه اين دو نفر را از نزديك مي شناسند، هميشه برايشان عجيب است كه كيارستمي دقيق و معمولاً كم حرف چطور با صمديان اجتماعي و خون گرم، در يك دايره قرار مي گيرند. البته كيارستمي خارج از ايران هم دوستان خوبي مثل خانم ژوليت بينوش و آقاي مارتين اسكورسيزي دارد.

  مسعود ده نمكي و محمدرضا شريفي نيا
  هر كسي براي خودش تعريفي از دوستي دارد و ما هم قرار نيست قضاوتي داشته باشيم؛ به همين دليل، در همين فهرست نام اين دو نفر را هم مي آوريم كه خداي نكرده كم كاري نكرده باشيم. در همين راستا به جاي تعريف از رفاقت و دوستي اين دو نفر، توجه شما را به اين نكته جلب مي كنيم كه شايعات مي گويند محمدرضا شريفي نيا كه روزي روزگاري لقب آچار فرانسه سينماي ايران را داشت در حال حاضر نقش كمرنگي در سينما دارد.

  امين حيايي و محمدرضا گلزار
  اين دو نفر آنقدر با يكديگر رفيق اند كه گلزار به خاطر حيايي حاضر شد در فيلم «شام عروسي» در يك سكانس افتخاري بازي كند و مدتهاست تصميم گرفته اند يك گروه موسيقي داشته باشند اما حالا كه گلزار آمريكاست و پروژه هاي ديگر را دنبال مي كند و حيايي هم اينجا در فيلم هاي مختلفي بازي كرده است.

  بهرام رادان و رضا يزداني
  بهرام رادان از آن بازيگرهايي است كه اصولاً در دنياي سينما و موسيقي دوست هاي زيادي دارد. دوست هايي كه نه آنقدر نزديك و صميمي هستند كه نام رفيق شفيق داشته باشند و نه آنقدر دور كه نسبت آشنايي بگيرند. دوستي اين بازيگر با رضا يزداني هم از جنس همين دوستي است، اما نبايد فراموش كنيم كه رادان با اين خواننده يك آهنگ مشترك دارد.

  محمود احمدي نژاد و اسفنديار رحيم مشايي
  وسط اين همه بازيگر، خواننده و ورزشكار، مهمترين دوستي اي كه مي شود به آن حسادت كرد و از آن درس گرفت، رفاقت آقاي رئيس جمهور و معاون و رئيس دفتر سابقش است. رفاقتي كه در تمام اين ۷ سال، زبانزد خاص و عام شده است و نمي شود از آن چشم پوشي كرد. هر چه هم بخواهيم تعريف كنيم، همه درباره آن مي دانند و با اين اوضاع حرفي براي گفتن نمي ماند. مي ماند؟
   

  موضوعات مشابه

  آیسودا و aramoon از این پست تشکر کرده اند.
 2. aramoon

  aramoon تنهاترین برترین کاربر انجمن کاربر تایید شده کاربر پر تلاش ( طلایی)

  تاریخ عضویت:
  ‏10 مه 2013
  ارسال ها:
  7,834
  تشکر شده:
  5,121
  جنسیت:
  مرد
  جالب بود
   
 3. night

  night برترین کاربر انجمن کاربر تایید شده

  تاریخ عضویت:
  ‏11 مارس 2013
  ارسال ها:
  223
  تشکر شده:
  95
  جنسیت:
  مرد
  اورين خوب بود tashvigh..
   
XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.