1. انجمن های فارس پاتوق
  مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.
  رد اعلامیه

آلبرت اینیشتین.....

شروع موضوع توسط arvia در ‏1 آگوست 2013 در انجمن نثر-داستان-حکایت

 1. arvia

  arvia برترین کاربر انجمن کاربر پر تلاش ( طلایی)

  تاریخ عضویت:
  ‏20 مه 2013
  ارسال ها:
  9,149
  تشکر شده:
  6,031
  جنسیت:
  مرد
  استاد دانشگاه با این سوال ها شاگردانش را به یک چالش ذهنی کشاند.
  آیا خدا هر چیزی را که وجود دارد خلق کرد؟
  شاگردی با قاطعیت تمام پاسخ داد "بله آقا"
  استاد پرسید: آیا خدا همه چیز را خلق کرد؟
  شاگرد : بله استاد

  استاد : اگر خدا همه چیز را خلق کرده پس او نیز شیطان را هم نیز خلق کرده.چون شیطان نیز وجود دارد و مطابق قانون که کردار ما نمایانگر صفات ماست خدا نیز شیطان است.

  شاگرد: آرام نشست و جوابی نداد.استاد با رضایت از خودش خیال کردبار دیگر توانست ثابت کند که عقیده به مذهب افسانه وخرافه ای بیش نیست.
  شاگردی دیگر دستش را بلند کردوگفت: "استاد می توانم سئوالی از شما بپرسم؟
  استاد : البته
  شاگرد: استاد سرما وجود دارد؟
  استاد: این چه سئوالی است البته که وجود دارد

  شاگرد گفت : در واقع سرما وجود ندارد . مطابق قانون فیزیک چیزی که در حقیقت ما به عنوان سرما از آن یاد میکنیم نبود گرما است.هر موجود یا شیئی را می توان مطالعه و آزمایش کرد وقتی که انرژی داشته باشد یا آن را انتقال دهد یا آن را دارا باشد.صفر مطلق (f 460-) نبود کامل گرماست.تمام مواد در این دما بدون حیات وبازده می شوند.سرما وجود ندارد .این کلمه را بشر برای اینکه توصیفی از نبودن گرما داشته باشد خلق کرد.

  شاگرد ادامه داد تاریکی وجود دارد؟
  استاد : البته که وجود دارد.

  شاگرد: گفت دوباره اشتباه کردید آقا. تاریکی هم وجود ندارد. در واقع تاریکی نبودن نور است. نور چیزی است که می توان آن را مطالعه و آزمایش کرد. اما تاریکی را نمی توان .در واقع با قانون نیوتن می توان نور را به رنگ ها ی مختلف شکست و طول موج هر رنگ را جداگانه مطالعه کرد.اما شما نمی توانید تاریکی را اندازه بگیرید.شما چطور می توانید ثابت کنید یک فضای به خصوص چه میزان تاریکی دارد؟تنها کاری که می کنید میزان وجود نور در آن فضا را اندازه بگیرید درست است؟تاریکی واژه ای است که بشر برای توصیف زمانی که نور وجود ندارد به کار میبرد

  در آخر شاگرد سئوال کرد استاد شیطان وجود دارد؟ زیاد مطمئن نبود.

  استاد: البته همانطور که قبلا" هم گفتم ما او را هر روز میبینیم ...او هر روز در مثال هایی از رفتار های غیر انسانی بشر به همنوع خود دیده میشود او در جنایت ها و خشونت هایی که در سراسر دنیا اتفاق می افتد وجود دارد.اینها نمایانگر هیچ چیز جز شیطان نیست.

  و آن شاگرد پاسخ داد : شیطان وجود ندارد آقا.یا حداقل در نوع خود وجود ندارد . شیطان را به سادگی می توان نبودن خدا دانست. درست مثل تاریکی و سرما.کلمه ای که بشر خلق کرد تا توصیفی از نبود خدا داشته باشد .خدا شیطان را خلق نکرد.شیطان نتیجه آن چیزی است که وقتی انسان عشق به خدا را در قلب خود حاضر نبیند مثل سرما که وقتی اثری از گرما نیست خود به خود به وجود می اید و تاریکی که در نبود نور می آید.

  نام آن شاگرد تیز هوش کسی نبود جز
  آلبرت اینیشتین.....
   
XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.