1. انجمن های فارس پاتوق
  مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.
  رد اعلامیه

نکته های پر فایده درباره طلا و جواهر

شروع موضوع توسط nafas.s در ‏7 آگوست 2013 در انجمن اخبار و مطالب گوناگون خبری تلگرام

 1. nafas.s

  nafas.s کاربر تایید شده

  تاریخ عضویت:
  ‏13 فوریه 2013
  ارسال ها:
  949
  تشکر شده:
  1,143
  جنسیت:
  زن
  نکته های پر فایده درباره طلا و جواهر
  طلا و جواهر، پس از استفاده طولانی مدت در اثر مجاورت با بدن کثیف شده و دیگر رنگ و جلای اولیه ی خود را از دست میدهد. یکی از راحتترین روشهای شست وشوی طلا، خیساندن این زینتیهای ارزشمند درون کاسهای حاوی محلولی از آب و مایع ظرفشویی است. گرم بودن آب برای زدودن چربیها ضروری است.
  تمیز کردن طلا
  شما میتوانید طلاهای خود را چند دقیقهای در محلولی از آب و مایع ظرفشویی و یا پودر لباسشویی قرار دهید و محلول را به همراه طلای داخل آن بر روی اجاق گاز، جوش بیاورید به این صورت جرمهایی که در لابهلای طلاها و جود دارند به راحتی خارج میشود. لازم به ذکر است این روش برای شست وشوی جواهرات توصیه نمیشود. پس از خروج طلاها و یا جواهرات از محلولها، آنها را با برسی کوچک یا مسواک تمیز کنید؛ سپس آنها را آبکشی کرده و بر روی حولهای قرار دهید. برای خشک کردن سریع طلاها و جواهرات از سشوار استفاده کنید.
  براق کردن طلا و جواهر
  برای براق کردن طلا و جواهر پس از خشک کردن دو روش وجود دارد: 1 - مقداری خاک ارّه از نجاریها تهیه کرده و طلا و جواهرات را درون خاک اره فرو کنید. سپس با خاک ارّه سطح آنها را مالش دهید. پس از پاک کردن طلا و جواهر از خردههای چوب، شفافیت و برق چشمگیری را مشاهده میکنید. 2 - روش دوم استفاده از چرم و یا پاراچه ی نخی است. با مالش دادن یکی از آنها بر روی سطح طلا، برق و جلای خاصی ایجاد میشود.
  تمیز کردن جواهرات بدل
  برای تمیز کردن جواهرات قلّابی و به اصطلاح اتمی از جوششیرین استفاده کنید. به این صورت که مقداری جوششیرین را بر روی سطح نمناک برس مسواک ریخته و آن را به آرامی بر روی جواهرات مذکور بمالید تا براق شود.
  دشمن طلا و جواهر
  اگر رفتن به استخر و شنا کردن جزء برنامههای شماست پیش از ورود به آب، طلا و جواهر خود را بیرون آورید؛ زیرا کلر درون آب از دشمنان طلا و جواهر شماست. مواد شوینده قوی که موقع استفاده از آنها باید دستکش استفاده کرد هم، از دشمنان طلا و جواهر شماست.
  نگه داری از طلا و جواهر
  برای حفظ و نگهداری از طلا و جواهر آنها را در جعبههای خود قرار دهید و یا دفترچهای پارچهای درست کرده و طلاهایتان را با سنجاق قفلی در آن دفترچه پارچهای وصل کنید. سپس دفترچه را تا کرده و در مکان امن نگهداری کنید.
  جلوگیری از گره خوردن زنجیر گردن
  برای جلوگیری از گره خوردن زنجیرهای اضافی که به گردن نمیاندازید، آنها را با قفل بسته نگهداری کنید. در صورتی که زنجیر گردن شما، گره خورد، آن را بر روی سطح لیز و صیقلی قرار داده و مقداری روغن بچه بر روی محل گره بریزید. سپس با یک سوزن کلفت سعی در بازکردن گره موجود کنید.
  تمیز کردن سنگ فیروزه
  سنگ فیروزه از جمله سنگهایی زینتی و با ارزش است که به علت خلل و فرجهای زیادی که درون آن وجود دارد، نباید آن را با آب شست. بنابراین آن را با پارچههای نخی و یا چرم جلا دهید.
  تمیز کننده جواهر
  یک چهارم پیمانه آمونیاک، یک چهارم پیمانه مایع ظرفشویی و سه چهارم پیمانه آب را با هم مخلوط کنید. جواهرات خود را در این مایع بخیسانید. پس از نیم ساعت با یک مسواک نرم روی سطوح جواهر را تمیز کنید. فراموش نکنید که فرمول مذکور برای تمیز کردن جواهرات بدل مناسب نیست
   

  موضوعات مشابه

  Last edited: ‏7 آگوست 2013
XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.