1. انجمن های فارس پاتوق
  مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.
  رد اعلامیه

عشق چه رنگی است

شروع موضوع توسط babaks2 در ‏20 آگوست 2013 در انجمن کانال شعر و ادبیات

 1. babaks2

  babaks2 مهمان

  روز عشق چه رنگی‌ است؟ چه شکلی‌ است؟ اصلا خود عشق چه شکلی و چه رنگی‌ست که روزش باشد؟ به نظرم شما هم مثل خود من الان تصورتان از رنگ عشق قرمز (البته به جز تعدادی که از شما که طرفدار آقای خواننده‌ی مشکی رنگ عشقه هستید) و نمادش هم یک قلب سرخ یا یک قلب تبر خورده است. ولی اما آیا عشق این شکلی و این رنگی است؟


  به نظرم سال سوم ‌راهنمایی بودم که برای اولین بار اسم ولنتاین را شنیدم. ولنتاین اسم راهب کلیسایی که عاشق‌ها را به معشوق‌ها می‌رساند. روزی که برای معشوق یا معشوقه‌ها هدیه خریده می‌شود. از شکلات تا کادوهای بزرگ‌تر که وجه اشتراک همه‌ی آن‌ها رنگ کادو یا روکش آن‌هاست: رنگ قرمز یا روبانی که قرمز است.حالا آیا اگر رنگ این روبان یا کاغذ کادو فرق کند، مشکلی پیش می‌آید؟
  در مورد تاریخچه‌ این روز و درست و غلط بودنش،‌ افسانه و حقیقت بودنش هم نمی‌خواهم بگویم. از آن راهب کلیسا و معشوقه‌اش ویا ... هیچ کدام.
  سوالم این است که آیا عشق همین شکلی است؟
  آیا ما می‌دانیم که عشق چیست؟ می‌دانیم که این مفهوم در چه موقعی و در برابر چه کسی باید ابراز شود؟ اصلا عشق ابراز شدنی‌ست؟
  آیا عشق تنها مساوی با دو کلمه‌ی «دوستت دارم» است؟ یا فقط یک هدیه و کادو می‌توان عاشق شد و ابراز عشق کرد.
  عشق هم به یکی از مفاهیم که نمی‌دانیم چیست ولی با نادانسته‌های غلط از در مورد آن صحبت می‌کنیم، تبدیل شده است. ما بدون این‌که بدانیم که عشق چیست و به چه کسی باید آن را ابراز کرد؛
  • برایش روز تعیین کرده‌ایم.:1fds (5555):• در روز عشق برای دوست داشتنی‌هایمان کادو تهیه می‌کنیم. (آن هم دوست‌داشتنی‌هایی که ممکن است در سال بعد تغییر کنند یا این‌که بعد از چند سال دل‌مان را بزنند.)• بدون این‌که بدانیم ریشه و تاریخچه ‌است در چیست و کجاست، به آن مشغول شده‌ایم.خوب است که از مفهوم این واژه بدانیم و از عمق آن و این‌که بگردیم و در وجود خودمان آن را پیدا کنیم. سعی کنیم توانایی هدایت در مسیر درست آن را پیدا کنیم.اگر روزی بتوانیم چنین حسی را در خود پیدا و تقویت کنیم آن روز روز عشق است. اگر بتوانیم روزی به معشوق خود عشق بورزیم و در همان مسیر بمانیم، آن روز، روز عشق است. اصلا نیازی نیست که در در روز چهاردهم فوریه (روز ولنتاین) که حتی در مورد سندیت آن هم شبهه وجود دارد یا این‌که در روز 29 بهمن (روز سپندارمذگان یا اسفندارمذگان، که روز عشق ایرانی است) روز عشق را گرامی بداریم.هر روز روز عشق است اگر بتوانیم عاشق بمانیم و عشق بورزیم.:1fds (5555):
   

  موضوعات مشابه

  سعیدخخخخخ و آیسودا از این پست تشکر کرده اند.
XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.