1. انجمن های فارس پاتوق
  مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.
  رد اعلامیه

نابود گر مغول و متجاوزان غربی اسلام

شروع موضوع توسط arvia در ‏26 آگوست 2013 در انجمن تاریخ جهان

 1. arvia

  arvia برترین کاربر انجمن کاربر پر تلاش ( طلایی)

  تاریخ عضویت:
  ‏20 مه 2013
  ارسال ها:
  9,149
  تشکر شده:
  6,031
  جنسیت:
  مرد
  لشگریان مغول طی 55 سال (603 هـ الی 658 ) با حرکت به سمت غرب، چین، قسمت هایی از روسیه، خوارزم، ایران، پاکستان، آذربایجان، اروپای شرقی و ... را با خونریزی ها و ویرانگری های بسیار فتح و غارت کردند. اکثر نقاط جهان با شنیدن اسم مغول به لرزه در می آمد، حکومت ها پشت سر هم توسط آنها منقرض می شد. مغول بود که دیوار بلند چین و قلعه مستحکم الموت در مقابلش هیچ بود، آنها بودند که حکومت بیش از 500 ساله عباسیان را با اشغال بغداد به انتها رسانده و حالا به مرزهای شام و مصر رسیده اند.


  طمع غرب (صلیبیان)به سرزمین های اسلامی و نفوذ آنها به آن سرزمین ها در سالهای پس از 1100م تا 1300 م با اهداف توسعه ارضی، تجاری و غیره باعث محاصره شهرهای اسلامی مثل بیت المقدس، صور، صیدا، عکا و غیره شد. به طوری که عکا یکی از مهم ترین مستودعات تجاری صلیبیان در شرق و یکی از اساسی ترین تجارت خاور نزدیک شد. و حالا صلیبیان قصد مستحکم کردن جایگاه خود در اراضی فلسطین و توسعه طلبی دوباره هستند.


  مصر در انتظار دو لشگر کفر پیشه و ستمگر بود، در انتظار اشغال و غارت، آتش و اسارت. در انتظار این بود که دو جاده ستم مغول و صلیبیان از آنجا به هم بپیوندند. ولی با تمام این انتظارات، خواست خداوند عزیز چیز دیگری بود. گاهی اوقات در اوج نا امیدی خداوند متعال امیدها می آفریند.


  اراده خداوند منان برای نابودی کامل دو لشگر مغول و صلیبیان به دست حکومت مصر و در فلسطین نهاده شده بود. حکومت گمنانی به اسم «ممالیک» که از غلامان و دست پرورده های ایوبیان بودند و حالا بعد از آنها زمام حکومت مصر و شام را به مدت 275 سال (1250 – 1525) و تا زمان استیلای عثمانی به دست گرفته بودند، برای نبردهای سخت آماده می شد. «ممالیک» از نژاد های مختلف بودند که بنا به گفته کتاب های معتبر تاریخی اکثرا ترک بودند.


  حقیقتا بشریت باید مدیون کسانی باشد که زندگی خود را در راه دفاع از ظلم و نابودی دشمنان بشریت گذاشته اند. بشر دوست بودن به عمل است نه به رجز خوانی، بشر دوست بودن زمانی حقیقی است که بدون هیچ چشم داشتی کار کرد به خاطر دین خدا، به خاطر مستضعفان روی زمین و با این تعریف است که انسان های واقعه ای شناخته می شوند و چاپلوسان کنار زده می شوند. بشر دوست افرادی مثل امام خمینی است که ادامه دهنده راه انبیاء و انتقال دهنده پیام آنهاست. و در راه دین از جان خود گذشته است.
   

  موضوعات مشابه

XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.