1. انجمن های فارس پاتوق
  مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.
  رد اعلامیه

اعدام ها در قرون وسطی

شروع موضوع توسط arvia در ‏27 آگوست 2013 در انجمن تاریخ جهان

 1. arvia

  arvia برترین کاربر انجمن کاربر پر تلاش ( طلایی)

  تاریخ عضویت:
  ‏20 مه 2013
  ارسال ها:
  9,149
  تشکر شده:
  6,031
  جنسیت:
  مرد
  روشهای پایان
  اعدام یک جور مجازات است و با شکنجه که برای زورکی بهانه مجازات فراهم کردن اختراع شده، فرق دارد. اما آدمیزاد بلد است که حتی توی مراسم به همین سادگی هم ابتکار بزند و روشهای وحشتناکی را به کار ببرد. این روشها هم باعث وحشت خود مجرم بود، هم شکنجه روحی بقیه.
  سوزاندن
  قبل از مردن بسوزان
  این زجرآورترین نوع مرگ است که نماد وحشی بازی است. برای همین تا سالها، کلی در اروپا و آمریکا طرفدار داشت. طرف را میبستند به یک چوب، دورش را هیزم میچیدند و آتش میزدند. ژاندارک، زن عصبانی فرانسوی که بعد از کلی شکنجه سوزانده شد، نزدیکترین نمونه معاصر است. البته هنوز در هند هم مراسم همسرسوزی بعد از مرگ شوهر و در کنار سوزاندن جسد او، انجام میشود.
  با کمک حیوانات
  تست فیزیک
  استفاده از حیوانات درنده برای اعدام قربانیان از تفریحات امپراتورهای روم باستان بود. اما علاوه بر حیوانات وحشی، حیوانات اهلی هم در اعدام کاربرد دارند. مثلا ً بستن مجرم به پشت اسب و سپس عصبانی کردن اسب در صحرای پر خار و سنگ هنوز هم ورزش پر طرفداری است. در هند و نپال این کار با فیل انجام میشود. به این شکل که سر قربانی را روی سکو گذاشته، از فیل خواهش میکنند پایش را همان جا بگذارد. با همین روش میشود اندازه نیروی جاذبه را در ارتفاعات سنجید.
  گیوتین
  همه با هم برابرند
  220سال پیش، دکتر ژوزف گیوتین، احساس لطف و ترحمش سبت به اعدامیها غلیان کرد و دستگاهی را در برابر نمایندگان مجلس فرانسه رونمایی کرد تا اعدامیها، سریع جمع کنند بروند آن طرف! آن اولها، گیوتین برای سر بریدن سریع گوسفندها استفاده میشد، بعد که دیدند خوب جواب میدهد، تا 188 سال از آن استفاده کردند. ایده گیوتین هم این بود که دستگاه فرقی بین پولدار و فقیر نمیگذارد! تیغه گیوتین که برای بریدن سریع _ مثل سر نی یا کاتر _ 45 درجه است، فولادی بود و معمولا ً با وزنههای سربی، وزنش را به 40 کیلو میرساندند تا سریع پایین بیاید؛ یعنی هر ثانیه، 70 سانتیمتر. بعد از چند سال، برای سریع شدن مراسم اعدام با گیوتین، پلههایش را برداشتند و آن را روی زمین نصب کردند تا معطل فس فس کردن و از پله بالا رفتن اعدامیها نشوند. 3 سال بعد از اختراع گیوتین، در عرض یک سال بیشتر از 20 هزار نفر در فرانسه از مسیر زیر گیوتین به آن دنیا رفتند. لویی شانزدهم و ماری آنتوانت، جرج دانتون و روبسپیر معروفترین آدمهایی بودند که بر اثر فاصلهگذاری گیوتین خلاص شدند.
   
XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.