1. فارس پاتوق پیشنهاد می کند موضوع زیر را دنبال کنید

  لایی خوردن ستارگان اسپانیایی از ایرانی ها
  رد اعلامیه

مجاهدين خلق سازماني با اهداف قتل عام

شروع موضوع توسط arvia در ‏3 سپتامبر 2013 در انجمن تاریخ ایران

 1. arvia

  arvia برترین کاربر انجمن کاربر پر تلاش ( طلایی)

  تاریخ عضویت:
  ‏20 مه 2013
  ارسال ها:
  9,149
  تشکر شده:
  6,032
  جنسیت:
  مرد
  سازمان مجاهدين خلق ايران با استراتژي مبارزه مسلحانه در شهريور 1344 به وسيله سه تن از دانشجويان پيشين دانشگاه تهران به نام‌هاي محمد حنيف‌نژاد، سعيد محسن و علي‌اصغر بديع‌زادگان فعاليت خود را آغاز كرد.
  awww.jamejamonline.ir_Media_images_1387_04_01_100941753485.jpg
  اين سه تن، سابقه همكاري در جبهه ملي و نهضت آزادي داشتند كه فعاليت‌هاي اين تشكل‌ها، آنان را كه قصد براندارزي رژيم شاهنشاهي را داشتند، قانع نكرده بود.
  موسسان سازمان مجاهدين خلق پس از گفت وگوهاي اوليه، شناسايي و جذب نيروها و تشكيل سلول‌هاي كوچكي در قزوين، تبريز، مشهد، اصفهان، شيراز، كرمانشاه، كرمان و بانه سال 1347 با تشكيل كميته مركزي به بررسي روستاها و چگونگي امكان فعاليت سياسي و مبارزاتي در آنجا، برنامه‌هاي آموزشي و چگونگي تشكيل خانه‌هاي تيمي پرداختند.
  طي سال 1347 پس از تكميل مطالعات به اين نتيجه رسيدند كه با اجراي برنامه اصلاحات ارضي امكان آغاز مبارزه در روستاها فراهم نيست و شهرها براي انجام عمليات مناسب‌تر هستند.
  از اين رو كميته مركزي با افزايش تعداد نيروهاي خود نسبت به تشكيل گروه‌هاي فني، اطلاعات، تبليغات، تداركات، تسليحات و الكترونيك پرداخت و زمينه را براي تدارك مبارزه مسلحانه آماده كرد.
  به لحاظ عملياتي پس از واقعه سياهكل توسط فداييان خلق، مجاهدين خلق وادار به شتاب در اجراي عمليات نظامي شدند تا آنان متوجه شوند در پيشقراولي نبرد مسلحانه تنها نيستند.
  از اين‌رو عمليات خود را از مرداد 1350 براي قطع سيستم اصلي برق سراسري و برهم زدن جشن‌هاي 2500 ساله شاهنشاهي طراحي كردند.
  طي سال‌هاي 1351 تا 1354 سازمان مجاهدين دست به يك سلسله كارهايي در جهت مبارزه با رژيم شاه زد.
  ارديبهشت 1351، يك هفته پس از اعدام اولين گروه از مجاهدين، به يك پاسگاه پليس در تهران حمله كردند سپس دفتر مجله «اين هفته» را كه به اشاعه فرهنگ غرب و تخريب روحيه خلق متهم شده بود، منفجر كردند.
  همچنين در بهار 1351 به مناسبت بازديد نيكسون، رييس‌جمهور آمريكا از ايران، در دفتر اداره اطلاعات آمريكا، انجمن ايران و آمريكا، دفاتر پپسي‌كولا، جنرال موتور، شركت نفت دريايي و هتل اينترنشنال، بمب‌هايي را منفجر كردند.
  اتومبيل ژنرال هارولد پرايس، رئيس هيات مستشاري آمريكا را در ايران به گلوله بستند، اما موفق به كشتن او نشدند. همچنين بمبي را در آرامگاه رضاشاه منفجر كردند. در 12 مرداد 1351 به نشانه اعتراض به ورود ملك حسين، پادشاه اردن به ايران يك بمب در سفارت اردن منفجر كردند.
  بعد از اعلام «بيانيه تغيير مواضع ايدئولوژيك» سال 1354، شكافي عظيم در ميان اعضاي سازمان مجاهدين ايجاد شد.
  اكثريت مجاهدين به ماركسيسم رو آوردند و اقليتي از آنها تحت عنوان مجاهدين مسلمان به اصول مذهبي پافشاري كردند البته جدايي و انشعاب مجاهدين، ناگهاني و غيرقابل انتظار نبود، زيرا كساني نظير تقي شهرام و بهرام آرام چنين مباحث ايدئولوژيكي را مطرح و روي آن پافشاري مي‌كردند.
  بسياري از كساني كه به ماركسيسم گرويدند، از افراد مسلمان متعصب و معتقد به اصول توحيد بودند، مانند روحاني و حق‌شناس كه در تيم ايدئولوژي اصلي و اوليه عضويت داشتند يا پوران بازرگان، همسر حنيف‌نژاد كه از معتقدين به مذهب بود.
  پس از اعلاميه مواضع ايدئولوژيك سال 1354، مجاهدين ماركسيست با حفظ آرم سازمان و تغيير علائم و نشانه گذشته، حذف آيات قرآن و تاريخ پيدايش سازمان و نيز افزودن مشت گره‌خورده به نشانه وابستگي به طبقه كارگر، آرم جديدي را براي خود تهيه كردند. نشريه «جنگل» را به جاي «مجاهد» به عنوان ارگان سازمان منتشر كردند و هر سه ماه يك بار نيز نشريه «قيام كارگر» را انتشار دادند.
  مجاهدين ماركسيست به تسويه حساب با برخي از اعضاي برجسته سازمان كه روي اصول اسلامي پافشاري داشتند، پرداختند.
  از جمله مجيد شريف واقفي و مرتضي صمديه لباف را ربودند. شريف واقفي را به شهادت رساندند و لباف را نيز زخمي كردند و در دام پليس انداختند.
  طي دوراني كه مجاهدين مسلمان تلاش مي‌كردند از ماركسيست‌ها فاصله بگيرند، بخشي از روحانيون، خواهان برخورد تند با ماركسيست‌ها بودند و برخي همچون آيت‌الله طالقاني، آيت‌الله منتظري، لاهوتي، مهدوي‌كني و هاشمي رفسنجاني راي به جدايي از ماركسيست‌ها و خاتمه يافتن «اتحاد استراتژيك» دادند.
  در هر حال انشعاب سال 1354، اختلاف‌هاي موجود و درگيري‌هاي گروه‌هاي مختلف سازمان مجاهدين، ضربات مهلكي را بر اين سازمان وارد كرد.
  ساواك طي مدت زمان كوتاه پس از انشعاب توانست تعداد زيادي از افراد و گروه‌هاي پراكنده ماركسيست و مذهبي وابسته به سازمان مجاهدين را بتدريج شناسايي كند و از بين ببرد؛ به طوري كه از اواسط سال 1355 ديگر عملا سازماني وجود نداشت.
  سال 57 به يمن پيروزي انقلاب اسلامي و سقوط شاه كادرهاي باقيمانده از زندان آزاد شدند و از همان ابتدا با نظام جمهوري اسلامي مخالفت كردند.
  سال 60 به دنبال سه سال كش و قوس بالاخره مشي مسلحانه را عليه نظام و به منظور سرنگوني سريع آن برگزيدند.
  متعاقب آن، سران اين گروه به فرانسه و سپس به عراق پناهنده شدند و خود را به طور كامل در جهت سياست‌هاي دولت عراق و عليه منافع مردم ايران قرار دادند.
  به دنبال شكست‌هاي پي درپي در استراتژي‌هاي اعلام شده بحث‌هاي جديدي به نام انقلاب ايدئولوژيك به راه افتاد كه سرآغاز آن ازدواج مسعود رجوي و مريم قجر عضدانلو همسر مهدي ابريشمچي بود.
  از اين سرفصل يعني از 64 به بعد اين سازمان سياسي نظامي عملا مسير تبديل شدن به يك فرقه مذهبي ـ تروريستي خطرناك را بسرعت طي كرد و نيروهاي خود را به ورطه‌اي فوق‌العاده هولناك كشاند.
  سال 67 با نااميدي دست به آخرين حربه جنگي خود زد و به قصد تصرف تهران با كمك نيروهاي عراقي و تسليحات غربي به سمت تهران به حركت درآمد و بعد از سه روز با تحمل تلفات بي‌شمار شكست را پذيرفت و نيروهاي باقيمانده ناچار به عراق متواري شدند.
  بعد از اين واقعه، سيل ريزش نيرويي در اين سازمان آغاز شده تاكنون رو به افزايش بوده است و عملا اين فرقه تروريستي را به سمت نابودي كامل فيزيكي سوق داده است.
  در جدولي که ملاحظه مي کنيد به شماري از مهم‌ترين اقدامات تروريستي سازمان مجاهدين خلق (منافقين)‌ كه باعث شهادت چهره‌هاي شاخص نظام جمهوري اسلامي مانند آيت‌الله دكتر بهشتي و هفتاد و دو تن از يارانش، شهيد محمدعلي رجايي رئيس‌جمهور و دكتر محمدجواد باهنر نخست وزير، حجت‌الاسلام والمسلمين شهيد هاشمي‌نژاد و... شد، اشاره شده است.
  سال نگاري اقدامات تروريستي سازمان منافقين
  سازمان منافقين پس از انقلاب نیز به شدت از فقدان پایگاه اجتماعی در كشور رنج می‌برد، برای عرض‌اندام، چاره را در تقابل با مردم و شورش در مقابل نظام دید و دست به هر جنایتی زد، به گونه‌ای كه آمارهای موجود حكایت از شهادت 12هزار تن از هموطنان به دست این فرقه دارد؛ شهدایی كه اكثریت آنها را مردم عادی كوچه و بازار تشكیل می‌دادند. هر چند پرداختن به همه جنایت‌های این سازمان مجالی بسیار گسترده می‌طلبد، اما در بضاعت اندك همین مجال، تاریخ‌نگاری گوشه‌ای از جنایت‌های بی‌شمار این فرقه از نظر می‌گذرد. (جام جم - ضميمه ايام) ajamejamonline.ir_Media_images_1391_04_01_100815229453.jpg
   

  موضوعات مشابه

 1. کانال تلگرام

  اطلاعیه ها و اخبارهای فارس پاتوق ، مسابقات و جوایز
 2. گروه تلگرام

  کتاب مذهبی ، کتاب های درسی ، کتاب های علمی ، کتاب رمان
 3. برنامه تلگرام

  اپراتور ، نرم افزار های ارتباطی
 4. سرگرمی و تفریح تلگرام

  دانستنیهای جالب ، مرکز تخصصی ترول ، انواع فال ها و طالع بینی ها ، مطالب طنز آمیز ، اس ام اس و جوک
 5. آموزش تلگرام

  اخبار فارس پاتوق ، انتقادات و طرح های جدید فارس پاتوق ، نظر سنجی ، آموزش های لازم فارس پاتوق ، اطلاعیه های فارس پاتوق
 6. کانال موزیک تلگرام

  مداحی ایام فاطمیه ، مداحی ماه محرم ، موزیک های ایرانی ، موزیک های شاد ، آهنگ های خارجی ، آهنگ های پیشواز ایرانسل ، آهنگ های پیشواز همراه اول ، آهنگ های رومانتیک ، مداحی ، آهنگ های سنتی
 7. اخبار تلگرام

  اخبار حوادث ، اخبار جهان ، اخبار ورزشی ، اخبار پزشکی ، اخبار سیاسی - اقتصادی ، اخبار فرهنگی - هنری ، اخبار علمی
 8. مد و زیبایی تلگرام

  مدل لباس دخترانه ، مدل لباس زنانه ، مدل لباس پسرانه ، مدل لباس مردانه ، مدل لباس ، مدل لباس جدید ، مدل عینک ، مدل مو ، مدل ناخن ، عکس مدل
 9. کانال عکس تلگرام

  عکس های خنده دار ، عکس های بازیکنان ، عکس های ترسناک ، عکس های طبیعت ، عکس های حیوانات ، عکس های حوادث ، تصاویر عاشقانه ، تصاویر کارتونی ، عکس های اتومبیل ، تصاویر هنرمندان ، تصاویر کودکان ، عکس های متفرقه
 10. کانال فیلم تلگرام

  اپراتور همراه اول ، اپراتور ایرانسل ، اپراتور رایتل
 11. تبلیغات تلگرام و اینستاگرام

  آگهی های استخدام دولتی ، آگهی های استخدام غیر دولتی ، سوالات و پاسخ های آزمون های استخدامی
 12. کانالهای ادبی تلگرام

  تاریخ ، شعر و ادبیات ، نامه نگاری و انواع نامه ها
 13. گروه چت تلگرام

  ابزار های وبلاگ ، سئو و بهینه سازی وب سایت ، سیستم های مدیریت محتوا ، قالب های وبلاگ ، ابزار های وب سایت ، قالب های وب سایت ، معرفی وبلاگ و وب سایت های مفید ، کسب و کار در اینترنت ، کسب درآمد بدون اینترنت
 14. بهترین کانال های تلگرام

  هوا و فضا ، دانش و فن آوری در پزشکی ، دانش و فناوری در کامپیوتر ، دانش و فناوری در موبایل ، دانش و فناوری در وب سایت ها ، جنگ افزار ، تکنولوژی های روز
 15. نرم افزار اینستاگرام

  سیستم عامل ها ، لپ تاپ و تبلت ، نرم افزار ها ، سخت افزار ها ، بازی های کامپیوتری
 16. کانال پزشکی و سلامت تلگرام

  روانشناسی ، تغذیه ، بهداشت ، بیماری ها و روش درمان
 17. بهترین پیج اینستاگرام

  اخبار ورزشی ، معرفی ورزش ها و تیم ها ، شخصیت های ورزشی
 18. عکس اینستاگرام

  برنامه ریزی درسی ، مقطع آموزش ابتدایی ، مقطع آموزش راهنمایی ، مقطع آموزش متوسطه ، مقطع پیش دانشگاهی ، مقطع آموزش فنی حرفه ای ، مقطع آموزش کاردانش
 19. فیلم اینستاگرام

  مقالات کار آفرینی و طرح کسب و کار ، مقالات عمومی ، درخواست مقالات ، مقالات علمی
 20. آموزش اینستاگرام

  رشته های فنی و مهندسی ، رشته های علوم تجربی ، رشته های علوم پایه و انسانی ، رشته های هنر ، معرفی رشته های دانشگاهی ، معرفی دانشگاه های ایران ، رشته های پزشکی ، رشته های زبان انگلیسی
 21. کانال مذهبی تلگرام

  اهل بیت و علما ، احکام ، مولتی مدیای مذهبی
 22. کانال خانواده تلگرام

  خانواده ، هنر در خانه
 23. کانال آشپزی تلگرام

  انواع شیرینی ، انواع دسر ، انواع غذا ها و طرز تهیه آن ها ، خورش ها ، سوپ و سالاد ، ساندویچ و پیتزا ، سس و ترشی
 24. کانال گردش و گردشگری تلگرام

  معرفی مکان های زیارتی ، معرفی مکان های تفریحی ، معرفی مکان های شگفت انگیز ، معرفی شهرها و کشورها
 25. سایر موضوعات تلگرام

  اخبار و مطالب گوناگون خبری ، معما ها و چیستان ها ، اخبار گوناگون اینترنتی ، صندلی داغ ، گفتگو با کاربران ، بازارچه خرید و فروش ، زباله دان
 26. کانال تست روانشناسی تلگرام

  تست هوش
 27. کانال روانشناسی ازدواج تلگرام

  نکات قبل از ازدواج ، نکات بعد از ازدواج
 28. کانال مشاوره جنسی تلگرام

  راهنمایی علمی جنسی
XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.