1. انجمن های فارس پاتوق
  مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.
  رد اعلامیه

كومله و دموكرات دشمنان مردم كرد

شروع موضوع توسط arvia در ‏3 سپتامبر 2013 در انجمن تاریخ جهان

 1. arvia

  arvia برترین کاربر انجمن کاربر پر تلاش ( طلایی)

  تاریخ عضویت:
  ‏20 مه 2013
  ارسال ها:
  9,149
  تشکر شده:
  6,031
  جنسیت:
  مرد
  سال ۱۳۵۷ بود كه از ادغام چند گروه چپگرا و كومله، سازمان انقلابی زحمتكشان كردستان ایران بنیانگذاری شد.
  awww.jamejamonline.ir_Media_images_1391_04_01_100815228670.jpg
  یكی از گروه‌های تشكیل دهنده كومله، گروه «چاوه» بود كه مهم‌ترین و مشهورترین اعضای آن شیرین بهاره (فرزند امام‌جمعه مریوان)، فواد مصطفی سلطانی (مهندس الكترونیك و فرزند خان روستای آلمانه) و صدیق كمانگر (قاضی دادگستری و فرزند یك خان كامیارانی) بودند.
  تا سال ۱۳۵۶ تعداد اعضای چاوه در مریوان ۴۸ و در سنندج ۱۰۰ نفر بود كه پیرو اندیشه مائوئیسم بودند. گروه دیگر را نیز اتحادیه كشاورزان در سقز تشكیل می‌داد و محمد حسین كریمی كه رابطه خوبی با شیوخ و خانواده‌های آیینی داشت، این اتحادیه را تاسیس كرد.
  پس از مرگ وی در بیست‌و‌شش بهمن۱۳۵۷، شیخ عزالدین حسینی (امام جمعه مهاباد) رهبری این اتحادیه را بر عهده گرفت. سرانجام سال 1362 كومله با محفل سهند به رهبری منصور حكمت متحد شد و حزب كمونیست ایران را تشكیل داد.
  سال 1370 یك رشته انشعاب در حزب كمونیست ایران رخ داد و نخستین انشعاب آن توسط منصور حكمت به وقوع پیوست.
  این گروه انشعابی، حزب كمونیست كارگری ایران را تشكیل دادند و بقیه افراد تحت عنوان حزب كمونیست به فعالیت خود ادامه دادند. بعدها حزب كمونیست كارگری نیز دچار انشعابات دیگری شد.
  حزب كومله بر خلاف ادعاهایش مبنی بر احقاق حق ملت كرد، در واقع هیچ گاه دغدغه مردم كردستان را نداشت و تنها با هدف مخالفت و مقابله با جمهوری اسلامی ایران شكل گرفته بود و تلاش داشت با فریب مردم، خود را حامی كردستان و استقلال این منطقه نشان دهد، اما واقعیت این است كه آزادی و استقلال كردستان، خواسته تبلیغاتی و دروغین آمریكا و رژیم اسرائیل بود و دشمنان ملت ایران كه منافع خود در ایران را با فروپاشی رژيم شاه از دست رفته می‌دیدند، با حمایت از كومله و طرح تجزیه و جدایی كردستان از ایران، بنا داشتند به نظام جمهوری اسلامی ضربه بزنند بنابراین اشرار كومله مأمور شدند برای رسیدن به این خواست آمریكا، حتی از قتل عامل مردم نیز پرهیز نكنند.
  دو سركرده آن دوران این گروهك ابتدای پیروزی انقلاب فواد مصطفی سلطانی و محمدحسین معینی بودند كه از ماموران ویژه سازمان‌های جاسوسی سیا و موساد محسوب می‌شدند. آنها در اسرائیل دوره‌های تروریستی را گذرانده و برای اجرای برنامه‌های خرابكاری و تأسیس كومله، به كردستان ایران بازگشتند.
  اما مدتی بعد با به هلاكت رسیدن این دو سركرده اصلی كومله، عبدالله مهتدی و سید ابراهیم علیزاده از سوی سیا و موساد به عنوان جانشین این دو سركرده معدوم انتخاب شدند.
  این دو عنصر غربی، تاكنون بارها به كاخ سفید و ادارات اطلاعات آمریكا و اسرائیل دعوت شده و در پی آن جدیدترین تسلیحات را از طریق اقلیم كردستان عراق تحویل گرفته‌اند.
  در دهه 60 كه هنوز نظام نوپای جمهوری اسلامی توانایی كنترل كردستان ایران را نداشت، گروهك تروریستی كومله به خواست آمریكا و اسرائیل از فرصت استفاده كرد و جنایت‌های زیادی را در كردستان ایران، مرتكب شد.
  بعد از آن‌كه آرام‌آرام نظام جمهوری اسلامی، منسجم‌تر شد و نیروهای زیادی جذب نظام شدند، استان كردستان ایران با ایثارگری‌های رزمندگان اسلام از لوث اشرار و تروریست‌های كومله پاك شد و به ناچار مهتدی و علیزاده از اربابان آمریكایی و اسرائیلی خود درخواست كمك بیشتری كردند.
  در این زمان بود كه اربابان كومله با ارزیابی آشفته بازار كردستان عراق و آغاز جنگ تحمیلی، این منطقه را برای استقرار گروهك‌های جدایی‌طلب كرد انتخاب كردند و با انجام مذاكرات و توافقات مخفیانه با رژیم بعث عراق، چند مقر و اردوگاه در اختیار این گروهك قرار گرفت.
  از آن زمان تاكنون گروهك تروریستی كومله در كردستان عراق حضور دارد و متاسفانه حتی با گذر زمان و سرنگونی رژیم بعث در عراق، همچنان با حمایت اقلیم كردستان عراق به حضور خود در این منطقه ادامه داده‌اند.
  اگر چه حضور كومله در این منطقه و اردوگاه‌های اهدایی رژیم بعث با مخالفت‌های مردم كردستان عراق روبه‌روست، اما این گروهك مسلح به لطف حمایت‌های مادی و تسلیحاتی آمریكا و اسرائیل همچنان از اراضی تصرف شده این منطقه برای حمله و فعالیت علیه جمهوری اسلامی ایران، استفاده می‌كند.
  وظیفه اصلی دو گروه كومله و دموكرات در دوران جنگ تحمیلی، ایجاد تفرقه و ترویج افكار تجزیه‌طلبانه در كردستان بود. اشرار این دو گروه به خواست دشمنان در وهله اول باید به جلب اعتماد مردم كردستان برای عضوگیری می‌پرداختند تا در نهایت با انجام عملیات تروریستی، منطقه كردستان را به آشوب كشانند.
  برای این منظور از قاسم لو از حزب دموكرات كردستان، فواد مصطفی سلطانی، محمد حسین معینی، سید ابراهیم علیزاده و عبدالله مهتدی از كومله، دعوت شد و این افراد را برای رهبری این دو حزب انتخاب كردند.
  این افراد پس از طی دوره‌های آموزشی تروریستی به كردستان ایران بازگشتند و در اولین اقدام، گروه‌های كومله و حزب دموكرات كردستان ایران را تاسیس كردند.
  با بازگشت سركردگان انتصابی این گروه‌های تروریستی، در گام اول، اقدام به عضوگیری كرده و تعدادی از جوانان ساده‌دل روستایی را جذب و تبلیغات فراوانی را علیه نظام نوپای جمهوری اسلامی ایران در كردستان به راه انداختند.
  گام دوم، با آموزش‌هایی كه از بعثی‌ها و تحت هدایت سیا و موصاد فرا گرفته بودند آغاز شد و طی آن اعضای جدید خود را سازماندهی كرده و در گام سوم نیز به مقر و پایگاه‌های مردمی حمله كرده و دست به كشتار وحشیانه مردم زدند.
  اوج آشوب‌های كومله و دموكرات، در استان كرمانشاه و شهر پاوه به‌وقوع پیوست كه در اقدامی هماهنگ، مرداد 1358 به مردم بی‌دفاع پاوه حمله كرده و ضمن به آتش كشیدن مغازه‌ها و خانه‌های مردم حامی جمهوری اسلامی، در اقدامی وحشیانه به زنان و دختران باكره تجاوز می‌كردند و گوش مردان را می‌بریدند.
  حزب كومله بر خلاف ادعاهایش مبنی بر احقاق حق ملت كرد، در واقع هیچ گاه دغدغه مردم كردستان را نداشت و تنها با هدف مخالفت و مقابله با جمهوری اسلامی ایران شكل گرفته بود و تلاش داشت با فریب مردم، خود را حامی كردستان و استقلال این منطقه نشان دهد، اما واقعیت این است كه آزادی و استقلال كردستان، خواسته تبلیغاتی و دروغین آمریكا و رژیم اسرائیل بود
  در همین رابطه امام خمینی(ره) وقتی از ماجرا مطلع شدند به شهید بزرگوار چمران دستور دادند برای دفاع از مردم بی سلاح به پاوه بروند و این منطقه را از لوث این اشرار پاك كنند.
  اعضاي كومله و دموكرات با اقداماتی از قبیل تظاهرات مسلحانه، حمله به مقرهای سپاه و كمیته، باعث رعب و وحشت در منطقه كردستان شدند.
  شدت بحران به وجود آمده به حدی بود كه امام‌(ره) از سپاه و ارتش خواستند برای سركوب این شورش‌ها هر چه سریع‌تر اقدام كنند.
  جنایت‌های حزب دموكرات و كومله، به حدی وحشتناك و غم‌انگیز بود كه امام‌(ره) طی 20 روز، 24حكم، پیام و سخنرانی درباره كردستان صادر فرمودند و از آنها به عنوان اشرار، خرابكار، مفسد و خیانتكار نام برده و از قوای انتظامی خواستند هر چه سریع‌تر به این غائله خاتمه دهند.
  در پیام امام خمینی(ره) چنین آمده بود: «به دولت و ارتش و ژاندارمری اخطار می‌كنم اگر با توپ‌ها و تانك‌ها و قوای مجهز تا 24 ساعت دیگر حركت به سوی پاوه نشود، من همه را مسوول می‌دانم.»
  با دستور امام بود كه آزادی پاوه بسیار زودتر از آنچه انتظار می‌رفت، در بیست‌وشش مرداد 58 رقم خورد. پیش‌بینی‌هایی كه می‌شد، نشان داد كه چقدر این خط برخورد و خط پاكسازی كردستان از لوث جنایتكاران كومله و دموكرات، درست بود و باید این اقدام، انجام می‌شد تا طی این بحران مردم كردستان به امنیت و آرامش برسند.
  حمایت عراق و شخص صدام در این درگیری‌ها از اشرار ضد انقلاب دموكرات و كومله، به حدی بود كه طی دو سه روز درگیری، عراق حدود 30 هزار اسلحه به پیشمرگان كومله و دموكرات تحویل داد.
  حزب دموكرات كردستان پس از سه دهه سكوت، فردای پیروزی انقلاب اسلامی با شعار خودمختاری، ولی به واقع برای جدایی كردستان از ایران، آن هم با حمایت بیگانگان به خصوص آمریكا فعالیت خود را آغاز كرد.
  كومله نیز با شعار، آزادی، برابری و حكومت كارگری در كردستان شروع به فعالیت كرد. حمله به پادگان‌های نظامی، كمین و كاشت مین بر سر راه نیروهای نظامی، ترور، ارعاب افراد بومی و غیربومی، مصادره و به آتش كشیدن امكانات دولتی و اخاذی از مردم از جمله اقدامات تخریبی حزب دموكرات و كومله بود.
  گروهك كومله طی دو سال اخیر، 30 نفر از اعضای تیم‌های تروریستی خود را روانه كردستان ایران كرد كه البته با همت و تلاش ماموران وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران همگی به هلاكت رسیدند و امروزه پس از 30 سال از عمر این نظام اسلامی، مردم قهرمان كردنشین، نشان داده‌اند كه همراه با حكومت مردمی خودشان هستند و در عمل ثابت كرده‌اند كه حرف‌شنوی از اشرار كومله و دموكرات، نداشته و نخواهند داشت.
  سران قبایل مرزنشین كرد نیز بارها از خطر این دو گروهك برای مردم منطقه سخن گفته‌اند و در سركوب تروریست‌های این دو گروه با نیروهای نظامی ایران همكاری كرده‌اند.
  در حال حاضر آنها در كردستان عراق، خود را به عنوان نماینده مردم كردستان ایران، معرفی می‌كنند در حالی‌كه هیچ پایگاه عمومی بین مردم كردستان ایران ندارند. آنها در كردستان عراق، فساد و فحشا را ترویج می‌كنند.
  گروهك جنایتكار و تروریست كومله، بیش از سه دهه است كه در كردستان عراق حضور دارند و تعداد اندكی از بقایای آنها در مناطق سلیمانیه، اربیل، زرگویز، زرگویزله و قندیل سكونت دارند.
  سال گذشته و در یكی از آخرین عملیات سپاه علیه گروه‌های تروریستی، 26 نفر از اشرار كومله و ضدانقلاب در شمال غرب كشور و در مناطق آذربایجان غربی و كردستان به هلاكت رسیدند.
  هر چند اقدامات مقتدرانه جمهوری اسلامی علیه گروه‌های تروریستی فرصت عرض اندام و جنایت را از این دو گروه گرفته، اما ظرفیت فعالیت‌های تروریستی و اقدامات جنایتكارانه همچنان در این دو گروه وجود دارد و هر آن مترصد فرصتی برای برهم زدن امنیت مرزهای غربی ایران هستند.(جام جم - ضميمه ايام)
   

  موضوعات مشابه

XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.