1. انجمن های فارس پاتوق
  مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.
  رد اعلامیه

پژواك آزادي در سراب پژاك

شروع موضوع توسط arvia در ‏3 سپتامبر 2013 در انجمن تاریخ جهان

 1. arvia

  arvia برترین کاربر انجمن کاربر پر تلاش ( طلایی)

  تاریخ عضویت:
  ‏20 مه 2013
  ارسال ها:
  9,149
  تشکر شده:
  6,031
  جنسیت:
  مرد
  ر كسی پوشیده نیست كه مردم خطه كردستان ایران چگونه در جریان به ثمر رسیدن انقلاب به كمك نهضت بزرگ امام خمینی(ره) شتافتند و نقشی موثر در استقرار نظام اسلامی ایفا كردند.
  awww.jamejamonline.ir_Media_images_1391_04_01_100815227601.jpg
  غیر از این آوازه ایستادگی آنها در طول جنگ تحمیلی نیز برای صیانت از مرزهای جمهوری اسلامی زبانزد ملت ایران است كه البته تا به امروز نیز پشتوانه‌ای محكم برای نظام اسلامی ایران محسوب شده است.
  با این وجود گروهك تروریستی پژاك در بدو تاسیس خود در سال 1383 هدف خود را خدمت به ملت پپو زمینه‌سازی برای آزادی و استقلال آنها اعلام كرد! اما واقعیت اين است كه دستاورد این گروه برای كرد و كردستان غیر از تخریب و بر هم زدن آرامش این منطقه چیز ديگري نبوده است.
  این گروهك نام خود را نیز بر اساس همین تعریف دروغین انتخاب كرد؛ واژه پژاك، مخفف «پارتیا ژیانا ئازادا كوردستانی» (حزب حیات آزاد كردستان) است كه هیچ‌یك از عناصر تشكیل‌دهنده این نام هیچ‌گاه در فعالیت‌های آنها دیده نشده است.
  پارتیا (حزب): حزب سیاسی چارچوب تعریف شده و مشخصی دارد، اما آنچه در پژاك می‌بینیم با هیچ معیار حزبی سازگاری ندارد؛ هماهنگ با فرهنگ مردم كرد و خواسته‌های آنها نیست و ایدئولوژی تعریف شده‌ای ندارد. مبنای تئوریك آن هم گفته‌های عبدالله اوجالان است كه اغلب از سخن بزرگان اقتباس شده و بیشتر اعضای عامي این گروهك آنها را كوركورانه قبول می‌كنند و بنا به رویه این فرقه، اوجالان را تا حد خدایی بزرگ می‌كنند. فرقه اوجالان پرست پژاك، هیچ وجه تشابهی با حزب سیاسی ندارد.
  ژیانا (زندگی‌/‌حیات): در پژاك كسی حق شك، تردید، اعتراض و انتقاد به گفته‌های این فرقه را ندارد و اگر كوركورانه قبول نكرد، تحت نام خائن، مامور و جاسوس محاكمه و اعدام می‌شود. پس واژه زندگی یا ژیانا صرفا برای فریب آورده شده؛ زیرا پژاك متضاد زیستن و زندگی است.
  ئازادا (آزادی): فرد فریب‌خورده و عضو پژاك، حق ندارد آزادانه از آن فرقه خارج شود، پس چاره‌ای جز فرار ندارد و در صورت دستگیری به اتهام خیانت، بدون محاكمه اعدام می‌شود. حق‌اظهارنظر و بیان آزاد برای هیچ عضوی وجود ندارد و باید الزاما القائات فرقه را طوطی‌وار تكرار كند. امری كه متضاد ماهیت آزادی و در واقع خیانت به آزادی است.
  كوردستان (كردستان): ناسیونالیست‌های تجزیه‌طلب به جای املای درست كردستان از آن استفاده می‌كنند، اما كشوری به نام كردستان وجود نداشته و ندارد و این عنوان پژاك، رویای شاعرانه و خیالی خام است.(جام جم - ضميمه ايام)
   

  موضوعات مشابه

XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.