1. انجمن های فارس پاتوق
  مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.
  رد اعلامیه

همدستان «آپو» در اقليم كردستان

شروع موضوع توسط arvia در ‏3 سپتامبر 2013 در انجمن تاریخ جهان

 1. arvia

  arvia برترین کاربر انجمن کاربر پر تلاش ( طلایی)

  تاریخ عضویت:
  ‏20 مه 2013
  ارسال ها:
  9,149
  تشکر شده:
  6,031
  جنسیت:
  مرد
  پس از حملات 11 سپتامبر در آمریكا، فرصتی به دست آمد تا كشورهای غربی تحت رهبری ایالات متحده به بهانه مبارزه با تروریسم به مواضع و پایگاه‌ها استراتژیك در نقاط مختلف دنیا و عموما منطقه خاورمیانه دست پیدا كنند.
  awww.jamejamonline.ir_Media_images_1391_04_01_100815227642.jpg
  در این ميان، تلاش برای حفظ وجهه بین‌المللی این تجاوزات، نیروهای ناتو و آمریكا را مجبور كرد تا مواضع گروه‌های تروریستی شناخته شده منطقه را نیز تا حدی هدف قرار دهند.
  گروهك پ.ك.ك كه از سوی دولت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی از جمله كشورهای هم پیمان ناتو به عنوان یك گروه تروریستی شناخته می‌شد و عمده فعالیت خود را به مبارزه با دولت تركیه اختصاص داده است، ناچار شد تا به منظور گریز از وجهه تروریستی و هدف قرار گرفتن از سوی غرب، نیروهای خود را در قالب احزاب جدیدی میان شاخه‌های تركیه، سوریه، عراق و ایران تقسیم كند.
  پژاك نيز تقسيم‌بندی ايرانی پ.ك.ك است كه سال 1383 تأسيس شد و البته بعدها انشعاباتی در داخل آن به وجود آمد. این گروه خود را شاخه ایرانی حزب كارگران كردستان تركیه معرفی می‌كند.
  تشكيلات مخوف پژاك یك مجموعه شبه نظامی تروریستی چپ‌گراست كه در منطقه كردستان ایران و علیه جمهوری اسلامی فعاليت‌های خرابكارانه انجام می‌دهد و به دلیل اقدامات تروریستی‌اش خیلی زود در طبقه‌بندی سازمان‌های تروریستی وزارت امور خارجه آمریكا و كشورهای هم پیمان ناتو قرار گرفت.
  هر چند همگی اعضای پژاك پیوسته تحت آموزش‌های نظامی قرار دارند و جزو نیروهای نظامی این گروه محسوب می‌شوند، اما این گروهك دارای یك شاخه نظامی مجزاست كه فعالیت‌های تروریستی پژاك را اجرا می‌كند.
  «عبدالرحمان حاجی احمدی» به عنوان سركرده پژاك شناخته می‌شود كه هم اكنون در كشور آلمان سكونت دارد. هر چند وی در اسفند سال 1388 با تقاضای دولت بلژيك و توسط پليس ضدتروريسم آلمان بازداشت شد، اما پس از مدتی كوتاه آزاد شد و از همین كشور آزادانه و با امنیت كامل به سازمان‌دهی پژاك می‌پردازد.
  برخی منابع كرد، حاجی احمدی را اسما ريیس پژاك می‌دانند و عقیده دارند كه وی بدون اجازه پ.ك.ك و شخص عبدالله اوجالان، سركرده پ.ك.ك هیچ تصمیمی نمی گیرد و حضور او فقط به این خاطر صورت گرفته كه پژاك و پ.ك.ك به عنوان دو گروه متمایز نشان داده شوند.
  اما واقعیت امر در واكاوی ایدئولوژی پژاك و پ.ك.ك دیده می‌شود كه معتقد به آپوگرایی (Apoism) یعنی پیروی مطلق از شخص عبدالله اوجالان (ملقب به آپو) است.
  این دو گروه كه اساسا یك تشكیلات واحد هستند، در ساختاری فرقه‌گونه، اعضای خود را به اطاعت محض از اوجالان مجبور می‌سازند. ترسیم تصویر بزرگی از عبدالله اوجالان روی كوهی در ۱۶ كیلومتری كوه قندیل نیز از همین اعتقاد نشات گرفته است.
  اساسنامه گروهك تروریستی پژاك نیز بسياری از اهداف و اعتقادات اين جماعت را بازگو می‌كند. این گروهك بشدت خود را پايبند به مبانی فلسفی و ايدئولوژيك عبدالله اوجالان رهبر پ.ك.ك می‌داند و او را رهبر (آپو) خطاب می‌كند.
  مواضع این گروه در قبال جمهوری اسلامی نیز در اساسنامه آنها منعكس شده است. اساسنامه پژاك هيچ اشاره‌ای به حزب بعث به عنوان آغازگر جنگ نمی‌كند و ايران را مقصر وارد آمدن خسارت به كشور می‌داند.
  اگر چه آنها مدعی كردستانی در چارچوب مرزهای ايران هستند، اما استفاده مكرر از لفظ شرق كردستان(كردستان ايران) اشاره به ديدگاه جدایی‌طلبانه آنها مبنی بر تأسيس كردستان بزرگ است؛ به نحوی كه در بخش پنجم اساسنامه، تقسيم بندی استان كردستان را غير قابل قبول می‌خوانند.
  پژاك در بند 18 اساسنامه خود، خوی تروریستی‌اش را بخوبی نشان می‌دهد و از بين بردن نيروهای مردمی بسيج و پايگاه‌های بسيج را از اهداف خود می‌شمارد.
  این گروه همچون بسياری از فرقه‌های فاشیستی و مستبد، ابزارهایی برای كنترل اعضای خود دارد كه از جمله آنها ممنوعيت ازدواج است.
  این محدودیت سبب بروز فساد اخلاقی پنهان در این گروه همچون گروهك منافقین شده است. كمیته‌های انضباطی نیز به منظور برخورد با اعضا در صورت نقض قوانین در این گروه به وجود آمده‌اند كه ضمن صدور حكم، وظیفه تنبیه را نیز بر عهده دارند.
  استفاده ابزاری از كودكان، یكی دیگر از نقاط تاریك این گروهك تروریستی است و بیانگر آن است كه پژاك برای اهداف خود، حد و مرزی نمی‌شناسد.
  در حالی كه در اساسنامه پژاك ذكر شده كه شرط عضویت در این گروه، داشتن 18 سال تمام است تا به فعالیت‌های تروریستی خود، جلوه حقوق بشری بدهند، اما افراد بسیاری در این گروه مشاهده شده كه حتی هنگام كشته‌شدن 18 سال نداشتند.
  برخی دستگیرشدگان این گروهك بین 14 تا 16 سال داشتند و غیر از این، برخی جدا شده‌های پژاك و پ.ك.ك از وجود كودكان 8 تا 9 ساله در اردوگاه‌های این گروه خبر می‌دهند كه والدین خود را نیز همراه ندارند.
  عكس‌های منتشر شده از شبه‌نظامیان پژاك در ارتفاعات كردستان نیز كودكانی را نشان می‌دهد كه لباس نظامی به تن داشته و مسلح هستند. یكی از روزنامه‌هاي دانمارك در همین خصوص نوشت: «پ.ك.ك از كودكان برای جنگ استفاده می‌كند».
  این گروه تروریستی نیز مانند دیگر فرقه‌ها و گروهك‌های معاند نظام ایران از منابع مالی و حمایتی كشورهای غربی و در راس همه آنها آمریكا برخوردار است.
  بسياری از فرماندهان احزاب ایرانی كرد می‌گویند پژاك مذاكرات مستقیم و غیر مستقیمی با مسؤولان آمریكایی داشته‌است و از آنها و اسرائيلی‌ها كمك مالی دريافت می‌كند.
  «روشن چكير» تحليلگر ترك در سايت شبكه يك تلويزيون آلمان، پژاك را مجموعه دست‌ساز آمريكا برای درگير كردن دولت ايران دانسته است.
  «سیمور هرش» روزنامه نگار معروف آمریكایی نیز در گزارشی درمجله «نیویوركر» در شماره ۲۷ نوامبر 2008 خبر می‌دهد كه گروه پژاك هم از ایالات متحده و هم از اسرائیل كمك دریافت می‌كند.
  در همین رابطه می‌توان به گفت‌وگوی یكی از رهبران پژاك در سال 1387 با روزنامه هلندی «تراؤ» اشاره كرد كه در آن رسما سفر سركرده پژاك به آمريكا برای ديدار با مسوولان اين كشور و دريافت كمك را تأييد می‌كند.
  قاچاق مواد مخدر منبع دیگری برای تامین هزینه‌های خرید سلاح، مواد منفجره و نیازهای روزانه پ.ك.ك و پژاك است.
  یكی از مهم ترین مناطق حوزه پخش مواد برای این دو گروهك اروپاست. پ.ك.ك به یكی از بزرگ‌ترین كارتل‌های مواد مخدر تبدیل شده كه در منطقه خاورمیانه از پاكستان، افغانستان، ایران و تركیه تا اروپا رقیبی ندارد. هزاران هواخواه پ.ك.ك در اروپا شبكه بزرگ پخش مواد مخدر را به عهده دارند.
  به گزارش اینترپل (پلیس بین‌الملل) در سال ۱۹۹۲ پ.ك.ك ۸۰ درصد كنترل مواد مخدر اروپا را در دست داشت. پژاك نیز به عنوان شاخه ایرانی پ.ك.ك نقش اساسی را به ویژه در مرزهای ایران ایفا می‌كند.
  در گزارش‌هاي سالانه پلیس بین‌الملل ضمن اشاره به ورود 60 تا 70 درصد مواد مخدر وارده به اروپا از طریق استانبول، اعلام شده كه ۱۷۸ تشكیلات كردی تحت كنترل پ.ك.ك و پژاك مستقیما در ترانزیت مواد‌مخدر دخالت دارند.
  دادستان كل آلمان نیز در یك كنفرانس مطبوعاتی در همین رابطه گفت: «۸۰ درصد مواد مخدر مصرفی در آلمان توسط اعضای پ.ك.ك و پژاك تامین می‌شود».
  در گزارشی كه در سایت وزارت دفاع انگلیس درج شد، بر لزوم برخورد قاطع با فرقه پژاك برای جلوگیری از ترانزیت و پخش مواد مخدر تاكید شده است.
  بسیاری از اعضای دستگیر شده فرقه‌های پژاك و پ.ك.ك نیز در بازجویی‌ها به این نكته اعتراف كرده‌اند كه در آمد حاصله از مواد مخدر را برای تامین هزینه‌های گروه‌های خود صرف می‌كنند.
  در این دو فرقه، واحد «گمرك» وجود دارد كه وظیفه استقرار در نقاط مرزی و محل تردد قاچاقچیان مواد‌مخدر و تضمین ترانزیت مواد مخدر را برعهده دارند.
  همسویی اهداف و منابع حمایتی گروهك‌های معاند نظام ایران همیشه سبب همكاری‌های این گروه‌های تروریستی شده است و پژاك نیز از این قاعده مستثنا نیست و در همین رابطه باید به دفاع گروهك پژاك از فعاليت‌های تروریستی گروهك ریگی اشاره كرد.
  سركردگان پژاك پس از دستگیری عبدالمالك ریگی و اعدام وی طی بیانیه‌ای در 23 ژوئن2010 از مرگ وی با عنوان شهادت نام بردند و به مردم بلوچستان برای اعدام اين تروريست تسليت گفتند.
  هم اكنون نیز فعالیت گروهك تروریستی پژاك همچون گذشته در مرز بین ایران، عراق و تركیه و منطقه «قلعه‌رش» در استان آذربایجان غربی و بخش شرقی كوهستان «قندیل» در كردستان عراق معطوف است.
  به‌رغم حضور دائم نظامی ایران برای حفاظت از مناطق غربی، هر از چندگاهی اقدام به درگیری به جهت ناامن ‌سازی منطقه می‌نمایند.(جام جم - ضميمه ايام)
   
XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.