1. انجمن های فارس پاتوق
  مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.
  رد اعلامیه

ژوليوس سزار متولد شد

شروع موضوع توسط arvia در ‏4 سپتامبر 2013 در انجمن رويدادهاي تاريخ و باستان شناسي

 1. arvia

  arvia برترین کاربر انجمن کاربر پر تلاش ( طلایی)

  تاریخ عضویت:
  ‏20 مه 2013
  ارسال ها:
  9,149
  تشکر شده:
  6,031
  جنسیت:
  مرد
  2112 سال پيش در روز 12 ژوييه سال 100 قبل از ميلاد ژوليوس سزار بنيانگزار امپراتوري رم در شهر رم متولد شد. كائيوس ژوليوس كه بعدها لقب سزار گرفت در خانواده اي متولد شد كه ادعا مي كرد تبارش به خدايان و الهه هاي روم باستان مي رسد. ژوليوس سزار برادرزاده نسبي ماريوس فاتح آفريقا و رييس حزب مردمي بود.
  awww.jamejamonline.ir_Media_images_1388_04_19_100911688571.jpg
  ژوليوس در سن 16 سالگي با كورنليا دختر كنسول سينا ازدواج كرده و صاحب دختري به نام ژوليا مي شود. پدرزن او مانند ماريوس از دشمنان سرسخت سيلا رهبر حزب سنا و يك كنسول ديگر رم بودند. با مرگ ماريوس ، سينا به مرد قدرتمند رم تبديل مي شود.
  ژوليوس از مخالفان سيلا رييس حزب سنا بود و تعدادي از طرفداران او را به قتل مي رساند. با بازگشت سيلا از يك جنگ در شرق جهت باد تغيير مي كند.
  ژوليوس كه به دليل ازدواجش از مخالفان سيلا محسوب مي شد ، از طلاق دادن همسرش خودداري كرده و به توصيه مادرش آئوره ليا از رم فرار مي كند.
  با اينكه مادرش حكم بخشودگي او را از سيلا دريافت مي كند اما ژوليوس ترجيح مي دهد در بازگشت به رم شتاب نكند. بنابراين ابتدا عازم جزيره رودس مي شود.
  هنگام بازگشت به رم كشتي او مورد حمله راهزنان قرار مي گيرد. خانواده اش مبلغ 50 تالان كه راهزنان براي آزادي او درخواست كرده بودند را پرداخته و ژوليوس آزاد مي شود.
  ژوليوس پس از آزادي يك كشتي را مسلح كرده و راهزنان را دستگير مي كند و همه آنها را مصلوب مي نمايد. با مرگ سيلا ديكتاتور رم ژوليوس به زادگاهش بازمي گردد.
  ژوليوس به دليل ارتباط هاي خانوادگي با كراسوس و پمپئي به سرعت مدارج ترقي را مي پيمايد. ثروت ژوليوس و خرج هايي كه مي كرد او را به زودي در رم محبوب همگان مي كند.
  ژوليوس به عنوان مستوفي مالي به شبه جزيره ايبريا عزيمت كرده و اداره امور مالي اين سرزمين را عهده دار مي شود. در سال 61 قبل از ميلاد ، ژوليوس به سمت حاكم اسپانياي جنوبي (اندلس امروزي) منصوب مي شود. در جريان دو سال ، ژوليوس اوضاع ايالت تحت فرمانش را سر و سامان مي دهد.
  او منطقه آشوبزده لوزيتانيا (پرتغال امروزي) را آرام كرده و گاليسيا در شمال غرب شبه جزيره ايبريا را فتح مي كند.
  ژوليوس كه به اوج محبوبيت رسيده بود همراه با كراسوس و پمپئي حكومت كنسولي ايجاد كرده و هر سه نفر به عنوان 3 كنسول رم اداره اين سرزمين را به عهده مي گيرند.از آن پس دوران اوج گرفتن ژوليوس سزار آغاز مي شود.
  پس از ده سال از تاسيس حكومت سه كنسول رم ، با مرگ كراسوس در جنگ با پارت هاي ايراني ، اين حكومت از هم مي پاشد.
  سزار به مخالفت با پمپي مي پردازد و لشكر پمپي را در روز ششم ژوئن سال 48 قبل از ميلاد در هم مي شكند. پمپي پس از اين شكست به مصر فرار مي كند و در آنجا به دستور فرعون جوان بطلميوس دوازدهم به قتل مي رسد.
  ژوليوس سزار حاكم بلامنازع امپراتوري رم مي شود. سزار پس از فتح مصر به رم بازمي گردد و يك حكومت ديكتاتوري برقرار مي كند كه موجب مي شود بسياري از سناتورها با او مخالفت كنند.
  سرانجام در روز 15 مارس سال 44 قبل از ميلاد ، ژوليوس سزار در توطئه اي كه عليه وي ترتيب داده شده بود توسط چند سناتور از جمله بروتوس فرزند خوانده اش با ضربات خنجر به قتل رسيد.
  به اين ترتيب ، در روز 12 ژوييه سال 100 قبل از ميلاد ژوليوس سزار بنيانگزار امپراتوري رم و بزرگترين فاتح تاريخ رم باستان در شهر رم متولد مي شود. ژوليوس سزار با فتوحات خود قلمروي امپراتوري رم را گسترش مي دهد. وي به قدرتمندترين فرد امپراتوري رم مبدل مي شود اما دوران قدرت او كوتاه بود.
   
XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.