1. انجمن های فارس پاتوق
  مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.
  رد اعلامیه

نصایح امام (ره)به بنی صدر پس از عزل وی

شروع موضوع توسط arvia در ‏5 سپتامبر 2013 در انجمن تاریخ ایران

 1. arvia

  arvia برترین کاربر انجمن کاربر پر تلاش ( طلایی)

  تاریخ عضویت:
  ‏20 مه 2013
  ارسال ها:
  9,149
  تشکر شده:
  6,031
  جنسیت:
  مرد
  " من الان هم نصیحت می کنم آقای بنی صدر را به این که مبادا در دام این گرگ هایی که در خارج کشور نشستند و کمین کردند ، بیفتد و این آبرویی که از دست دادید ، بدتر بشود ، من علاقه دارم که تو بیشتر از این خودت را تباه نکنی .

  aimg.tebyan.net_big_1391_03_2361252546723217595211255225235321913825256.jpg
  امام آن قدر بزرگوار بودند که حتی پس از عزل بنی صدر می خواستند اگر ممکن است او راه جهنم را نپوید و از کارهای خود پشیمان شده و توبه کند لذا در همان روزهای پس از عزل بنی صدر فرمودند:
  " من الان هم نصیحت می کنم قای بنی صدر را به این که مبادا در دام این گرگ هایی که در خارج کشور نشستند و کمین کردند ، بیفتد و این برویی که از دست دادید ، بدتر بشود ، من علاقه دارم که تو بیشتر از این خودت را تباه نکنی .
  من علاقه دارم که همه اشخاصی که در این مملکت زندگی می کنند یک زندگی انسانی الهی داشته باشند ، مبادا یک وقت در دام اشخاصی بیفتی که این ملت آنها را سر تا پا شناخته است و آنها از تو پشتیبانی کنند و تو هم در دام آنها بیفتی که هم دنیا به باد رفته است تا آخر و هم آخرت .
  اگر نصیحت های من را گوش کرده بودی این مسائل پیش نمی آمد ، لکن نگذاشتند ، آنهایی که به تو اظهار علاقه می کردند ، آنها به اسلام علاقه نداشتند و تو را کشاندند به جایی که تباه کردند ، بیش از این خودت را تباه نکن ، به دام این اشخاصی که مثل اژدها دهان باز کرده اند تا همه حیثیت تو را به باد فنا بدهند و ببلعند نیفت .
  اگر چنانچه توبه کنی و برگردی و علاقه خودت را از این گروه های مفسد ، فاسد ، جنایتکار سلب کنی و در یک کناری بنشینی و مشغول تصنیف و تألیف بشوی صلاح تو است .
  این گذشت و ناگوار گذشت ، من نمی خواستم این طور بشود ، لکن باز برای هر * هر کار بکند باز جای توبه هست ، در توبه باز است ، رحمت خدا واسع است ، شما توبه کن و یک قدم طرف خدا رو و پشت به هوای نفسانی بکن ، خداوند می پذیرد تو را ، آبروی تو را اعاده می دهد ، حیثیت تو را اعاده می دهد

  اگر شما آن نصیحتی را که آن روز من با حال مریض در بیمارستان به شما کردم گوش کرده بودید امروز این طور نبود و من نمی خواستم باشد ، آن روز من به یکی از حرف ها که اساس همه گرفتاری های بشر است تنبه دادم که حب الدنیا رأس کل خطیئة تمام خطاهایی که از ما صادر می شود روی این حب نفس و جاه و مال و منال است .
  اگر این کلمه را گوش کرده بودید و هواهای نفسانی را زیر پا گذاشته بودید این طور نمی شد ، که همه گروه ها ، همه دوستان شما از شما منفصل بشوند ، الا این گروه هایی که می خواهند شما را آلت دست قرار بدهند و به مقاصد خودشان برسند .
  دوست های درجه اول شما پشت به شما کردند ، گروه هایی که با شما بودند و برای شما شعار می دادند پشت به شما کردند و این دلیل بر این بود که شما قدرت سیاسی ندارید ، بزرگترین دلیل این است که انسان یازده میلیون رأی را تباه کند .
  aimg.tebyan.net_big_1391_03_2719416510079102156174742212614771314213.jpg
  این گذشت و ناگوار گذشت ، من نمی خواستم این طور بشود ، لکن باز برای هر * هر کار بکند باز جای توبه هست ، در توبه باز است ، رحمت خدا واسع است ، شما توبه کن و یک قدم طرف خدا رو و پشت به هوای نفسانی بکن ، خداوند می پذیرد تو را ، آبروی تو را اعاده می دهد ، حیثیت تو را اعاده می دهد .
  و شمایی که امروز هستید در مجلس و در صحنه شما هم این نصیحت عاجزانه من را قبول کنید و یک پا روی نفسانیت بگذارید و این گروه هایی که ایران را می خواهند به تباهی بکشند ، قیام مسلحانه بر ضد اسلام کردند ، اینها را از خود برانید و از آنها تبری کنید و آنهایی که اسلام را برای حالا دیگر صحیح نمی دانند آنها را هم از خودتان برانید و از آنها تبری کنید .
  جای توبه باز است و بزرگترین گناه این است که انسان طرفداری بکند از کسانی که به ضد اسلام قیام کرده اند یا به ضد اسلام اعلامیه می دهند ، من خیر شما را می خواهم ، من حق خودم را بخشیدم به شما ، هر چه بد گفتید بخشیدم ، لکن خیر شما را می خواهم که از این خطاها که تا کنون شده است دست بردارید و با ملت حسابتان را یکی کنید .
  و با این گروه های مختلفی که می خواهند از حیثیت شما برای خودشان کسب وجاهت کنند و هر چه آنها کسب وجاهت کنند شما وجاهت تان را از دست می دهید ، از اینها ببرید و به اسلام و به همین چیزی که عقیده به آن دارید لکن هوای نفس نمی گذارد ، برگردید ." صحیفه نور ، ج 15 ، ص 34
   

  موضوعات مشابه

  ali ss از این پست تشکر کرده است.
XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.