1. انجمن های فارس پاتوق
  مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.
  رد اعلامیه

آخه چطوری خودمون رو دوس داشته باشیم؟!

شروع موضوع توسط HICHKAS 021 در ‏14 سپتامبر 2013 در انجمن دانستنیهای جالب

 1. HICHKAS 021

  HICHKAS 021 What's Up? کاربر تایید شده

  تاریخ عضویت:
  ‏5 سپتامبر 2013
  ارسال ها:
  699
  تشکر شده:
  884
  جنسیت:
  مرد
  وقتي شما خودتان را دوست بداريد، بطور خودکار از لحاظ جسمي، ذهني و عاطفي از خود مراقبت خواهيد کرد. مراقبت از خود براي کسب....  معني اين عبارت که "خودمان را دوست بداريم" چيست؟

  اين جمله به معني پذيرفتن خود آنگونه که هستيم و سازگاري با جنبه هايي از خود است که نمي‌توانيم تغييرشان بدهيم. دوست داشتن خود به معني داشتن اتکا به نفس، احترام به ذات و تصوير مثبت از خود است.

  واضح است که اين به معني خود بيني، خودپسندي يا باور به اينکه شما بهتر از هر * ديگري هستيد، نمي‌باشد. اين به معني توجه به سلامتي خودتان و ارزشمند بودن شما به عنوان يک وجود انساني است.

  "شما، بيشتر از هر فرد ديگري در تمام جهان سزاوار عشق و مهرباني خودتان هستيد" (بودا)

  اين مهم است که به خودمان يادآوري کنيم که هيچکس کامل نيست همه ما نقاط قوت و ضعف داريم و قطعاً منابعي را در اختيار داريم که روي پيشرفت خودمان کار کنيم.

  هر يک از ما بي‌همتا هستيم و استعدادها و توانايي‌هاي ويژه‌اي براي عرضه کردن داريم. به گفته والت و تيمن" ما همه اينجا هستيم تا همراه با هم بسرائيم".

  در واقع براي قدرداني از خودتان لازم است کشف کنيد که چه چيزي شما را بي‌همتا مي‌سازد و سپس آن توانايي‌ها را رشد دهيد. ما مسئوليت داريم که چنين کاري را براي خود انجام دهيم.

  شما نمي‌توانيد به انتظار تأييد ديگران بنشينيد. بر روي پذيرش خود کار کنيد. خود تنها چيزي است که شما داريد. بيشترين علاقمندي شما بايد آن باشد که بهتريني که مي‌توانيد باشيد.

  تا زماني که شما خودتان را دوست نداشته باشيد، قادر نخواهيد بود که هيچ فرد ديگري را دوست بداريد. شما صرفاً مي‌توانيد به ديگري تا آن درجه‌اي که خودتان را دوست داريد، عشق بورزيد.


  چطور شما خودتان را دوست بداريد؟

  دوست داشتن خودتان از طريق سرمايه گذاري و کار بر روي رشد و پيشرفت شخصي شما تحقق مي‌پذيرد. تلاش کنيد تا بهترين خودتان باشيد.

  وقتي شما خودتان را دوست بداريد، بطور خودکار از لحاظ جسمي، ذهني و عاطفي از خود مراقبت خواهيد کرد. مراقبت از خود براي کسب احساس بهتر، از طريق تغذيه جسم، ذهن و روحتان امکان پذير است.

  بالعکس، حتي اگر شما خودتان را به اندازه کافي دوست نداشته باشيد، اما شروع به مراقبت از جسم، ذهن و روحتان کنيد، نه تنها آگاه‌تر مي‌شويد بلکه احساس ارزش و کمال را در خود ايجاد خواهيد کرد.

  جسم شما

  شما از جسمتان با تغذيه خوب، ورزش کردن و استراحت کافي مراقبت مي‌کنيد.بسياري از کتاب‌هاي شگفت انگيز در دسترس مي‌باشند که مي‌تواند به شما کمک کند تا بدانيد که چه نمونه هايي از غذا و ورزش براي وضعيت خاص بدن شما مناسب است.
  ذهن شما

  ذهن شما نيز نياز دارد که تغذيه و ورزش داشته باشد. آن را به خود رها نکنيد. ذهن را با يادگرفتن و مطالعه مطالب جديد تحريک کنيد. فعال نگاهداشتن ذهن از بروز بيماريهاي خاص سالمندي مانند آلزايمر و دمانس پيشگيري مي‌کند. اگر ارتباطات عصبي ذهنتان را فعال نگاهداريد، عملکرد حافظه و مغزتان را در سطحي بهينه حفظ مي‌کنيد.
  روح شما

  اگر شما از ذهن و جسمتان مراقبت کنيد، اما روحتان را ناديده بگيريد، شما فاقد تعادل بوده و احساس مي‌کنيد که چيزي را در زندگيتان از دست داده ايد.

  مراقبت از روحتان، به شما شادابي دوباره مي‌بخشد و شما را در رويارويي با استرس هاي روزانه و چالش هاي هر روزه زندگي کمک مي‌کند.

  اگر شما خودتان را دوست بداريد، در رشد و پيشرفت شخصي خودتان سرمايه گذاري مي‌کنيد. شما تلاش مي‌کنيد تا جايي که مي‌توانيد بهترين باشيد و تلاش مي‌کنيد که استعدادهايتان را رشد دهيد.
   

  موضوعات مشابه

  joker از این پست تشکر کرده است.
XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.