1. انجمن های فارس پاتوق
  مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.
  رد اعلامیه

نتایج كالبد شكافی جسد ناپلئون

شروع موضوع توسط arvia در ‏19 سپتامبر 2013 در انجمن تاریخ جهان

 1. arvia

  arvia برترین کاربر انجمن کاربر پر تلاش ( طلایی)

  تاریخ عضویت:
  ‏20 مه 2013
  ارسال ها:
  9,149
  تشکر شده:
  6,031
  جنسیت:
  مرد
  ناپلئون اول امپراتور فرانسه در تبعیدگاهش در جزیره سنت هلن ، یك جزیره دور افتاده دراقیانوس اطلس جنوبی كه در سال 1815 میلادی پس از شكست در جنگ واترلو و بركناری اش از تخت سلطنت فرانسه توسط دولت بریتانیا به آنجا تبعید شده بود ، درگذشت. ناپلئون امپراتور سابق فرانسه را تعدادی از وفادارانش در تبعید همراهی كرده بودند ، اما اغلب آنها بی صبرانه در انتظار مرگ او بودند تا دوباره به فرانسه بازگردند.
  aimg.tebyan.net_big_1391_02_186157145141791152815657102304013325409.jpg
  براساس نتایج كالبد شكافی جسد ناپلئون كه توسط فرماندار بریتانیایی جزیره منتشر شد ، ناپلئون بر اثر ابتلا به بیماری سرطان معده درگذشته بود.
  اما ، به گفته همراهان امپراتور تلخی تبعید و سختگیری های فرماندار جزیره مرگ او را تسریع كرده بودند.سرهودسون لاو ، فرماندار سنت هلن از بیم فرار ناپلئون انواع تحقیرها و سختگیری ها را نسبت به او روا می داشت.
  این مساله موجب شد به شایعه ای كه بریتانیایی ها موجب مرگ ناپلئون شده اند ، دامن زده شود.
  ناپلئون در مدت تبعید خاطرات و نظراتش را به كنت لاسكاز و نیز به برتران ، گورگو و مونتولون دیگر همراهانش دیكته می كرد.كنت لاسكاز یك سال پس از درگذشت ناپلئون این یادداشت ها را تحت عنوان «خاطرات سنت هلن» منتشر كرد.
  براساس نتایج كالبد شكافی جسد ناپلئون كه توسط فرماندار بریتانیایی جزیره منتشر شد ، ناپلئون بر اثر ابتلا به بیماری سرطان معده درگذشته بود

  در سال 1840 میلادی آدولف تیر نخست وزیر فرانسه برای كسب اعتبار برای لویی فیلیپ ، پادشاه فرانسه برای بازگرداندن خاكستر جسد ناپلئون از سنت هلن به كشورش با لندن مذاكره كرد و بریتانیا این مساله را پذیرفت.
  انتقال خاكستر جسد ناپلئون به یك مراسم عمومی باشكوه مبدل شد كه در آن یك میلیون فرانسوی شركت كرده و با هیجان فریاد «زنده باد امپراتور» را سر دادند.
  پس از به قدرت رسیدن لویی ناپلئون بناپارت برادرزاده ناپلئون اول ، خاكستر جسد او در عمارت انوالید دفن شد.
  به این ترتیب ، در روز پنجم مه سال 1821 میلادی ناپلئون اول امپراتور فرانسه در جزیره سنت هلن در تبعید درگذشت.
  پس از به قدرت رسیدن لویی ناپلئون بناپارت برادرزاده ناپلئون اول ، خاكستر جسد او در عمارت انوالید دفن شد

  ناپلئون یكی از بزرگترین سرداران جنگی جهان محسوب می شود اما سراسر دوران سلطنت وی در جنگ گذشت و سرانجام تمام سرزمین هایی كه تصرف كرده بود را از دست داد و فرانسه را به فقر و فلاكت كشاند.
  با این حال خاطره پیروزی های بزرگ وی در تاریخ ثبت شده و از افتخارات فرانسه محسوب می شوند.
   

  موضوعات مشابه

XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.