1. بالاخره صندلی داغ برای کاربران ، این ماه برگذار شد!
    صندلی داغ آبان ماه ۹۵ رو هلیا با نام کاربری ( haleya ) مهمان این برنامس!
    برای اطلاعات بیشتر حتما به صندلی داغ در موضوعات آزاد سر بزنید.
    رد اعلامیه

كي بود كي بود، من نبودم!

شروع موضوع توسط مهسا99 در ‏30 سپتامبر 2013 در انجمن مطالب طنز آمیز

1. مهسا99

مهسا99 *** از ياد رفته *** برترین کاربر انجمن کاربر پر تلاش ( طلایی) کاربر تایید شده

يكي بود يكي نبود. يه بود بود يه نبود. اوني كه بود دوست داشت نبود و اوني كه نبود دوست داشت بود. يك روز اين دو تصميم مي‌گيرند كه جاهاشون رو با هم عوض كنند، يعني بود بشه نبود و نبود بشه بود. بالاخره اين بود و نبود بعد از كلي رايزني و دادن زيرميزي و روميزي به اينور و اونور، قراردادي رو بين هم امضاء كردند كه معروف شد به قرارداد "كي بود كي بود من نبودم"!

از اون به بعد به علت شباهت‌هاي زيادي كه بين بود و نبود وجود داشت همه مردم اين دو رو با هم اشتباه مي‌گرفتند و موقعي هم كه اشتباه نمي‌گرفتند اونا مي‌گفتند كه آقاجان به جون ننت اشتباه گرفتي. بنابراين وقتي مشكلي به وجود ميومد معلوم نبود كار بود بود يا نبود. اگر يقه بود رو مي‌گرفتند مي‌گفت من نبودم و اگر يقه نبود رو مي‌گرفتند مي‌گفت من بودم.

اين طوري شد كه اين قرارداد ننگين "كي بود كي بود من نبودم" معروف و در تاريخ ثبت شد. از اون به بعد اين قضيه مد شد و هر كسي كه يه همزادي پيدا مي‌كرد يه رونوشت از اين قرارداد تهيه و فقط زير اسم بود و نبود، اسم خودشون رو اضافه مي‌كردند. با اين كار روز به روز فساد و فقر و اختلاس زياد شد. مردم بيچاره هم يقه هر كس رو كه مي‌گرفتند طرف نسخه‌اي از قرارداد رو نشونشون مي‌داد و مي‌گفت كه بر اساس قرارداد "كي بود كي بود من نبودم" من نبودم يا كه بودم. خلاصه اوني كه دنبالش مي‌گرديد من نيستم.

سال‌ها به همين منوال گذشت. مردم ديگه حوصله‌شون از اين بگير و ول‌كن‌هاي الكي و بود و نبودهاي دولكي سر رفت. در نتيجه تصميم گرفتند اين بار، هم بود رو بگيرند هم نبود رو و يكجا هردوشون رو محاكمه كنند تا درس عبرتي بشه واسه بود و نبودهاي ديگه. دستگيري همزمان اين دو اين حسن رو داشت كه هيچكدوم نمي‌تونستند بود يا نبودشون رو منكر بشن چون در هر صورت مجرم شناخته مي‌شدند. در نتيجه اين بود و نبود به بود و نبود خودشون اعتراف كردند و مردم تونستند هر دوشون رو به سزاي اعمالشون برسونند. ولي چه فايده چون تو اين سال‌ها بود و نبود همه مردمي كه قراردادهاي "كي بود كي بود من نبودم" نبسته بودند به فنا رفت و جبران خسارت جاني و ماليشون امكان پذير نبود.

قصه ما به سر رسيد، بار كج به منزل نرسيد، شايدم رسيد.