1. بالاخره صندلی داغ برای کاربران ، این ماه برگذار شد!
    صندلی داغ آبان ماه ۹۵ رو هلیا با نام کاربری ( haleya ) مهمان این برنامس!
    برای اطلاعات بیشتر حتما به صندلی داغ در موضوعات آزاد سر بزنید.
    رد اعلامیه

انبیای الهی و مصیبت حضرت سیدالشهدا

شروع موضوع توسط mahdie در ‏12 نوامبر 2013 در انجمن مقالات مذهبی

1. mahdie

mahdie مهدیه16 کاربر پر تلاش ( طلایی) کاربر تایید شده

نگاهی به دیدگاه انبیای الهی و مصیبت حضرت سیدالشهدا

حضرت آدم:هنکام سیر حضرت ادم در زمین گذر ان حضرت به زمین کربلا افتاد.ناگهان ناخوداگاه * اش به تنگ امد و غمناک شد.چون به قتلگاه امام حسین رسید پایش لغزید و خون از پایش جاری شد.سپس سرش را بع سوی اسمان بلند نمود وبه خداوند عرضه داشت:پروردگارا ایا من مرتکب گناه دیگری شدم؟!که اینگونه مرا به کیفر می رسانی؟!خداوند فرمود:ای ادم تو گناه تازه ای نکردی بلکه در این سرزمین فرزند تو حسین به ظلم و ستم کشته می شود و خون تو نیز به خاطر همدردی و موافقت با او به زمین ریخته شد.حضرت ادم نقل کرد قاتل او کیست؟خداوند فرمود:یزید که مورد لعن ال اسمان ها و زمین است.در این هنگام حضرت ادم به جبرئیل گفت:حال چه کنم؟جبرئیل گفت یزید گفت بر یزید لعنت بفرست. ادم نیز 4 مرتبه بر یزید لعنت فرستاد.

بحارالانوارج44ص243

حضرت نوح:زمانی که کشتی نوح بر روی امواج طوفنده ی اب به سرزمین کربلا رسید کشتی شروع به تکان های شدیدی نمود.به طوری که حضرت ترسید که کشتی غرق شود.پس به خداوند متعال عرضه داشت:پروردگارا همه ی دنیا را سیر کردم و ترس و دلهره ای مانند این سرزمین به من دست نداد.جبرئیل نازل شد و گفت این جا شهادت گاه حسین است.پس حضرت نوح و اهل کشتی بر مظلومیت حضرت گریه کردند و بر قاتلان ان حضرت لعنت فرستادند.

بحارالانوارج44ص243

حضرت ابراهیم(ع):در روایت است که زمانی حضرت ابراهیم سوار بر اسب به سرزمین کربلا رسید.پای اسبش لغزید و حضرت ابراهیم به زمین خورد و سرش شکافته شد.حضرت رو به اسمان کرد . گفت پروردگارا چه لغزشی از من سرزده است؟به اراده ی الهی ان اسب به سخن امد و گفت:علت این است که در این سرزمین فرزند اخرین پیامبر خدا به شهادت خواهد رسید و به خاطر اینکه تو نیز با او همدرد باشی در این جا خون تو نیز ریخته شد.

بحارالانوازج44ص243

حضرت اسماعیل(ع):حضرت اسماعیل دارای گوسفندانی بودند که انها را چوپانی می چراند و از انان موظبت می نمود.روزی ان چوپان در حال چراندن گوسفندان در سواحل فرات بود که متوجه شد انان اب نمی خوردند جریان را به حضرت اسماعیل گزارش داد.ان حضرت از پروردگارش چاره جویی نمود.پیام رسید از خود گوسفندان بپرس حضرت از گوسفندان پرسید چرا از این اب نمینوشید؟انها به اراده ی الهی به سخن در امدند و گفتند ما متوجه شدیم که فرزندت حسین در این سرزمین و در کنار این نهر تشنه به شهادت می رسد و ما به خاطر غم و اندوه او از این نهر اب نخواهیم خورد.

بحارالانوارج44ص243

حضرت عیسی(ع)روزی حضرت عیسی و اصحابش در حال گذر از سرزمین کربلا بودند.ناگهان دیدند شیر غضبناکی راه را بسته است.حضرت به ان شیر گفت چرا راه عبور ما را بسته ای؟شیر به سخن درامد . گفت:من نمیگذارم از این جا عبور کنید مگر اینکه بر یزید قاتل پسر علی و فاطمه (ع) لعنت نمایید.

بحارالانوارج44ص244

حضرت سلیمان(ع):روزی حضرت سلیمان بر بساط خود نشسته بود و درحال حرکت در هوا بودند.از قضا عبورش بر سرزمین کربلا افتاد.ناگهان طوفان شدیدی 3مرتبه بساط حضرت را چرخاند و به زمین فرودش اورد.چون اختیار باد و طوفان به دست حضرت سلیمان بود ان حضرت باد را مورد سرزنش قرار داد و دلیل این کارش را پرسید.دراین هنگام بار به اراده ی خداوند متعال شروع به خواندن مصیبت امام حسین نمود و گفت:ای پیامبر خدا شهادتگاه حسین در این سرزمین است.