1. بالاخره مسابقه کاربر برتر با جوایز ارزشمند برای فعالترین کاربران!
    هر ماه ربع سکه بهار آزادی و چندین فلش مموری به کاربران برتر به انتخاب شما!
    برای اطلاعات بیشتر حتما به انجمن مسابقات و جوایز سر بزنید.
    رد اعلامیه

با نوشیدن چای به جنگ بیماری ها بروید

شروع موضوع توسط wikipedia در ‏3 فوریه 2014 در انجمن تغذیه

1. wikipedia

wikipedia کاربر تایید شده

tarkibat.jpg
    هوای سرد و نوشیدنی های گرم روابط تنگاتنگی باهم دارند،به خصوص اگر چای باشد.
    با سرد شدن هوا و شرو ع بارش برف و باران اولین چیزی که به ذهن میرسد یک نوشیدنی گرم است.
    طیف گسترده ای از نوشیدنی های گرم وجود دارد که افراد با توجه به ذائقه و سلیقه خود یکی را برمیگزینند محبوبترین و فراگیرترین نوشیدنی در کشور ما چای است، که معمولا در مهمانی ها ،جشن ها، سوگواری ها وهمچنین به عنوان یک نوشیدنی پیش از غذا ، بعد از غذا و در وعده صبحانه مصرف میشود.این را نیز نباید فراموش کرد که بسیاری از ما بدون در نظر گرفتن خواص آن، چای را بهترین نوشیدنی مناسب این روزهای سرد میدانیم که این میتواند خبر از رسوخ چای به عنوان یک محصول زراعی ارگانیک به فرهنگ غذایی ما ایرانی ها دهد.
    به احتمال زیاد اینجا و اونجا از خواص معجزه آسای چای سبز شنیده اید.درواقع چای سبزمنبع بی پایانی از آنتی اکسیدان ها،ویتامین ها وعناصردیگر است.همین خواص چای، مدیران ورزشگاه ها و کارشناسان تغذیه را برآن داشت که این اکسیر را به مراجعه کننده های خود توصیه کنند. یکی ازاین ویژگی های چای سم زدایی بدن است که چای سبزهم از آن مستثنی نیست.چای سبز چربی سوزی قوی است.بسیاری از افرادی که از اضافه وزن رنج میبرند میتوانند با نوشیدن چای سبز سوخت و ساز بدن خود را بالا ببرند.چای سبز به دلیل داشتن ماده ای به نام پلی فنول حرارت بدن را بالا میبرد که در این صورت میزان سوخت و ساز انرژی موجود در سلول ها را افزایش می دهد. تداوم نوشیدن چای سبز همراه با تجدید نظر در برنامه غذایی تاثیرات قابل ملاحظه ای در کاهش وزن و لاغری خواهد داشت​