1. بالاخره صندلی داغ برای کاربران ، این ماه برگذار شد!
    صندلی داغ آبان ماه ۹۵ رو هلیا با نام کاربری ( haleya ) مهمان این برنامس!
    برای اطلاعات بیشتر حتما به صندلی داغ در موضوعات آزاد سر بزنید.
    رد اعلامیه

عظیم و ابدی

شروع موضوع توسط HASAN S در ‏26 فوریه 2014 در انجمن شعر و ادبیات

1. HASAN S

HASAN S کاربر تایید شده

پسرک درحالیکه بر نیمکتی در یک پارک نشسته بود و با صدایی بلند ستایش خود را به سوی
    خدا فریاد می زد:" ای خدای من! ای خدای من! خدا عظیم است" او بیآنکه نگران باشد که آیا
    کسی صدایش را م یشنود و یا نه، به ستایش وشادی خود ادامه م یداد.
    کمی پس از آن، مردی از راه رسید که به تازگی دوره مطالعات اندک خود را در یک دانشگاه

محلی به پایان رسانیده بود و خود را شخص بسیار آگاه و تنویر یافت های در شناخت حقیقت

می دید و بسیار مشتاق بود تا این بصیرت را به دیگران نیز نشان دهد. او از پسرک پرسید ":منبع شادی تو چیست؟"
    پسرک در حالیکه م یخندید پاسخ داد:" سلام، آیا نمیدانی که خدا قادر به انجام چه کارهایی است؟
    به تازگی خواندم که خدا امواج دریای سرخ را گشود و تمامی قوم بنی اسراییل را از وسط دریا عبور داد".
    مرد روشن فکر به آرامی خندید و در کنار پسرک نشست و شروع کرد به سخن گفتن با این قصد که چشمان پسرک

را به سوی واقعیت معجزات کتاب مقدس بگشاید او چنین گفت:" این معجزات به راحتی قابل توضیح و توجیه هستند.
    دانشمندان اخیرا نشان داده اند که دریای سرخ در آن ناحیه در آن زمان تنها به عمق 20 سانتی متر بوده است و برای
    قوم بنی اسراییل گذر از این ناحیه کار دشواری نبوده است".
    پسرک آشفته و گیج شد و چشمانش را از نگاه کردن به آن مرد برگرفت. مرد با احساس رضایت از اینکه افکار پسرک
    بیچاره و ساده لوح را به سوی نکاتی علمی روشن کرده
    است، رو برگردانیده و رفت.
    هنوز دو قدم دور نشده بود که پسرک اینبار با صدای بلندتری شروع به شادی و ستایش خدا نمود. مرد بازگشت تا
    دلیل این شادی دوباره را جویا شود.
    پسرک با شادی فریاد زد" خدا از آنچه من فکر م یکردم عظیم تر است زیرا نه تنها قوم بنی اسراییل را از دریای سرخ
    گذرانید بلکه تمامی لشگر مصر را در 20 سانتی متر آب دریا غرق کرد"!