1. انجمن های فارس پاتوق
  مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.
  رد اعلامیه

روش انتخاب جنسیت جنین با تغذیه

شروع موضوع توسط همراز در ‏11 مارس 2014 در انجمن دانش و فناوری در پزشکی

 1. همراز

  همراز عضو تیم مدیریت مدیریت ارشد

  تاریخ عضویت:
  ‏2 آگوست 2012
  ارسال ها:
  1,286
  تشکر شده:
  1,465
  جنسیت:
  مرد
  روش انتخاب جنسیت جنین با تغذیه

  • تغذیه چه نقشی در انتخاب جنین دارد؟
  • آیا تغذیه مورد نظر، شامل پدر است یا مادر یا هر دو با هم ؟
  • آیا تغذیه می تواند نطفه مورد نظر را تقویت کند ؟
  • آیا تغذیه روی تخمک اثر می گذارد یا اسپرم ؟
  • از چه زمانی باید تغذیه مخصوص را شروع کرد ؟ و چند ماه می-توان از این‏گونه رژیم‏ها را ادامه داد ؟
  قبل از وارد شدن به بحث تغذیه، این پرسش‏ها را پاسخ می‏دهیم.
  تغذیۀ مادر، در انتخاب جنسیت جنین نقش دارد، اما تغذیۀ مرد، هیچ نقشی ندارد. تغذیه نمی‏تواند یکی از دو نطفه پسر یا دختر را تقویت کند، بلکه زمینۀ تحرک و سرعت تحرک یکی از دو جنس را بیشتر یا کمتر می‏کند . مهم‏ترین نکته این است که اگر محیط رحم قلیایی باشد، اسپرم Y که پسر ساز است، چابک‏تر و پر تحرک تر می‏شود و مدت طولانی تری می تواند زنده بماند،
  1.jpg

  اما اگر محیط و ترشحات رحم اسیدی باشد، اسپرم X دختر ساز فعال‏تر و دارای عمر طولانی‏تر خواهد بود. هر نطفه که سریع‏تر است، زودتر به تخمک می رسد و جنسیت جنین را تعیین می کند و به طور خلاصه، نطفۀ پسر در محیط قلیایی سریع‏تر حرکت می کند،ر حالی که نطفۀ دختر در محیط اسیدی سریع‏تر حرکت می کند. تغذیه می تواند در تغییر PH رحم نقش مهمی داشته باشد سرعت تحرک یکی از دو اسپرم X . Y را بیشتر کند.

  در یک جمله :


  محیط قلیایی = پسر
  محیط اسیدی = دختر  استفاده از غذاهای دارای مقادیر بالا از کلسيم و منیزیوم، محیط را اسیدی می کند و زمینه را برای دختر شدن جنین فراهم می کند. استفاده از غذاهای دارای مقادیر بالا از پتاسیم و سدیم، محیط را قلیایی کرده، زمینه را برای پسر شدن جنین فراهم می‏سازد.
  اگر غذاهای مصرفی مادر، محیط رحم را اسیدی کند، می‌تواند باعث بقا و فعالیت بیشتر اسپرم‌های دختر ساز حاوی X باشد و احتمال دختر شدن جنین را افزایش دهد.

  2.jpg

  بنابر این اگر غذاهای مصرفی بتواند محیط رحم را اسیدی کند احتمال دختر شدن جنین افزایش می یابد. اما غذاهایی که می-تواند محیط رحم را قلیایی کند، احتمال پسر شدن جنین را افزایش می دهد؛ به عبارت دیگر، غذاهایی که پتاسیم وسدیم دارد، پسر ساز است .
  و غذاهایی که کلسیم و منیزیوم دارد، دختر ساز است.
  بهتر است که بگوییم : آنان که پسر می خواهند، باید غذاهایشان از دو ماه قبل از تاریخ احتمالی بارداری، سرشار از پتاسیم و سدیم باشد.
  و والدینی که خواهان فرزند دختر هستند، از دو ماه قبل از حاملگی، حدالامکان از غذاهای دارای کلسیم و منیزیوم بیشتری مصرف کنند. آنچه اهمیت دارد، نسبت این مواد به یک دیگر است و نه مقدارمطلق آنها.

  پایۀ علمی این روش آن است که وجود مقدار زیادی سدیم و پتاسیم و کم بودن کلسیم و منیزیوم، متابولیسم تخمک و به خصوص لایۀ خارجی آن‏را به نحوی تغییر می دهد که اسپرماتوزوئیدهای پسر به طرف آن جذب می شوند و به عکس، برای جذب اسپرماتوزوئید دختر، به وسیلۀ تخمک، لازم است میزان کلسیم و منيزيوم خون بالا برود و میزان پتاسیم و سدیم خون پایین بیاید.

  بنابراین، رژیم غذایی باید به نحوی انتخاب شود که نه تنها باعث بالا رفتن مادۀ معدنی مورد نظر شود، بلکه مقدار املاحی را که باعث جلب اسپرماتوزوئید جنسیت مخالف جنین مورد نظر می شود و در خون کاهش دهد.
   

  موضوعات مشابه

  *Mahta* از این پست تشکر کرده است.
XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.