1. بالاخره مسابقه کاربر برتر با جوایز ارزشمند برای فعالترین کاربران!
    هر ماه ربع سکه بهار آزادی و چندین فلش مموری به کاربران برتر به انتخاب شما!
    برای اطلاعات بیشتر حتما به انجمن مسابقات و جوایز سر بزنید.
    رد اعلامیه

مارکوپولوی ایرانی را میشناسید ؟

شروع موضوع توسط baranbahar در ‏17 مارس 2014 در انجمن اخبار و مطالب گوناگون خبری

1. baranbahar

baranbahar ♥♥♥♥♥ عضو تیم مدیریت مدیریت ارشد

مارکوپولوی ایرانی را میشناسید ؟

میلانی مارکوپولوی ایرانی

افرادی که پیگیر برنامه‌های مستند به‌ ویژه با موضوع گردشگری و طبیعت‌اند با نام و چهره ایرج میلانی آشنا هستند. ایرج میلانی در دهکده‌ای به نام میلان در 30‌کیلومتری تبریز در مجاورت اسکو و روستای دیدنی کندوان به‌دنیا آمده است. کارگردانی فیلم و فوق‌لیسانس هنر خود را از دانشگاه تهران دریافت کرده و اکنون نیز با مستندهای ویژه ایرانگردی‌اش شناخته می‌شود. میلانی مرد سفر است و البته سفرهای جالبی به نقاط مختلف ایران داشته است. او در گفت‌وگو با سفیرافلاک از انگیزه سفر کردن می گوید.

انگیزه شما از سفر کردن چیست؟

معولا سفر کردن به چند دلیل انجام می شود.تفریح و استراحت،آموختن و دیگری ماجراجویی است.واین برای افراد متفاوت است.مثلا کسی که ذاتا ماجراجو است با سفر کردن احساس خود را ارضا می کند ولی کسی که به دنبال تفریح است از کارهای روزانه که خسته می شود به سفر می رود و این به صورت مداوم نیست.اما کسی که سفر زیاد می رود یا برای آموختن است یا ماجراجویی.

شما جز کدام دسته از این افراد هستید؟

زیاد نمیتوانم قضاوت درستی داشته باشم اما حس ماجراجویی زیادی ندارم بیشتر آموختن رو در سفر دوست دارم.

به یادماندنی ترین سفر شما؟

پاسخ دادن به این سوال سخت است اما همواره سفر کردن به جاهای بکر همراه با شگفت زده شدن و دیدن چیزهای جالب برایم لذت بخش است.

آیا تا به حال با چیز خاصی برخورد کرده اید که تا به حال برای مردم ناشناخته مانده است؟

بله فراوان، مثلا در سفر اخیر خود که دنبال پدیده های ناشناخته بودم.پدیده های ناشناخته ای را دیدم و شنیدم مانند شیوه زندگی افراد در غارها در 2000 سال قبل و نحوه زندگی و دامپروریشان.

چند بار به لرستان سفر کردید؟

چندین بار به لرستان سفر کرده ام ولی لرستان و خرم آباد را عمیق نگشته ام.از آبشارهای زیبای لرستان و غارهای اطراف خرم آباد دیدن کرده ام.

اگر بخواهید لرستان را وصف کنید؟

اول اینکه لرستان یکی از مناطق بکر ایران با آب و هوای مناسب برای زندگی در کهن است.بسیاری از نشانه های کهن را دارد که هنوز ناشناخته است و جای کنجکاوی و باستان شناسی بسیاری دارد.

دوم به جهت کوهستانی و دور از دسترس بودن جای کنجکاوی فراوانی دارد و ترکیب زیبای از کوهستان و دشت است و این خیلی استان لرستان را با صفا کرده است.زبان مردم لرستان یکی از زبان های کهن ایران است و من همیشه کنجکاوی دارم که در خصوص این زبان مطالعه کنم چراکه کلمات بسیار زیبا و جالبی را می توان در آن پیدا کرد.

زیباترین نقطه ایران؟

برای پاسخ دادن به این سوال باید به روحیات توجه کرد اما آبشارهای لرستان بسیار زیبا است مانند بیشه و آب سفید.تو را به خدا نگذارید در کنار دریاچه کهر جاده بزنند؛ از مردم همان اطراف می خواهم مقابله کنند چرا که بخش محدودی از ایران دست نخورده مانده و خراب نشده است. جاده سازی در طبیعت به شدت کار تخریب را سریع می کند.دریاچه گهر در کنار قله مکان بکر، زیبا و دست نخورده ای است.

مهمترین کار برای جذب گردشگر؟

اگر منظور جذب توریست از خارج از کشور به ایران است پاسخ این سوال ساده و واضح است باید تنش ها در جهان حذف شود تا گردشگر خارجی به ایران بیاید.اما چگونگی جذب گردشگر از داخل کشور به استان معرفی استان را می طلبد.برای جذب گردشگر سرمایه گذاری، ساخت هتل و مکان اقامتی می خواهد که این هم می تواند اشکال مختلفی داشته باشد .اقامت گاه های روستایی خیلی بیشتر می توانند در این کار موفق باشند.تهیه مکان های اقامتی در روستا ها راهکار مناسبی است که سرمایه گذاری زیادی نمی خواهد فقط مدیریت خوب می طلبد.اگر من قدرت این کار را داشتم تعدادی مکان اقامتی در روستا ها به صورت سنتی دایر می کردم و بعد به مردم همان منطقه آموزش های لازم را می دادم و بعد یک سیستم مدیریت مرکزی برپا و بعد بحث تبلیغات را شروع می کردم.

برنامه میلانی در سال 92؟

درحال کار کردن بر روی شبکه اطلاع رسانی در خصوص راهنمای گردشگری هستم که قصد دارم امسال آن را تکمیل کنم که این اقدامی مفید است.سفر به مناطقی که تا به حال نرفته ام در برنامه کاری امسال من است و سفر به لرستان نیز در اولویت های بعدی ام قرار دارد.