1. فارس پاتوق پیشنهاد می کند موضوع زیر را دنبال کنید

  نوحه عمه بابایم کجاست کویتی پور
  رد اعلامیه

در دوران نامزدی همسر خود را بشناسید

شروع موضوع توسط reza.r در ‏24 آوریل 2014 در انجمن کانال روانشناسی

 1. reza.r

  reza.r فداکاری، یعنی آسایش خود را فدای آسایش دیگران کردن کاربر تایید شده

  تاریخ عضویت:
  ‏12 سپتامبر 2013
  ارسال ها:
  173
  تشکر شده:
  1,603
  جنسیت:
  مرد
  در دوران نامزدی همسر خود را بشناسید

  باور کنید رسیدن به این خواسته ها نیازمند خواندن یک ورد جادویی نیست، بلکه کافی است در روزهای نامزدی کمی دقیق تر به اطراف تان نگاه کنید و با دقت بیشتری رفتار نامزدی که کنارتان قدم برمی دارد را زیر نظر بگیرید.

  دوست دارید خوش مشرب و زود جوش باشد و در مهمانی ها همه توجه ها را به خود جلب کند؟ آرزوی زندگی با شریکی خوش قول را دارید که همیشه به وعده هایش عمل کند یا اینکه دوست دارید شما را غرق محبت کند و این عشق را همه جا فریاد بزند؟ باور کنید رسیدن به این خواسته ها نیازمند خواندن یک ورد جادویی نیست، بلکه کافی است در روزهای نامزدی کمی دقیق تر به اطراف تان نگاه کنید و با دقت بیشتری رفتار نامزدی که کنارتان قدم برمی دارد را زیر نظر بگیرید.

  پشت فرمان امتحانش کنید

  بهترین راه برای شناختن همسر آینده تان، زیر نظر گرفتن ساده ترین رفتارهای او در دوره نامزدی است. اگر می خواهید مطمئن شوید که همسرتان در خانه مشترک تان صدایش را روی شما بلند نمی کند، چاره ای جز بررسی رفتارهایش در دوره نامزدی ندارید. مشاهده شیوه رانندگی او تا اندازه ای می تواند شما را در پی بردن به شخصیت واقعی او یاری دهد. نامزدتان چراغ قرمز را رد می کند؟ وقتی کسی با بی احتیاطی جلویش ترمز کرد چطور با او برخورد می کند؟ آیا هنگام رانندگی فحش می دهد یا در اتوبان لایی می کشد؟ اگر پاسخ شما به اغلب این سوال ها مثبت است، قطعا نمی توانید انتظار داشته باشید که شریک آینده زندگی تان در زندگی مشترک مردی مبادی آداب باشد و حرمت ها را به سادگی نشکند.

  شما نمی توانید تنها با یک رفتار در مورد نامزدتان حکمی کلی صادر کنید و او را به دسته خوب ها یا بدها برانید. اگر نمی خواهید بی گدار به آب بزنید، از کنار رفتارهای به ظاهر بی اهمیت روزمره او آسان نگذرید. مرد آینده شما همان کسی است که در خیابان، پشت میز شام یا لحظه تلویزیون تماشا کردن، می بینید.

  وقت شناس باشید

  وقتی نامزدتان حال خوشی ندارد یا هوشیار نیست، او را بر سر دو راهی تصمیم گیری قرار ندهید یا سؤالات حساس و کلیدی را از او نپرسید. مردی که خواب آلوده است یا خسته از اداره برگشته ، ممکن است به سؤال های شما عجولانه پاسخ دهد و مراقب کلماتی که انتخاب می کند، نباشد. در چنین شرایطی عجیب نیست اگر یک پاسخ ساده او، سوء تفاهم بزرگی را ایجاد کند و دعوایی میان شما راه بیندازد. اگر مشغول گرفتن تصمیم های اساسی برای آینده مشترک تان هستید، در شرایطی که هر دو آرامش و هوشیاری لازم را دارید سراغ این بحث ها بروید.

  اگر به خاطر موضوعی از او رنجیده اید یا در مورد یکی از رفتارهایش شک کرده اید، پشت ترافیک در مورد این موضوع حساس نظرش را نپرسید. مردها وقتی حواس شان جای دیگری است یا نگران یک موضوع مهم هستند، نمی توانند پاسخی سنجیده و واقعی به حرف های شما بدهند.

  همان کسی را پیدا کنید که آرزو دارید

  پیش از آنکه بله را بگویید، چشم های تان را باز کنید و از گوش های تان کمک بگیرید. شریک آینده زندگی شما همان مردی است که در روزهای نامزدی مقابل تان می نشیند. اگر او در دوران عقد جمله های عاشقانه را از شما دریغ می کند، نمی توانید انتظار داشته باشید که بعد از ازدواج به همسری عاشق پیشه تبدیل شود. یادتان نرود که همه مردها مثل هم نیستند و به یک شیوه رفتار نمی کنند. بعضی ها بیشتر اهل ابراز احساس هستند و بعضی ها سخت تر احساسات شان را نشان می دهند. پس اگر این موضوع برای تان اهمیت دارد، قبل از ازدواج به این اولویت توجه کنید تا بعدا از انتخاب تان پشیمان نشوید.

  نمی گوییم مردی که احساساتش را به زبان نمی آورد، به شما علاقه ای ندارد اما نباید فراموش کنید که آدم ها سبک های متفاوتی را برای نشان دادن احساسات شان انتخاب می کنند و اگر شما مردی درون گرا و مغرور که می ترسد کسی از ذهن و احساساتش سر در بیاورد را انتخاب کرده اید، دیگر نمی توانید انتظار داشته باشید در حضور دیگران شما را در کلمات محبت آمیز غرق کند.

  بازی قهر را شروع نکنید

  اگر به برخی از رفتارهای نامزدتان انتقاد دارید، با قهر و بی محلی توجه او را به خود جلب نکنید. باور کنید بهترین راه برای کم کردن فاصله میان خود و همسرتان یا برطرف کردن سوء تفاهم ها، گفت وگوی رو در رو و مستقیم است، دلیل ناراحتی تان را با او در میان بگذارید و پاسخ های او را هم بشنوید. نگذارید یک سوء تفاهم ساده و اشتباه در برداشت ها زمینه ساز اختلافی جدی میان شما شود. در دنیای زناشویی مشکلات بزرگ از انباشته شدن همین دلخوری ها یا سوء تفاهم های کوچک ایجاد می شوند، پس هیچ اختلافی را بی اهمیت و کوچک تلقی نکنید.

  اگر خواسته منطقی تان را بارها و بارها با نامزدتان در میان گذاشته اید اما او با وجود قول هایی که به شما داده باز هم با رفتارهایش شما را ناراحت کرده، می توانید به جای قهر کمی از او فاصله بگیرید. مثلا به همسرتان بگویید «به خاطر این رفتار و به این دلیل مشخص من چند روز کمتر به تو پیامک می زنم!» اما هیچ وقت در میان مکالمه گوشی را قطع نکنید و مثل یک بچه لجباز به این رابطه صدمه نزنید.

  در جمع محکش بزنید

  مهمانی های دوران نامزدی، یکی از بهترین راه ها برای سنجیدن رفتار شریک آینده زندگی تان است. مرد زندگی شما در این مهمانی ها تا چه اندازه به شما و نیازهای تان توجه می کند؟ تا چه حد رفتارهایش متناسب با شأن و شرایط شماست؟ با چه کسانی گرم می گیرد و با چه کسانی بیش از اندازه صمیمی می شود؟ چقدر آداب معاشرت را به جا می آورد و چقدر در کنارش به شما خوش می گذرد؟ یادتان نرود که رفتار او در این جمع ها، بیان کننده سبکی است که در ارتباطات اجتماعی اش از آن پیروی می کند.

  اگر نامزدتان در این جمع ها با رفتارش شما را رنجاند، یکی دو روز بعد و زمانی که هر دوی شما در آرامش قرار داشتید با او در این مورد صحبت کنید. شاید او از نگاهی که شما به این رفتار داشته بی خبر باشد و شاید هم تنها یک سوء تفاهم دلیل رنجیدن شما بوده است. باور کنید هیچ چیز مثل حرف زدن در مورد مشکلات به حل کردن آنها کمک نمی کند.

  خیال بافی نکنید

  تصور نکنید مرد زندگی تان را در ماه های نامزدی و سال های بعد ازدواج می توانید زیر و رو کنید. درست است که او در گذر این روزها تغییر می کند و ممکن است هر دوی شما هر روز بیشتر شبیه یکدیگر شوید اما انگیزه پنهانی ای که شما را به سمت انتخاب آن مرد هل داده است، در رضایت تان از زندگی با او بی تاثیر نخواهد بود. یک بار دیگر دلایلی که به انتخاب او منجر شده است را مرور کنید. در انتخاب همسر دنبال چه کسی می گشتید؟ یک پدر دلسوز و حمایتگر یا یک پرستار برای گذراندن روزهای بدحالی تان؟ آیا در جست وجوی کودکی بوده اید که برایش مادری کنید و بر رفتارهایش تسلط داشته باشید یا اینکه تنها به دنبال یک شریک و همراه برای زندگی تان می گشته اید؟

  اگر نامزدتان رابطه خوبی با خانواده اش ندارد یا مدام از رفتارهای مادرش بد می گوید مراقب باشید! شاید او در این رابطه می خواهد بار دیگر نقش یک پسر بچه را بازی کند و برای پر کردن خلأهایش از شما مادری دلسوز بسازد. درست است که اغلب زن ها از اینکه مثل یک مادر رفتار کنند لذت می برند و خیلی از مردها هم دوست دارند نقش کودک را بازی کنند اما بررسی ها نشان می دهد که چنین رابطه ای حتی اگر در آغاز لذت بخش باشد، عاقبت خوبی ندارد.
   

  موضوعات مشابه

  زمهریر, L naziii, aramoon و 2 کاربر دیگر از این پست تشکر کرده اند.
 2. pary royaee

  pary royaee عاشقی رو با خدا دوس دارم و لا غیر کاربر پر تلاش ( طلایی)

  تاریخ عضویت:
  ‏3 نوامبر 2013
  ارسال ها:
  2,311
  تشکر شده:
  8,622
  جنسیت:
  زن
  جالب بود ممنون
   
 3. aramoon

  aramoon تنهاترین برترین کاربر انجمن کاربر تایید شده کاربر پر تلاش ( طلایی)

  تاریخ عضویت:
  ‏10 مه 2013
  ارسال ها:
  7,834
  تشکر شده:
  5,142
  جنسیت:
  مرد
  جالبه مرسی
   
 1. کانال تلگرام

  اطلاعیه ها و اخبارهای فارس پاتوق ، مسابقات و جوایز
 2. گروه تلگرام

  کتاب مذهبی ، کتاب های درسی ، کتاب های علمی ، کتاب رمان
 3. برنامه تلگرام

  اپراتور ، نرم افزار های ارتباطی
 4. سرگرمی و تفریح تلگرام

  دانستنیهای جالب ، مرکز تخصصی ترول ، انواع فال ها و طالع بینی ها ، مطالب طنز آمیز ، اس ام اس و جوک
 5. آموزش تلگرام

  اخبار فارس پاتوق ، انتقادات و طرح های جدید فارس پاتوق ، نظر سنجی ، آموزش های لازم فارس پاتوق ، اطلاعیه های فارس پاتوق
 6. کانال موزیک تلگرام

  مداحی ایام فاطمیه ، مداحی ماه محرم ، موزیک های ایرانی ، موزیک های شاد ، آهنگ های خارجی ، آهنگ های پیشواز ایرانسل ، آهنگ های پیشواز همراه اول ، آهنگ های رومانتیک ، مداحی ، آهنگ های سنتی
 7. اخبار تلگرام

  اخبار حوادث ، اخبار جهان ، اخبار ورزشی ، اخبار پزشکی ، اخبار سیاسی - اقتصادی ، اخبار فرهنگی - هنری ، اخبار علمی
 8. مد و زیبایی تلگرام

  مدل لباس دخترانه ، مدل لباس زنانه ، مدل لباس پسرانه ، مدل لباس مردانه ، مدل لباس ، مدل لباس جدید ، مدل عینک ، مدل مو ، مدل ناخن ، عکس مدل
 9. کانال عکس تلگرام

  عکس های خنده دار ، عکس های بازیکنان ، عکس های ترسناک ، عکس های طبیعت ، عکس های حیوانات ، عکس های حوادث ، تصاویر عاشقانه ، تصاویر کارتونی ، عکس های اتومبیل ، تصاویر هنرمندان ، تصاویر کودکان ، عکس های متفرقه
 10. کانال فیلم تلگرام

  اپراتور همراه اول ، اپراتور ایرانسل ، اپراتور رایتل
 11. تبلیغات تلگرام و اینستاگرام

  آگهی های استخدام دولتی ، آگهی های استخدام غیر دولتی ، سوالات و پاسخ های آزمون های استخدامی
 12. کانالهای ادبی تلگرام

  تاریخ ، شعر و ادبیات ، نامه نگاری و انواع نامه ها
 13. گروه چت تلگرام

  ابزار های وبلاگ ، سئو و بهینه سازی وب سایت ، سیستم های مدیریت محتوا ، قالب های وبلاگ ، ابزار های وب سایت ، قالب های وب سایت ، معرفی وبلاگ و وب سایت های مفید ، کسب و کار در اینترنت ، کسب درآمد بدون اینترنت
 14. بهترین کانال های تلگرام

  هوا و فضا ، دانش و فن آوری در پزشکی ، دانش و فناوری در کامپیوتر ، دانش و فناوری در موبایل ، دانش و فناوری در وب سایت ها ، جنگ افزار ، تکنولوژی های روز
 15. نرم افزار اینستاگرام

  سیستم عامل ها ، لپ تاپ و تبلت ، نرم افزار ها ، سخت افزار ها ، بازی های کامپیوتری
 16. کانال پزشکی و سلامت تلگرام

  روانشناسی ، تغذیه ، بهداشت ، بیماری ها و روش درمان
 17. بهترین پیج اینستاگرام

  اخبار ورزشی ، معرفی ورزش ها و تیم ها ، شخصیت های ورزشی
 18. عکس اینستاگرام

  برنامه ریزی درسی ، مقطع آموزش ابتدایی ، مقطع آموزش راهنمایی ، مقطع آموزش متوسطه ، مقطع پیش دانشگاهی ، مقطع آموزش فنی حرفه ای ، مقطع آموزش کاردانش
 19. فیلم اینستاگرام

  مقالات کار آفرینی و طرح کسب و کار ، مقالات عمومی ، درخواست مقالات ، مقالات علمی
 20. آموزش اینستاگرام

  رشته های فنی و مهندسی ، رشته های علوم تجربی ، رشته های علوم پایه و انسانی ، رشته های هنر ، معرفی رشته های دانشگاهی ، معرفی دانشگاه های ایران ، رشته های پزشکی ، رشته های زبان انگلیسی
 21. کانال مذهبی تلگرام

  اهل بیت و علما ، احکام ، مولتی مدیای مذهبی
 22. کانال خانواده تلگرام

  خانواده ، هنر در خانه
 23. کانال آشپزی تلگرام

  انواع شیرینی ، انواع دسر ، انواع غذا ها و طرز تهیه آن ها ، خورش ها ، سوپ و سالاد ، ساندویچ و پیتزا ، سس و ترشی
 24. کانال گردش و گردشگری تلگرام

  معرفی مکان های زیارتی ، معرفی مکان های تفریحی ، معرفی مکان های شگفت انگیز ، معرفی شهرها و کشورها
 25. سایر موضوعات تلگرام

  اخبار و مطالب گوناگون خبری ، معما ها و چیستان ها ، اخبار گوناگون اینترنتی ، صندلی داغ ، گفتگو با کاربران ، بازارچه خرید و فروش ، زباله دان
 26. کانال تست روانشناسی تلگرام

  تست هوش
 27. کانال روانشناسی ازدواج تلگرام

  نکات قبل از ازدواج ، نکات بعد از ازدواج
 28. کانال مشاوره جنسی تلگرام

  راهنمایی علمی جنسی
XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.