1. انجمن های فارس پاتوق
  مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.
  رد اعلامیه

13 قانونی که انسان های واقعا موفق هرگز آنرا نمی شکنند

شروع موضوع توسط همراز در ‏5 مه 2014 در انجمن کانال روانشناسی

 1. همراز

  همراز عضو تیم مدیریت مدیریت ارشد

  تاریخ عضویت:
  ‏2 آگوست 2012
  ارسال ها:
  1,286
  تشکر شده:
  1,465
  جنسیت:
  مرد
  برای اینکه در زندگی تان موفق شوید، قوانین انکار ناپذیری هستند که هرگز نباید از آنها تخطی نمائید . زندگی بر اساس قواعدی بنا شده است، و این قوانین هستند که باعث می شوند ما خواسته یا ناخواسته هر روز موفق تر شویم. محققان پس از بررسی زندگی های انسان های موفق حقیقی به این نتیجه رسیده اند که همگی آنها این 13 قانون را هرگز زیر پا نمی گذارند اگر از این قوانین پیروی نمائید شما نیز مانند آنها موفق خواهید گشت.

  1. زندگی تان را با دیگران مقایسه نکنید و آنها را قضاوت ننمائید ؛ شما از زندگی واقعی بقیه چه خبر دارید.
  از اینکه بخواهید شخص دیگری باشید دست بردارید . همگی ما هدفهای مجزایی را در زندگی مان دنبال می کنیم. همیشه خودتان باشید و بهترین نسخه از خودتان را ارائه دهید. شما منحصر بفرد هستید، نه مقلد.

  2. طوری که احساس می کنید عمل نکنید. در عوض ، طوری عمل کنید که می خواهید احساسش بکنید.
  گفته ای است که عمل مقدم تر از احساسات است. اگر احساس غمگین بودن دارید، طوری عمل کنید که انگار شادمان هستید، و خوب نهایتا بزودی شادمان می شوید. انسانهای موفق به نسبت ناموفق ها بیشتر ناامید می شوند برای اینکه بیشتر شکست می خورند، اما از آنجائی که افرادی خوش بین هستند، همیشه از مصیبت هایشان درس می گیرند و در هر موقعیتی بهترین هستند.

  3. با گذشته تان صلح کنید تا آینده تان را خراب ننماید.
  احتیاج دارید خودتان را برای هر اشتباهی که در گذشته نموده اید ببخشید. انسان های موفق خودشان را با گذشته و اشتباهاتی که در آن انجام داده اند درگیر نمی کنند. فراموش کردن اولین قدم برای آغاز است و انسان هایی با قلب های بزرگ می توانند خودشان را ببخشند کسانی که قدرتش اش را داشته باشند. به سمت جلو حرکت کنید و گذشته تان را پشت سرتان بگذارید.

  4. به تبلیغاتی که قول نقشۀ پولدار شدن سریع را می دهند گوش ندهید زیرا واقیعت این است که آنها نمی خواهند شما هم سریع پولدار شوید.
  به این حرف اعتماد نمائید: قول هایی که در برنامه های ماهواره ای می دهند، لاتاری، قمار، شرکت های هرمی، افراد سودجو، روشهایی نیستند که در دنیای مدرن امروز شما بتوانید با آنها سریع به مقصودتان برسید. اگر این حرف منطقی است پس صحیح هم هست، پس آنرا بپذیرید.

  5. تمام کارها را نمی توانید خودتان انجام بدهید، پس از دیگران یاری بگیرید.
  انسانهای موفق افرادی بشدت تاثیر گذار هستند. سطح تاثیر گذاری شما در بسیاری از موارد تعیین کنندۀ سطح موفقیت شماست. روابط معناداری برای خودتان ایجاد نمائید و به دیگران نیز برای رسیدن به اهدافشان کمک نمائید.

  6. به داشته های دیگران حسادت نکنید؛ شما نمی دانید که چطور آنرا بدست آورده اند.
  قدیمی ها گفته اند که هر چیز براقی طلا نیست. حقیقت اینست که نمی دانید که چطور مردم چیزهایی را که دارند بدست آورده اند و چه بهایی را برای داشتن آن پرداخته اند. در مورد اینکه در گذشته به کسی حسادت کرده اید کمی فکر کنید.

  7. اگر نمی توانید حرف خوبی بزنید، پس بهتر است که اصلا حرف نزنید.
  افراد موفق هیچوقت حرف نمی زنند مگر اینکه لازم باشد حرفی بزنند؛ آنها صحبت می کنند فقط برای اینکه لازم است صحبت کنند. اکثر افراد موفق مواظب این هستند که چه حرفی از دهانشان خارج می شود به همین راحتی ها حرف نمی زنند مگر اینکه خیلی واجب باشد. یاد بگیرید بیشتر گوش کنید تا اینکه حرف بزنید.

  8. فقط زمانی می توانید آرامش حقیقی داشته باشید که از محدودۀ آرامشی که برای خودتان قرار دادید خارج شوید.
  هر روزیک کاری را انجام بدهید که همیشه از آن پرهیز می کردید، هر روز رکوردهایتان را جابجا کنید. این روش دروازه ای برای بهبود چشمگیر زندگی تان می گشاید. این راز مخفی افراد موفق است.

  9. اگر می خواهید از رودخانه ای بپرید، اطمینان حاصل کنید که می دانید عمق آب چقدر است.
  همیشه بدانید که بهایی را که برای یک تصمیم می خواهید در آینده بپردازید چقدر است قبل از اینکه آن تصمیم را بگیرید. اکثر افراد موفق جامعه کسانی هستند که ترک تحصیل کرده اند، ولی کاملا می دانند که چه می خواهند و حقایق را درک نموده اند، پس قبل از انتخاب شغلتان یا رفتن به دانشگاه، و قبل از اینکه از رودخانه بخواهید بپرید، این سوال مهم را از خودتان بپرسید: "عمق آب چقدر است؟"

  10. فقط چیزهایی را تغییر بدهید که توان تغییرش را دارید واگر نه به حال خودش رها نمایید.
  شما نمی توانید همه چیزهایی را که می خواهید تغییر بدهید. هیچ اهمیتی ندارد که تا چه حد می تواند آن مطلب برایتان مهم باشد، برخی اوقات بهتر است در حد خودتان قدم بردارید و چیزهایی که توان تغییرش را ندارید به حال خودش رها کنید، اما اگر قاطع باشیم، حتما می توانیم تغییرش بدهیم.

  11. اینکه مردم چه فکری راجع به شما می کنند اصلا به شما مربوط نیست.
  هیچ چیز در زندگی مهمتر از باورهایی که درونتان دارید نیست. مردم اغلب راجع به شما صحبت می کنند، اگر صحبت ننکند که بدتر است، چون برایشان اهمیت ندارید . هر چیزی را که مردم راجع به شما می گویند فراموش کنید. بیشتر توجه تان را معطوف به این قضیه کنید که خودتان پشت سر خودتان چه چیزهایی می گوئید. هر * که پشت سرتان حرف بزند جایش همانجاست.

  12. هرگز عمق آب را با دو پایتان اندازه نگیرید.
  بسیار مهم است که. تمام تخم مرغ هایی را که دارید در یک سبد قرار ندهید؛ شاید هیچ وقت به دستتان نرسد. ریسک هایتان در زندگی پخش نمائید. راهی برای موفقیت بدون ریسک نمودن نیست، اما هوشمندانه و مطمئن تر اینست که ریسک هایتان حساب شده باشد.

  13. صداقت هدیه ای بسیار ارزشمند است. پس در انسان های ارزان سراغش را نگیرید.
  خیلی ها اینرا تجربه نموده اند و همه می دانند که تجربۀ جالبی نیست. به زودی یاد خواهید گرفت، هیچوقت از مردم توقع بالایی نداشته باشید تنها برخی افراد هستند که این جواهر را نزد خود دارند.
   

  موضوعات مشابه

  mania&mina و زمهریر از این پست تشکر کرده اند.
XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.