1. فارس پاتوق پیشنهاد می کند موضوع زیر را دنبال کنید

  سکوت
  رد اعلامیه

آقایان پول ندهید دل بدهید

شروع موضوع توسط reza.r در ‏8 مه 2014 در انجمن نکته های همسر داری

 1. reza.r

  reza.r فداکاری، یعنی آسایش خود را فدای آسایش دیگران کردن کاربر تایید شده

  تاریخ عضویت:
  ‏12 سپتامبر 2013
  ارسال ها:
  173
  تشکر شده:
  1,603
  جنسیت:
  مرد
  آقایان پول ندهید دل بدهید

  زن ها دوست دارند مردشان، احساسی که نسبت به هر چیز دارند را دقیقا درک کند. همین درک نکردن باعث می شود گاهی حرف هایی بزنند که توسط مردهایشان چیز دیگری تفسیر شود. در حالی که منظور زن اصلا آن نبوده.

  استثنا ها را بگذارید کنار. زن ها طبیعت شان با مردها فرق می کند.

  روانشناسی شان با آنها فرق می کند و نحوه عملکرد مغزشان نیز متفاوت است. به خاطر همین تفاوت هاست که تاریخ برایشان مهم است. عدد و رقم ها نقش مهمی در زندگی شان دارند و دل شان می خواهد روزهای خاصی را بهشان یادآوری کنند و برایشان جشن بگیرند. ولی احتمالا شما هم جزو مردانی هستید که به دلایل مختلف گاهی روزهای مهمی مانند تولد، سالگرد ازدواج، سالگرد آشنایی و یا حتی اعتیاد را از یاد می برید؟ ولی باور کنید به یاد داشتن این روزها و تکریم زن در ایام خاص چیزی نیست که بتوانید با یک عذرخواهی از زیر آن در بروید. خانم دکتر فردوسی امروز به شما می گوید چطور می توانید بدون هیچ هزینه ای به معنای واقعی کلمه مرد ایده آل خانه تان شوید.

  همین چند روز را درکش کنید

  هر زنی دلش می خواهد شوهرش فکر، سلیقه و احساسش را درک کند؛ نه اینکه بهش دستور بدهد «تو باید اینطوری باشی» و «نباید اینطوری باشی» هیچ زنی چنین مردی را دوست ندارد. زن ها دوست دارند مردشان، احساسی که نسبت به هر چیز دارند را دقیقا درک کند. همین درک نکردن باعث می شود گاهی حرف هایی بزنند که توسط مردهایشان چیز دیگری تفسیر شود. در حالی که منظور زن اصلا آن نبوده.

  بگذارید بفهمد که احترام می گذارید

  زن ها دوست دارند همسرشان به خانواده شان احترام بگذارد و مثل خانواده خودش با آنها رفتار کند. اما بعضی آقایان تصور می کنند زن ها می خواهند فقط با خانواده خودشان رفت و آمد کنند، به نظرشان زن ها انحصاری فکر می کنند، و نظرشان این است که تو فقط باید پیش من باشی، با من حرف بزنی، با من بیرون بروی و ... این تفکر شامل همه خانم ها نمی شود. پس مرد در مقابل زنش نباید جبهه بگیرد.

  دروغ نگویید

  خانم ها دوست ندارند آقایان دروغ بگویند. اما گاهی مردها فکر می کنند اگر راستش را بگویند ممکن است خانم نگذارد فلان کار را بکنند یا فلان جا بروند. گاهی حتی مردی نگران است که اگر راست بگوید باعث از بین رفتن آرامش همسرش شود. اما آقایان اگر روش و استراتژی درستی داشته باشند، بدانند چطور حرف بزنند، چه بگویند، چه نگویند، از چه کلماتی استفاده کنند یا نکنند و لحن شان چطور باشد، نیازی به دروغ گفتن پیدا نمی کنند.

  سخت است اما می شود گاهی هم پرخاشگر نبود

  اقتدار با پرخاشگری فرق دارد. زن ها از پرخاشگری مردها بدشان می آید. درست است که زن ها دوست دارند دلشان به یک همسر مقتدر گرم باشد اما هیچ زنی نیست که بگوید: «من دوست دارم شوهرم خشن باشد.» پس مردها باید حواس شان باشد که خشونت به کار نبرند، صدایشان را بالا نبرند و به همسرشان احترام بگذارند. اگر مردی می خواهد زنش را درک کند، باید برایش احترام قائل باشد؛ اما در حد متعادل. خانم ها هم مرد متعادل دوست دارند.

  شما بلد نیستید از دیگران مشورت بگیرید

  زن ها دل شان می خواهد مورد مشورت قرار بگیرند. در مورد مسائل کاری نه، اما در سایر مسائل به خصوص مسائل مربوط به خانواده، بچه ها، معاشرت ها و خریدکردن ها، زن ها دوست دارند از آنها مشورت و نظرشان پرسیده شود. بعضی مردها حتی در مورد کارهای جالبی مثل مسافرت رفتن هم نظر نمی پرسند. فقط می گویند برویم فلان جا. این مدل از آقایان حتی اگر نیت شان هم خوب باشد، حس منفی در همسرشان ایجاد می کنند. در حالی که خانم ها دوست دارند در خانواده دیده شوند، مطرح شوند، صاحب نظر باشند و نظری که می دهند در پاره ای موارد اعمال شود.

  به خودتان اجازه ندهید که مقایسه کنید

  خانم ها دلشان نمی خواهد با زن دیگری مقایسه شوند؛ بنابراین دست از مقایسه کردن بردارید. زن ها طبیعت شان این است که دوست ندارند شوهرشان از یک خانم دیگر خیلی تعریف کند. هی نگویید خانم فلانی چقدر کدبانو است، چقدر دستپختش خوب است و... . طبیعت خانم ها این است که دوست ندارند شوهرشان از خانم دیگری تعریف کند. می خواهند مطمئن باشند از نظر همسرشان بهترین هستند.

  سالی 8-7بار دوستت دارم گفتن سخت نیست

  خانم ها دوست دارند شوهرشان به آنها ابراز علاقه کند. می خواهند بفهمند که مردشان هم به زندگی اش علاقه دارد. مردها می گویند: «علاقه دارم دیگر؛ وقتی اینقدر کار می کنم یعنی علاقه دارم.» اما واقعا این آن چیزی نیست که خانم ها دوست دارند بشنوند. زن ها دوست دارند «عزیزم خیلی دوستت دارم» را بشنوند. مرد باید وسط روز زنگ بزند و بگوید: «چطوری؟ چکار می کنی؟ دلم برایت تنگ شده.» مختصر و مفید اما مؤثر. خیلی از خانم ها چنین چیزی را دریافت نمی کنند.

  شما شوهر خوبی هستید اما از زنتان هم تعریف کنید

  زن ها دوست دارند از زیبایی هایشان تعریف بشود؛ چه زیبایی های ظاهری و چه رفتاری. دوست دارند بشنوند: «امروز چقدر قشنگ شدی، امروز چقدر قشنگ تر شدی، این لباسی که پوشیدی چقدر بهت می آید، این رنگ خیلی تو را شاداب نشان می دهد و...» درواقع دوست دارند شوهرشان تغییرات شان را ببینند. خیلی از آقایان برایشان سخت است در این موارد ابراز عقیده کنند. برخی آقایان هم خیلی رک و بی پرده عیوب همسرشان را می گویند. این تاثیر خیلی بدی می گذارد. چرا غذا این طوری است، چرا خانه این وضعی است، چرا اینجایت اینطوری است و... گاهی حتی به شوخی حرف هایی از این دست می زنند که خانم ها اصلا دوست ندارند.

  همه غصه های عالم را بی خیال؛ حرف بزنید

  خانم ها اهل گفت وگو هستند و دوست دارند مردهایشان هم با آنها حرف بزنند. بنابراین مردی موفق است که کمی از این توانمندی استفاده کند؛ نه اینکه همه اش بگوید خسته و گرسنه ام. عصر که مرد وارد خانه می شود، برای زن ها پایان روز نیست. تازه آغاز یک روز جدید است. حالا تازه باید دور هم باشیم و صحبت کنیم. اگر اینطور نباشد خانم کسل می شود و این دقیقا جایی است که مرد باید کمک کند که زن شاداب و بانشاط بماند.

  مگر هنوز نمی دانید که باید کمک کنید

  خانم ها دوست دارند آقایان در کارهای خانه بهشان کمک کنند. واقعا سخت است که همه کارها به عهده زن باشد و او را دچار افسردگی می کند. بدتر آنجاست که بعضی مردها می گویند: «وظیفه ات است» یا «مگر تو از صبح تا شب توی خانه چه کار می کنی؟» خانم ها به واسطه طبیعتی که دارند خودشان خیلی از کارها را جزو توانمندی هایشان می دانند و انجام می دهند. اما خیلی وقت ها در خانه دوست دارند مرد مثل یک نیروی کمکی در کنارشان باشد. این کار، بیش از جنبه مادی به آنها آرامش روانی می دهد. مثلا خانم دارد آشپزی می کند، کیسه زباله پر شده، خب آقا این را ببرد بیندازد توی سطل زباله. مثلا مهمان دارند می خواهند بروند خرید، با هم بروند. اگر این کار را نکنند خانم ها رو به فرسودگی می روند. واضح است که وقتی فشار را روی کسی بگذاری از بین می رود.
   

  موضوعات مشابه

  Last edited by a moderator: ‏8 مه 2014
  •¤ ölö§ ¤•, pary royaee, reza ghashghaee و 1 کاربر دیگر از این پست تشکر کرده اند.
 2. pary royaee

  pary royaee عاشقی رو با خدا دوس دارم و لا غیر کاربر پر تلاش ( طلایی)

  تاریخ عضویت:
  ‏3 نوامبر 2013
  ارسال ها:
  2,311
  تشکر شده:
  8,621
  جنسیت:
  زن
  خیلی ممنون جالب بود
   
 1. کانال تلگرام

  اطلاعیه ها و اخبارهای فارس پاتوق ، مسابقات و جوایز
 2. گروه تلگرام

  کتاب مذهبی ، کتاب های درسی ، کتاب های علمی ، کتاب رمان
 3. برنامه تلگرام

  اپراتور ، نرم افزار های ارتباطی
 4. سرگرمی و تفریح تلگرام

  دانستنیهای جالب ، مرکز تخصصی ترول ، انواع فال ها و طالع بینی ها ، مطالب طنز آمیز ، اس ام اس و جوک
 5. آموزش تلگرام

  اخبار فارس پاتوق ، انتقادات و طرح های جدید فارس پاتوق ، نظر سنجی ، آموزش های لازم فارس پاتوق ، اطلاعیه های فارس پاتوق
 6. کانال موزیک تلگرام

  مداحی ایام فاطمیه ، مداحی ماه محرم ، موزیک های ایرانی ، موزیک های شاد ، آهنگ های خارجی ، آهنگ های پیشواز ایرانسل ، آهنگ های پیشواز همراه اول ، آهنگ های رومانتیک ، مداحی ، آهنگ های سنتی
 7. اخبار تلگرام

  اخبار حوادث ، اخبار جهان ، اخبار ورزشی ، اخبار پزشکی ، اخبار سیاسی - اقتصادی ، اخبار فرهنگی - هنری ، اخبار علمی
 8. مد و زیبایی تلگرام

  مدل لباس دخترانه ، مدل لباس زنانه ، مدل لباس پسرانه ، مدل لباس مردانه ، مدل لباس ، مدل لباس جدید ، مدل عینک ، مدل مو ، مدل ناخن ، عکس مدل
 9. کانال عکس تلگرام

  عکس های خنده دار ، عکس های بازیکنان ، عکس های ترسناک ، عکس های طبیعت ، عکس های حیوانات ، عکس های حوادث ، تصاویر عاشقانه ، تصاویر کارتونی ، عکس های اتومبیل ، تصاویر هنرمندان ، تصاویر کودکان ، عکس های متفرقه
 10. کانال فیلم تلگرام

  اپراتور همراه اول ، اپراتور ایرانسل ، اپراتور رایتل
 11. تبلیغات تلگرام و اینستاگرام

  آگهی های استخدام دولتی ، آگهی های استخدام غیر دولتی ، سوالات و پاسخ های آزمون های استخدامی
 12. کانالهای ادبی تلگرام

  تاریخ ، شعر و ادبیات ، نامه نگاری و انواع نامه ها
 13. گروه چت تلگرام

  ابزار های وبلاگ ، سئو و بهینه سازی وب سایت ، سیستم های مدیریت محتوا ، قالب های وبلاگ ، ابزار های وب سایت ، قالب های وب سایت ، معرفی وبلاگ و وب سایت های مفید ، کسب و کار در اینترنت ، کسب درآمد بدون اینترنت
 14. بهترین کانال های تلگرام

  هوا و فضا ، دانش و فن آوری در پزشکی ، دانش و فناوری در کامپیوتر ، دانش و فناوری در موبایل ، دانش و فناوری در وب سایت ها ، جنگ افزار ، تکنولوژی های روز
 15. نرم افزار اینستاگرام

  سیستم عامل ها ، لپ تاپ و تبلت ، نرم افزار ها ، سخت افزار ها ، بازی های کامپیوتری
 16. کانال پزشکی و سلامت تلگرام

  روانشناسی ، تغذیه ، بهداشت ، بیماری ها و روش درمان
 17. بهترین پیج اینستاگرام

  اخبار ورزشی ، معرفی ورزش ها و تیم ها ، شخصیت های ورزشی
 18. عکس اینستاگرام

  برنامه ریزی درسی ، مقطع آموزش ابتدایی ، مقطع آموزش راهنمایی ، مقطع آموزش متوسطه ، مقطع پیش دانشگاهی ، مقطع آموزش فنی حرفه ای ، مقطع آموزش کاردانش
 19. فیلم اینستاگرام

  مقالات کار آفرینی و طرح کسب و کار ، مقالات عمومی ، درخواست مقالات ، مقالات علمی
 20. آموزش اینستاگرام

  رشته های فنی و مهندسی ، رشته های علوم تجربی ، رشته های علوم پایه و انسانی ، رشته های هنر ، معرفی رشته های دانشگاهی ، معرفی دانشگاه های ایران ، رشته های پزشکی ، رشته های زبان انگلیسی
 21. کانال مذهبی تلگرام

  اهل بیت و علما ، احکام ، مولتی مدیای مذهبی
 22. کانال خانواده تلگرام

  خانواده ، هنر در خانه
 23. کانال آشپزی تلگرام

  انواع شیرینی ، انواع دسر ، انواع غذا ها و طرز تهیه آن ها ، خورش ها ، سوپ و سالاد ، ساندویچ و پیتزا ، سس و ترشی
 24. کانال گردش و گردشگری تلگرام

  معرفی مکان های زیارتی ، معرفی مکان های تفریحی ، معرفی مکان های شگفت انگیز ، معرفی شهرها و کشورها
 25. سایر موضوعات تلگرام

  اخبار و مطالب گوناگون خبری ، معما ها و چیستان ها ، اخبار گوناگون اینترنتی ، صندلی داغ ، گفتگو با کاربران ، بازارچه خرید و فروش ، زباله دان
 26. کانال تست روانشناسی تلگرام

  تست هوش
 27. کانال روانشناسی ازدواج تلگرام

  نکات قبل از ازدواج ، نکات بعد از ازدواج
 28. کانال مشاوره جنسی تلگرام

  راهنمایی علمی جنسی
XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.