1. بالاخره مسابقه کاربر برتر با جوایز ارزشمند برای فعالترین کاربران!
    هر ماه ربع سکه بهار آزادی و چندین فلش مموری به کاربران برتر به انتخاب شما!
    برای اطلاعات بیشتر حتما به انجمن مسابقات و جوایز سر بزنید.
    رد اعلامیه

سخن بزرگان

شروع موضوع توسط ارامش در ‏18 ژوئن 2014 در انجمن شعر و ادبیات

1. ارامش

ارامش کاربر تایید شده

هرچه آدم ها را بیشتر بشناسی دوست داشتنشان سخت تر خواهد شد! اوریانا فالاچی

وقتی نمی توانی،هم مسافر باشی،هم سوزنبان،بهتر است قطار را،دلتنگ نکنی و بگذاری بی دغدغه راهش را برود. و سهم همه ی مارا از افق ها بگیرد. حسین منزوی
    به ان چه دردست داری .شادمان باش وان چه ازدستت رفت.غم ودریغ مخور/خواجه عبدالاه انصاری/

مشکلات انسانهای بزرگ را متعالی می سازد و انسانهای کوچک را متلاشی. دکتر علی شریعتی

به دکتر شریعتی گفتند استاد سیگار طول زندگی رو کوتاه میکنه ، دکتر در جواب گفتند من به عرض زندگی فکر میکنم

دیروز همسایه ام از گرسنگی مرد ، در عزایش گوسفندها سربریدند. شریعتی

قصه نیستم که بگویی نغمه نیستم که بخوانی صدا نیستم که بشنوی یا چیزی چنان که ببینی یا چیزی چنان که بدانی من درد مشترکم مرا فریاد کن … شاملو

به پرواز شک کرده بودم به هنگامی که شانه هایم از توان سنگین بال خمیده بود… احمد آقا شاملو

اگر کسی تورا آنطورکه میخواهی دوست ندارد،به این معنی نیست که تورا باتمام وجودش دوست ندارد.(مارکز )

من رقصیدن دختران هندی را بیشتر از نماز خواندن پدر ومادرم دوست دارم چون ان ها از روی عشق میرقصند اما پدر ومادر من از روی عادت نماز میخوانند (دکتر شریعتی )
    به دوستان باوفا بیشتر از عصای شاهنشاهی میتوان تکیه کرد. کوروش کبیر

پادشاه یونان به کوروش کبیر گفت ما برای شرف میجنگیم شما برای ثروت.کوروش کبیر گفت هر * برای چیزهایی که ندارد میجنگد

میخواستم جهان را به قواره ی رویاهایم در آورم …رویاهایم …به قواره ی دنیا در آمد…(شمس لنگرودی)

رخش ، گاری کشی میکند رستم ، کنار پیاده رو سیگار میفروشد سهراب ته جوب به خود میپیچد مردان خیابانی برای تهمینه بوق میزنند ابولقاسم ، برای شبکه سه سریال جنگی می سازد وای……. موریانه ها به آخر شاهنامه رسیده اند !! حسین پناهی

من تعجب میکنم که چطور در روز روشن دو ئیدروژن با یک اکسیژن ترکیب می شوند و آب از آب تکان نمیخورد ! زنده یاد حسین پناهی

میزی برای کار ، کاری برای تخت ، تختی برای خواب ، خوابی برای جان ، جانی برای مرگ ، مرگی برای یاد ، یادی برای سنگ ، این بود زندگی … حسین پناهی

فرزندان به زمان خود شبیه ترند تا به پدران خود. امام علی(ع)

عمرت تا کی به خودپرستی گذرد/ یا در پی نیستی و هستی گذرد/ می خور که چنین عمر که غم در پی اوست/ آن به که بخواب یا به مستی گذرد خیام

زنی که زیبایی اندیشه پیدا کرده باشد زیبایی بدنش را نشان نمی دهد. (دکتر شریعتی)