1. انجمن های فارس پاتوق
  مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.
  رد اعلامیه

مشکلات جنسی - مشکلات زناشویی

شروع موضوع توسط hami07 در ‏20 ژوئیه 2016 در انجمن کانال روانشناسی

 1. hami07

  hami07 عضو تیم مدیریت

  تاریخ عضویت:
  ‏23 ژوئن 2016
  ارسال ها:
  201
  تشکر شده:
  240
  جنسیت:
  مرد
  پیج مشکلات زناشویی جدید

  آیا استانداردی برای تعدد روابط جنسی داریم؟

  as2.picofile.com_file_8260483842_Picture1.png

  یکی از دلایل اختلافات زناشویی جدید کم شدن میل و تعدد روابط جنسی میباشد.

  تقریبا یک پنجم زن و شوهرها در سال متوسط کمتر از ده مرتبه رابطه جنسی برقرار می کنند و خیلی از آنها هم با یکدیگر بر سر نیازهای جنسی اختلالات زناشویی پیدا میکنند به این دلیل که نیازهای جنسی آنها با همدیگر یکسان نیست. که این مورد یکی از مهمترین مشکلات زناشویی است که زوج ها برای آن به مشاورین مراجعه میکنند.

  متخصصان معتقد هستند که کم بودن سطح امیال جنسی یکی از فراگیرترین معضلات تعارضات جنسی جدید در قرن بیست و یکم است. اینکه به چه میزانی امیال جنسی در بین زوج های جوان کم شده معین نشده اما در این میان زن ها شاکیان اصلی هستند. این زنها هستند که آقایان را به اجبار به دفتر روانشناسی میبرند. و این خلاف اعتقاد کلی است و این آقایان هستند که امیال جنسی آنها پایین آمده و باعث به وجود آمدن اختلالات جنسی جدید شده اند. اما در جامعه ای که ما در آن زندگی می کنیم احتمالا زن ها نسبت به مردان میل جنسی کمتری دارند.

  ازدواج های که بدون روابط جنسی هستند این روزها موضوع اصلی همه مردم است. به همین دلیل می خواهیم در این مورد صحبت کنیم که چقدر روابط جنسی عادی است؟ و باعث به وجود آمدن تعارضات زناشویی نمیشود. اما متخصصین این موضوع دوست ندارند که استانداری برای تعداد دفعات این روابط مطرح کنند به دلیل اینکه تعدادی از زن و شوهرها به این می اندیشند که رابطه زناشویی شان کم است و بعضی به این می اندیشند که روابط زناشویی آنها زیاد است.

  as1.picofile.com_file_8260484750_Picture_DB_B2.png

  به هر صورت، کمتر از ۱۰ بار رابطه داشتن در طول یک سال یک ازدواج فاقد رابطه به شمار میرود، یک یا دو مرتبه رابطه جنسی داشتن در طول یک هفته میانگین رابطه جنسی است.

  روابط جنسی مانند خوراک احتیاج روزمره نیستند، اگر این به صورت دو طرفه باشد که زن و مرد با ازدواج فاقد رابطه جنسی کنار بیایند خوب است. اما مشکلات زناشویی از آنجا شروع میشود که یکی از زوج ها از روابط جنسیش رضایت ندارد و نمیتواند با این مشکلات کوتاه بیاید.

  as2.picofile.com_file_8260485034_Picture_DB_B3.png

  فقط ۴۰ درصد از زن و شوهرها گفته اند که از روابط جنسی خود راضی هستند. با توجه به این مساله که خیلی از بیماریهای جنسی و بعضی داروها مانند داروهای ضد افسردگی و همچنین داروهای ضد بارداری امیال جنسی را کم می کنند، اما بیشتر تعارضات زناشویی جدید به دلیل اختلاف در توقع های طرفین می باشد. تحولات بارزی که در نقش آقایان و خانم ها در طول دهه های جدید به وجود آمده است توقع های ازدواج و پشت بند آن مسائل مربوط به روابط جنسی را تحت تاثیر گذاشته است.

  زمانی که به گذشتگانمان نگاه میکنیم که خیلی هم دور نیست به این فکر می افتیم که چرا برای آنها به این شکل سخت نبوده است. اما در رابطه های دهه های جدید با اینکه آزادی بالاتری دارند همه موضوعات سخت تر شده چون طرفین به شدت برای همدیگر وظیفه معین میکنند. کی باید ظرفا رو بشوره؟ کی باید آشغالا رو بریزه؟ کی کودک رو نگهداره؟ و مشابه این ها. و باید گفت به دلیل همین آزادی زیادی است که تفاوت، کشمکش و اختلالات جنسی را به همراه دارد.

  as1.picofile.com_file_8260485626_Picture_DB_B4.png

  مسائل و مشکلات جنسی و مشکلات زناشویی جدید به وجود آمده از طریق فضای مجازی و سوالات زناشویی فیسبوک

  نتایج به دست آمده از یک پژوهش نشان داده که گذراندن زمان طولانی در شبکه های مجازی مثل فیسبوک موجب به وجود آمدن افسردگی و در پی آن اختلافات جنسی شده است.

  as1.picofile.com_file_8260485776_Picture_DB_B5.png

  به گفته شبکه سی ان ان: نتایج پژوهش های بدست آمده در دودانشگاه آلمان نشان داده که گذراندن زمان طولانی در شبکه مجازی فیسبوک موجب به وجود آمدن شکلی از حسادت و انزوا و در پی آن برای زوج های جوان موجب اختلافات زناشویی جدید شده است.

  کراسُنووا که مدیریت این تیم پژوهشی را انجام میداده در گزارش خود بیان کرد:

  ما با این پژوهش دریافتیم که گذراندن وقت طولانی در شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک مشکلات زیادی در پی دارد. در این پژوهش سعی شد حس کاربرها هنگامی که در فیسبوک به سر میبرند را بررسی کنیم. که فهمیدیم ۲۰ درصد از شک و حسادت کاربرها نشات گرفته از پیج فیسبوک ( سوالات زناشویی فیسبوک ، جوک پیج مشکلات زناشویی و... ) است. و وقتی به تعداد افراد توجه کنیم میبینیم که این میزان عدد کمی نبوده است. ما پی بردیم هنگامی که شخص اطلاعات زیادتری از دیگر کاربرها و همچنین دوستان خود در فیسبوک را مشاهده می کند بیشتر منزوی شده و حس حسودی افراد افزایش پیدا کرده و این حس باعث به وجود آمدن حس نارضایتی در افراد میشود که در بین زوج های متاهل هم تعارضات جنسی را در پی دارد.

  as2.picofile.com_file_8260485968_Picture_DB_B6.png

  ایشان در آخر بیان کردند: هر شخصی زمانی که در فیسبوک به سر میبرد در پیج خود جملات منفی بکار نمیبرد، و این خصوصیت فیسبوک است که ما خود را خوب در پیج فیسبوک جلوه دهیم. احساس شک و حسادتی که در پیج فیسبوک ایجاد می شود کم کم افزایش یافته و این موضوع موجب افسردگی اختلافات زناشویی و کناره گیری شخص از زندگی واقعی میشود.

  آموزش روابط زناشویی را با کلیک بر اینجا دنبال کنید.
   

  موضوعات مشابه

  Last edited: ‏24 دسامبر 2016
  دل آرا و MAHTAB.M از این پست تشکر کرده اند.

کاربران با جستجوی این کلمات وارد انجمن شده اند

 1. پیج مشکلات زناشویی خنده دار

  ,
 2. پیج مشکلات زناشویی طنز جدید

XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.